Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  
Autor Wiadomość
marpa
 Tytuł: Re: Działka - moja zielona oaza cz. 7
PostNapisane: 30 mar 2020, o 16:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
No i ziściły się prognozy,przymrozki nas nawiedziły Stasiu! ;:7 A dzisiaj i bielutko miałam za oknem przez chwilę.U Ciebie pierwiosnki się ładnie obudziły ;:63 To taka mała radość ogrodnicza!
Zdrówka Stasiu dla Was Obojga i cierpliwości niezbędnej do kwarantannowania! ;:196 ;:167

;:196

stasia_ogrod
PostNapisane: 30 mar 2020, o 17:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lodziu kochana, choć czasy nie wesołe, to z radością witam Cię w nowym sezonie ogrodniczym. ;:1
Aktywność moja w dużej mierze uzależniona od kaprysów pogodowych, nadal jestem ostrożna, bo i kwiecień może nieźle nabroić. ;:224
Życiodajnego ;:3 nam trzeba, takiego na dłużej, żeby wszelkie wirusy wysuszyło i pozytywną energię w nas wlało. :tan
Taki oto poranek nas dzisiaj powitał .....

Obrazek

Obrazek

Obrazek a begonie sobie kwitną

Obrazek

Maryniu, sama wiesz z doświadczenia, że jak zima byle jaka to i wiosna nijaka, jeszcze kwiecień przed nami a on również kapryśny bywa. ;:oj
Lato suche zapowiadali, ziemia nie napojona, bo śniegu nie było, oby tylko życiodajnej wody nie zaczęło wszystkim brakować. ;:174
Nadal nie wiem co z moim rezonansem, to już za tydzień a tam nie idzie się dodzwonić, telefony mają wyłączone. Może sami zadzwonią i terminy przełożą. Dzisiaj zamknęli SOR w pobliskim Wadowickim szpitalu, bo mieli pacjenta z podejrzeniem. Strach się bać. ;:202
W sobotę mieliśmy cudowną pogodę, M z synem zafoliowali namiot, wycięli stare maliny, uprzątnęliśmy szklarnię z pozimowych przydasi, wyjęliśmy ławeczki i stoliki. Teraz sadzonki pomidorków mają więcej przestrzeni. Tylko pogoda się zbiesiła i przymrozkami nam pogroziła. ;:150
Kochana, jak to dobrze że ogrodnicze hobby zajmuje nasze ręce i głowy, mniej mamy czasu, żeby rozmyślać o kwarantannie.
Dziękujemy ;:167 Wy również się pilnujcie i ochraniajcie w każdy możliwy sposób. Niechaj Wam zdrówko nieustająco dopisuje. ;:97 ;:79 ;:cm
Sobotnie foteczki ....... ;:177

Obrazek ciemierniki

Obrazek gęsiówka kaukaska Rosea

Obrazek śnieżnik lśniący Lazurowy

Obrazek śnieżnik lśniący Pink Giant

Obrazek ubiorek wiecznie zielony

Zobacz profil Wyślij e-mail      

plocczanka
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 20:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Stasiu, cieszę się, że doświadczyłaś radości pracy na działeczce. ;:138 ;:138
Popracowałaś sobie, ;:333 pocieszyłaś pięknie kwitnącymi roślinkami, ;:303 to i o smutkach zapomniałaś przez chwil kilka. ;:108
Nawet zimę tej wiosny zaliczyłaś. :roll: U mnie tylko zimnica z wiatrem i niską temperaturą ozdobiona słoneczkiem, które niewiele pomaga. ;:222 Pomidorki zmuszona byłam wnieść z powrotem do mieszkania. Żal mi ich było na zimnym balkonie męczyć, nawet M się śmiał, że pomidorki nie chcą jeszcze umierać, więc znicze na nic się zdadzą. ;:7
Jeszcze jakiś czas przyjdzie nam posiedzieć w czterech ścianach, nie zanosi się na cieplejsze dni i noce. ;:174
Zdrówka Wam życzę ;:167 ;:167 i ciepełka. ;:3 ;:3
Uściski ;:168 i buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm

stasia_ogrod
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 15:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lucynko kochana, oj urobiłam się ostatnio na działeczce, że ledwo skrzypiące kości dowlokłam do domku. ;:306
Ale fajnie, przynajmniej czuję że jeszcze wirus mnie nie dopadł. A pogoda pomimo wiatru była świetna, pomidorki eMa wygrzewały się w nagrzanej szklarni a my oprzątaliśmy jeszcze to i owo.Pojawiły się też młode kurczaczki i nowy koguci, tamtego spałaszowaliśmy z rosołkiem. ;:108 Do sklepu idę raz w tygodniu, nawet chlebuś zamrażam,żeby się nie narażać na kontakty z niewiadomym. ;:202
Całe szczęście, że uratowałaś pomidorki, zziębnięte mogłyby tę eskapadę odchorować. Brawo dla Twojego M a tak się zarzekałaś. ;:306
U nas susza ogromna a wody niet, deszczówkę trzeba oszczędzać dla pomidorków, tym bardziej że w prognozach, cały tydzień zapowiada się upalnie. ;:3 Chętnie bym coś porozsadzała ale muszę się wstrzymać i modlić o deszcz. ;:108
Zdrówko bardzo się przyda a słoneczkiem mogę się podzielić, bo lepiej mi się pracuje gdy jest chłodniej. :tan
Wy również trzymajcie się zdrowo a ciepłe słoneczko niech dopieszcza Wam roślinki i poprawia humorki. ;:97 ;:97 ;:1 ;:79

Obrazek begonie zdobią parapet

Obrazek

Obrazek gloxynia ma już spore paczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek kalanchoe powtarza

Obrazek ciemiernikowy szpalerek

Obrazek liliowce już ogarnięte

Obrazek ich sadzonki

Obrazek rannik zimowy

Obrazek rabata pod jabłonką

Obrazek śnieżnik lśniący Lazurowy

Obrazek zawilec gajowy

Obrazek gęsiówka kaukaska Plena

Obrazek miodunka Pstra

Obrazek pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek pierwiosnek ząbkowany Corolla Deep Rose

Obrazek arum italicum obrazki plamiste

Obrazek czosnek niedźwiedzi

Obrazek serduszka okazałe białe i różowe

Obrazek suchodrzew mirtolistny Lemon Beauty

Obrazek złotlin jap. Picta

clem3
PostNapisane: 6 kwi 2020, o 12:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Stasiu piękną wiosenkę pokazałaś ;:215 Kępy ciemierników zapierają dech ;:oj A i parapety pięknie odwdzięczają się za opiekę ;:173

plocczanka
PostNapisane: 7 kwi 2020, o 20:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Cieszę się, Stasiu kochana, że sobie kości rozruszałaś ;:303 , skoro czujesz, że ja masz, to znaczy, że jeszcze żyjesz. ;:215
Wiosna u Ciebie nie tylko na działeczce, ale i na domowych parapetach. ;:63 Pięknie Ci wszystko rośnie i kwitnie! ;:138
U mnie na działce potężna susza, wiele roślinek uschło bądź przyschło, :oops: a wodę mają puścić dopiero po świętach. ;:145 Na szczęście sąsiad z tyłu ma wodę bezpośrednio z ujęcia i nie musi czekać na zapełnienie zbiorników. Pozwolił nam brać z jego kranu tyle wody, ile nam będzie trzeba. ;:63 Przynajmniej najważniejsze nasadzenia uratujemy. ;:108
Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie. ;:cm ;:cm

stasia_ogrod
PostNapisane: 11 kwi 2020, o 16:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie kochani w ten cudny przedświąteczny dzień. ;:3 ;:3 ;:3

Małgorzatko , bardzo się cieszę że jesteś, bo wiem żeś zdrowa i trzymasz się dzielnie. ;:167
Wiosenka na dobre się u mnie rozkręca, gdyby jeszcze niebo zechciało ją podlać, to wszystko błyskawicznie by się zazieleniło. ;:215
Parapety stękają pod ciężarem a begonie już pragną zawisnąć w lepszych warunkach, na właściwym miejscu, czyli szklarni. ;:108
Trzymaj się kochana w zdrowiu i nadziei na lepsze jutro, wolne od niechcianego paskudztwa.Wszystkiego dobrego dla całej rodzinki. ;:cm ;:97

Obrazek begonie, parapetowi umilacze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek galtonia szybuje

Obrazek kalanchoe

Obrazek scindapsus złoty -sadzonki

Obrazek wiosenne rozmaitości rabatowe

Obrazek znasz może imię tej piękności :?:

Obrazek a to jej dolna część

Lucynko przyjaciółko kochana, wybacz że tak długo nie odpowiadałam . ;:167 Ale już jestem i cieszę się z Twojej wizyty. :tan
U nas też susza niemiłosierna a deszczówka na ukończeniu i bardzo potrzebna pomidorkom. Fajnego masz sąsiada, poratuje w biedzie i roślinki nie cierpią z pragnienia. ;:333
Moje begonie pragną już zawisnąć na szklarni i odetchnąć wiosennym powietrzem.A na rabatkach coraz więcej się dzieje, gdyby jeszcze deszczyk dopisał, to wszystko by się błyskawicznie zazieleniło. ;:108
Zdróweczka Wam życzę i w miarę radosnych Świąt Wielkiej Nocy, oraz wiary i nadziei na lepsze jutro. ;:97 ;:79 ;:79

Obrazek kokorycz pusta różowa

Obrazek kokorycz pusta lila

Obrazek kokorycz pusta mix - lila i różowa w doniczce

Obrazek piaskowiec górski

Obrazek pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek ząbkowany niebieski cierpi od suszy

Obrazek biały miał więcej wilgoci

Obrazek tak samo jak różowy

Obrazek

Obrazek piwonie

Obrazek śnieżyca letnia

Obrazek

Niech czas Wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol Boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych Świąt. !!

roza333
PostNapisane: 12 kwi 2020, o 23:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Stasiu dziękuję i wzajemnie spokojnych i zdrowych świąt

plocczanka
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 20:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Święta, święta i po świętach.
Witaj Stasiu Kochana. ;:cm
We dwoje też można świętować, o czym dobitnie się przekonałam i mimo że dom jakiś codzienny, to jednak wcale tak codziennie nie było. :D

Kiedy tak sobie pospacerowałam wśród Twoich dorodnych roślinek, poczułam się niemal jak na działeczce. ;:333
Na szczególną uwagę zasługują Twoje kwitnące już begonie. ;:215 One faktycznie domagają się zawieszenia na swoim eksponowanym miejscu. ;:108 Niestety, muszą poczekać, bo jednak kwiecień postanowił pokazać, że lubi przeplatać. ;:223
U mnie po przedpołudniowym delikatnym deszczyku znacznie się ochłodziło, i mimo popołudniowego słoneczka nawet na balkonie wiatr potęgował przejmujący chłód. ;:145 Zmuszona byłam ponownie wtaszczyć swoje pomidorki do pokoju. :oops:
Dodatkowo nie podoba mi się prognoza na najbliższe dni, a zwłaszcza noce, ale przetrzymam wirusy, przetrzymam i niepogodę.
Najważniejsze teraz to zachować zdrowie i życie, czego i Wam z całego serca życzę. ;:167 ;:167
Dobrego tygodnia Stasiu. ;:79 ;:79

iwona0042
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 18:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Stasiu kochana :wit
Jak pięknie na ogrodzie, kwitnień sporo, roślinki budzą się do życia i wszystko pięknie by było, tylko ta kotona paskudna ;:185 i jakoś przez to wszystko smutniej. Begonie już kwiatki pokazały, a tu zimno i pewnie w domku jeszcze siedzą, ja już ze swoimi siewkami też bym wyjechała, no ale raz, że nie mogę, a dwa to zimne noce, a zresztą sucho się zrobiło i ciekawe jak będzie dalej. Zdrówka Stasiu kochana, nie dajmy się ;:196

stasia_ogrod
PostNapisane: 18 kwi 2020, o 11:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Poświąteczny tydzień, szybko minął przy pięknej pogodzie. ;:3 ;:3
Witajcie kochane ogrodniczki w zamaskowanym świecie pełnym wirusów. ;:175 ;:148
U nas spotykając się, żartujemy " robimy napad na bank ". ;:306

roza333-Justynko kochana, miło Cię widzieć, bo to znak, że jesteś zdrowa i wirusy omijają Cię z daleka. ;:167
Dziękuję za życzenia ;:79 Niech Ci zdrówko nadal dopisuje i całej Twojej rodzince. ;:97

Obrazek piaskowiec górski

Obrazek pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek poletko piwoniowe

Lucynko, te święta to będziemy długo wspominać, bo jak żyję podobnych nie było, no i żeby o kolejne nie zahaczyło. ;:202
A kwiecień też bardzo niesforny tej wiosny, oby jeszcze i maj, nie zechciał pójść w jego ślady.Bo wszystko się zdarzyć może. ;:224
A roślinki stłamszone na parapetach, już by chciały wolności ogrodowej zakosztować.Pomidory aż wołają.... posadź mnie. ;:164
U nas jeszcze straszą na koniec miesiąca nocą -7, to nawet w szklarni strach pomidory posadzić. Muszą cierpieć bidule. ;:222
Deszczu porządnego nadal brak, ziemia to istny piach, ratujemy co się da ostatkami deszczówki, ale większość cierpi, nawet tawuła ma nędzne w tym roku kwiatki.
Cierpią rośliny, cierpimy i my, trudno, teraz najważniejsze życie i zdrowie Twoje, moje i nas wszystkich.Czego nieustannie każdemu życzę. ;:167 ;:cm

Obrazek tawuła szara Grefsheim

Obrazek

Obrazek

Obrazek trzmielina Emerald Gaiety

Obrazek trzmielina Emerald' n Gold

Obrazek

Obrazek

Iwonko, witam Cię pięknie w ten słoneczny, choć zawirusowany wiosenny czas. ;:168
Begonie marnieją na parapetach a pomidorki na dzień w szklarni a nocą w nagrzanej altance wegetują. ;:174
Susza niesamowita, dużo roślinek jeszcze nosków nie pokazało, ale co odważniejsze hosty, już zaczynają zerkać na świat. Dla nich bezpieczniej jeszcze się nie spieszyć, żeby potem mrozowych ran nie lizać. ;:158
Trzymaj się kochana zdrowo, omijaj szpitale, bo tam największa wylęgarnia paskudy i oby do lata, może ;:3 wysuszy dziada. :tan

Obrazek firletka kwiecista

Obrazek flox szydlasty Purple Beauty

Obrazek

Obrazek gęsiówka kaukaska Plena

Obrazek

Obrazek

Obrazek gęsiówka kaukaska Rosea

Obrazek

Obrazek kokorycz lakolistna paprociowa

Obrazek

Obrazek i kolejna prośba o nazwanie te ślicznotki ;:oj

nyna76
PostNapisane: 18 kwi 2020, o 11:34 
1000p
1000p

0 szt.
Stasiu mam pytanie na temat powojnika. Pochodzi z ogrodu mojej mamy, ma około 20 lat. Kwitnie długo i obficie.
Chciałabym przygiąć kilka pędów do ziemi i je ukorzenić. Czy dołek mam czymś zaprawić czy wystarczy ziemia ogrodowa i na to spory kopczyk i podlewanie? Czy jakieś bananowe skórki itp?

plocczanka
PostNapisane: 18 kwi 2020, o 19:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Stasiu, kochana tej roślinki nie pomogę Ci nazwać, zielonego pojęcia nie mam, co zacz. ;:185 ;:185
Miło, widzieć Cię w dobrym zdrowiu i niech tak już zostanie. ;:138
Działeczka kwitnie pomimo suszy ;:215 , ciesz się więc, że ją masz, bo nie wyobrażam sobie, co byśmy robiły, jak wariowały, gdyby przyszło nam w czterech ścianach siedzieć. ;:223 ;:223

Pozdrawiam cieplutko, nieustająco zdrówka Wam życząc, ściskam i gorące buziaki przesyłam. ;:cm ;:cm ;:cm

stasia_ogrod
PostNapisane: 19 kwi 2020, o 17:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Aniu-nyna76, witam Cię serdecznie w moim ogródeczku. :wit ;:196
Bananowe skórki są dobre bo mają dużo potasu, ale nie pod miejsce do rozmnażania, bo mogą zapleśnieć i o chorobę łatwo.
Nadają się pod wszelkie kwitnące dorosłe powojniki czy róże.Najlepsza będzie ziemia ogrodowa zmieszana z kompostem.
W broszurce "Twój ogrodnik" jest wskazówka ze szkółki Wenta, dotycząca tego tematu ;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko, chodzi mi toto po głowie, mam znać a przypomnieć sobie nie mogę. ;:124 Może ktoś litościwy mi podpowie. ;:180
Żebyś kochana wiedziała, te nasze działeczki ratują nam życie, bo siedzenie w czterech ścianach zabija, nawet gdy jesteśmy we dwoje. A na działeczce tyle ślicznotek czeka, żeby z nimi pogadać, dodać otuchy gdy noski im marzną, lub susza doskwiera. Kot tylko się naje i szuka ciepłego miejsca na drzemkę, kury wolą romanse z kogutem, sikorki zapracowane, zajmują się wyłącznie własną rodziną.Jeden sąsiad na kolanach nożyczkami przycina trawnik, bo nie chce mu się kosiarki odpalić, mówi że trawa za mała. Drugi po piwku uderza w kimono, szczęśliwy, że spokój i cisza, bo jak zejdzie się 6 córek z rodzinami i 12 cioro wnucząt, to taki wrzask, że dziadek zmyka do domu. Na razie ma luzik, bo grupować się nie wolno, odpali kosiarkę i ma wolne. ;:306
Begoniom na parapetach słońce przypaliło liście a noce nadal chłodne, więc muszą czekać.Kwiecień do końca kapryśny, ciekawe co maj przyniesie. ;:224
Radośnie odwzajemniam wszystkie serdeczności i do życzeń dokładam sporą porcję deszczu, ;:47 na przemian z cieplutkim słoneczkiem. ;:3 ;:79

Obrazek prosownica rozpierzchła Aureum

Obrazek smagliczka skalna

Obrazek

Obrazek szafirki

Obrazek ułudka wiosenna

Obrazek fiołki

Obrazek miodunka plamista

Obrazek niezapominajki

Obrazek

joannamm
PostNapisane: 19 kwi 2020, o 18:40 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Witaj Stasiu, fajna instrukcja powojnikowa. Może też się skuszę. Ale jeśli chodzi o efekty to może być różnie. Kiedyś próbowałam z gałązek ukorzeniać hortensje i wynik był słabiutki.
Begonie pięknie kwitną, to tak jakby kawałeczek działki był w domu.
Masz ładne sadzonki scindapsus złoty. Mojego od Ciebie, niestety kotki domowe trochę poturbowały. Jeszcze żyje ale ledwo dycha. A taki był już duży i ładny.
Pozdrawiam serdecznie
Joasia

nyna76
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 03:40 
1000p
1000p

0 szt.
Stasiu, dziękuję za instrukcję. Natknęłam się w internecie na część tego artykułu, ale nie był pełny.
Muszę kupić wapno i do roboty ...

marpa
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 09:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam Stasiu serdecznieObrazek

Wiosna nas nie rozpieszcza..deszczyku życiodajnego ani na lekarstwo..Susza ! No i temperatura nie jednoznaczna.Moje sadzonki pomidorów wędrują wte i wewte mieszkanie-balkon.Ładnie się hartują i póki co rosną zdrowo. Twoje podopieczne roślinki dopieszczone i dorodne aż miło.Begonie już Ci kwitną,ja w tym roku już z nich rezygnuję bo za dużo mam tych wymagających domowego zimowiska roślin. Przestaje mi się chcieć z nimi bawić a w ub. roku nawet nie wszystkie wyjęłam z piwnicy..zabrakło mi sezonu.. :cry: na zajęcie się nimi. :lol:
A maczek to chyba mekonops walijski??
Zdrówka i nie dajcie się wirusom!Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 764 ]  Idź do strony nr...        1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Alicja125, Annes 77, Iwonka1, Shire i 50 gości