Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  
Autor Wiadomość
marpa
 Tytuł: Re: Działka - moja zielona oaza cz. 7
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 09:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam Stasiu serdecznieObrazek

Wiosna nas nie rozpieszcza..deszczyku życiodajnego ani na lekarstwo..Susza ! No i temperatura nie jednoznaczna.Moje sadzonki pomidorów wędrują wte i wewte mieszkanie-balkon.Ładnie się hartują i póki co rosną zdrowo. Twoje podopieczne roślinki dopieszczone i dorodne aż miło.Begonie już Ci kwitną,ja w tym roku już z nich rezygnuję bo za dużo mam tych wymagających domowego zimowiska roślin. Przestaje mi się chcieć z nimi bawić a w ub. roku nawet nie wszystkie wyjęłam z piwnicy..zabrakło mi sezonu.. :cry: na zajęcie się nimi. :lol:
A maczek to chyba mekonops walijski??
Zdrówka i nie dajcie się wirusom!Obrazek

stasia_ogrod
PostNapisane: 22 kwi 2020, o 15:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie kochani ;:1 pogoda piękna, choć noce nadal zimne i deszczu brak. Jednak robota na działeczce zawsze się znajdzie, coś trzeba podwiązać, coś innego korekcyjnie przyciąć, podlać tylko te co najwrażliwsze i to po odrobince.Uszy puchną jak wszystko woła pić. ;:174

Joasiu, kto nie próbuje ten nie ma. ;:306 Zawsze warto się pogimnastykować i mieć satysfakcję z efektów. ;:333
Scindapsusów złotych jest kilka, czekają na chętnych. Gdybyś potrzebowała, to dołożę do tych już odłożonych a jest ich sporo.
Szkoda tamtego, ale koty lubią psocić, trzeba było ustawić na wysokościach. ;:oj

Obrazek pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek a te jeszcze nie rozkwitły, będą później

Obrazek pierwiosnek Siebolda różowy

Aniu - nyna76, tylko wapno nawozowe a nie budowlane, bo by Ci spaliło.Ja osobiście wolę dolomit. ;:108

Obrazek zaczynają orliki

Obrazek

Obrazek ostróżki powoli

Obrazek gęsiówka kaukaska Plena

Obrazek gęsiówka kaukaska Rosea

Obrazek miodunka plamista

Obrazek arum italicum - obrazki plamiste

Obrazek brunnera

Obrazek epimedium Rubrum

Obrazek fiołek fioletowy większy

Obrazek fiołek Alba i fioletowy większy

Maryniu, cała Polska pragnie deszczu, takiego porządnego, coby tydzień lało.To wszyscy się do syta napiją i jeszcze beczki zapełnimy na wszelki wypadek. ;:306
Muszę pochwalić mojego małża, bo już pomidorki w szklarni ma posadzone ;:138 co prawda na noc flizeliną je nakrywa i znicze zapala, ale cieszymy się bo już ładnie rosną. :tan Ciekawe, czy w maju też taka pokopana pogoda będzie. ;:202
Z begonii chyba pomału się wyleczę, bo tylko marnieją na parapetach, gdzie ostre słońce przypala im liście. Dopóki pogoda się nie ustabilizuje, muszą tak wegetować.
Kochana,dzięki za nazwanie, choć nie do końca może to być prawda, niby podobny ale rozeta liściowa zupełnie inna. Było tam wcześnie zdjęcie jego rozety. Ja mam mekonopsa żółtego, jest niższy i ma całkiem inne liście.
Zdrówko przytuliłam wirusów nie widziałam ;:306 dziękuję , Wy również bądźcie zdrowi, musimy to jakoś przetrwać. ;:167 ;:cm

Obrazek Twoja ulubienica tawuła szara Grefsheim

Obrazek

Obrazek

Obrazek smagliczka skalna

Obrazek stopowiec himalajski

Obrazek śnieżyca letnia

Obrazek

Obrazek świecznica Atropurpurea w niezapominajkach

Zobacz profil Wyślij e-mail      

tara
PostNapisane: 22 kwi 2020, o 18:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Stasiu ;:167 ;:65 roślinki w gruncie, nawet zaciążyły w transporcie mój M to drobny chłopak a tu takie grubasy, lubię takie polowania w Twoim ogródku.

ed04
PostNapisane: 22 kwi 2020, o 20:43 
500p
500p

0 szt.
Pieknie i kolorowo. Orliki mają już pąki ;:63 , u mnie dopiero odżywają po przymrozkach.

plocczanka
PostNapisane: 23 kwi 2020, o 21:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Stasiu kochana, mimo suszy i oszczędnego racjonowania wody Twoja działka coraz bardziej kolorowa! ;:138 ;:138
Widzę, że pierwiosnki 'Siebolda' już pokazały kwiatki i orliki szykują się do kwitnienia ;:215 Moje 'Sieboldy' jeszcze zapączkowane, a orlikom daleko do kwitnienia, ledwo toto od ziemi odrasta. ;:224
A wody na działce mam skolko ugodno. ;:131 Widać coś innego przeszkadza moim orlikom w osiągnięciu dojrzałości. ;:306

Dzisiaj pierwszych dziesięć najdorodniejszych pomidorków wysadziliśmy w tunelu i teraz drżę, by jakieś mrozy nie przypałętały się nocami. ;:oj

Zdrówka dla Was ;:167 ;:167 i może ciepłego deszczyku dla roślinek...
Buziaki ;:cm ;:cm ;:cm

stasia_ogrod
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 15:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piątkowy poranek zaczął się ;:3 a teraz szare chmurzyska zakryły niebo, gdyby tak zechciało polać, ale raczej się nie zanosi. ;:185 Może jutro, tylko raczej z węża, niż z nieboskłonu, bo wreszcie mają włączyć wodę. :tan :tan :tan
Witajcie kochani ; Aniu, Edwardzie i Lucynko.
;:1 ;:48 ;:50

Aniu-tara, tak rzadko wpadasz, że nawet małe polowanie jest rozrywką. ;:148 ;:163
A M musi muskuły poćwiczyć, żeby sprostać kolejnemu zadaniu. ;:306 Fajnie, że już posadziłaś, bo zbliżają się deszczowe dni. ;:47

Obrazek trzykrotka wirginijska biała

Obrazek trzykrotka wirginijska niebieska

Obrazek turzyca oshimensis Evergold

Obrazek ubiorek wiecznie zielony

Obrazek

Edziu, to tylko te orliki pod szklarnią od południowej strony, reszta nawet pąków nie ma.Może gdy poczują deszcz, to ruszą z kopyta. Twoje też się zbiorą i o czasie, w ciepłe majowe dni zakwitną.Gdyby jeszcze nocki chciały być cieplejsze. ;:79

Obrazek flox szydlasty Amazing Grace

Obrazek

Obrazek flox szydlasty Mc Daniel s Cushion

Lucynko, to tylko te Sieboldy od południowej strony szklarni, po drugiej stronie pod agrestami jeszcze siedzą cichutko. ;:224
Ty masz wody do oporu a ja słonka w nadmiarze, może się wymienimy i tak jak Gustlik ... zrobimy machniom. :;230 ;:306
Twoje orliki czekają na właściwy moment a ten właśnie nadejdzie w maju. ;:31 ;:31
My też pilnujemy pomidorowej pogody i na wszelki wypadek na nocki są otulane, oj tfu, tfu, byłaby strata tyle smakowitości stracić.
Dzięki kochana, deszczyk może się kiedyś do nas dowlecze a teraz to hydrantową oazą sezon rozpoczniemy.
Trzymajcie się zdrowo. ;:79 ;:79

Obrazek flox Purple Beauty

Obrazek Scarlet Flame

Obrazek Emerald Cushion Blue

Obrazek i pod szklarnią ubiorek, gęsiówka Rosea i Plena

lanceta
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 19:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Stasiu, podziwiam ogród i pracowitość Ogrodniczki.Walczę z suszą, mam zaległości jesienne na działce- czekam na lepsze czasy.Pozdrawiam serdecznie ;:168

marta64
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 21:52 
1000p
1000p

0 szt.
Stasiu, trochę miałam zaległości w podglądaniu ;:131 śpieszę z nazwą kwiatka - zagadki, chyba że czegoś nie doczytałam, bo po podlewaniu, jakiś cudem najbardziej ciążą powieki ;:306
Moim zdaniem jest to mak syberyjski.
Oby naprawdę przyszły deszczowe dni, albo chociaż jeden!
Z życzeniami zdrówka, pozdrowienia zostawiam ;:196

stasia_ogrod
PostNapisane: 26 kwi 2020, o 18:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Cześć dziewczyny ; Lodziu i Martusiu. ;:1 ;:1 ;:1

Lodziu-lanceta, moje lepsze czasy właśnie nadeszły, bo w końcu puścili wodę na działkach, więc na razie nie muszę walczyć z suszą. Jednak potrwa, zanim rośliny odzyskają wigor a niektóre jeszcze z ziemi nie wyszły. ;:185
Nic nie mówisz, czy otrzymałaś przesyłkę na maila z 5 kwietnia.Może do spamu Ci wpadła. :?:
Dzięki za wizytę i pozdrowienia, które ochoczo odwzajemniam i zdróweczka życzę. ;:167 ;:79

Obrazek brunnera Jack Frost

Obrazek brunnera Sibrica

Obrazek

Obrazek cebulica dzwonkowata biała

Obrazek czosnek złocisty

Obrazek dziurawiec Hidcote Gold regeneruje zmrożone listeczki

Obrazek dzwonek dalmatyński

Obrazek fiołek Alba i fioletowy większy

Obrazek fiołek fioletowy większy

Obrazek fiołek marmurkowy Freckles

Obrazek

marta64- Marto, miło mi, że wybrałaś się na spacerek po moim skromnym ogródeczku. :tan
Zagadka już się wyjaśniła, każdy coś podpowiedział, Ty również - ale dokładną nazwę podała Ania-Ankos7 ....jest to mak islandzki Papaver nudicaule Pulcinella Mixed Colors, bo są jeszcze inne kolory. Zaciekawił mnie bo bardzo długo kwitnie, znosi suszę i nie wymarza. ;:215
Od środy zapowiadają prawie ciągłe deszcze, dlatego spieszę się z wysyłkami, rośliny będą mieć dobre warunki na start. ;:108
Dzięki za życzenia, wszak wiesz że RM mam przełożony na sierpień, lecz się nie łudzę, że korona ustąpi i wszystko wróci do normy. ;:202 Pożyjemy zobaczymy. ;:224
Serdeczności ślę wraz z życzeniami nieustającego zdróweczka. ;:167 ;:79 ;:cm

Obrazek a to wspomniany mak nagołodygowy Papaver nudicaule Pulcinella Mixed Colors

Obrazek orlik kanadyjski Little Lanterns

Obrazek

Obrazek orlik wielki Mc Kana

Obrazek

Obrazek orlik żółty Yellow Queen

Obrazek parzydełko koreańskie

Obrazek parzydełko koreańskie,trzęślica modra Variegata i trzykrotka wirginijska

Obrazek trzęślica modra Variegata

plocczanka
PostNapisane: 26 kwi 2020, o 19:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Stasiu, witam się z Tobą w niedzielne popołudnie. ;:79 ;:79
Cieszę się, że masz już życiodajną wodę na działeczce ;:138 , dzięki czemu roślinkom znacznie poprawisz żywot. ;:333 A masz tego dobra tyle, że sporo czasu będziesz zmuszona poświęcić na napojenie wszystkich spragnionych podopiecznych. ;:108 ;:204

Ciekawa roślinka ten mak nagołodygowy, bo wcześnie zakwita jak na wszelkiego rodzaju maki. ;:303
Orlikom w Twoim ogródeczku nawet susza niestraszna, niemal wszystkie (a może w ogóle wszystkie) nie tylko zapączkowane, ale już rwą się do kwitnienia! ;:63 Widzę nawet już kwitnące. :D

Moje 'Sieboldy' też się budzą po zimowym lenistwie i zaczynają pokazywać kwiatuszki ;:303 , natomiast pierwiosnkom japońskim prawdopodobnie pączki zmarzły, bo w ogóle nie wykazują chęci do pokazania się w pełnej krasie. ;:174 Tylko listeczki zielone i nic poza tym.

Siostrzenica M donosi, że w Łodzi taki deszcz lał, że psa nie mogła za potrzebą wyprowadzić, a u nas tylko się ochłodziło, chmury ze słonkiem się przepychały i ani jednej kropelki na ziemię nie spuściły. ;:223

Trudno, niejednakowo niebo obdziela życiodajną wodą, trzeba nam czekać, życzę Ci więc, byś się doczekała ciepłego deszczyku, a tymczasem niech Wam zdrówko pozwala opiekować się swoimi wszystkimi podopiecznymi. ;:cm ;:cm

marta64
PostNapisane: 27 kwi 2020, o 07:25 
1000p
1000p

0 szt.
Stasiu, będę się upierać przy maku syberyjskim, ewentualnie mak islandzki ;:108
Jeśli chcesz go zatrzymać na dłużej zbieraj nasionka i siej jak wszystkie dwuletnie, albo pilnuj samosiejek, bo jest to bylina krótkowieczna. Niektóre tylko dwuletnie, ale kilka było cztero, lub pięcioletnich i wszystkie zginęły po powodziach w 2010 roku.Nasion nie zbierałam, bo się siały aż nadto i od tamtej pory ich nie widziałam ;:185 a śliczne są ;:167
Stasiu, czy możesz mi podpowiedzieć jakiś sposobik na piękne ostróżki? Niby rosną niby kwitną, a listki mają anemiczne, mimo nawożenia dla kwitnących i wapnowania ;:131
Dużo zdrówka i sił do podlewania ;:196

Ignis05
PostNapisane: 1 maja 2020, o 12:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam Stasieńko w deszczowy pierwszy dzień majowy. ;:196

Nareszcie pada ciepły deszcz i od razu lżej na sercu.
I chociaż się podlewa z węża czy z konewki , to tylko tak na przetrwanie starcza.
Ale już widzę, że moje nowo sadzone floksy szydlaste startują. :tan :tan
Najbardziej wyrywny okazał się Scarlet Flame.
Mam nadzieję , że i dla Twojego ogródka znalazły się też łaskawe chmurki.
Trzymaj się zdrowo i raduj swoim ogródkiem. ;:cm

stasia_ogrod
PostNapisane: 1 maja 2020, o 17:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kochani, witam Was Pierwszo Majowo i deszczowo ;:167 ;:47
Niech pada, my odpoczniemy, przyroda się nawodni i błyskawicznie zazieleni.
:tan

Lucynko, życzenia się spełniają i deszczyk do nas zawitał, w środę intensywny i gwałtowny a dzisiaj akuratny. ;:215
Beczki znowu napełnione, podopieczni napojeni aż piszczą z zadowolenia i nadrabiają stracony czas. ;:1
Co do maku, to po głowie chodziła mi raczej inna nazwa, tylko skleroza nie pozwalała jej sobie przypomnieć.Zwłaszcza że liście wcale maku nie przypominają. I tu znowu przydało się forum i Wy kochane dziewczyny, na które zawsze można liczyć.
Teraz już wiemy co to za gagatek, jest śliczny, ale muszę go pilnować, żeby nie przepadł. ;:oj
Orliki się spieszą, coraz więcej rozkwita, wiele roślinek drgnęło po tym deszczu, ale kilka nadal śpi. Po co się spieszyć i tak zdążą zakwitnąć.
Kochana, jestem pewna, że deszczyk porządny w końcu Was nawiedził i ulżył w podlewaniu.Wszak to zdrowsza woda niż z węża.
Zdróweczka dla Was, dobrej pogody dla roślinek, bez nocnych niespodzianek i głaski dla Misi. ;:167 ;:3

Obrazek świecznica Atropurpurea w niezapominajkach

Obrazek ostatnie fotki tawuły Grefsheim bo już przekwitła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek pomidory, siatka w drzwiach przeciw kotom

Obrazek tu jeszcze okryte flizeliną

Obrazek a wiadra z wodą na wypadek przymrozku

Obrazek pierwiosnek kandelabrowy Miller Crimson

Obrazek pierwiosnek Siebolda pod szklarnią

Obrazek i pod agrestem

Marto kochana, jak to dobrze, że się uparłaś, bo masz rację, to ja się przejęzyczyłam - mak jest islandzki. ;:333
Dziękuję za wszelkie dobre rady w jego uprawie, mam nadzieję że mi nie czmychnie. ;:306
Kiedyś ostróżek miałam dużo a dziś nie jestem pewna czy ta różowa się pokaże, bo wsiały się w nią orliki. Już od jakiegoś czasu zaczęło mi ich ubywać, może to przez zmianę klimatu i te upalne lata. ;:224 Poczytaj, może tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie ;
https://budujesz.info/artykul/ostrozka- ... a,396.html
I Tobie zdrówka oraz spokojnej wody z nieba. ;:79

Obrazek liliowce

Obrazek pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krysieńko, radują się nasze serca na ten życiodajny deszczyk majowy. :tan Teraz wszystko ruszy na potęgę, ale kilka biedaków nie doczekało. Bo słonko ziemię na popiół wysuszyło a wody nie mieliśmy, żeby każdej roślinie dogodzić.
U mnie najszybszy był Purple Beauty a potem kolejne dołączyły.Mam 2 nowe, czyli teraz 10 różnych. ;:215
Ogródek daje nam pociechę w tych trudnych czasach a rośliny są bezpieczne i koroną nie zarażają.Serdeczności posyłam. ;:cm ;:cm

Obrazek floxy szydlaste; Purple Beauty, Amazing Grace, Scarlet Flame

Obrazek Temiskaming

Obrazek

Obrazek gęsiówka kaukaska Plena

Obrazek kokorycz lakolistna paprociowa

Obrazek pigwowiec pośredni

Obrazek piwonie

Obrazek

Obrazek

Obrazek powojnik Yukikomachi

plocczanka
PostNapisane: 1 maja 2020, o 19:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj, Stasiu w dniu Święta Pracy. :wit
By być w zgodzie z nazwą dnia, solidnie sobie popracowałam i wypełniłam część testamentu mojego taty, który zawsze w tym dniu po słowach: "Święto Pracy trzeba uczcić pracą", wyruszał w pole do roboty. ;:204
No i deszczyk świątecznie popadał. Niewielki wprawdzie, ale zawsze..... :tan

Twoja działeczka wprost kipi kwieciem rozmaitym, a najpiękniej się teraz prezentują bielutkie tawuły ;:63 , a najmilsze memu sercu są wszystkie mieniące się kolorami tęczy pierwiosnki. ;:138

Pomidorki widzę porządnie zaopiekowane ;:215 i nawet wodę do picia we wiaderkach im postawiliście. ;:113 Tylko biedne kotki nie będą tam miały schronienia. :( ;:306

Niech Wam ten pierwszy majowy weekend upłynie w zdrowiu i radosnej atmosferze. ;:167 ;:167 ;:33 ;:cm

stasia_ogrod
PostNapisane: 3 maja 2020, o 10:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lucynko, witam Cię w Święto Konstytucji. ;:114
A u nas padało i nadal leje a ja mam labę, prostuję kości i kręgosłup. ;:19 :;230
Pomidorki do towarzystwa mają wiaderka z wodą, która za dnia się nagrzewając, nocą to ciepło otoczeniu oddaje. ;:215
A koty mają gdzie się schronić, natomiast do szklarni i namiotu wstępu niet, kuwety niech szukają gdzie indziej.
Co wzruszę ziemię na rabatkach, to zaraz pełno pakiecików zostawionych, już nie raz ręka mi się do tego omsknęła, dobrze że w rękawiczce. ;:222 Z resztą dobrze wiesz o czym mowa, Miśka winowajczynią igły Kleopatry u Ciebie była. ;:306
U mnie teraz kolej na kwitnienie żylistków i krzewuszek, no i oczywiście piwonii. :tan Kocham te łany kwiecia. ;:167
Deszczyk porządnie podlał ogródeczki, przyniósł też wytchnienie od gorąca, bo znacznie się ochłodziło, zwłaszcza za sprawą wiatru.
Niech nam wszystkim maj zdrowie niesie, łaskawie obdarza ;:3 i ;:47, aby plony się udały a kwiaty radowały i pszczółkom stołówkę oferowały. ;:167 ;:4

Obrazek rannik zimowy ma dorodne nasienniki

Obrazek prosownica rozpierzchła Aureum

Obrazek przymiotno Dunkelste Aller

Obrazek pszonak Alloniego Orange Flame

Obrazek rdest wężownik

Obrazek rojnik różowy

Obrazek serduszka białe 3 ostatnie a liliowców dużo

Obrazek smagliczka skalna

Obrazek szafirek szerokolistny

Obrazek szczypiorek

Obrazek tojad Bicolor

Obrazek trzęślica modra Variegata

Obrazek turzyca morrowi Variegata

Obrazek ubiorek wiecznie zielony

Obrazek ułudka wiosenna

Obrazek

Obrazek złotlin jap.Picta

Obrazek złotnica żółta

marpa
PostNapisane: 3 maja 2020, o 11:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
stasia_ogrod napisał(a):
Niech nam wszystkim maj zdrowie niesie, łaskawie obdarza i , aby plony się udały a kwiaty radowały i pszczółkom stołówkę oferowały.

Bardzo dziękuję za takie ciepłe przesłanie, każdemu miłe! ;:180 Obrazek

Podziwiam choćby ilość pierwiosnków pięknie kwitnących u Ciebie u mnie większość przepadła po tej dziwnej zimie.Nie było okrywy śnieżnej a mrozik od czasu do czasu szalał.. I oto skutki.
Nic to..więcej miejsca na nowe roślinki! :?

Stasiu wszystkiego dobrego majowego życzę! ;:167 ;:196

:wit

plocczanka
PostNapisane: 3 maja 2020, o 16:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit Hejka Stasiu!
Dłuższy weekend majowy za kilka godzin minie bezpowrotnie, jednak da się dobrze zapamiętać z uwagi na obdarowanie nas wodą z nieba. ;:138 Ja też wyciągam stare kości, nadrabiam zaległości czytelnicze, zgotowałam nam dwojgu długi świąteczny obiadek, zaglądnęłam na Forum :tan , a wieczorem będę grzeszyła. :oops: Niestety, muszę. Muszę bowiem przesadzić do dużych doniczek cukinie, które straszą wywróceniem malutkich pojemniczków, w których zostały zasiane. ;:134

Z kocimi kuwetami na działce zapoznałam się dostatecznie dobrze, by nie zostawiać Miśce miejsc, które kryją w sobie roślinki jeszcze nie wytykające nosków. ;:108 Przez to na mojej działce sporo takich placyków otoczonych ostrokołami, tzn. patykami przeszkadzającymi swobodny dostęp do potencjalnych kuwetek.

Ja również nie mogę się już doczekać pięknie pachnących kwiatów piwonii, majowa lekarska ma sporo pąków i zakwitnie jako pierwsza, a po niej się już zacznie istny festiwal, również kwitnących krzewuszek. ;:63 ;:63

Wspaniale są Twoje życzenia. ;:215 Niech się nam wszystkim spełnią w całej rozciągłości. ;:114
Piękne dzięki. ;:cm ;:cm

Ps. Stasiu, Ty jesteś znawczynią wszelkiego rodzaju roślin ogrodowych. Wyjaśnij mi, proszę ;:180 ;:180 jedną nieścisłość, która wkradła się w mój niewielki zasób wiedzy. Chodzi mi mianowicie o dwie bądź jedną odmianę pierwiosnka. A konkretnie: czy pierwiosnek japoński i pierwiosnek kandelabrowy to ta sama odmiana?
Próbowałam doinformować się przy pomocy wujka Googla, ale nic mi z tej próby nie wyszło. ;:223

Miłego leżakowania. ;:97 ;:97 ;:97

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 764 ]  Idź do strony nr...        1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: marta64 i 46 gości