Ogród jol_ki 2018

Zdjęcia naszych ogrodów.
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Ogród jol_ki 2018

Post »

Kochani, czas już najwyższy otworzyć nowy wątek :D Poprzednia część znajduje się tu: ogród jol_ki 2017

Wiosna nieśmiało już puka do bram naszych ogrodów, i choć ten tydzień ma być zimny, to mam ogromną nadzieję, że wraz z nastaniem kalendarzowej wiosny będzie już cieplej, i da się popracować w ogrodzie.
Na początek wiosna w obecnym stadium, czyli królują przebiśniegi, gramolą się krokusy i ciemierniki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Was serdecznie, miło mi będzie gościć Was wszystkich w nowym sezonie ;:167
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Witaj Joluś w nowym wątku . :D
Świetny ten szpalerek przebiśniegów ;:333 U mnie coś kiepsko się rozrastają i jeszcze kret urządził sobie między nimi harce :? Coś tam jednak kwitnie i zastanawiam się czy nie rozsadzić w inne miejsce.
U nas dziś niestety zapukała zima i to w takim wydaniu, jakiego jeszcze w tym roku nie było.
Miejmy nadzieje, że to ostatnie podrygi i nadejdzie niebawem ta upragniona prawdziwa wiosna.
A co na parapetach się u Ciebie dzieje ?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Witaj Jolu - pięknie wiosennie, przebiśniegami otworzyłaś nowy wątek, będziemy w nim podziwiać Twoje piękne księżniczki , nowe jak i te co już w nim mieszkają Pozdrawiam ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu witaj w nowej części. :wit
Piękna rzeczka przebiśniegów. Ja znów zapomniałam posadzić te wdzięczne kwiatuchy u siebie. ;:223
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Witaj Jolu :) wiosna idzie to i nowy wątek :) sporo masz przebiśniegów ja miałem tylko kępkę, ale dziś na działce już leżały, więc chyba zmarzły :) Zazdroszczę Ci ilości miejsca, które posiadasz będziesz mogła szaleć :)
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Witam Was serdecznie ;:168

Wiolu, przebiśniegi te w szpalerku też bardzo mi się podobają :D mam nadzieję, że za kilka lat się rozrosną, na razie kwitnie po kilka w grupce. Ale i tak jest ładnie :wink:
U mnie też dziś zimno, nawet na obchód nie wyszłam, wieje mocno :roll:
Parapety na razie świecą pustkami, jutro będę siać pomidory i resztę marcowego towarzystwa.
W chwili obecnej rządzą na jednym z nich papryki, groszki pachnące i por :lol: A drugi opanowały pelargonie.

Tereniu już nie mogę doczekać się pierwszych różanych kwiatów w tym sezonie. Ale zanim to nastąpi to dużo pracy przed nami, oby wiosna była ładna i pozwoliła nam spełniać się ogrodowo.

Aniu koniecznie posadź w tym roku przebiśniegi, są cudne. Najlepiej się przyjmują sadzone/ przesadzane tuż po kwitnieniu. Ja w ubiegłym roku sadziłam swoje pod koniec marca (około 20tego).

Mariusz przebiśniegi nie boją się mrozu, może słonka im potrzeba? Miejsca rzeczywiście mam sporo, ale przy takim areale nie ma czasu na odpoczynek, chyba że aktywny :;230 ciągle jest coś do zrobienia...
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu ale teraz nie ma cebulek w sprzedaży. Myślałam o jesiennym sadzeniu. Czy teraz nam je kombinować? Tylko pytanie: skąd?
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolcia :wit fajnie, że otwarłaś podwoje :heja
Fajnie, będziemy już niedługo porównywać swoje róże ;:183 Właściwie nie wiem po co ja chcę porównywać ;:24 I tak przegram :oops:
Przebiśniegi i krokusy na fotkach bez śniegowej pierzynki? Czyżbyś miała tyle szczęścia, że nic białego u Ciebie nie spadło? :D
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Aniu zobacz na alle..., tam na pewno jest w sprzedaży mnóstwo przebiśniegów, ogłoszeniodawcy wykopują je po przekwitnięciu i sprzedają na sztuki. Sama tak w ubiegłym roku kupowałam.
Przebiśniegi najlepiej (piszę z doświadczenia) przesadza się wiosną, tuż po tym jak przekwitną.

Elwi dla mnie śnieżnej pierzynki nie starczyło :roll: zdziwiłam się bardzo ilością śniegu u Wiolki, u Ciebie też padało??
Kochana, wiem o czym piszesz, sama jestem daleko w rankingu różomaniaczek i czasem wstyd tu coś pokazać.. no ale cóż.. trzeba się cieszyć z tego, co się ma, i tego się trzymajmy :lol:
Z niecierpliwością wyczekuję tulipanowego szaleństwa w Twoim ogrodzie ;:108
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Czołem :wit
I ja jestem. U nas też zimno okrutnie, wieje mocno, aż spycha człowieka ;) No i ten mróz, aż szkoda pierwszych wiosennych kwiatów (nocą lokalnie ponad -10). Miejmy nadzieję, że po I dniu wiosny zacznie się ta prawdziwa ciepła.
Rabarbar widziałam, ładny, ma fajne kły wypuszczone już. No i do tego przetrwał transport, no nic tylko zamawiać...
A ja, jak to ja, miałam nic nie wysiewać, ale gdzie tam, zamówiłam nową dawkę nasion, następnie cebulki i karpy ;:224
Przebiśniegi w takich grupach prezentują się najlepiej. I najlepsze są te stare jeszcze cebulki (tzn. pochodzące od nich).
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu, to szczęściara jesteś ;:215 U mnie niestety nasypało białego, co prawda mniej niż w innych regionach, ale sporo jest :evil: Pewnie w grudniu by mnie to cieszyło, teraz niekoniecznie ;:185
Na dodatek jest osiem na minusie :( Synek wracając z basenu zmarzł nie lada przed furtką, która przymarzła i nijak nie dała się otworzyć. Trzeba było organizować akcję ratowniczą :wink:
Róże u Ciebie na pewno będą lepiej rosły niż u mnie ;:108 Kwestia ziemi. Różane panny nie lubią zwartej gliny ;:185 Taka to jest dobra tylko do wyrobu cegieł, a nie do hodowania kwiatów ;:223
Zamówiłaś jeszcze coś więcej oprócz Austinek?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

Jolu u mnie krokusy dopiero co kiełkują,śniegu trochę napadało i porywisty wiatr wieje.Czekam na ocieplenie ;:65
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród jol_ki 2018

Post »

O widzisz. Może i ja skorzystam z podpowiedzi i kupię trochę tych przebiśniegów. Chciała bym ich dużo więcej :D
Kiedyś miałam ich sporo, aż nawet sama rozdawałam a teraz z roku na rok coraz mniej :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”