Dziki ogród ?

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 925
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Dziki ogród ?

Post »

Witaj Ocia ładne masz otoczenie działki , no i sporo terenu do zagospodarowania. Więc życzę Ci aby wszystkie Twoje projekty się spełniły a działka zachwycała kolorami i zapachami. Będę tu zaglądała i kibicowała Ci ;:108
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Witaj Olu
Co u Ciebie słychać w ogródku?
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Przepraszam za nieobecność, ale ostatnie dwa lata niestety nic nie działaliśmy, działka na powrót "dziczała".
Już się ucieszyliśmy że jenot się wyprowadził, to kilka metrów dalej, pod słupem wysokiego napięcia wykopał sobie nory lis. (tak sądzimy że lis). Generalnie do zwierzaków nic nie mam, też gdzieś muszą się podziać, ale boje się o dzieciaki. Mam nadzieję że też się jednak wyprowadzi.
Jeśli chodzi o florę to też przypuszcza atak, czemerychy znów się rozpanoszyły. Jest tego ogrom
Obrazek
Mam nadzieję że w tym roku uda się wyrównać wreszcie początek działki i wsadzić część roślin. Tej części z czemerychami nie planujemy równać, zresztą miejscami się posiały brzozy i sosenki, więc pozostaje mi szpadel i duża ilość wody do picia - siłka z fitness gratis.

Odnośnie "roślin" to mam w ogródku taką rutbekie, nawet nie wiem skąd.
Na zdjęciach jest przedstawiona dokładnie ta sama roślinka w zeszłym roku i w obecnym. Teraz jest praktycznie czarno-brązowa i tak się zastanawiam jaka jest tego przyczyna.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Dziki ogród ?

Post »

Przyczyną jest pewnie słońce i może inne warunki
Albo to już inna roślina kt?rą się wysłała na miejsce tamtej
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Nowa rośliną to nie jest na 99,99 procent. Jest zbyt duża i idealnie w tym samym miejscu.
Na jesieni rozkładałam trochę kory w ogródku, ale pod rutbekie była dana minimalna ilość, żeby tylko troszkę glebę osłonić, może to wystarczyło.

Odnośnie zdjęć to ja widzę ok na telefonie, dajcie znać jeśli jeszcze ktoś nie widzi.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu :wit
Nie wiem jak Ty ale ta ciemniejsza dla mnie jest ok.
Fajną masz tą różową jeżówkę.
Odnośnie działki to się nie martw, bo powoli sobie zrobisz.
Ja w tym roku też miałam plaaaany ale pogoda upalna je trochę pokrzyżowała i większość prac na urlopie nie udało mi się zrealizować.
Działka u mnie to w połowie wykopy męża (odwodnienie i położenie rur) i wygląda ona w części jak poligon.
Tak więc w tym roku wygląd mojej działki będzie znacznie odbiegał od moich zamierzeń.
No ale cóż, życie pisze różne scenariusze.
Pozdrawiam ;:3 i życzę wytrwałości, dasz radę.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dziki ogród ?

Post »

Podziwiam rozległość terenu, :shock: nie doczytałam jaka wielkość działki. Moje 1000 metrów przy takim obszarze, to husteczka. ;:306
Zakupy imponujące. ;:oj Mam nadzieję, że większość sobie radzi, bez Twojego stałego nadzoru.
Zakładając swój ogród popełniłam podstawowy błąd młodych ogrodników, którzy tworzą go bez planowania. Przynajmniej w zarysie dobrze wiedzieć, jak ma wyglądać ogród. Niestety drzew i dużych krzewów łatwo przesadzić się nie da.
Będę kibicować Twoim poczynaniom. :wit
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Ewuś
Powoli, powoli. Niestety. Plany planami a rzeczywistość swoje, wiem coś o tym :wink: Ogarniesz na pewno :)
Mi też podoba się ta ciemniejsza wersja, przekwitając pojawiły się na niej jaśniejsze ślady. Sądzę jednak że nie będzie pasować do całości, więc jest do wydania. na razie sobie rośnie.
Soniu
Rośliny są obecnie wsadzone w ogródku przy domu rodzinnym, gdzie aktualnie mieszkam, więc mogę o nie zadbać. Kupowałam je za pięknych czasów gdy roślinka nie musiała mieć paszportu. Roślinki były malutkie, niektóre to były niemalże pojedyncze gałązki, ale za to koszt od 1zł. Na początku rosły w doniczkach ale im się tam szybko znudziło, obecnie rosną jakby w obręczach foliowych bez dna, normalnie wkopane. Rosną bardzo ładnie, mam nadzieję że w wyniku tego zabiegu będzie można je "wyjąć" jak z doniczki.
Jeśli chodzi o plany to wyglądają teraz zupełnie zupełnie inaczej, ale dopiero zaczynam je rozrysowywać.

Dzisiaj takie cudo pożywiało się moim klonem tatarskim
Obrazek
Wczoraj też taka była. I zamiast toto po prostu usunąć, zawołałam pierworodnego żeby pokazać mu ciekawe stworzonko. Oczywiście młody obrońca praw zwierząt najchętniej by ją zostawił tam gdzie była albo nawet listki podtykał. Jednak jego plan działania nie został zaakceptowany i gąsieniczka została eksmitowana za płot. I tak się teraz zastanawiam czy to jest druga tylko jej wczoraj nie zauważyłam czy może ta pierwsza wróciła.

W każdym razie rzeczony klon będzie na jesieni przesadzony na cześć leśną działki to się dowiem czy foliowanie coś daje. Miałam nadzieję że na jesieni uda się ogarnąć cały plac, ale raczej nic z tego nie będzie, za bardzo jesteśmy do tyłu z pracami. Cieczy mnie że chociaż sosenki i brzozy już sobie rosną tam gdzie ma być las :)
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Dziki ogród ?

Post »

Piękne te ciemne rudbekie :D
A ta kosmata gąsienniczka ciekawa. ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Ponieważ "w ogrodzie" nic się nie dzieje, postanowiłam że będę również pokazywać efekty czynionych przeze mnie przygotowań :roll:
U Mamy Małżonka rośnie sobie hortensja bukietowa. Podobno to różowa i niebieska razem. W każdym razie nie kwitła od lat. Aby ją zmotywować przycięłam ostatnio wierzchołki i miały być podcięte szpadlem korzenie. Zobaczymy czy te zabiegi faktycznie coś pomogą.

Wracając do przyciętych wierzchołków.
Obrazek

Obrazek

Oczywiście próbuje je ukorzenić. Jest już dość późno więc sądzę że mały procent da radę, jeśli w ogóle, dlatego jest tego tak dużo.

Na początku sierpnia miałam podobną ilość magnolii (też troszkę za późno) i listki puściły dwie, chyba cztery jeszcze się zastanawiają co ze sobą zrobić a reszta zbrązowiała i jest już usunięta. Aczkolwiek magnolia podobno jest bardzo ciężka do ukorzenienia, mały procent się udaje w warunkach amatorskich, ale bardzo mi się podobał ten rodzaj. Mam nadzieję że puściły korzonki a nie tylko listki. ;:oj
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Witaj Olu :wit
A jakiego koloru jest ta magnolia, czy wiesz jaka to odmiana?
Ja kiedyś na giełdzie kwiatowej kupiłam hortensję ogrodową a że wtedy miałam marne pojęcie o tej odmianie
przycięłam ją następnego roku na wiosnę.
Pięknie rozwinęła liście ale nic poza tym.
Potem jak się trochę dokształciłam to okazało się , że rośnie na pędach ubiegłorocznych.
Kolejna zima okazała się zbyt mroźna i kwiatów i liści też nie było.
Więc dałam sobie spokój z ogrodową i przerzuciłam się na bukietową.
W tym roku patrzę i widzę pojedyncze listki , korzenie widocznie się uaktywniły.
Jak będzie chciała to niech sobie rośnie.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dziki ogród ?

Post »

Cześć Ewuś. Nie mam pojęcia co to za magnolia. Rośnie w połowie drogi jak jedziemy na działkę. Wiosną są obsypane kwiatami. Jedna jest biała druga ciemny róż. Obie mają duże, masywne kwiaty.

Odnośnie hortensji to trochę mnie martwi to kwitnięcie ogrodowych na pędach dwuletnich, ale te kolory... Niestety bukietowej niebieskiej czy fioletowej nie ma, więc będę próbować, może z czasem je wyczuje :)
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Dziki ogród ?

Post »

Olu, podziwiam twoją wolę i chęci do ukorzeniania, siania , eksperymentowania , te wszystkie zabiegi ;:215
Mi jakoś nie wiem nie chce się tak od małego, czy siły ogrodowe opadły czy cosik innego :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”