Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Może w tej foremce upieczesz coś na zimno, np. sernik . Nie wstawiaj jej do piekarnika :!: ;:306
Cudne kępy krokusów ;:138 Ja właśnie mam je tam gdzie jest trasa Bąbla przy siatce za samochodami. Zresztą ,co ładniejsze sadzę tutaj od strony ulicy , z przodu domu, raz ,że ładnie widać , dwa ,że tutaj nie ma miejsca na warzywnik czy sad ;:306, tylko kwiatki, no i Bąbel je skutecznie niszczy, udeptuje . Dopiero kwitnącym krzewom nic nie zrobi :( ale teraz nawet młoda trawka nie może dobrze się ukorzenić , bo jak wpada w poślizg to zmiata wszystko ;:306
Twoje pupile też Ci dają popalić , jeśli chodzi o roślinki. No cóż, musimy to jakoś pogodzić ;:306
To podlewanie kropelkowe to super sprawa , na pewno lepiej wsiąka . Poszukam TO sobie w Googlach , najlepiej z filmikiem :wink: Ostatecznie wózek przyda sie gdy sie samochód zepsuje ;:306
Bąbel po sterylizacji nic a nic się nie zmienił. :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

No i tak to jest z tymi naszymi psiami ;:306 Ja też robię ogrodzenie ale taki fragmentaryczne i Bąbel nic sobie z tego nie robi ;:306 Nie mogą poszczególnych rabatek osobno grodzić bo to i8 głupio, i brzydko. Chyba żebym się wykosztowała na jakiś piękny płotek, ale wolę za to kupić roślinki :;230 Trudno, biedne są obecne cebulowe. Potem jak zostaną tylko krzewy to już nie będzie tak szkodził, ich nie stratuje :(
A ,że to iskra nie pies to sama widzisz , przekopał się do Chin ;:224 Pokazuj swoje zwierzaki, uwielbiam oglądać nasz wszystkie pupile , to też przyroda ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

WAW!! A to piękna krokusikowa wiosna u ciebie.Tyle odmian ;:224 ;:224
Po dużo sztuk sadzisz ??Czy tak ci się ładnie rozrastają ??
Wyglądają pięknie.
Mahonie już w pąkach ? :shock: Muszę swoim się przyjrzeć .
pozdrawiam poświątecznie :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Zauważyłam u siebie, że krokusy faktycznie przyrastają i rosną bez problemów a to oznacza, że będę musiała zainteresować się bliżej tym tematem jesienią :lol: . Ja mam praktycznie tylko ciemno fioletowe wielkokwiatowe i jakieś jaśniejsze i takie miniaturki żółte ;:224 . Mus to zmienić ;:173 . Fajną masz tą wstęgę ;:215 . Ja z niecierpliwością czekam na moje tulipany bo jesienią nasadziłam się sporo i jestem ciekawa efektów ;:224 . Pozdrawiam i słonecznego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Krokusikowa wstęga robi się coraz bardziej widoczna. Nareszcie kolory pojawiają się na naszych rabatach.
Teraz to może iść błyskawicznie. ;:3 dziś przygrzewa nieziemsko a dopiero bardzo wczesna godzinka.Oj będzie dziś ciepełko.... ;:138 ;:138 ;:138
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Kochani, żeby nie powtarzać się przy każdym wpisie, pozwólcie że najpierw podziękuję wam serdecznie za wszystkie piękne życzenia ;:196

Ewuś ewarost prawda, że pięknie wyrosło :lol: Łobuz wszędzie wlezie... Szkoda, że Leoś jednak nie mógł przyjechać, ale pewnie szybko to nadrobicie. Super że teraz jest taka świetna łączność ze światem, to niemal tak jakbyście się widzieli.

Soniu krokusy dziękują ;:196 Święta minęły, ładna pogoda wreszcie przyszła, więc możemy do woli męczyć się w ogrodzie ;:306

Mariusz słodziak do tego wielce był zdziwiony co ja od niego chcę, skoro on tylko korzysta z nowego łóżka :lol: Krokusy uwielbiam i póki co przyznaję, że z wzajemnością.

Alu ja póki co z krokusów jestem najbardziej zadowolona z wszystkich cebulowych, ładnie przyrastają i kwitną, czego nie mogę powiedzieć np. o iryskach żyłkowanych :twisted: Ja przed świętami jedyne co robiłam w ogrodzie to zdjęcia, więc te dwa ostatnie dni trudno mnie z niego wygonić.

Martuś a jakie wyrośnięte to ciasto - prawie 6 kilo :;230 Krokusy dziękują za komplement. To nie były jeszcze wszystkie odmiany jakie mam, choć to oczywiście kropla w morzu tych, które jeszcze chciałabym mieć ;:173

Karolinko ciekawe co by robiło to ciasto, gdyby nagle znalazło się w piekarniku :;230 No niestety mając psiaka trzeba liczyć się z różnymi stratami w ogrodzie... Ale cóż zrobić, ja już sobie nie wyobrażam życia bez moich łobuziaków. Ja mogłam odgrodzić jedną część ogrodu, ale tak jak piszesz przecież nie będę grodzić każdej jednej rabatki, więc niestety wiele roślinek ma utrudniony żywot u mnie :wink:

Aniu anabuko cieszę się, że moje krokusy wpadły ci w oko ;:108 sadziłam po jednej torebce czyli 10 sztuk bodajże. Na szczęście dość ładnie przyrastają.

Ewelinko ja z krokusami już przepadłam na amen :;230 Tylko patrzę gdzie by je tu jeszcze upchnąć i których odmian nie mam... Tulipanów posadziłam jesienią kilka nowych odmian, ale z równie wielką niecierpliwością podglądam te wcześniejsze, bo wiele osób twierdzi, że ładnie kwitną tylko w pierwszym roku po posadzeniu, a później coraz słabiej. Mam nadzieję, że jednak tak nie będzie, bo nie przepadam za ich sadzeniem i myśl, że musiałabym to robić co roku trochę mnie do nich zniechęca :?

Olu to prawda, wreszcie widać kolorki :heja A jak one cieszą... U mnie dziś termometry pokazały 20 stopni ;:oj Aż poszłam sprawdzić na innym, bo myślałam, że ten jest zepsuty...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Zdaje się, że ostatnio Wielkanoc wprowadza nową tradycję? Wyobraźcie sobie moją minę, gdy zwijam rolety w poniedziałek Wielkanocny i co widzę? Wszechogarniającą biel ;:oj Myślałam, że apopleksji dostanę...
Obrazek

Na szczęście wiosna przemówiła zimie do rozumu i po południu rządziła już ona. Śmialiśmy się, że do kościoła wchodziliśmy zimą, a wyszliśmy wiosną :lol: .

Wczoraj z rana było słonecznie choć trochę zimno, ale później zrobiło się tak pięknie, że nie mogłam sobie odmówić wyruszenia do od dawna wyczekiwanych prac. A że wcześniej musiałam dopieścić moje - trochę zaniedbane najpierw sterylizacją Szeri, a potem zabieganiem przedświątecznym psy ? wyruszyliśmy całą gromadką na niemal dwugodzinny spacer. Po powrocie wzięłam się od razu za sprzątanie rabat, a raczej jednej rabaty, bo tylko tyle zdążyłam zrobić. Zaczęłam od powojnikowej, a ich cięcie jest dość czasochłonne. Tak mnie to wciągnęło, że ani głodu nie czułam, ani pragnienia :;230 . Zanim się obejrzałam było już grubo po 18-tej, a ja padałam na pyszczek. Jednak co się dziwić skoro nawet rozpierana przez młodość i energię Szeri po tak intensywnym dniu posilała się w takiej pozycji ;:306
Obrazek

Dzisiaj też wyskoczyłam po południu do ogrodu, ale choć wróciłam do domu dopiero gdy zapadał zmrok końca prac nadal nie widać. Mięśnie rozleniwione przez zimę mocno protestują, jednak wcale ich nie słucham ;:224 . Powoli powoli, metr po metrze z pozimowego chaosu wyłania się coś bardziej cywilizowanego i to dodaje sił ;:108 .

W ogrodzie oczywiście królują krokusy. One też spowalniają moje działania, bo co rusz odrywam się od prac, żeby sobie na nie popatrzeć i nacieszyć się nimi póki są ;:173
Na początek te, które już co prawda były, ale teraz w pełnym rozkwicie. Obiecuje te pokazuje już ostatni raz ;:204

Advance
Obrazek

Blue Pearl
Obrazek

Obrazek

Whitewell Purple
Obrazek

Miss Vain
Obrazek

Siberi Firefly
Obrazek

Orange Monarch
Obrazek

Roseus
Obrazek

Snowbunting
Obrazek

Fuscotinctus
Obrazek

Nowinka
Spring Beauty
Obrazek

Obrazek

I kilka nn będących u mnie już dłużej. Tu widać dokładnie jaka różnica jest w wielkości między zwykłymi a wielkokwiatowymi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na scenę wkraczają również wielkokwiatowe :heja
Negro Boy
Obrazek

Obrazek

Golden Yellow
Obrazek

Obrazek

Joanna d?Arc
Obrazek

King of de Striped
Obrazek

A nawet pojawiło się łaskawie kilka irysków? Jesienią dałam im kolejną szansę i posadziłam kilka kolejnych, ale jakoś marnie z niej korzystają. Jeśli tak dalej będzie nasza przyjaźń nie potrwa długo :twisted:
George
Obrazek

Danfordiae
Obrazek

Pixie
Obrazek

Pierwszy pierwiosnek ;:138
Obrazek

A tu ta dam ? pierwszy kwiatuszek przylaszczki :tan
Obrazek

Mój ulubiony ciemiernik okazał się nazbyt wyrywny i stracił większość pąków, ale przynajmniej przezimował...
Obrazek

Ciemiernik cuchnący
Obrazek

Pożegnanie przebiśniegów :wit
Obrazek

Pracuję sobie w ogrodzie, zamyślona, a tu nagle do mojego nosa dotarł jakiś nieziemski zapach, rozglądam się zdziwiona, szukam przyczyny, a tu wawrzynek wilczełyko :shock: . Jak to się stało, że do tej pory umknęło to mojemu nosowi? Nie mam pojęcia ;:224
Obrazek

Na koniec ? aaa, kotki dwa :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu krokusy masz przepiękne ;:167
Nabrałam ochoty na kolejne odmiany.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu ale masz krokusów w różnych odmianach ;:oj To bardzo radosne kwiatki ;:215 Mam kilka,ale Advance bym capnęła ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu krokusy śliczne i jeszcze w takich ilościach, ja mam troszkę nn ale i tak obudziły wiosnę ... muszę porównać swoje irysy żyłkowane może odpoznam w nich jakiś rarytas ;:168 Życzę tylko ;:3 i zdrowia.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit :wit
Przyszłam Cię odwiedzić a tu wiosna na całego , przepiękne krokusy i ile odmian ;:oj iryski tez cudne ;:333
Moje ciemierniki też podmarzły ale żyją .
Śliczne te kotki ? i piesio ;:167
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:168
Ja też sprzątam i sprzątam i sprzątam :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Mam nadzieję, że tulipany będę co najmniej kilkuletnie bo ja też nasadziłam się tego dobra i nie mam ochoty robić tego co roku :;230 . Już nie wspomnę o kasie ;:224 . Jednak warto mieć krokusy bo te kolorowe plamy o tej porze są cudne ;:138 . Szeri pozycję ma kosmiczną :;230 . Czy jej jest tak w ogóle wygodnie?? Szalona :lol: . Miejmy nadzieję, że pogoda będzie dopisywać i szybko uwiniemy się z wiosennymi pracami. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ło matko jedyna!!!!Ty wszystkie te krokusy znasz po imieniu ? Nie mów , że jeszcze z pamięci je podpisywałaś...Ale masz ich już ładną kolekcję. ;:138 Jak to ostatni raz je pokazujesz? My chcemy więcej!!!
Wręcz domagamy się. ;:306
Ja też mam wrażenie , że po tej zimie robię i robię i nic mnie nie widać do przodu. A najbardziej wkurza mnie to , że robię na raty bo czasu mam tyle o ile... ;:222 A chciałoby się już mieć wszystko cacy... ;:65
Dziś u mnie pochmurno i chłodniej. Ale właśnie oglądałam pogodę i z każdym dniem coraz lepiej a nawet bardzo dobrze...Może po niedzieli coś podgonię. Oby! ;:219
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”