Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

zdjęcia wyglądają jak pocztówki. Wszystkie kwiaty wyglądają cudnie.
Zazdroszczę lilii z taką ilością kwiatów. U mnie też pachną obłędnie, ale drzewiaste mają po dwa pąki. Nie wiem, czy to wina suszy, czy może niezbyt dobrego podłoża. Jak o nie dbasz, że tak obficie kwitną?
W ostatnim wpisie pomyliłam floksy- zakwitł u mnie Blue Paradise, a nie Uspech :D
pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu opis dnia z podboju ogrodu świetny. ;:138 Lilie z przegorzanem cudne. ;:oj Jak sobie radzisz z usuwaniem przekwitłych kwiatów u liliowców? Może się nie przejmujesz nimi. :)
Moja Alba Meidiland też porosła w tym roku ogromna i musi zmienić miejsce. ;:108 Będzie się działo, jak nowe nabytki różane zakwitną. ;:215
Miłego ogródkowania. ;:168
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Iwonko 1 na lilie wzięło mnie kompletnie, upycham je wciąż gdzie tylko się da :D Ten nietrwały kwiat u liliowców to faktycznie wada, ale jak dla mnie jedyna. Część moich to niedawne zakupy, więc nie miały szans się jeszcze rozrosnąć, ale na każdym pędzie jest dużo pąków, więc kwitną cały czas.

Aniu anabuko kwiatuchy dziękują za pochwały, a ja za życzenia ;:196

Wiolu tulipanka dziękuję, ja lubię wszystkie kwiatki, potrafię się zachwycić nawet skromną stokrotką, ale muszę przyznać, że gdy nadchodzi lipiec z wszystkimi różami, liliami, liliowcami, floksami, powojnikami to jednak niewiele miesięcy może się z nim równać...

Stasiu a tak jakoś mnie wena naszła :lol: Trzeba korzystać z zapachów jakie serwuje nam lato, bo jesienne kwiaty - choć też piękne - już niestety nie pachną.

Ewelinko ty mnie tak nie chwal, bo jeszcze gotowam pracę rzucić i jakąś Chmielewską, bądź inną Grocholą zostać :lol: W liliowcach zakochałam się i ja, zwłaszcza że w moich oczach nie mają wad (no może poza tym, że pojedynczy kwiat nie jest długotrwały). Wyłamywanie przekwitłych kwiatów nawet lubię, często przy nich skubię, choć przecież same też świetnie dadzą sobie radę z tym same :wink:

Kasiu 74 dziękuję za pochwały. Lilie jak najbardziej polecam, to takie bezproblemowe cuda, piękne pachnące i łatwo je upchnąć :D

Inka 52 dziękuję. Lilie poupychałam w różnych zakamarkach ogrodu i teraz łatwo wodzą mnie za nos :wink: Bodziszków też mam trochę, bo kwitną niemal cały sezon. Ta biała róża nn jest teraz podejrzewana o bycie Pastellą, muszę przyznać, że w tym roku po bliższej obserwacji zaczynam się też ku temu skłaniać.

Paulinko a długo masz te lilie? Może cebule nie były zbyt duże przy zakupie i po prostu potrzebują czasu na rozbudowę. Moje te największe mają już kilka lat. Lilie raczej nie są zbyt wymagające, o swoje nie dbam jakoś szczególnie ;:185 Rosną między bylinami, więc jak sypię nawóz to i im się trochę dostanie, ale to wszystko.

Soniu dziękuję. Liliowce staram się często odwiedzać, bo uwielbiam je fotografować, więc przy okazji wyłamuję te przekwitnięte, a jak akurat nie jest mi do nich po drodze to też nic się nie stanie, bo świetnie oczyszczają się same :wink: Gdy rozwiną te swoje olbrzymie kwiaty oczy nie widzą nic oprócz nich :D Moja Alba Meidland jeszcze ogromna nie jest, ale super wiedzieć, że może być dużo większa.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Wydawało mi się, że dopiero tu byłam, a tu już ponad dwa tygodnie minęło :shock: To straszne jak zasuwa ten czas... Chłodniejsze dni sprawiały, że więcej czasu spędzałam w ogrodzie, wracałam do domu razem z nastaniem ciemności, a w cieplejsze em dbał, żebym się nie nudziła przynosząc mi takie oto dary :wink:
Obrazek

Pisałam wam już, że w tym roku to on zajmuje się warzywnikiem, więc takie prezenty dostaję dość często ;:224 Do tego doszła uginająca się od owoców śliwa, maliny (w tym roku złośliwie zaczęły owocować wcześniej :wink: ), a jak wiadomo zamykanie lata w słoikach zabiera sporo czasu :wink: Jednak trudno patrzeć, żeby maliny gniły na krzaczkach, gdy wiadomo, że przy przeziębieniu przyjdzie wielka ochota na kubek gorącego soczku własnej roboty, bo przecież ten kupny z malinami niewiele ma wspólnego... Ogórki trzeba będzie kupić gotowe, nie raz rozgotowane ciapaki, podczas gdy ja lubię chrupiące... itd., itp... więc wyciągam kolejne puste słoiki, aby wkrótce je zapełnić i opróżnić z apetytem zimą :lol:

W ogrodzie kwitnień mnóstwo, ale dzisiaj wybrałam dla was przekwitające powoli liliowce.

Carpet Bagger
Obrazek

Bela Lugosi
Obrazek

Forbidden Desires
Obrazek

Pretty Gaudy
Obrazek

Strawberry Candy
Obrazek

Brillant Cyrcle
Obrazek

Bonanza
Obrazek

Custom Styled
Obrazek

Flava
Obrazek

Frosted Vintage Ruffles
Obrazek

Gentle Shepard
Obrazek

Chopin
Obrazek

It Is Miracle
Obrazek

Night Embers
Obrazek

Open My Eyes
Obrazek

Romantic Rose
Obrazek

Jan Paweł II
Obrazek

Arctic snow
Obrazek

Magic Amethyst
Obrazek

I kilka nn
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwielbiają je owady, czasem wokół jednego jest mały rój
Obrazek

Obrazek
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

wcale nie dziwię się, że czas szybko płynie przy "słoiczkowaniu".
Wiem coś o tym :D .
Muszę podzielić się z tobą dobrą wiadomością: wszystkie floksy ładnie zakwitły, choć susza u mnie okropna. Staram się dbać o działkę, jak tylko mogę.
Mam nadzieję, że chryzantemki też będę cieszyć twoje oczy za jakiś czas. Pierwsza powinna być żółta, u mnie już zaczyna kwitnąć.

pozdrawiam
:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj :wit . Oj gdybym ja dostawała takie dary to pewnie też siedziałabym w kuchni :lol: . Masz rację, ogórki kupne to nie jest to samo , kompletnie inny smak i chrupkość ;:222 . Ja też lubię wyłamywać przekwitnięte liliowce , jakoś tak odstresowuje to zajęcie :;230 . Warto je mieć w swoim ogrodzie i ja na pewno też z czasem będę dokupywała nowe odmiany. Fajnie, że je sobie oznaczasz bo wiesz co masz a ja nigdy tego nie robiłam. Próbowałam oznaczać niektóre rośliny ale te znaczniki gdzieś mi znikają, albo dzieci albo pies się nimi bawią ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu jednak M się przejął warzywnikiem. ;:138 Ogórki obrodziły pięknie. ;:oj Chwal M, niech co roku opiekuje się warzywnikiem. ;:173 Smak warzyw i owoców doceniamy, jak same zrobimy do słoików, lub ugotujemy na bieżąco. ;:108
U mnie dwa razy w tygodniu leczo z cukinii lub zapiekana z farszem. :)
Twoje liliowce piękne, wyszukane odmiany. ;:215
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Przy takim eMie, to nudzić się nie będziesz :;230 On zapewni ci rozrywkę w postaci coraz to nowych skrzynek z dobrami wyhodowanymi własnoręcznie. Brawo On ;:63 Gdyby tak mój chciał podziałać na działce ;:224 Już to widzę :;230
Niektóre z tych liliowców, to prawdziwe piękności ;:oj
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu widzę, że zbiory dopisują, a i przetworów będzie sporo :)
Liliowce masz przepiękne ;:63 co jeden to ładniejszy i tak ładnie kwitną ;:108
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu to znaczy że eM zapewnia Ci ciągłość zajęć w kuchni ;:306 , ale zimą wszystko będzie jak znalazł, super, no a liliowce masz śliczne ;:215
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu liliowce to same falbankowate śliczne , ja mam raczej proste , a wiesz jeśli to ma być Pastela zaobserwuj czy przy końcu nie różowieje , ale tylko tyko , bo tak mają pastele lubię je , według mnie to są najpiękniejsze jesienią kiedy nie ma takiego słonka , i mają wtenczas piękny kolor /środeczek/ mam 2 krzaczki pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

ale trafilam na przepiękny pokaz liliowcowy i u ciebie ;:108 ;:108
Dla wszystkie one piękne.
Carpet Bagger zachwycający. ;:215
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Jestem zachwycona tymi zdjęciami, same cuda... Motywuje do dalszej pracy w ogrodzie ;)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”