Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Paulinko fajnie masz, że komary cię ominęły w tym roku, nic tak nie zniechęca do pracy w ogrodzie jak te paskudy :evil: Szepnę floksom, żeby się postarały, bo czeka je miła wycieczka :D Cieszę się razem z tobą z budlei, czy motylki już ją wypatrzyły?

Karolinko dziękuję ;:196 No niestety to że dalie nie zimują też mnie do nich bardzo zniechęca, jakiś czas temu miałam dać sobie z nimi spokój, ale one tak ładnie wyglądają w wazonie, że jednak nie rezygnuję z nich... Z pewnoscią do jesieni uraczysz nas jeszcze nie raz kwitnącymi cudnościami, wszak przy takiej ilości roślin jakie posiadasz niemożliwe są przerwy w kwitnieniu ;:224

Soniu floksy pryskam przy okazji zwalczania mszyc, choć zauważyłam, że tam gdzie nie żyją w ścisku jest im o wiele lepiej. Chyba podobnie jak róże wolą przewiew :wink: Dużo też zależy od pogody... Przecież możesz spróbować, a gdy i u ciebie będą chorować to wywalisz :wink: Wyobraź sobie, że Majesty uraczyła mnie baziami ;:138 No i już wiem dlaczego warto ją wysiewać co roku ;:173 Kiedy zebrać nasiona? I jak to zrobić? Wystarczy oskubać te kitki?


I co nieco z ogrodu...
Majesty ;:167
Obrazek


Róże znów się budzą
Obrazek

Obrazek

Monaco ? jedno jej zdjęcie to zdecydowanie za mało, bo każdy kwiat potrafi być inny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobnie jak ostróżki
Obrazek

Odętki
Obrazek

Obrazek

Różne takie
Obrazek

Obrazek

Tawułka Superba
Obrazek


Raz zaproszona portulaka wysiewa się teraz sama
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Budleja Black Knight ? mam nadzieję, że ta również spodoba się motylom
Obrazek

Języczka Przewalskiego
Obrazek

Ślazownik
Obrazek

Przetacznik kłosowy Christa, lubię te jej fantazyjne ?grzebyki?
Obrazek

Ismena
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Piękne te twoje róże,
I jak ładna ta pierwsza trawa.To jednoroczna , czy wieloletnia ??
Języczka Przewalskiego mi w tym roku nie zakwitła :roll:
Fajnie wygląda ten Ślazownik z liliami, tak bogato,Ślicznie ;:108
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu na róże psioczymy, ale jak ładnie zakwitną to jednak cudne. Monaco wyjątkowa. ;:oj Przegorzan kwitnie tak ładnie. ;:215 U mnie już dawno ścięty.
Majesty zostaw spokojnie nawet na zimę, jeśli wiatr nie połamie. Ładnie wygląda zasypana śniegiem lub oszroniona. Pod koniec września zetnij najstarszą kolbę i wysusz, potem nasiona lekko wychodzą. Nasion będzie w niej do obsadzenia dziesięciu ogrodów. :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu,majesty pięknie się prezentuje i tak dumnie stoi nad całą resztą ,ale fajnie ,ze dokupiliście działeczkę ,będzie co robić i można marzyć a marzyć ,no i te marzenia spełniać ,cieszę się razem z Tobą ,że tak Wam się udało,pozdrawiam i miłej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgoś, a może pokażesz tą swoją piękną makleję .Chociaż na nią popatrzę, nie na mojego malucha :roll:
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

u ciebie nadal mnóstwo kwiatów.
Odętki jeszcze kwitną? Czy po raz drugi?
W tym roku też posadziłam, ale moja dawno przekwitła. Nawet nie wiem, czy powtarza kwitnienie. A łatwo się rozmnaża? Przez rozłogi, czy nasiona?
Majesty jest rośliną jednoroczną? Taką informację znalazłam. Jeśli tak- zbierz koniecznie nasiona :D Prezentuje się okazale.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Aniu anabuko ta trawa to rozplenica Majesty, niestety jednoroczna. Siałam ją wiosną z nasionek od Soni, więc na plus trzeba zapisac jej to, że szybko rośnie, a na żywo jest jeszcze piękniejsza ;:173 Może języczka za sucho miała? Bo poza tym, że lubi wodę to ona raczej nie jest problematyczna... Nie mogę znaleźć w komputerze aktualnego zdjęcia maklei, ale jutro zrobię i wstawię.

Soniu no ta to już jest z tymi różami - kapryszą, chorują, drapią, ale gdy już zakwitną trudno oderwać od nich oczy :D Muszę koniecznie przypilnować nasion tej Majesty, bo coraz bardziej jestem w niej zakochana ;:173 Dwie kitki ścięłam już teraz, chcę zobaczyć czy da się użyć do stroików, byłaby cudna ozdoba. Resztę zostawię tak jak radzisz ;:108

Martuś Majesty też bardzo mi się spodobała, do tego stopnia, że wybaczam jej nawet to, że nie jest wieloletnia :wink: Z działeczką będzie rozrywka całą zimę w postaci planowania :lol:

Paulinko zdjęcia wstawiam średnio raz na dwa tygodnie, więc odętki już wtedy nie kwitły. One bardzo łatwo się rozmnażają i przez rozłogi i przez nasiona, wręcz trzeba ją stopować, więc niedługo z pewnością będziesz cieszyć się ich dużą kępą ;:108 No niestety Sonia, od której mam nasionka pisze, że Majesty jest jednoroczna, ale tak już mi się spodobała, że koniecznie muszę zebrać z niej nasionka. Mam nadzieję, że mi się to uda, wtedy oczywiście się podzielę :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gdy były upały nie miałam zbyt wielkiej ochoty na ogród, czasami nawet zdjęć nie robiłam, gdy wreszcie się ochłodziło rzuciłam się w wir zaległej pracy i na forum nie ma czasu 8-) Więc jaka by pogoda nie była cierpi przez to mój wątek... Na szczęście dzisiaj po południu padało, to mogłam wreszcie przerobić te zdjęcia, które udało mi się gdzieś tam w biegu cyknąć :wink: A moje rośliny z pewnością cieszą się ze świeżej dostawy wody :D

Róże wymęczone upałami, ciasnotą i ulewami jednak kwitną znowu
Obrazek

Alba Meidland
Obrazek

Obrazek

Polka ? marudziłam na nią za ociąganie się ze wzrostem, ale gdy tylko zakwitnie jakoś wszystko jej wybaczam ;:173
Obrazek

Obrazek

Monaco
Obrazek

Apricot Nectar
Obrazek

Amber Queen
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warm Wishes
Obrazek

Obrazek

Kristall
Obrazek

Obrazek

Violette Parfume
Obrazek

Nn ? może ktoś zna?
Obrazek

Tojad podpięłam do siatki, żeby się nie przechylał podczas kwitnienia, a on uwierzył, że jest pnączem Obrazek
Obrazek

Drugi ?rzut? ostróżek
Summer Skies
Obrazek

Astolat
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Floksy wciąż jeszcze sobie kwitną
Zauroczona Peppermint Twist dokupiłam mu podobnego w lawendowym odcieniu All In One, kazał na siebie czekać dwa lata, a gdy wreszcie zakwitł okazało się, że to wcale nie on Obrazek
Obrazek

Joyce
Obrazek

Franz Schubert
Obrazek

Flame Blue
Obrazek

Purple Bicolor
Obrazek

Obrazek

Ostatnie tchnienie powojników
Guernsey Cream
Obrazek

Cassandra
Obrazek

Dzieci Warszawy
Obrazek

Czy ktoś wie co to za powojnik? Kwitnie teraz, kwiatuszki ma maleńkie ok. 3 cm
Obrazek

Obrazek

Lilie się już niestety pożegnały definitywnie, więc na do widzenia dwie najpóźniejsze Obrazek
Obrazek

Ta długo umilała mi swoim zapachem przebywanie na tarasie ;:167
Obrazek

Chryzantemy zawsze u mnie zaczynają od Yellow Tea, tuż po niej startuje Walia
Obrazek

Obrazek

Powoli dołączają inne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna z moich nielicznych hortensji
Obrazek

Hibiscusów też mogłabym mieć zdecydowanie więcej
Obrazek

Obrazek

Jeżówki
Pink Bon Bon
Obrazek

Orange Skipper
Obrazek

Obrazek

Kto jeszcze uważa, że młodziutkie kitki traw są przeurocze? ;:173
Obrazek

Obrazek

Już dawno temu zamarzyła mi się driakiew gwiaździsta, posiałam ją w tamtym roku - nie wzeszła wcale. W tym roku znowu spróbowałam, ku mojej wielkiej uciesze dość ładnie wykiełkowała. Ale? gdy przyszło do kwitnienia zobaczyłam identyczne kwiaty jak przy mojej kaukaskiej tylko w kolorze białym
Obrazek
Ze złością obiecałam sobie olać ją przyszłej wiosny , i pewnie słowa bym dotrzymała, gdyby nie to, że trochę później moim oczom ukazały się wymarzone kuleczki :D
Obrazek

Różne oblicza złocienia maruny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już od jakiegoś czasu lubię astry, ale przyznam, że wolałabym ich jeszcze nie widzieć?
Obrazek

Obrazek

O zimowitach już nawet nie wspominając
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

:wit Gosiu . Cudnie tu u Ciebie aż się wpiszę w Twój wątek . Róże piękne szczególnie Monaco mi się podoba , ostróżki bajeczne jak i reszta Twoich kwiatów ;:196
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Moje floksy ma jakieś takie płaskie kwiatostany i kwitną bardzo leniwie, zaledwie kilkoma kwiatami. Chyba je wymienię na lepsze modele, ale muszę to sobie jeszcze przemyśleć.
Tojadowe pnącze musi mieć silną osobowość, skoro nie tylko uwierzyło, że nim jest, ale i taka się zachowuje. Cudnie wygląda rozpięte na siatce ;:63
Kto jeszcze uważa, że młodziutkie kitki traw są przeurocze?
Ja, ja, ja :tan Uwielbiam robić im fotki, bo one są wprost do tego stworzone.
Ooooch i Twoje ostróżki ;:oj Piękne ;:63 Moje niestety w drugim kwitnieniu zaatakował mączniak i ścięłam je do ziemi, żeby mi się to świństwo nie rozeszło po działce.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu witaj.
Dawno mnie nie było u Ciebie a tu jeszcze tyle kwitnien ;:215 . U mnie już bardzo jesiennie. ;:222 ;:222
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu piękne zdjęcia, róże niesamowite, ostróżki również, te małe żółte i białe kwiatki nie wiem co to ale bardzo ładne kępki tworzą :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu wszyscy szalejemy w ogrodach, więc forumowe zaległości mamy. :) Polka cudna, ;:oj uwielbiam takie róże.
Ostróżki ładnie powtarzają. ;:215 Nawet moje tegoroczne siewki, kwitną drugi raz. :shock:
Tojad co roku podziwiam, bo kolor ma niesamowity. ;:oj
Chryzantemy i marcinki niestety już jesienne, choć kolory mają przepiękne.
Tęsknisz za hibiskusami, a ja coraz częściej myślę, że mam za dużo. ;:306
Pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”