Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu,ja też się z Tobą cieszę ,że glicynia ci zakwitnie ,ile radości sprawiają nam maleńkie jeszcze pączusie ,tym bardziej ,że do tej pory nie chciała zakwitnąć ,wiosennych kwiatuszków u Ciebie sporo i sporo też zakwitło ,więc jest kolorowo ,pozdrawiam i miłego weekendu ;:196 ,u mnie wreszcie upragniony deszczyk ,było bardzo sucho ,chyba od ostatniego śniegu nic nie padało,a dzisiaj cię ciesze z deszczyku,to teraz dopiero wszystko ruszy z podwójną siłą :wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Wow, no to będziesz miała glicynię kwitnącą ;:138 Moja też ma pąki :) no i masz duużo pięknych kwiatów , cudnie ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Przepiękną wiosnę pokazałaś.
Podoba mi się ten łan fiołka wonnego. U mnie rośnie tylko w niedużych kępkach. W tym roku poprzenosiłam pojedyncze sztuki z alejki działkowej do siebie, bo nigdy go za wiele.
Glicynia w tym roku postarała się i zrobiła niespodziankę.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu
Piękna wiosna u Ciebie , mam nadzieję że pochwalisz się tą kwitnącą glicynią , ona jest bardzo urocza moje marzenie ale nie mam takiego miejsca dla niej . Będę podziwiać u Ciebie . :heja
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gdzieś kiedyś czytałem, że glicynia potrafi bardzo długo nie kwitnąć jak jest młoda, a z siewu tym bardziej więc ona po prostu miała dojrzeć :wink: I chyba w dobrym momencie to robi :wink: Zawsze jakaś dodatkowa radość :)
A co do tulipanów to żeby ich co roku na nowo nie sadzić to proponuję rozejrzeć się za odmianami botanicznymi lub czystymi gatunkami - cześć z nich jest bardzo niezawodna, mocno się rozrastają, rozsiewają się. Może nie są tak wymyślne jak wielkowiatowe odmiany ale też potrafią być piękne :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

:wit
glicynii nie mam, to podziwiam i obserwuję ja startującą u ciebie.
Białe sasanki urocze,Delikatne, śliczne. ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu Będę kibicować Twojej glicynii , sama nie mam i mieć nie będę więc to oko naciesze Twoimi fotkami ... Też mam te wonne fiołki i jak widzę taką fotkę, to od razu czuje ich zapach :lol: A sasanki nie lubią mojego ogrodu, albo mnie ;:306 U ciebie kwitną pięknie. ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Przepiękne wiosenne migawki ;:138 . Różnorodność u Ciebie spora ;:108 . Gdyby tak tulipany kwitły co roku przez chociaż 5 lat byłoby super a tak niestety trzeba je dosadzać ;:222 . Ja na razie mam ich jeszcze sporo chociaż wiele wypadło. Zobaczymy jesienią czy zechce mi się kupować kolejne, pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu trzeba przyznać, że Twój ogród w tym roku szaleje :) Teraz wszyscy będziemy czekać na kwitnienie glicynii ;:138
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Martuś tylko druga ogrodniczka może zrozumieć radość z małego pączusia :D . Dlatego właśnie tak lubię to forum , bo tu nic nikomu tłumaczyć nie trzeba. U mnie też kiedyś popadało :heja .

Karolinko no radość mi sprawiła ta glicynia ogromną, bo wiesz jak zachwyca mnie ta twoja ;:173 . Mojej jeszcze do takiego kwitnienia daleko, ale i tak się cieszę. Mam tylko nadzieję, że te zimna obecne nie zaszkodzą pąkom?...

Lidziu ten fiołek nie jest wonny, to jest chyba motylkowy, bo ma duże kwiatki i nie pachnie. Wonny u mnie też pojedynczymi kępuszkami się wysiewa w trawie i gdzie tylko mu się podoba. Do glicynii zaglądam co trochę, pąki rosną w siłę :D

Joasiu oj wierz mi, że gdy tylko doczekam się kwiatów na glicynii to pewnie was nimi zamęczę :lol: . Też do tej pory podziwiałam tylko na fotkach u innych, a teraz już nabrałam ochoty na kolejne...

Sauromatum też tak czytałam o glicynii, stąd i moja radość taka wielka :D . Moja nie jest siewką, dostałam ją w prezencie od brata na urodziny kupioną jako sporą sadzonkę w centrum ogrodniczym. Ale czytałam, że nawet takie czasami nie chcą kwitnąć. Moja wpasowała się idealnie z pąkami. Tulipany lubię wszystkie, wiadomo że te wypasione robią wrażenie, ale ja i tymi zwykłymi czerwonymi czy żółtymi potrafię się zachwycić. Dziękuję więc za radę, jesienią muszę poszukać botanicznych ;:108

Aniu anabuko glicynią zachwycałam się od dawna u innych, ale bałam się że mi zdechnie. Brat podsłuchał i zrobił mi prezent na urodziny. Nie miałam innego wyjścia jak ją posadzić, a teraz już nabrałam ochotę na kolejne. Do sasanek ja mam jakąś szczególną słabość i to w każdej fazie ;:173

Ewuniu ewarost mam tylko nadzieję, że jakieś przymrozki nie zaszkodzą paczkom glicynii? Niestety to fiołek motylkowy, więc nie pachnie. Może spróbuj jeszcze raz z sasankami, ja z białą próbowałam trzy razy zanim odwzajemniła moją miłość :wink:

Ewelinko dziękuję. Troszkę się tego uzbierało, choć oczywiście ciągle chciałoby się więcej ;:223 . Ja dwa lata temu kupiłam sporo tulipanów w przeróżnych odmianach i powiem ci, że zaledwie kilka odmian wciąż kwitną. Niektóre w tym roku wypuściły po jednym listku, a część wymeldowała się niemal całkiem.

Mariusz miło mi, że dołączyłeś do grona czekających na glicynię, może razem sprawimy, że nie zaszkodzi jej to obecne zimno :wink: .


Troszkę was zaniedbuję, ale jakoś ciągle jest coś pilniejszego do zrobienia. Wciąż jeszcze mam ogród nie wysprzątany po zimie, a tu już trzeba by prace wiosenne wdrożyć... Sporo roślin czeka na posadzenie, wysianie itd. itp. A tu święta za pasem i dom też domaga się uwagi ;:224

Czas hiacyntowej aromaterapii :lol:
Woodstock
Obrazek

Miss Saigon
Obrazek

Jan Boss
Obrazek

City of Haarlem
Obrazek

nn
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje ulubione tulipany:
Exotic Emperor
Obrazek

Obrazek


Flaming Purissima
Obrazek

Fur Elise
Obrazek

Pierwiosnki:
Główkowaty Noverna Deep Blue
Obrazek

Ząbkowany Blue Auslese
Obrazek

Gruziński
Obrazek

Nn
Obrazek

Obrazek

Brunery
Aleksander Great
Obrazek

Sibrica
Obrazek

I spółka :wink:
Gęsiówka kaukaska Rosea
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu :)

Kawka z rana w dłoni trzymana i do Gosi z rana przybiegłam pooglądać słoneczne fotki, a na nich hiacynty w różnych odmianach.Tulipanów masz sporo.Ja jesienią nic nie dosadziłam i oczywiście teraz żałuję, bo tak lubię tulipany.Na balkonie w donicy mam pięć i to musi mi wystarczyć.
Sasanka z powycinanymi płatkami ciekawa ;:108
Pąki glicynii i u mnie się w końcu pojawiły.Pamiętasz jaki ma być kolor kwiatów? Ja nie wiem, będę czekała na niespodziankę.

Buziaki i miłego, spokojnego weekendu ;:196
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Gosiu,

piękne hiacynyty cieszą teraz oko w twoim ogrodzie.
Rzeczywiście, teraz nie wiadomo, czym zająć się najpierw. Został ostatni tydzień do Świąt, więc raczej czas na odświeżenie domu. Niestety też ubolewam, poszłabym chętniej do ogrodu :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Gosiu,hiacyntów masz mnóstwo ,a aniołek śpiący pod jednym z nich super wygląda ,musi bardzo pachnieć w Twoim ogrodzie ,jednak kwietny ogród to bardzo wesoły jest z natury,pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”