Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Powojniki na prawdę się postarały, są cudowne. Moje w tym roku strajkują i gdyby nie botaniczne, to kwiatów nie byłoby wcale.
Lilie też piękne. Widzę, że 'Orange Electric' ma sporo kwiatów, a moja biedniutka, w zeszłym roku jeden kwiat, a w tym aż dwa.
Wiewiórki mają bardzo urozmaicone menu i nic mnie już nie zdziwi. Ostatnio siedziałam sobie w dolnej części działki. Jakiś metr od ławki, na leszczynie, coś cięższego skakało po gałęziach i w końcu weszło do pustego karmnika. Wstałam żeby zobaczyć co to za duże ptaszysko, a tu ruda kitka mi się przygląda. Jak zeskoczyła z gałęzi okazało się, że to niewielka, młoda wiewiórka. Nic nie robiąc sobie z mojej obecności pobiegła ścieżką w stronę altanki, a ja za nią, bo przecież pod altaną swój punkt obserwacyjny ma Dasza, na szczęście kotki akurat nie było. A rudzielec spokojnie wskoczył na budę i dobrał się do kociej suchej karmy. Musiała tam być nie po raz pierwszy, bo doskonale orientowała się gdzie znaleźć miskę Daszy. A ja się potem dziwię, że karmy jakoś dużo ostatnio schodzi.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu powojnikowa ściana jest co roku zjawiskowa. ;:oj
Wiewiórka czuje się bezpiecznie u Ciebie, więc się częstuje. :) W zagajniku za płotem były, ale już ich nie widzę, bo kotów wałęsających się wokół, coraz więcej. ;:174
Moja Alba Meidland wypuściła właśnie ponad metrowe pędy i znowu trzeba uważać przy schodzeniu z tarasu, zagradza drogę. :roll: Tnę ją wiosną radykalnie, bo zbyt gęsto ułożone pędy są wiotkie i nie mogą udźwignąć kwiatów. Twoja nabierze siły i będzie na pewno obsypana kwiatami. W większości ogrodów, mocno się rozrasta.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgoś, powojniki masz rewelacyjne, nie tylko dorodne ale też pomysłowo zaprezentowane a ściana kumuluje ciepełko, przekazując je roślinom. ;:215 Niestety nie mam takiej wystawy i moje targane wiatrami, muszą dawać radę w przeciągu. ;:108
Kiedyś zamiast powojników miałam róże, rosły sobie tam gdzie teraz krzewuszki, pięciorniki i żylistki, czyli przy ogrodzeniu od głównej spacerowej alejki. A i jeszcze do kompletu szparag ogrodowy w kąciku posadziłam. Sobotnimi popołudniami tłumy blokowiczów ruszały na teren działek, żeby sobie bukiety na niedzielny stół uszykować.Nawet szparag do dekoracji mieli. ;:222
A jak gdzieś w pobliżu weselisko się szykowało, to ochlaptusy targały co się dało, żeby bramę młodym przystroić i ognistego napitku dostać.A my gołe badyle oglądaliśmy, lecz miarka się przebrała i róże eksmisję dostały na zawsze.Teraz mamy spokój, czasem ktoś skubnie gałązkę krzewuszki na rozmnożenie i tyle. Pozdrowienia zostawiam spokojnego deszczyku na jutro życząc. ;:196 ;:47
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu zemdlałem jak zobaczyłem Twoją ścianę powojników ;:224 przepięknie się prezentują ;:108 taki efekt chciałbym uzyskać u siebie, no ale zobaczymy czy mi się uda :)
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Napisałaś Małgosiu , że Polona u Ciebie taka sobie, u mnie niestety podobnie. Violette jest cudna, Polka pewnie też byłaby fajna, ale kwitnąć to ona nie chce.Pokazuje raptem do 3 kwiatów jednocześnie :(
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Fantastycznie rozrosły się powojniki ;:oj Taka ściana na pewno przyciąga zazdrosne spojrzenia i chyba musić co i rusz odczyniać, żeby dalej tak cudnie rosły :tan Etoilet Violet też mam, ale nie mam dla niego aż tyle miejsca ;:218 Musi się zmieścić razem z Prince Charles, a z niego też nie ułomek. Z niego naprawdę taki potwór?
Prawdziwa smakoszka z wiewiórki. Mieć taką lokatorkę, to sama przyjemność :tan Tylko, żebyś się za bardzo nie panoszyła na rabatkach, bo sobie poszuka innego domu ;:306
Lilie i ja uwielbiam i już je zaczyna być widać na rabatach, a zapach mają wprost nie z tej ziemi. Pozdrawiam ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Wiolu szkoda tylko, że jednak nie wszystkie powojniki chcą tak kwitnąć :wink:

Ewelinko wybór ogromny, a miejsca niewiele - to niemal tortury :;230 Dla powojników włoskich przeznaczyłam kolejną ścianę, czułam pokusę, żeby wybrać jednak wielkokwiatowe późnokwitnące, ale każde spojrzenie na Etoile Violette przeważa szalę ;:224 Choć z drugiej strony Błękitny Anioł też daje czadu, a on z tej drugiej grupy...

Ewuś Pashmina wiewiórka moja jest dość bezczelna, pamiętam jak raz wcinała mi nad głową moje orzechy, a ja na dole musiałam uważać, żeby jeszcze skorupką w łepetynę nie zarobić :;230 Ale to takie słodkie stworzenie, że nawet to jej wybaczam :wink:

Paulinko dziękuję ;:196 Powojniki najszybciej przyrastają wiosną, potem już trochę słabiej, ale z moich doświadczeń wynika, że te wielkokwiatowe wcześniekwitnące są najbardziej kapryśne... Goździki natomiast lubią odmładzanie, ja po kwitnieniu urywam im te wierzchołki i wsadzam do ziemi, ładnie się ukorzeniają i w przyszłym roku znowu tworzą zwartą kępę.

Aniu TROJA w marketach rzadko kupuję róże, w tym roku skusiłam się na dwie, ale jeszcze nie kwitną. A bardzo jestem ich ciekawa ;:65 Gdy zwierzęta zaczynają być szkodnikami tracą troszkę na atrakcyjności ;:224 Ruda co najwyżej umniejsza zapasy orzechów :wink:

Alu dziękuję ;:196

sauromatum nie patrzyłam na to w ten sposób, ale możesz mieć rację z tymi powojnikami :lol: U mnie listy niemal zawsze zaczynają od pomarańczowych (wszystkich jakie mam), a dopiero później dołączają inne kolorki :D Jednak te pomarańczowe pachną chyba najpiękniej. U mnie zarówno leszczyn jak i włoskich jest całkiem sporo, więc rudaski mają swój mały raj :wink: Choć niestety i nornic nie brakuje :twisted:

c.d. za chwilkę...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ewuś 36jj wiewiórka jest u mnie tak zadomowiona, że śmieję się iż to my da niej jesteśmy intruzami :;230 Kiedyś em chciał ją przepłoszyć z orzecha to tylko na niego nawrzeszczała po swojemu i dalej orzechy wcinała :;230 A co się stało z dwoma pozostałymi powojnikami? U mnie niektóre drażniły się ze mną pokazując raz na dwa lata, aż w końcu wymeldowały się całkiem ;:222 Dlatego o niebo wolę włoskie, bo choć kwiaty mają nie tak zjawiskowe jak tamte, to nadrabiają ilością. Nie pocieszyłaś mnie tym wpisem o Polce... Myślałam, że jeszcze młoda i z wiekiem się ogarnie, bo kwiaty to ona ma śliczne. Właśnie zaszczyciła mnie jednym :lol: Teraz zastanawiam się, czy nie przenieść ją gdzieś indziej, a w jej miejsce dosadzić jeszcze jedną Violett?...

Ewuś ewarost niestety ta stodoła to dom sąsiada, który kiedyś został postawiony w granicy... Zadaniem powojników było właśnie zasłonięcie tej "pięknej ściany" :wink: Lilie upycham gdzie tylko się da i ciągle mi ich mało ;:173

Aniu anabuko dziękuję, dobrze, że choć te powojniki są niezawodne, bo z innymi różnie bywa... U nas wiewiórki uważają się wręcz za właścicielki posesji :;230

Lidziu twoja opowieść o wiewiórce przebiła wszystko :;230 Moją nieraz widziałam na tarasie, to może też szukała psiej karmy? Bo często tam stoi.

Soniu akurat te powojniki co roku tak szaleją, szkoda, że nie wszystkie, nie? :wink: Róże też nie wszystkie chcą ładnie rosnąć, więc taka jak Alba Meidland zawsze jest mile widziana :D

Stasiu twoje powojniki to wzór dla innych, więc komplement od ciebie pod adresem moich jest tym bardziej miły ;:196 Faktycznie miałaś prawo zniechęcić się do róż :( Swoją drogą bezczelność ludzi chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać :twisted:

Mariusz dziękuję :D Niestety nie cała ściana jest taka zjawiskowa, machnęłam ręką na te najbardziej kapryśne i dosadziłam mniej wymagających, ale na efekt trzeba będzie poczekać. Twoje już teraz piękne, więc pewnie niedługo będziesz czekał ;:333

Iwonko 1 Princa Charlesa już sobie zapisałam, bo chcę podobną ścianę zrobić w innym miejscu, więc szukam kolejnych niezawodnych powojników :D Etoile szaleje najbardziej ze wszystkich moich powojników ;:108 Wiewiórka co najwyżej usunie mnie z posesji, bo po jej zachowaniu widać, że uważa sie za pełnoprawną właścicielkę :;230 Oj, zapach lilii jest boski, uwielbiam przechadzać się wieczorem po ogrodzie gdy kwitną ;:173
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

I co nie co z mojego ogrodu :D

Wiciokrzew ? niedościgniony w aromatoterapii ;:173
Obrazek

Dzwonków ci u mnie dostatek ;:224
kropkowany
Obrazek

Sarasto
Obrazek

skupione
Obrazek

Obrazek

Poszarskiego
Obrazek

Obrazek

szerokolistny
Obrazek

Obrazek

Ogrodowy
Obrazek

karpacki
Obrazek

Kropkowany Milky Way
Obrazek

Obrazek

Pink Octopus
Obrazek

Skupiony Genti Twisterbell
Obrazek

Kremowy
Obrazek

Ostróżki
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Liliowce się rozkręcają :tan
Stella de Oro
Obrazek

Border Music
Obrazek

Obrazek

Eskimo Kiss
Obrazek

Obrazek

Custom Styled
Obrazek

Obrazek

Nn
Obrazek

Obrazek

Pomęczę was jeszcze powojnikami 8-)
Etoile Violette
Obrazek

Kolejno: Niobe, Błękitny Anioł, M-me Julia Corevon, Etoile Violette
Obrazek

Niobe
Obrazek

Dr Ruppel
Obrazek

Pillu
Obrazek

I kilka z "całej reszty" :wink:
Jasieniec
Obrazek

Obrazek

Czyściec wielkokwiatowy
Obrazek

Złocień maruna
Obrazek

Jak wam się podoba firletka kwiecista z bladym rumieńcem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu piękne kwitnienia. Firletkę tę miałam ale zanikła. Podobnie z jasieńcem. Tylko czemu? Co roku mam z nim kłopot. Już kilka razy do niego podchodziłam. Rósł w rożnych miejscach. Co on lubi, by mi przeżył.
Nakrywasz go? :wit
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

pokazałaś bogactwo twojego ogrodu. Wszystkie roślinki prezentują się ślicznie. A wiciokrzew od ciebie wsadzony późną jesienią też zaczyna kwitnąć.
U nas wreszcie normalnie popadało. Rolnicy i ogrodnicy są przeszczęśliwi. Roślinki odżyją.
A tę wiewiórkę, jeśli zjada tak dużo orzechów, może należałoby jakoś przepłoszyć? Żal stworzonka, ale czasem nie ma wyjścia.
:wit
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ależ piękne powojniki ;:167
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgoś, jeżeli o mnie chodzi, to powojnikami możesz męczyć jeszcze długo. Takie widoki nigdy się nie znudzą :D
Kolekcja dzwonków imponująca. Nie masz problemu z ich niekontrolowanym przyrostem ?
Kiedyś, parę lat temu, też mnie naszło na kolekcję dzwonków i po dwóch sezonach ryłam w ziemi i wyciągałam kłącza. Zostały nieliczne, które nie rozrastają się w szaleńczym tempie :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”