Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Masz tych krokusów trochę! ;:oj A co latem tam rośnie? Czy plewisz?
Dziś oglądałam sobie złotokap od Ciebie, sadziłam go rok czy dwa temu i powiem Ci, on już chyba ze 4 metry ma ;:oj Naprawdę monumentalny, ale muszę doczytać, co mu zrobić, żeby się rozkrzewił ciut :D Pięknej wiosny ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu niestety przymrozki nie były dla mnie łaskawe, brzoskwinie całe zmarzły, piwonie częściowo również, róże niestety też listki im przymroziło, część lilii również, no ale co zrobić nie nie poradzę, a teraz susza, więc nie będzie to dobry rok dla moich roślin.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ojej jak kolorowo ;:138 , cudnie Gosiu, przymrozki i u nas były spore, nawet do 7, 9 stopni ;:219 , najbardziej dostało się hortensjom, bardzo mocno je mróz potraktował, drzewka jeszcze w pąkach, to te może oszczędził, chociaż teraz to nie wiem jak wyglądają, pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Jakie piękne krokusy, iryski, uwielbiam je , ale mam jeden kolor i to pierwszy rok. Dokupie sobie wszystkie możliwe kolory :lol: Masz śliczne ciemierniki i inne, ładnie ,kolorowo ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Aduś jakbym swoją "pannę" widziała, Florek nie schodziłby z kolan, a ta wytrzymuje góra minutę i to pod przymusem :lol: Ja spraszam cebulowe co roku, ale z różnym skutkiem... Za to ciemierniki z roku na rok coraz bardziej mnie zachwycają.

Kasiu krokusy to moi ulubieńcy, iryski są cudne jednak różnie z nimi u mnie bywa... Przykro strasznie gdy tracimy jakiegoś sierściuszka :(

Olu nowapasja wow, cztery futerka ;:167 Krokusy zasługują na miłość i miejsce w ogrodzie ;:173 Potrafią być bardzo wdzięczne

Aniu anabuko nie ma roku, żebym nie dokupiła cebulek, ale z różnym powodzeniem... Psioczę, gdy któreś nie chcą rosnąć, a potem i tak kupuję kolejne :D Cały kwiecień było strasznie sucho, teraz wreszcie podlało. Oj tak, kociaki przypadły sobie do gustu, gdy jeden jedzie do weta i nie ma go w domu godziny, to drugi wita go jak po tygodniowej rozłące :lol:

Wiolu też lubię te krokusy, ale akurat te maleństwa to kocham wszystkie, nawet najzwyklejsze żółte i fioletowe ;:173 Ciemierniki zresztą też :lol:

Agnieszko krokusów nigdy nie mam dość i co roku dokupuję kolejne. Sadzę je przed bylinami, kwitną gdy te drugie są jeszcze w ziemi, potem grzecznie ustępują miejsca :wink: Złotokap dał czadu :shock: U mnie ma jakieś 2 metry i sam się zaczął rozkrzewiać. Jeszcze nie jest drzewem, ale myślę, że z czasem boczne gałązki zmężnieją.

Mariusz jak się mają twoje roślinki? U mnie też przymrozek narobił szkód, ale wszystko jakoś się ogarnęło i żyje :wink: Susza i mnie nie ominęła, dopiero niedawno deszcz się zlitował. Mam nadzieję, że u ciebie też wychodzi na prostą.

Iwonko 0042 no niestety dziwnie się ten sezon zaczął :roll: Najpierw zbyt wczesne ciepło, potem przymrozki, a potem nie wiem jak u ciebie, ale u mnie susza była straszna, musiałam uruchomić podlewanie. Mam nadzieję, że jednak twoje roślinki jakoś dały radę.

Karolinko ja też ciągle dokupuję cebulki, jedne zostają na dłużej, inne wypadają i tak się to kręci :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

I znów trochę mnie nie było :oops: . Ale powiem wam, że ten sezon nie zaczął się zbyt dobrze. Brak mrozu zimą sprzyjał nornicom, które chyba robiły sobie wycieczki po moim podwórku, zwiedzając rabatę po rabacie :evil: . Padł nawet ostatni bastion, który przez kilka lat pozostawał niezdobyty, a mianowicie okrągła rabata z cebulowymi. Od spodu cała jest wyłożona siatką, lekko podniesiona, ogrodzona rurkami, a i tak w tym roku ją odkryły i zeżarły jakieś 90 % rosnących tam tulipanów ;:145 . I to wtedy, gdy już wypuściły pąki do kwitnięcia. Cały kwiecień było tak sucho, że musiałam uruchomić podlewanie, a przyznacie, że susza już wiosną to jednak niezbyt normalne? Trochę mnie to zniechęciło do wszystkiego, a potem gdy wreszcie deszcz się zlitował i pięknie podlał wszystko to każdą wolną chwilę spędzałam w ogrodzie, żeby nadrobić zaległości :lol: . Dzisiaj pada cały dzień, więc wreszcie znalazłam czas na forum.
Na początek mały przekrój kwietnia:
Zacznę od hiacyntów, co prawda nie miały w tym roku spektakularnego występu, ale głupio by było pominąć :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sasanki musiałam przesadzić w tamtym roku i niezbyt im się to spodobało, dwie strzeliły focha i nie zakwitły w ogóle.
Obrazek

Obrazek

O narcyzach szkoda nawet wspominać, Ice King zakwitły jednym kwiatkiem
Obrazek

Inne pokazały same liście, część nawet na liście się nie wysiliła, i tylko posadzone jesienią Replete raczyły się odmeldować
Obrazek

Z tulipanów na posterunku zostały tylko Exotic Emperor i Flaming Purissima, a to też nie w komplecie, bo nornice zrobiły straszne spustoszenie w cebulkach, w wielu miejscach ostały się pojedyncze sztuki
Obrazek

Obrazek

Za to miło zaskoczyły mnie pierwiosnki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poduszkowce niezawodne:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu miło jeszcze pooglądać wiosenne kwitnienia i już majowe. ;:215
U mnie też gryzonie się rozszalały, więc wykopuję zielone tulipany, żeby przynajmniej trochę uratować.
Deszcz cieszy nas wyjątkowo, u mnie mimo zimna rośliny wystrzeliły w górę. :tan
Życzę ciepła i słońca na ogródkowanie. ;:196
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Hej Małgosiu ! Przykra sprawa z nornicami ! Ja się cieszę że nie mam z nimi problemu ale myślę że głównie dzięki dzikim kotom które są na działkach ;:224 Susza niestety doskwiera ale ostatnie dni może trochę chociaż nadrobią ! Dzisiaj u mnie padał bardzo fajny deszcz. Taki drobny i równomierny ale za to cały dzień. Rośliny przynajmniej miały okazję się spokojnie napić tej wody a nie tak jak przy ulewach to bywa że woda spada gwałtownie w dużych ilościach i spływa gdzieś. Mam nadzieję że również u Ciebie było dzisiaj podobnie ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

:wit
ach te floksowe, śliczne kobierce.
Nie da się obojętnie obok nich przejść.
cudne masz te różne pierwiosnki.
widać,że je bardzo lubisz.;:108 ;:108
Tulipany, narcyzy, sasanki wszystko dobrze i pięknie ci kwitnie. ;:215
Pozdrawiam Małgosiu :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Od czasu do czasu narzekam na koty wałęsające się po działkach i zostawiające nieprzyjemne prezenciki, ale dzięki temu mam działkę wolną od nornic :tan
Hiacyntom nic nie można zarzucić, kwitły bardzo przyzwoicie ;:108 Poduszkowce fajne, ja nie mam żadnych, ale ostatnio zaczęłam dumać nad floksami kanadyjskimi. Może sobie kupię?
Wiosna chyba wszędzie była sucha, na szczęście teraz już zaczęło podlewać i ogrody odżyją. Byle tylko znowu ktoś nie zakręcił kurka na dłużej ;:180
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu kochana, piękne te Twoje wiosenne kwitnienia, floxy szydlaste ścielą się dywanowo razem z gęsiówką, do tego pięknie rozrośnięte kępy różnobarwnych pierwiosnków.Hiacynty i narcyzy wypełniają ogród aromatem a sasanki i tulipany, dopełniają paletę barw. ;:31 ;:31 ;:433
Jak tam ogrodnicy, dają Ci popalić, to znaczy Twoim pupilom oczywiście. :?: :?: Bo u nas, tak źle nie było jak dotąd. ;:224
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu wszystkie ubiegłoroczne werbeny patagońskie u mnie przeżyły i rosną na wiele pędów. Pierwszy raz będę obserwować, jak będą kwitły. Wstawiłam zdjęcie u siebie.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ten narcyz Ice King jest świetny! To jest odmiana "supermarketowa", czy może z innego źródła? Pozdrawiam :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”