Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Aniu Annes wiewiórcze brzdące są wprost urocze, chętnie bym się z nimi zaprzyjaźniła, ale wiem że nie wyszłoby im to na dobre,, więc tylko z daleka obserwuję ich harce, najwyżej orzeszkami poczęstuję :D Cieszę się, że nowy zakątek przypadł ci do gustu, nasadzenia młode, więc pewnie trochę poczekam na efekt finalny, ale już teraz jest moim ulubionym :wink: Pocieszyłaś mnie tym brakiem czasu, bo już myślałam, że tylko ja tak strasznie nieogarnięta się zrobiłam...

Aniu Troja fajnie by było, gdyby u mnie urzędowały tylko wiewiórki... Niestety szkodników też nie brakuje. Przyznaję się bez bicia - w tym roku z pokazami jestem ciągle tydzień-dwa do tyłu :oops: A muszę się pochwalić, że niektóre iryski od ciebie mają już pączki, więc będę się mogła zachwycać nimi na żywo ;:138

Ewuś 36jj :D ale raptem tylko jednego orzeszka z ręki wzięła, teraz podrzucamy im w jednym zakątku, a one skwapliwie się częstują :D

Lidziu w nowym zakątku chodziło przede wszystkim o jak najlepsze wykorzystanie miejsca, bo ziemia okazała się tam bardzo dobra, co za tym idzie szkoda mi było każdego centymetra :wink: Ciekawa jestem czy dobrze wszystko obmyśliłam... Z China Town masz oczywiście rację, pomyliłam nazwy. U mnie też często bywają wiewiórki, ale takie bliskie spotkanie z maluchami dane mi było pierwszy raz :wink:

Ewuś ewarost masz rację, to wcale nie były China Town - pomyliłam odmiany. Szkoda właśnie, że nie wszystkie tulipany chcą gościć u nas dłużej, denerwują mnie gdy wypadają, ale widok ich kępek powoduje, że jesienią znowu wrzucam do koszyka nowe torebki :wink: Też się cieszę, że maluchom nic się nie stało, bo kocham zwierzątka i nie wiem jak bym się poczuła gdybym kiedyś znalazła w tej rynnie martwe wiewióreczki :(

Aniu Minnie oj nie tak prężnie jak bym chciała :wink: Zwłaszcza, że niektóre prace czekają na ema, a ten ma jeszcze mniej czasu niż ja... No niestety cebulowe często zawodzą :( A ja je tak kocham. Narcyze i u mnie w tym roku kiepściutko ;:222 Tulipany Fur Elise są jednymi z moich ulubionych, bo póki co nie zawodzą. Do tych ładnie kwitnących ponownie dołączyłam jeszcze Sapporo. Z wiewiórkami pewnie masz rację - orzechy wszystkie wyniosą :lol: Jednak tak lubię te rude ogonki, że nie tylko orzechy im wybaczę, ale i truskawek dam, bo w tamtym roku okazało się, że też je lubią :shock: Glicynia wypuściła już nowe listki, również na tych pędach, na których wcześniej zmarzły, więc przeżyć przeżyje (przynajmniej do następnych mrozów :wink: ), pytanie czy kiedykolwiek kwiatów się doczekam...

Olu cieszę się bardzo, że wróciłaś :D Co u ciebie i mamy?
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Odrobina ogrodu:
Floksy uwielbiam wszystkie, od maluszków tworzących poduchy do wysokich wiechowatych :D

Scarlet Flame
Obrazek

Candy Stripes
Obrazek

Purple Beauty
Obrazek

Emerald Cushion Blue
Obrazek

Coral Eye
Obrazek

bavaria
Obrazek

Nn
Obrazek

Kanadyjski May Breeze i nn
Obrazek

Obrazek

Rozłogowy Sweet Seduction Pink
Obrazek

Obrazek

Powojniki, moja kolejna miłość ;:173
Ballet Skirt
Obrazek

Markham?s Pink
Obrazek

Obrazek

Albina Plena
Obrazek

I pierwszy wielkokwiatowy ? Guernsey Cream :heja
Obrazek

Jak nie kochać tych maluchów?...
Cocoa Pink
Obrazek

Classic Sunrise
Obrazek

Bourgeois
Obrazek

Black Cherry
Obrazek

Brassie
Obrazek

Serenity Prayer
Obrazek

Two Islands
Obrazek

Whydidi
Obrazek

YoYo
Obrazek

Nn
Obrazek

Na bródkowe to trochę za wcześnie :shock:
Obrazek

Odrobina bieli:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ubiorek wiecznie zielony
Obrazek

Resztka tulipanów:
White Parrot
Obrazek

To miały być Batalinii Bright Gem, ale czy nimi są?
Obrazek

Sapporo
Obrazek

Verona
Obrazek

Honor narcyzów ratują w tym roku Accaeta
Obrazek

Kuklik szkarłatny i Cosmopolitan Coctail
Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu ,no cudowne te poduchy floksów aż chce sie w nich głowę położyć ,a małe iryski to dopiero bajka ,nawet nie rozumiem dlaczego nie mam tej bajki,Twój ogród powoduje,że można się zatracić ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

No to rzuciłaś tymi zdjęciami i teraz będę myśleć o floksowych poduszkach :wink: u mnie wysokich floksów mam sporo (aż strach policzyć ile bo wszędzie rosną trochę ich w zeszłym sezonie dokupiłam). U mnie też zaczynają już kwitnąć iryski z grupy IB wczoraj baltic się rozwinął. A co do szkodników to zostawiam to bez komentarza bo nornice wycięły mi do zera kilka host takich naprawdę sporych, nic już nie mówię o cebulowych bo zjadły 80% :(
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgoś, powinnam mieć zakaz wchodzenia do Ciebie, bo skutkuje to nowymi chciejstwami. Markham?s Pink CUDNY ! Już go chcę. Muszę 'tylko' znaleźć miejsce dla powojnika, a to nie jest u mnie takie łatwe :roll: Piękna kolekcja floksów i irysków ;:333
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosieńko, kolejne roślinki dodają uroku ogrodowi, pysznią się cebulowe a kobiercowe zadziwiają kolorami. ;:63 ;:138 ;:215
Powojniki dają czadu, przecudnie Ci się rozrosły.Moja Guernsey Cream też tak się rozbujała. ;:433 ;:433 ;:433 ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Jak to się dzieje, że tego roku u mnie jakoś tak wszystko później ?? Mój Guersey dopiero w pąku :roll: . U Ciebie cudne kwitnienia floksów, irysków i normalnie szczęka mi opadła do dywanu ;:224 . Piękne ;:138 .U mnie iryski też rozkwitają ale tak bogatej kolekcji nie mam jeszcze i w dodatku malusie kępki ;:131 . Może za 2,3 lata doczekam się większego pokazu :lol: . Sporo masz tych swoich roślin i dzięki temu ogród jest piękny , pozdrawiam :wit .
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

przejrzałam ostatnio załączone fotki i zapisałam gatunki floksów, które też goszczą u mnie. Wcześniej, kupując, sugerowałam się kolorami.
Śliczne iryski. Pielęgnuj je dobrze, może kiedyś o nie zapytam ;:7
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu Też lubię ten floks-owy zawrót głowy, moja kolekcja mniejsza ale liczę, że jeszcze się powiększy... właśnie wyrosły mi dwie sadzonki z nasionek floksów wiechowatych... ciekawe jaki będą miały kolor ;:333 Lubię zaglądać do kolekcjonerskich ogrodów... zaprosiłam 3 powojniki zobaczę jak sobie będą radzić. Życzę ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Martuś oj tak - iryski SDB to bajka, ale uprzedzam, że z tych typu "niekończąca się opowieść" :lol:

Aniu Troja no to będzie pokaz floksowy ;:65 Ja też mam do nich słabość. Wszystkie mi się podobają, więc kupuję na zasadzie "takiego jeszcze nie mam" ;:14 Takie małe gnojki z nornic, a tyle szkód potrafią wyrządzić :twisted:

Wiolu tulipanka rozbawiłaś mnie tym "tylko" :;230 Ale rozumiem cię doskonale... Co prawda teraz rysują się przede mną nowe horyzonty, jednak jeszcze rok temu latałam po całym ogrodzie jak kot z chorym pęcherzem z powojnikiem, który dostałam jako gratis i nie miałam dla niego zaplanowanego miejsca ;:224

Stasiu ogród stroi się w coraz to nowe kształty i kolory, jak tak dalej pójdzie z przybywaniem nowych nasadzeń to niedługo dnia mi braknie, żeby pochylić się nad każdym kwiatuszkiem ;:224 A przecież każdemu trzeba szepnąć na uszko, że jest piękny 8-) Guernsey Cream się bardzo stara, a co za tym idzie znów podłamała moje mocne postanowienie trzymania się z daleka od wielkokwiatowych wcześniekwitnących.

Ewelinko część moich irysków też jeszcze mało rozrośnięta, mam nadzieję, że spodoba im się u mnie i szybko nadrobią :wink: U ciebie jest super ziemia, więc zanim się obejrzysz będziesz miała kępy, że ho ho :D

Paulinko ja też floksy kupuję na zasadzie "takiego jeszcze nie mam" :lol: Tyle że jakoś w tym roku nie spotkałam nic nowego.

Ewuś ewarost siewki floksów wiechowatych to zawsze spora loteria i frajda z niespodzianki :D Czasami jabłko od jabłoni potrafi całkiem daleko spaść :wink: A jakie powojniki kupiłaś?

-- 16 maja 2019, o 22:01 --

Dzisiaj trochę różności :wink:

Zawciąg jałowcolistny
Obrazek

Goryczka
Obrazek

Fiołki rogate
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zaczynają bodziszki:
Obrazek

Obrazek

Pelargonia Caliope Dark
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ach jak ja lubię takie różności , a twoje sa bardzo ładne .;:108 ;:108
Bodziszki, skalnice, brateczki, i cudny kolorek pelargonki ;:215
Zawciąg jałowcolistny ładnie kwitnie.
Bodziszek żałobny szaleje.I u mnie sobie kwitnie.W tamtym roku dostałam mały, w tym już podrósł i ładniejszy się zrobi.
pozdrowki zostawiam ;:3
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

coraz bardziej kolorowo w twoim ogrodzie :D
Ja staram się spędzać każdą wolną chwilę na działce. Zawsze jest coś do zrobienia. :D
Dzisiaj posadziłam własne sadzonki pomidorów. Ciekawe, czy ten sezon będzie dla nich łaskawy? ;:88
Oczywiście nastąpiła zmiana planów. Tam, gdzie planowałam wsadzić ukorzeniony bukszpan, znalazły się pomidory. Trochę przesadziłam z ilością sadzonek, a em był przeciwny, by komuś wydać, bo lubi pomidory i tyle :D
Masz też u siebie warzywnik?
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu super ;:3 na tych fotkach, aż mi się cieplej zrobiło ... Czy twoja Comasia rozrasta się sama http://i66.tinypic.com/t7kemh.jpg czy trzeba dosadzać bo moja jakby stoi w miejscu i nie przyrasta.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”