Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, przepiękne masz krokusy. Też bym takie chciała. Nie wiedziałam, że jest tyle odmian, chociaż niektóre bardzo są do siebie podobne, zwłaszcza te białe.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Kasiu ja tej ochoty nabieram co wiosnę ;:223

Aniu annes ja co roku skuszam się na jakieś nowe odmiany, a i tak mi ciągle mało ;:223 Zwłaszcza, że one kwitną wtedy, gdy tak mało kolorków mamy w ogrodach?

Ewuś ewarost nn czy z nazwami jednakowo piękne ?tak jak piszesz ? grunt, że wiosną mamy coś kolorowego do oglądania ;:173

Tereniu wiosna wreszcie dotarła do naszych spragnionych ogrodów. Kotek jest jeden, ale tak słodko wyglądał pod tą kołderką, że od razu mi się skojarzyło z tą starą kołysanką :D

Ewelinko no właśnie, jednoroczne tulipany to zbyt pracochłonna i droga zabawa, więc lepiej byłoby dla nich, gdyby się spisały? Nie mam pojęcia co ta Szeri wyprawia :lol:

Olu większość krokusów pamiętam z imienia, ale nie wszystkie. Nie wiesz o co prosisz dziewczyno :lol: , krokusy mogę focić i focić, na szczęście dla was już przekwitają, inaczej zanudziłabym was na śmierć? A daj spokój z tymi porządkami ? całą sobotę grabiłam, cięłam, grabiłam, wywoziłam i ciągle końca nie widać?

Karolinko oj tak, zwierzaki są super, mogę je godzinami obserwować. Szkoda tylko, że aniołkami są tylko, gdy śpią? No niestety, moje psy też dbają o to, żeby pańcia zbyt dużo pracy w ogrodzie nie miała i część roślin ?karczują? :twisted: . Dobrze masz z tym, że u ciebie przewaga krzewów, tych pewnie Bąbel nie da rady stratować?

Wiolu wchodząc w ofertę krokusów też nie byłam przygotowana na tyle pokus, co zresztą widać ? nie mogłam się zdecydować, które chcę, więc brałam niemal za koleją. Świetnie nazwałaś wawrzynka :lol:

Mariusz u mnie te iryski, które zakwitły są już dwuletnie, te sadzone jesienią tylko szczypior łaskawie wypuściły :twisted: . A ty długo już masz swoje? Przylaszczki są u mnie pierwszy rok, ale już zdążyłam je polubić

Iwonko 1 cieszę się, że moje krokusy znalazły u ciebie uznanie. Gdy śpią to wszystkie zwierzaki niewiniątka, ale potrafią nieraz dopiec że hej. A widzisz, ja nie skojarzyłam tego prima aprilis :;230

Ewuś Pashmina faktycznie te białe mało się od siebie różnią, ale chciałam nimi trochę urozmaicić i rozjaśnić, więc brałam jakie były :D .

-- 8 kwi 2018, o 19:46 --

Nie może się obejść bez kilku nowinek wśród krokusów ;:224
Ard Schenk
Obrazek

Prins Claus
Obrazek

Vanguard ? wymęczone przez psy, ale grunt że przeżyły, a nawet zakwitły :wink:
Obrazek

Flower Record
Obrazek

Te już były, ale póki jeszcze kwitną to pokażę ;:173
Joanna d?Arc
Obrazek

King of de Striped
Obrazek

Golden Yellow
Obrazek

Całe trzy iryski Pixie, ale więcej to niż nic :?
Obrazek

I cała wstęga
Obrazek


Jak pięknie określiła to Wiola ? ogrodowa aromaterapia wawrzynek :D
Obrazek

Pierwszy przydybany motylek w tym sezonie, fruwa ich już całe mnóstwo, ale jakoś niechętne aparatowi ;:224
Obrazek

Pierwiosnek gruziński
Obrazek

I wdzięczna przylaszczka ;:173
Obrazek

Na parapecie?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu i znowu jest co podziwiać ;:215 wawrzynek, pierwiosnek gruziński i przylaszczki... te błękitno liliowe są chyba najładniejsze ( przynajmniej dla mnie) żeby nie zapomnieć wpisuję je do kajecika... celem nabycia drogą kupna ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Przyjrzałam się tym białym krokusom i jest jednak subtelna różnica.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu świetnie, że u Ciebie mogę jeszcze pocieszyć oczy krokusami. ;:oj Przybornik ogrodnika tak porzucony. :D U mnie tylko jedna kępka Joanny d?Arc kwitnie w cieniu. Też staram się podpisywać swoje cebulowe, ale po przesadzaniu już często zapominam, gdzie co powędrowało. :roll:
Chyba nie jadłaś po wyczerpującej pracy na leżąco, jak psica. :wink:
Ciepłych dni na prace ogrodowe. ;:3
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu moja miłość do irysów tych cebulowych też ma swoje granice bo znowu kupiłam i nic nie zakwitło, a córka wybierała kolorki. Krokusy pięknie Ci kwitną, ja będę jeszcze na pewno dokupować i sadzić w trawę by mieć krokusową łączkę :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu :wit
Ale nacieszylam oczy twoja piękna kolekcja krokusow.
I do tego wszystkie z odmianami.
Perfekcyjnie. ;:63 ;:63
Jak tam pracowity był weekend ?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu moje iryski żyłkowane dopiero wsadzałem tej jesieni :oops: więc długo ich nie mam ale liczyłem, że pięknie zakwitną wiosną, a tu nici :) no ale u Ciebie pięknie jak zawsze krokusiki dają czadu :) a i w domku też widzę kwiatki oko cieszą :)
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

W Twoim nowym wątku niepodzielnie królują krokusy. Bardzo dużo interesujących odmian udało Ci się zebrać. Cała wstęga wygląda wspaniale.
Pozostałe, wiosenne roślinki też dobrze sobie radzą.
Zdjęcia zwierzaczków szczerze mnie rozbawiły.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ewuś ewarost to miło, że nie tylko ja dostaję chciejstw przeglądając czyjeś wątki :lol:

Ewuś Pashmina no niestety, teraz już żadnej różnicy nie widać, bo wszystkie jednakowo przekwitły :(

Soniu niestety krokusy już się pożegnały :( Na osłodę mamy następne kwitnienia. Przybornik z trzema sekatorami za ciężki i chętnie go porzucam, gdy tylko przestaje być niezbędny :D Ja miałam gorzej niż psica, mnie nie miał kto nasypać do miski, więc tylko wzięłam jabłko i poszłam na kanapę :;230

Aniu Troja no właśnie, takie niewdzięczne te iryski :twisted: Kochane krokusiki z tych maleńkich cebulek tyle kwiatuchów potrafią wytworzyć, a te hrabinie nawet jednego nie raczą wypuścić... Krokusowe łączki uwielbiam, te pokrokusowe już niekoniecznie...

Aniu anabuko odmian krokusów miało być jeszcze więcej, niestety kilka to pomyłek, na dodatek takich samych... Ale co tam, grunt że wszystkie kwitną. Weekend był nawet zbyt pracowity, co nie omieszkały uświadomić mi mięśnie :;230

Mariusz to się przeliczyliśmy z tymi iryskami :lol: Inne takie leniwe nie są, więc obiecałam sobie solennie, że to były moje ostatnie iryskowe zakupy ;:224 Przyznam ze wstydem, że domowe w sezonie letnim schodzą na drugi plan, rzadko je pokazuję, więc chociaż teraz chciałam im to wynagrodzić...

Lidziu krokusy łatwo kochać, bo starają się ze wszystkich sił swoich maleńkich cebulek ;:173 Moja kolekcja wiosennych mocno się wzbogaciła dzięki tobie ;:196 Zwierzaki potrafią być pocieszne i za to je kochamy.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Czy tylko ja mam wrażenie, że coś się ostatnio pozmieniało w cyklu naszych pór roku? Dopiero była zima, a tu już środek lata ;:oj . Termometr bezczelnie pokazuje codziennie 28 stopni :shock: . A gdzie zwykła wiosna, podczas której można było niespiesznie sprzątać rabatki, przesadzać, rozsadzać, dosadzać?... Przyroda tak ruszyła, że ze wszystkim jestem spóźniona, wszystko do zrobienia na wczoraj? Od świąt wciąż coś dłubię w ogrodzie, a i tak gdzie tylko nie spojrzę tam coś do zrobienia i nie wiem sama co powinnam najpierw? Kwiatki też chyba wyczuwają ten błąd natury i zakwitają pośpiesznie, ukradkiem i jeszcze szybciej przekwitają, jakby zawstydzone, że tak nie w porę się wyrwały? Usuwają się zbyt szybko w cień robiąc miejsce dla następnych? czyżby bały się, że zabraknie im sezonu?...


Szafirki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwiosnki nn:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gruziński
Obrazek

Obrazek

Lekarski Sunset Shades
Obrazek

Jak ja uwielbiam te kosmatki ;:167 . W każdej fazie są urocze ;:173
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przylaszczka już niestety przekwita :cry:
Obrazek

Obrazek

Miał być śnieżnik lśniący, jest puszkinia? tyz piknie :lol:
Obrazek

W drugiej torebce jednak był śnieżnik ;:108
Obrazek

Strasznie biedne tegoroczne ciemierniki?
Obrazek

Obrazek

Tylko cuchnący dał popis :heja I wcale nie cuchnie :lol:
Obrazek

Jeszcze trochę nieśmiało, ale jednak ;:138 hiacynty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mój ukochany barwinek
Obrazek

Runianka japońska
Obrazek

Ta dam :tan . Magnolia George H. Kern
Obrazek

I nawet fiołki rogate zaczynają już swój spektakl, który będzie trwał niemal do samej jesieni
Obrazek

Miodunka pstra
Obrazek

Kokorycz lakolistna
Obrazek

Pierwszy narcyz :heja
Obrazek

Hiacyncik hiszpański?
Obrazek

To się hipeastrum postarało :shock: Po tym jak przekwitł pierwszy pęd kwiatowy, wypuścił kolejny, jeszcze wyższy od poprzedniego i również pięciokwiatowy ;:oj
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu :wit
U mnie też lato. I to ileś dni.
Hipeastrum piękne. Moje jeszcze w pakach.
Pięknych wiosennych kwitnien masz bardzo dużo. Rodek zapowiada się ciekawie.
Pierwiosnkow masz dużo różnych. U mnie gdzieś poprzepadaly. :(
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj :wit . Doskonale to wszystko napisałaś, tak właśnie jest. W zeszłym roku wiosna była zimna ale można było na spokojnie i rośliny dłużej kwity a teraz ? Można czekać na jakies kwiaty i pojechać na weekend do rodziny a wracając zastać przekwitniete rośliny zamiast kwiatów ;:oj . Szok ! Oby lato było ładne . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”