Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosieńko bodziszki pięknie rozkwitają. U mnie te od ciebie takie kępy zrobiły! Nie widziałam że one tak szybko przyrastają. Coraz bardziej je lubię....
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Śliczne ta maleńkie iryski ;:oj Takie mają urocze falbanki i Mam kilka, ale kwitnie tylko jeden. Pozostałe są liche i nie wiem co im może nie odpowiadać?
A te poduchy floksów? Goryczki, które zawsze chciałam mieć, a które nigdy nie chciały ze mną zamieszkać? I kukliki urocze, Czemu ja ich nie mam?
Miłego weekendu ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Aniu anabuko z czasem tych różności przybywa i przybywa :wink: Ale ja też tak lubię, bo wtedy nigdy nie brakuje kolorów na rabatach...

Paulinko ja też lubię przebywać teraz w ogrodzie, po pierwsze maj to był mój ulubiony miesiąc od zawsze, a do tego teraz dzięki częstym deszczom wszystko jest takie soczyście zielone ;:173 Mój em też posadził kilka pomidorów, zobaczymy co z nich wyjdzie. Warzywnik oczywiście mam, ale moja ulubiona część to ta z truskawkami i rządkami słoneczników :lol: A że w tym roku w warzywnik postanowił się zabawić em, to z przyjemnością oddałam mu to zadanie :wink:

Ewuś ewarost no właśnie moja też jakoś nie skora do rozrostu, w sumie to od lat zakwita tyloma samymi pędami, ale przynajmniej jej nie ubywa :wink:

Mariusz deszczu w tym roku pod dostatkiem, ale przynajmniej teraz wszystko jest pięknie zielone, wystarczy że w lato muszę patrzeć na podsuszone trawniki...

Olu bodziszki nie wszędzie tak szybko przyrastają, widocznie tak im u ciebie dobrze :D

Iwonko iryski to raczej mało wymagające istotki, więc nie wiem czemu u ciebie słabo kwitną. Tym bardziej, że przecież wszystko inne masz przepiękne. Gdy kupiłam goryczkę robiłam objazd po kolejnych szkółkach. W innej pan pomagał mi ładować roślinki do bagażnika, zobaczył goryczkę i powiedział, że on już ich nie sprzedaje, bo nie przeżywały zimy... Wsadziłam więc ją byle gdzie z mocnym postanowieniem nie przywiązywania się do niej :wink: A ona bidula już kilka lat jest ze mną, pewnie na przekór tamtemu panu :lol: Kukliki mam zaledwie dwa, ale już chcę więcej :D


Znów trochę spóźniona, ale jeszcze kwitną :wink:
Alene?s Other Love
Obrazek

Annie Oakley
Obrazek

Ballet Lesson
Obrazek

Experiment
Obrazek

Overcast
Obrazek

Plamka
Obrazek

Porte Benhour
Obrazek

Under Ice
Obrazek

Cherry Garden
Obrazek

Classic Sunrise
Obrazek

Cocoa Pink
Obrazek

I piękne bezimienne :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

bródkowe
Obrazek

Obrazek

Cozy Calico
Obrazek

Pożegnanie ?poduszkowych? floksów :wit
Obrazek

Obrazek

Uwielbiam czas, gdy kwitną bzy i to jak z daleka wabią mnie swoim zapachem ;:173
Obrazek

Obrazek

Czyż może być coś słodszego? Niestety nie mam ich na co dzień, ale zawsze mogę odwiedzić i się pozachwycać ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Przepiękne irysy i floksy.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Piękne te poduszkowe floksów .I ja je uwielbiam.Moje juz przekwitły.
Masz bardzo ładne i sporo iryski. ;:215
Ni i ten bez fioletowy, ciemny.Cudny.Na takiego choruje.Mam obiecany korzonek. ;:108
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

anida dziękuję ;:196

Aniu anabuko moje floksy też już się pożegnały, jeszcze tylko kanadyjskie kwitną. Iryski nie wszystkie jeszcze zakwitły, część pewnie dopiero w przyszłym roku da kwiaty.


Irysków część dalsza:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Orliki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę pachnidełek ;:173
Wiciokrzew Graham Thomas
Obrazek

Liliowiec Middendorfa zawsze pierwszy
Obrazek


Lubię gdy ogród jest tak majowo zielony ;:173
Obrazek

Obrazek

Mój ulubiony zakątek pod brzozami
Obrazek

Na nowej rabatce zaczyna być coś widać :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu roślinki to masz wypasione w ogrodzie.Iryski cudne.Zastanawiałam się co posadzić pod brzozami.Słyszałam ze wciągaja dużo wody i zabierają innym roślinką ,a u Ciebie ładnie dają rade funkie ,serduszkę widzę ,bodziszek i co ta jeszcze masz? Czy jakoś szczególnie podlewasz to miejsce?
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Fajne kociaczki, u nas maluszki coś pożarło a kocia mama kilka dni po nich płakała, aż żal było patrzeć. ;:145
Gosieńko, Ty to jesteś królową irysków, przeogromną kolekcję ich zgromadziłaś. ;:oj ;:215
Czas orlików nastał, zadarły spódniczki i tańczą na wietrze, żeby znów krzyżówkami się rozsiać od nowa. ;:433 ;:433 ;:79
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

adka321 witam serdecznie :D Dziękuję w imieniu roślinek ;:196 Też się obawiałam zakątka pod brzozami, bo nawet trawa tam kiepsko rosła :wink: Jednak okazało się, że nie taki diabeł straszny, choć faktycznie jest tam dość sucho, to jednak niektóre rośliny świetnie dają sobie radę. Hosty, serduszki i żurawki rosną, ale nie tak szybko jak w innych bardziej mokrych częściach ogrodu. Dobrze tam się czują: bodziszek kantabryjski, barwinek, oczywiście konwalie i fiołki, tawułki, czerpatka kanadyjska, jasnota plamista, miodunka pstra, epimedium. Sporym zaskoczeniem było dla mnie to, że spodobało się nawet takim mniej oczywistym roślinkom jak oregano i kocimiętka, które niby lubią bardziej nasłonecznione miejsca, czy świecznice lubiące wilgoć. Nie podlewam tam częściej niż inne partie ogrodu. A co tam za piękne zwierza leżą sobie w twoim avatarku? Uwielbiam takie międzygatunkowe komitywy ;:173

Stasiu szkoda maluszków i żal ich mamy, widzę jak ta u siostry opiekuje się swoimi dziećmi, choć to jej pierwszy raz, więc z pewnością dla tej twojej to musiała być wielka tragedia :( Iryski jeszcze nie wszystkie pokazałam, niektóre wciąż każą czekać na kwiaty. Idealnie opisałaś orliki ;:215


Dzisiaj trochę różności, żeby nie zamęczać iryskami :wink:
Przelot pospolity Coccinea
Obrazek

Obrazek

Bertram marokański Silberkissen
Obrazek

Fiołek Rebecca
Obrazek

Powojnik Asao
Obrazek

Obrazek

Tawuła wczesna
Obrazek

złotokap
Obrazek

Krzewuszka
Obrazek

Obrazek

Pelargonie
Blue Wonder
Obrazek

Marbacka Tulpan
Obrazek

Zaczynają piwonie i goździki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
adka321
100p
100p
Posty: 108
Od: 10 wrz 2018, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Piekne kwiecia zapodałaś Małgosiu..A w avatarku moje dwa pupilki,które sie bardzo kochają :D .Cola suczka mieszaniec i dachowiec Luśka .Kociczka wychowała się od malutkiego z Colą i mam wrażenie że traktuje ją jak matkę ;:108
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

twój ogród coraz bardziej zachwyca.
Napiszesz mi, czy przycinasz przekwitłe kwiatostany irysków? Nie mam z nimi jeszcze doświadczenia, w tym roku po raz pierwszy kwitną mi trzy odmiany.
Teraz masz trochę więcej czasu na ogród?
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6350
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Irysy bardzo ładne i co roku ich przybywa. Zgromadziłaś już poważną kolekcję.
W zakątku pod brzozami zrobił się busz, doskonale dobrałaś rośliny.
Cudnie rozrósł się przelot, u mnie jakoś nie chce się zaaklimatyzować. Zdradź na jakim stanowisku rośnie, bo nie odpuszczę i będę znów próbować wprowadzić go na działkę.
Uroczy fiołek Rebecca pobył u mnie przez trzy sezony i niestety zniknął. Jak znajdę to znów kupię, bo warto go mieć.
Pelargonie zachwycają, szkoda że nie mam gdzie przechować ich przez zimę.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

A ten przelot, wcale nie taki pospolity :;230 , kolejny kwiatek, który widzę pierwszy raz. A w złotokapie jestem zakochana od jakiegoś czasu i jeszcze go nie mam.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”