Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  
Autor Wiadomość
ewelkacha88
 Tytuł: Re: Nasze 1500m2 - cz. 3
PostNapisane: 1 maja 2019, o 09:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Małgosiu :wit . Ależ słodziaki z tych wiewióreczek ;:215 . Dobrze, że wszystko skończyło się dobrze dla towarzystwa. Zdjęcie z brzozą cudowne ;:167 - ten błękit nieba, piękna kora brzozy, jej młode zielone listeczki ;:167 . Czytam, że narzekasz na brak czasu :lol: .O tej porze roku to chyba każdy ma za krótką dobę :;230 . Także nie martw się, sama nie jesteś. Mnie czeka plewienie i to w ilościach zatrważających. Niby z daleka chwastów nie widać ale z bliska :shock: . Najgorzej, że lało od niedzieli i jest baaardzo mokro więc ciężko będzie wejść na rabaty. Pozdrawiam i udanej majówki życzę :wit .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

DzonaK
PostNapisane: 2 maja 2019, o 05:57 
200p
200p

1 szt.
Witaj Gosiu
Super sprawa jak masz na swoim ogrodzie takich gości . Historia nie codzienna . :) Tulipany przepiękne każdy inny ;:196

anina
PostNapisane: 2 maja 2019, o 09:13 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
clem máš krásne tulipánovo a tie fotky veveričky su super ;:215 ;:215 ;:215 ;:215

tulipanka
PostNapisane: 2 maja 2019, o 18:50 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
WItaj Gosiu. Niesamowitą historię z wiewiórkami miałaś i fajnie ją opisałaś. BArdzo przyjemnie się ją czytało.
W ogrodzie masz teraz festiwal tulipanów. Cała gama kolorów i odmian. Ja troszkę się zawiodłam na nich, bo w tym roku dały ciała po całej linii. Tak się zdenerwowałam, że postanowiłam więcej ich nie dosadzać :twisted:
Metamorfoza rabaty oczywiście na plus. Powstaje piękny zakątek :D

wiewioreczka
PostNapisane: 3 maja 2019, o 06:50 
500p
500p

0 szt.
Cudny ogród i wiewióreczki ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam ciepło ;:oj

Pashmina
PostNapisane: 3 maja 2019, o 07:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Małgosiu, historia z wiewiórkami bardzo mnie wzruszyła. ;:196
Nowe miejsce wyszło Ci bardzo ładnie. ;:138

Annes 77
PostNapisane: 3 maja 2019, o 08:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Małgosiu wspaniałą przygoda z wiewiórkami, czytając już miałam uśmiech na twarzy, a co dopiero widzieć takie zabawy na własne oczy.Rewelacyjnie to opisałaś ;:215
Zakątek z pergolami wygląda wspaniale, bardzo duża zmiana nastąpiła.Panelowe pergole ;:333
Tulipany...możesz zanudzać mnie każdym, masz ciekawe odmiany, różowe bardzo lubię :uszy
Ja też z niczym nie nadążam, czas leci jak szalony. Dobrze, że dziś dzień wolny, to trochę na forum pobuszuję.

Miłego dnia ;:3

TROJA
PostNapisane: 5 maja 2019, o 00:04 
500p
500p

1 szt.
Tych wiewiórek to Ci bardzo zazdroszczę, bo u mnie same szkodliwe gryzonie a rudzielce miałyby sporo orzechów dla siebie gdyby zechciały zamieszkać u nas. Jakoś nie widzę jeszcze irysków u Ciebie coś się ociągasz z pokazami :wink:

ewka36jj
PostNapisane: 5 maja 2019, o 11:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dobrym ludziom to i wiewiórki z ręki jedzą! Orzechy, które kiedyś miałam, to mi szczur zjadł a nie wiewiórka :;230 ! Ech, Ty to masz fajnie!

slila1
PostNapisane: 5 maja 2019, o 14:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Bardzo ładnie zagospodarowany nowy zakątek ogrodu.
Ciekawe odmiany tulipanów, nazwy dwóch odmian, tak na wszelki wypadek, sobie zapisałam. Mój tulipan 'China Town' wygląda zupełnie inaczej.
Niesamowita przygoda z rodziną wiewióreczek. Do mnie też od czasu do czasu zaglądają, ostatnio odwiedziła mnie mała czarnula, ale takich wspaniałych wrażeń mi nie dostarczyła.

ewarost
PostNapisane: 5 maja 2019, o 21:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Gosiu dobrze, że przygoda z wiewiórkami miała szczęśliwy finał ;:333
Nowy zakątek zapowiada się ciekawie .
Tulipany lobię ale mam do nich coraz mniej cierpliwości, nie wszystkie powtarzają kwitnienie, niektóre dziczeją, ale ten 'China Town' to u mnie jak u Maty wygląda inaczej... mniej pierzasty. :wink:

Minnie
PostNapisane: 5 maja 2019, o 21:45 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Witaj Małgosiu :wit

Widzę, że wciąż prężnie działasz w ogrodzie, a i efekty pracy widać.

Fajnie, że podpisujesz wszystkie zdjęcia, ja nie zawsze znajduję na to czas. Tulipany zachwycające, hiacynty także, w tylu odmianach i kolorach ;:oj Narcyzy i u mnie zastrajkowały, w zeszłym roku kwitły, a w tym już po jednym kwiatku na kępkę. Jak się wkurzę, to wszystkie wykopię. Dobrze, że tulipany chociaż mnie tak bardzo nie zawiodły, bo szykowałam się na same liście. Jakoś jednak się zebrały do kwitnienia, tylko kilka odmian wypadło. Na pewno Gabrielle i Queen of the Night. Niezawodnie za to Van Eijk i jego bledsza odmiana z przydomkiem Mystic. Fajne są też te z grupy Greiga, u Ciebie wypatrzyłam Fur Elise, u siebie mam inne, ale są niezawodne i u mnie najwcześniejsze. Z 10 cebulek mam teraz po kilku latach kilka kępek po kilkanaście kwiatów.
Ubawiła mnie trafność nazwy dla tulipanów Popcorn :D

Historię z wiewiórkami i ja czytałam z przyjemnością, w szczególności dlatego, że dobrze się skończyła. Może będziesz mieć własne, oswojone wiewiórki? Ich mama to zapewne ta, która wykradała Wam orzechy? ;:306 No to kochana, w tym roku, jak przyjdzie wykarmić całą wiewiórczą rodzinę, to obawiam się, że orzechów nie pojecie ;:196

Szkoda glicynii, ale może w przyszłym roku się uda? Rozumiem, że zmarzły tylko pąki, a nie cała roślina?

Ola2310
PostNapisane: 7 maja 2019, o 20:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Moja kochana Gosieńko , jestem. I mam zamiar zostać tym razem na dłużej. ;:196 Idę pozwiedzać twoje włości żeby chociaż ciut być w temacie.

clem3
PostNapisane: 7 maja 2019, o 21:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Paulinko do tej pory cieszyłam się z obecności dorosłych wiewiórek, a takie maluszki to po prostu sama rozkosz :D Właśnie też nie wiem, czemu tak się dzieje z tulipanami. Czytałam gdzieś, że one zamierają po wydaniu kwiatu i tylko potomstwo po nich zostaje, ale czy tak jest to nie wiem. Swoim daj szansę, u mnie część z tych, które w zeszłym roku miały tylko jeden liść w tym roku zakwitły.

anida wdzięczne są, zwłaszcza gdy na moich oczach wynoszą do lasu moje orzechy :wink: Ale masz rację, są tak urocze, że nawet to im wybaczam, choć orzechy bardzo lubię :D

Stasiu dziękuję za miłe słowa ;:196 Zwierzątka bardzo lubię, zwłaszcza gdy są tak urocze jak małe wiewióreczki ;:173 W tym zakątku miał być tylko "przechowalnik", a gdy okazało się, że jest tam bardzo dobra ziemia, to postanowiłam wykorzystać każdy centymetr.

Aniu anabuko u mnie na szczęście często widuję wiewiórki, ale takie brzdące pierwszy raz.

Iwonko 1 takie odprowadzenie wody mamy już kilka ładnych lat i nigdy nic takiego nie miało miejsca. Teraz już wszelkie maluchy będą bezpieczne :wink: Nowy zakątek już dość gęsto obsadzony, ale to świeże nasadzenia, więc jeszcze tego nie widać :roll:

Martuś też się cieszę z obecności rudasków, bardzo je lubię, nawet mimo tego, że na potęgę wykradają mi orzechy :D Co do nowego zakątka, to do tej pory z ogrodem trzymałam się frontowej części podwórka, a teraz z przyjemnością przeniosłam się na tył domu, bo tam mam spokój, mogę do woli zachwycać się każdym kwiatuszkiem bez konieczności ciągłego odpowiadania "dzień dobry" :wink:

Ewelinko oj tak, wiewióreczki są tak słodko nieporadne jeszcze i ufne :D U mnie też chwasty rosną w najlepsze, zanim skończyłam z ostatnią rabatą na pierwszej już zielono od nieproszonych gości :evil:

Joasiu DzwonaK oj tak, to było super spotkanie, to nic, że zamiast plewić chwasty całe popołudnie biegałam za rudaskami :D

anina witam serdecznie ;:7 Bardzo mi miło, że mnie odwiedziłaś. Dziękuję bardzo za komplementy.

Wiolu tulipanka cieszę się, że spodobała ci się moja przygoda :D Wiele odmian tulipanów też mnie zawiodło, na szczęście są i takie, które wciąż ładnie kwitną. Ciekawe czy wytrzymasz w swoim postanowieniu ;:224 Ja już mówiłam to wielokrotnie, a gdy nadchodzi jesień jakoś same wskakują do koszyka :D

Anetko wiewióreczko witam serdecznie ;:7 Uwielbiam wiewióreczki :D

Ewuś Pashmina historia z wiewióreczkami trwa nadal, bo teraz przychodzą na poczęstunek orzeszkowy :D Nowy zakątek miał być na początku "przechowalnikiem", ale okazało się, że ziemia tam jest super, więc co rusz prosiłam ema o kolejne kopanie :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 589 ]  Idź do strony nr...        1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Ha-Ah, wodnik63 i 89 gości