Ogród Kamila część I

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila część I

Post »

lanceta pisze:Kamil,
jestem pod wrażeniem Twoich dokonań !Czy Twoje skrzynie z warzywami mają wsad plastikowy ?czy rośliny rosną bezpośrednio w drewnianej skrzyni.Jeżeli tak,czym ja zaimpregnowałeś ?Jestem bardzo ciekawa.... :D Pozdrawiam ;:167
Rosną w skrzyni bezpośrednio.
Deski suszyłem trochę.
Później podkład impregnujący bezbarwny
na to później impregnat kolorowy ,, firmy nie pamiętam, kilka razy malowałem, na wiosnę powtórzę zabieg, tyle że już nie od środka ;)

Mimo wszystko deski się trochę powyginały, ale funkcję swoją skrzynie spełniają. Wszystko rośnie bardzo fajnie, prócz arbuza , nie wiem czemu, jeden krzak to miał chyba z 15 owoców, każdy w wersji mini czerniał po kilku dniach i tyle go było. I tak cały czas... teraz też jest jakieś maleństwo.

To samo z papryką, nie urosła bo w gąszczu pomidorów ukryta, cóż... za dużo tego jak na 2 skrzynie.

Ale to pierwszy mój warzywnik... za rok będzie lepiej.

Codziennie jem do 4 - 5 pomidorów, i cały czas mam na krzaku kilka czerwonych ;)

Malinowe są cudne, przepyszne, za rok tylko one + kilka odmiany czarnej bo jestem ciekaw jak smakują. No i arbuzz... muszę go mieć.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród Kamila część I

Post »

Kamilu, dzięki za odpowiedź....
Czy widziałeś w moim wątku skrzynie na tarasie.Obudowa z desek bez dna,wewnątrz budowlane tzw.kasty z wywierconymi otworami w dnie.One nie stoją na ziemi,tylko na drewnianych ogranicznikach
wwierconych wewnątrz "skrzyni".Ten sposób gwarantuje wieloletnie użytkowanie całego zestawu....
Zerknij do mojego wątku, ostatni post.Skrzynie 4-ty sezon na tarasie.....Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila część I

Post »

lanceta pisze:Kamilu, dzięki za odpowiedź....
Czy widziałeś w moim wątku skrzynie na tarasie.Obudowa z desek bez dna,wewnątrz budowlane tzw.kasty z wywierconymi otworami w dnie.One nie stoją na ziemi,tylko na drewnianych ogranicznikach
wwierconych wewnątrz "skrzyni".Ten sposób gwarantuje wieloletnie użytkowanie całego zestawu....
Zerknij do mojego wątku, ostatni post.Skrzynie 4-ty sezon na tarasie.....Pozdrawiam.
nie widzę ;)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród Kamila część I

Post »

:wit Kamilu

Podziwiam Twoje skrzynie na warzywa fantastyczne ;:138 pomidorki bardzo apetycznie wyglądają :D może kiedyś odgapię, ja mam tylko na zielone szczypiorek, koperek i pietruszkę :) Rabatki piękne, poczekaj rok , dwa jak zarosną, ja swoją przy tarasie robiłam dwa lata temu i już muszę rozsadzać :roll: tak się pięknie roślinki rozrastają , może sadzę za gęsto :? Co tu dużo pisać, taki mąż to skarb jak sam sadzi i dopieści ogrodowe roślinki ;:138 ;:138 Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila część I

Post »


W tym roku trawnik mi się udał ;)
Ostatnie 2 spaliłem chemią... teraz już tego nie zrobię ;P


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila część I

Post »

Kochani. Chciałbym Wam się pochwalic moim winobluszczem trójklapowym - zaskoczył mnie tym jak bardzo się rozrósł w 3 miesiące. Jestem w szoku. Za 3 lata efekt będzie oszałamiający jak tak dalej będzie rósł. Zobaczcie - pierwsze zdjęcie sadzonka sprzed 3 miesięcy, kolejna to zdjęcia z wczoraj.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mięty nie nadążam pić ;)

Obrazek

Obrazek

Arbuz nie wiem czy zdąży...

Obrazek

No i na ten rok, powoli koniec ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ogród Kamila część I

Post »

Witam .
Piękny ten Twój ogródeczek , warzywa pięknie poprowadzone . Mam pytanie odnośnie arbuza czy był wysiany z nasion przez Ciebie wcześniej i flance później sadziłeś , czy kupowałeś flance gdzieś na bazarku . Chcę w przyszłym roku spróbować posadzić u siebie .
Pozdrawiam
Joanna
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila część I

Post »

Kupiłem tylko nasiona i wysiałem. Nic więcej. Późno rośnie. Wszyscy sa juz po zbiorach. Nie wiem czemu tak. Za rok będzie lepiej ;)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Kamila część I

Post »

Przychodzę i podziwiam. Przede wszystkim skrzynie warzywne, ale i pozostałości także.

Moja mama ma przy domu winobluszcz trójklapowy i jest to kawał rośliny. Uroczy niepodważalnie i wielki pożytek dla owadów. Jednak wlezie wszędzie gdzie da radę się przyczepić, a przyczepia się wszędzie :lol:

Co do wisterii to podzielam zdanie karolachy. To, że jest wielkim pnączem to jedno, pięknym to drugie,ale jak już się rozrośnie, to młode przyrosty potrafią osiągać kilka metrów rocznie, a do tego jej pędy gdy twardnieją to rozsadzają wszystko, łącznie z murami, a jeżeli się oplotą wkoło innej rośliny to potrafią ją zadusić, a nawet powyginać metalowe pręty.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ogród Kamila część I

Post »

Pokaż co masz w ogrodzie ? mnie rozpiera radość i chęć do "roboty" w ogrodzie . Już posadziłam cebulkę dymkę . Kupiłam nasiona sałaty na taśmie i też już leży przysypana ziemią . W razie czego przykryję otuliną . Stara sałata samosiejka rośnie w ogrodzie i przymrozki jej nie zaszkodziły . Aż mi żal przekopywać,myślę, że nie nada się do jedzenia . Wysieję tez rzodkiewkę, tylko muszę zajrzeć do kalendarza . Niech się dzieje co chce .
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Ogród Kamila część I

Post »

Ten temat zamykam, nowa relacja:
viewtopic.php?f=2&t=116263

Zapraszam ;:108 ;:108 ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”