Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Paulinko całe szczęście widok za oknem już ulega zmianom :wink: Oby najszybciej przyszła (a raczej wróciła) wiosna...

Ewuś ewarost gdy przyszły te większe mrozy też się ucieszyłam ze śniegu :D To hipeastrum, wyczytałam, że najłatwiej poznać je po tym, że amarylis najpierw kwitnie, a potem wypuszcza liście, a hipeastrum odwrotnie. Ile w tym prawdy to nie wiem :wink:

Karolinko wcale ci się nie dziwię, wiosną byle promyk słońca sprawia, że ciągnie nas do prac :D A co było Bąblowi, że musiał mieć zabieg? Moje "dziewczyny" nie mogły spokojnie usiedzieć, czy to w kubraczku, czy bez... Musiałam chodzić za nimi krok w krok, bo nie przyjmowały do wiadomości, że po zabiegu nie wolno im wielu rzeczy. Raz spojrzałam na jakiś kwiatek to Szeri czym prędzej wykorzystała to na skok przez płotek.

Mariusz witam serdecznie ;:180 Będzie mi oczywiście bardzo miło, jeśli zdecydujesz się zaglądać częściej. Na szczęście wiosna przyczaiła się pod śniegiem i gdy tylko śnieg zaczął topnieć moim oczom ukazały się kolorowe łepki kwiatów :D

Aniu Troja z chęcią oddałabym ci wszystek śnieg i całą zimę, bo ja z tych co nie do końca lubią białą pannę :wink:

Iwonko 1 sobie tego śniegu też nie zazdroszczę, ale cóż począć? Trzeba przyjąć wszystko co dają :wink: Psiaki wymiziane ;:108 Ale się uśmiałam z tego pirata :;230

Ewelinko i jak tam twoje krokusy? Moje dzielnie przetrwały śnieg i mróz i dzielnie kwitną na nowo :heja

Beatko cieszę się, że wpadłaś :D W sumie masz rację, już wolę zimę teraz niż w środku kwietnia jak w zeszłym roku... I jak z twoimi cebulowymi? Moje nie zauważyły śniegu.

Joasiu teraz się roślinkom udało i miały kołderkę, ale wcześniej już mroziło na sucho, więc też będę podglądać swoje roślinki czy poradziły sobie tej zimy... Zwierzątka dziękują ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Wiedziałam, że przeciągająca się zima i dwukrotne uziemienie w domu przez zabiegi moich dwóch "panienek" skończy się katastrofą... przynajmniej dla mojego portfela :D Czymś trzeba było poprawić sobie nastrój, a cóż się do tego lepiej nadaje niż zakupy?...
Zdecydowałam się wreszcie na nawadnianie kropelkowe, nie wiem co prawda kiedy em będzie miał czas, żeby pomóc mi to ustrojstwo porozkładać, ale kupić już kupiłam ;:306 Pamiętam jak zeszłego lata miałam dość tego ciągłego stania z wężem wśród żerujących na mnie komarów :twisted: Do tego wpadł mi w oko taki oto powóz:
Obrazek

a że z klasycznymi taczkami nigdy się nie dogadywałyśmy, stwierdziłam że spróbuję z takim. Em się ze mnie śmieje, że mam mercedesa :;230
W tamtym roku obiecałam sobie solennie, że nie kupię już żadnej roślinki dopóki nie znajdę dla niej najpierw miejsca, i jakoś udało mi się wytrwać w tym postanowieniu (z wyjątkiem dwóch róż w biedronce :wink: ), za to nasionek nakupiłam tyle, że żeby je wszystkie ustawić na parapetach musiałabym zamieszkać w Pałacu Kultury i Nauki :;230 A przecież mam jeszcze zebrane u siebie i z wymian... Szkoda słów ;:223
Pomysł z żelem od pieluszek podrzucony przez Ewę ewarost tak mi się spodobał, że wypróbowałam go do wysiewów i ukorzeniania pelargonii. Nie wiem jak się to spodoba roślinkom, ale ziemia robi się wtedy świetna. Pulchna, miękka, naprawdę fajna. Zobaczymy, czy roślinki to docenią :wink:

A co w ogrodzie? Mam wrażenie, że wróciliśmy na start :D Gdy tylko śnieg zaczął topnieć, ku mojej wielkiej radości zaczęły się pokazywać kolorowe łepki :heja Ciężki śnieg nic a nic nie zaszkodził kwitnącym już wcześniej kwiatuszkom, przyczaiły się tylko pod nim i spokojnie czekały na odrobinę słońca :wink:
Tu dokładnie widać skąd się wzięła nazwa przebiśniegów :D
Obrazek

Nie do uwierzenia jak szybko kwiatuchy reagują na słoneczko, rozwijały się niemal w oczach...
Obrazek

Obrazek

Pierwszy irysek Katharine Hodgkin przed i po południu
Obrazek

Obrazek

Wiecie, że krokusy mogę fotografować do znudzenia, więc od dzisiaj wchodzicie na mój wątek na własną odpowiedzialność ;:224 :lol:
Advance
Obrazek

Siberi Firefly
Obrazek

Fuscotinctus
Obrazek

Roseus
Obrazek

Snowbuntig
Obrazek

Wawrzynek wilczełyko i ciemiernik też raczej nie ucierpiały
Obrazek Obrazek

Wierzba smocza i jej wygibasy :wink:
Obrazek

Obrazek

A teraz szanowne znawczynie magnolii - czy ten kosmatek to pąk kwiatowy??? Byłoby super bo moja dwulatka ma takich całkiem sporo :shock: podczas gdy w zeszłym roku miała zaledwie jeden...
Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu,zwierzaczki super się bawią i odpoczywają no i pewnie psocą więc się nie nudzisz ,wiosenka u Ciebie śliczna ,krokusiki takie żywotne ,ale czytam ,ze poważnie przygotowujesz sie do prac ogrodowych ,bo wózek praktyczny,a podlewanie kropelkowe jeszcze lepsze i już komary nie będą gryzły :uszy ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu ale u Ciebie kolorowo. ;:oj Słoneczne krokusy cudne. Śnieg niezbyt miły, ale jednak ochronił rośliny w czasie mrozów. Wysiewy chcesz stawiać na tak wielu parapetach, :wink: mój M też pyta, ile jeszcze zamierzam przynieść mu do sypialni. ;:306 Mercedes z pewnością sprawdzi się w ogrodzie. ;:215 Mam podobny do wożenia drewna do kominka, ale służy do wielu innych nietypowych prac. ;:306
Słonecznych dni. ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małkosiu, wreszcie wiosennie robi się na rabatach. Ale ładnie Ci już krokusy kwitną. Moje ledwie co się gramolą. Nie wiem, czy do świąt zdążą zakwitnąć :roll: Ziemia gliniasta jednak zimna i długo się nagrzewa, co widać po roślinach.
Mercedesa masz pierwsza klasa ;:215 Ciekawe jak będzie ci się z nim współpracowało :lol: Ja taczek też pchać nie lubię, ale mam też taki wózek na dwóch kołach i też jakoś nie bardzo :roll: Ciężkie toto i do pchania i do ciągnięcia .
A ten pąk to na 100 % kwiatowy :D Moje magnolie też ładnie zapączkowane. Nawet młodziaki, które jeszcze nie kwitły :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Fajne zakupy poczyniłaś ;:215 .Zarówno wózek jak i nawadnianie kropelkowe na pewno się przydadzą ;:108. Masz mnóstwo krokusów ;:138 . Moje też dały radę i przeżyły pod śniegiem jednak nie mam ich tak dużo :oops: . Co roku sobie powtarzam, że dokupię krokusy i irysy ale jakoś potem kupuję tulipany :;230 . Piękna wiosna u Ciebie i sporo kwitnień ;:138 . Czekamy co pokażą kolejne dni . Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, jakimi ślicznymi krokusikami obdarzyła Cię Pani Wiosna ;:63 Moja nie jest taka łaskawa, jakoś jej do mnie nieśpieszno ;:218 Ale wierzę, że w końcu i do mnie zajrzy.
Magnolia na pewno obdarzy Cię kwiatami ;:63 Będziesz miała w tym roku ucztę dla oczu :tan
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

jak ślicznie kolorowo u ciebie. Na mojej działeczce posadziłam parę krokusów wokoło drzewa i też zaczynają kwitnąć.
A co to za pomysł z żelem od pieluszek? do pelargonii? Mam już szczypki z korzonkami, które należy wsadzić do doniczki. Udało mi się przechować donice z poprzedniego roku
:heja
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, gdzież Ty dziewczyno mieszkasz??? U mnie dopiero kwitnie jedna kepka krokusow na najbardziej nasłonecznionym miejscu. Reszta dopiero się gramoli. A że mam malo zimozielonych to moja działka wygląda teraz jak boisko.... :roll:
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

A ja głupia zastanawiałam się,coma wózo-taczka do nawadniania kropelkowego :;230 Już myślałam, że jakieś dziureczki chcesz nawiercać, żeby kropelkami woda spływała czy coś :;230 A ty dwie sroki za jednymi zakupami uczyniłaś. A tak poważnie,to zazdroszczę systemu do nawadniania, ja nadal staćbędę z wężem w ręce i komarami na ręce.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu pokazuj krokusiki bo moje dopiero listki pokazują więc chociaż u Ciebie pooglądam (a narzekałaś na śnieg a on ładnie Ci wszystko ochronił). A wózek bardzo ciekawy, ja ze zwykłą taczką też się nigdy nie mogę dogadać i używam takiej dużej na dwóch kołach (ona w nazwie ma wózek paszowy), a teraz kupiłam sobie nowe ustrojstwo bo taczki zawsze czymś zajęte więc może mi tego nie zabiorą.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

ej,,, mercedes całkiem fajniusi. ;:215 ;:215
To masz silna wolę,że roślinek nie kupujesz , z barku miejsca.
Ja kupiłam parę z myślą na nowy areał.
ale w lesie jeszcze nie będę sadziła.Na razie pójdą w jakieś miejsce poczekajkowe. :)
dobre, bardzo dobre z zamieszkaniem w tym palacu..To i mi przydałby sie jakis.
Bo nasion kupiłam dużo.I trochę zebrałam.
Ale u mnie pójdą prosto do gruntu. :)
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ten pączuszek wygląda jak pąk na magnolii :)
Niestety moja kępka przebiśniegów wolno rosła, ma sporo lat, ale też nie dbałam o nią i rośnie w cieniu a widzę ,ze u Ciebei dobre są warunki bo masz wieli kwitnących kwiatków , mimo śniegu . Ja tyle nie mam , chociaz u mnie ciepło. A to Bąbel potratuje , a to zmarzły bo nie było okrywy śniegowej ..., to może u Ciebie przebiśniegi szybko się rozrosną :) A sama widzisz jaką minę ma Bąbel, chuligańską , patrzy tylko co by tu przeskrobać . Jeśli kwiatka nie stratuje to zje ;:306 Miał zabieg sterylizacji, bałam sie ,że będzie uciekał przez ulice do suczek . A moja droga wojewódzka, ruch duży , byłoby szybko po piesku.
A ja sobie grabię liście i cieszę sie czystym już wyglądem :wink: zaraz też idę . pa
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”