Ogród jol_ki 2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Joluś co tam tak ciekawego czytasz :lol:
Przeczytałam przez zimę sporo i szukam kolejnych ciekawych propozycji :wink:
Mówisz że na aparat nowy czekasz :D To super. Mam nadzieję że będziesz nas teraz zasypywać zdjęciami :D
Z różami poszalałaś :lol: Ja na razie trzymam się dzielnie z moimi skromnymi czterema :wink:
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

razem z zakupami u DA przybędzie mi jakieś 18 sztuk...
No, Jola, nie trzymaj wszystkich w niepewności ;:185 Podpowiedz trochę co tam wpadło do koszyka ;:65 Wiem, ciekawska jestem, ale w zamian mogę się przyznać co ja kupiłam ;:306 To co, robimy deal? ;:183
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Wiolka czytałam ostatnią książkę Harlana Cobena "W domu", skończyłam już, ale wieczorem na bank zacznę coś nowego, może "Testament" Mroza.
Taaa w końcu się zdecydowałam na nowy aparat, nie jest to jednak jakieś szaleństwo i mam nadzieję, że będzie lepszy od poprzednika :wink:

Elwi serio? ale że tak publicznie będziemy wyznawać nasze różane grzeszki? ;:183
Na szczęście spisałam je wcześniej dla Ali, bo mam zaćmienie co i gdzie kupiłam, a tak jest lista i wszystko jasne. Tadam!

DA
1. The Mill on The Floss
2. Emily Bronte
3. Sir Walter Scott
Rozarium
4. Harlow Carr
5. Alan Titchmarch
6. Playfull Rokoko
Floribunda
7. Evelyn
8. Spirit of Freedom
9. William Morris
10. Palais Royal
Rosa Plant
11. Vanessa Bell
12. Dame Judi Dench
13. James L. Austin
14. Sunblaze
15. Hyde Hall
16. Claire Austin
17. Lavender Flower Circus
18. Jasmina Flower Ciscus

No to teraz nie masz wyjścia, czkam na publiczne przyznanie się, co nowego kupiłaś ;:303
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu piękne róże , będzie co ogladać ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

:wit Jolu
Byłam już wczoraj u Ciebie, ale wszystko co napisałam poszło w kosmos.
Szpalerek śnieżyczek przepiękny. Ostatnio sporo ich oglądałam. Ciekawe czy Twoje są jednakowe, czy może mają różne wzorki.
Lista zakupów różanych imponująca ;:180 Takie ilości mam już za sobą ;:306 Kupiłam, jak dotąd jedną w markecie, czerwona angielka, będzie zgadywanka, jak zakwitnie.
Mam ochotę na pozycję nr 1, myślałam, że może pojawi się u Kamili ;:224 Jednej sztuki kompletnie nie opłaca się ściągać. ;:145
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu, widzę, że austinki przodują ;:215
Dobra, "słowo się rzekło, kobyłka u płota" ;:223 . Popełniłam następujące występki:
1. DA - to wiesz :D
Flori:
2. Genevievre Orsi
3. Jardin de Tuileries
4. Marc Chagall (poprzedni mi padł ;:145 )
5. Versigny
6. Lynda Bellingham
7. Charles Darwin
Rosacwik:
8. Magiczna Bajka czyli Marchenzauber
9. Wellenspiel
10. Sweet Honey
Nie okazuję skruchy i spowiedzi nie kończę, gdyż ponieważ u Kamili ciągle otwarte :;230
Z uwagi na to, że nie wszystkie Twoje nabytki kojarzę, to zaraz poszperam w necie ;:65 Tak czy owak miejsca Ci zazdroszczę, rzecz jasna miejsca na sadzenie róż. Ja się głowię gdzie mam swoje upchnąć, pewnie kilka zostanie w donicach...
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Joluś Ty jak zwykle co roku szalejesz z różami ;:215
Zamówienie super. Sama chciała bym nie jedną z Twojej listy, ale bez tworzenia nowych rabat nie ma szans już więcej wcisnąć.
Wczoraj przez moment coś mnie opętało i chciałam we F coś domówić :;230 W ostatniej chwili zrezygnowałam. Nie wiem czy dobrze zrobiłam :lol:
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu czy posiałaś pomidorki?
Moje już wystawiły łebki.Potrzebowały na to trzech dni na kaloryferze.Sporo wyszło w kaskach,szykują się na skoki w Planicy :;230
Ładnie kiełkują begonie z bulw i mam już przepikowaną część Lobelii a za oknem zima :evil:
:wit
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Joluś, ale się zagapiłam :oops: To już druga strona nowego wątku, a ja dopiero dzisiaj przychodzę ;:196 Ostatnio mało zaglądam na forum, bo czasu jak na lekarstwo, a wieczorem padam na twarz.
Bezczelnie podejrzałam Waszą spowiedź z zakupów różanych :;230 Przy takich zamówieniach, to moje drobne grzeszki nie są warte nawet uwagi. Co to jest te kilka sztuk... ;:224 I tak będę musiała nieźle się nagimnastykować, żeby z głową to wszystko posadzić.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Tereniu liczę na to, że będą cieszyć oczy :D ;:168

Anka nowe róże DA u nas najwcześniej w przyszłym roku pewnie będą. Ja już przyzwyczaiłam się do corocznych zakupów i u Austina i u Sarah Raven, wolę tam poszaleć niż kupić sobie jakieś ubrania czy gadżety domowe.. Co zrobić, taka dusza rogata ogrodnicza we mnie siedzi :lol:
A co do ilości róż... to się nie będę wypowiadać, wystarczy że wspomnę, że to nie jest moje największe zamówienie w jednym sezonie :;230
Przebiśniegi ślicznie wyglądają, to jedne z moich ulubionych wiosennych kwiatów - dziękuję Ci za miłe słowa. Raczej mają te same wzorki, muszę je dobrze podejrzeć gdy w końcu uda mi się złapać słoneczną chwilę w ogrodzie. Większość z nich rośnie od wschodu i jak wracam z pracy to już jest tam cień. Może w weekend się uda?

Elwi no i po co, po co ja Cie namawiałam na te wyznania ;:124 4 róże z Twojej listy zamówionych są na mojej liście chciejstw na "już"!! I co ja mam teraz biedna zrobić??? Domawiać?? ;:223 jak teraz nie kupię to zawsze to sezon w plecy będzie, co nie??
A Austinki to moje ulubienice, sporo mam ich u siebie i konsekwentnie powiększam kolekcję ;:333

Wiolka podziwiam Cię za wytrwałość w nieskładaniu zamówień :uszy Ja już nie mogę wchodzić na stronki szkółek, bo wciąż znajduję coś interesującego. Też nie planowałam nowej rabaty, a wyszło jak zawsze. Choć u mnie to już trochę taka tradycja, że co rok zakładam nową rabatę różaną i robię od nowa trawnik (częściowo), bez tego sezon się nie liczy :lol:
Nowe nabytki trafią głównie na rabatę przy cisach które sadziłam już chyba 4 lata temu, róże są w tym miejscu zaplanowane już od początku, ale jakoś do tej pory udawało mi się nic tam nie sadzić. No cóż, w tym roku się to zmieni.

Magduś pomidorki posiane, siałam w niedzielę i wczoraj, zostały mi jeszcze 2 odmiany do posiania.
Teraz czekamy na wschody ;:333 U mnie sporo "kasków" było na paprykach, widać "stochomania" się szerzy :lol: :heja
Pelaśki na oknie też się dobrze mają. Mam już nowy aparat, będę go teraz testować przez kilka kolejnych dni i mam nadzieję, że uda mi się cyknąć jakieś fotki godne pokazania.

Dorotko wiem, że zapracowana jesteś, nic się nie przejmuj ;:168
Też już powoli dochodzę do takiego stanu, że rabaty pękają w szwach a nowych ni jak się nie da zrobić, trawnik też przecież musi być...

W ogrodzie nadal królują przebiśniegi, pokazały się też wczesne krokusy w ilości kilku sztuk, głównie żółte ;:3
Fotki powinny być w weekend ;:215
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu - ja tylko czytam i nic się nie odzywam, ale bardzo mi się spodobała Wasza spowiedż , nic dodam nic nie ujmę , ale te wszystkie wymienione róże Elwi posiadam już , tylko czekam na Bajkę . ;:196 ;:3
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu - moje zamówienia są skromniejsze ( co nie znaczy, że skromne) niż w latach poprzednich, bo jak słusznie zauważyłaś: trawnik też być musi! Ostatnio zerkam na ogród sąsiadów , na którym tylko trawnik widzę i tak się zastanawiam,po co im tyle trawy. Ale kiedy latem sąsiedzi wypoczywają na leżaczkach a ja ganiam z sekatorem, grabiami i łopatą - to widzę, jak z politowaniem patrzą na mnie i moją upoconą twarz i ze znudzeniem otwierają kolejną puszkę piwa. Jolu - dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu, może znajdziesz z 30 minut i pokażesz nam co tam słychać w Twoim ogrodzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”