Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

W tym roku to już chyba z zaległości nie wyjdę... Zawsze jest coś pilniejszego niż przyjemności :wink: Ostatnio musiałam zabezpieczyć winogrona i słoneczniki, bo pierwszymi u mnie zajadają się owady, a drugimi ptaki i myszy, gdy któryś się przewróci. Pierwsze dostały więc domek ze starych firanek, a drugie czepce z tego samego materiału :;230 Tak więc wieczory miałam zajęte szyciem.
Ogród w tym czasie zarósł niemiłosiernie, bo deszcze przechodziły to i zielsko rosło sobie w najlepsze ;:222 Po kilku popołudniach rwania, hakania, ścinania, przycinania zaczęłam się zastanawiać co mi w tej trawie kurde przeszkadzało ;:224 :;230 Skosiło się raz na dwa tygodnie i był spokój, to nie - rabat mi się zachciało 8-) Jednak w miarę wzrostu przejrzystości na tychże rabatach, a rośnięcia pryzmy kompostowej (kolejnej, bo spora część wcześniejszych trafiła już na rabaty), po kilku zachwytach nad kwitnącymi kwiatami, powąchaniu kwitnących po raz drugi róż, lilii posadzonych później i właśnie się otwierających, skosztowaniu własnych malin, jeżyn, jabłek, borówek szybko odpowiedziałam sobie na powyższe pytanie, a odpowiedź jest prosta "bo ja to po prostu kocham" :;230
Bo jak tu nie kochać tych wszystkich cudów natury?

Dalie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu już w wersji bukietowej :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coraz bardziej lubię też jeżówki
White Swan
Obrazek

Doppeldecker
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie dość, że fajnie wyglądają, długo kwitną to jeszcze motyle je wprost uwielbiają. Na zdjęciach aż tak tego nie widać, ale gdy podchodzę w to miejsce czuję się jak w motylarium ;:173
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tym zdjęciu widać, jak czasami nasze plany ogrodowe biorą w łeb? Zaplanowałam sobie tutaj niebiesko-białą ścianę. Ostróżki w różnych odcieniach niebieskiego miały się przeplatać z niebieskimi powojnikami, a pomiędzy nimi miały być jednakowe białe lilie. I co? Ostróżki były niebieskie, ale przekwitły pierwsze, dwa powojniki okazały się być białymi, a lilie mają różowe i żółte środki :twisted: Liliom najszybciej wybaczyłam, bo pachną obłędnie ;:219 ale...
Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ale miałaś imponującą inwazję motyli! ;:333 Dalie,jeżówki , śłiczności! ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu ogród cudownie ukwiecony. Szpaler purpurowych kwiatów dalii piękny. ;:oj Bukiety przecudne, masz wyjątkowy zmysł estetyczny. ;:180
Rośliny się nie przejmują naszymi planami, kwitną jak chcą. :lol: Moja niebieska rabata budowana przez trzy lata, skończyła jako wielokolorowa. ;:306
Właśnie dla tych widoków tyramy w ogrodach, zamiast oglądać seriale lub latać na plotki. ;:173
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

;:oj Ile jeżówek. Uwielbiam jeżówki. Kojarzą mi się z dzieciństwem i olbrzymimi "stokrotkami"
Twoja Doppeldecker jest przepiękna, pierwszy raz taką widzę, natomiast google pokazuje różowego dziwaczka z kolejnym kwiatkiem na czubku.
Bukiety przecudne, cały ogród i kwiaty zresztą też więc w pełni rozumiem twą miłość ;:108
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

:wit Masz śliczne te swoje jeżówki.
Dalie piękne.
Ja i jeżówki i dalie bardzo lubię.
a bukiety jakie piękne. Brawa , zdolne łapki ;:433 ;:433 ;:433
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, gdy ogród w kwiaty bogaty, to sprytna właścicielka potrafi wyczarować prześliczne bukiety. ;:433 ;:433 ;:433
Różnobarwne stołówki działają wzorowo,to rzesza skrzydlatych biesiadników zlatuje się na smaczny posiłek. ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrówka i sił do jesiennych prac w ogrodzie. ;:168 ;:167 ;:cm ;:cm ;:79 ;:79 :heja
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Wow, ale jeżówek :) Nie dziwię się, że chmary motyli do nich przylatują :)
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Mnie też ostatnio nachodzą refleksje w stylu "Po co mi to pielenie, przesadzanie, wyrywanie etc... ? " ;:24
Takie "przesilenie jesienne" :wink: Wiosna z całą mocą przypomni "po co"! ;:3
Niestety nie widzę Twoich zdjęć. To chyba u mnie coś nie tak..
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Świetna rabata, choć wyszła kolorowa. Ja planuję białą, ale ...
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Długo mnie nie było ale widzę, że nie tylko ja mam problemy z zaległościami na forum ;:131 . Ten czas goni jak głupi i nie ma kiedy nawet przysiąść przed komputerem ;:223 . Na szczęście mamy już szkołę i taki deszczowy dzień jak dziś więc nareszcie znalazłam czas na forum ;:215 . W Twoim ogrodzie szaleją jeżówki a ilość dalii przyprawia mnie o zawrót głowy ;:oj . Piękna każda ;:138 . Bardzo często te nasze ogrodowe plany nie pokrywają się z tym co później wychodzi :;230 . U mnie większość rabat tak wygląda :;230 . Wiosną czekają mnie kolejne zmiany i przesadzanie. Na rabatach z bylinami i różami stanowczo przesadziłam z gęstością i wszystko wchodzi na siebie ;:124 . Jest taki busz , że nic kompletnie nie widać. Na szczęście mam jeszcze trochę działki do zagospodarowania to będę miała gdzie przesadzać. Pozdrawiam cieplutko :wit .
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Jestem pod wrażeniem niesamowitych bukietów i pięknych kwitnień ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam ciepło :wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ach, jakie cudne dalie ;:138 I jak wiele odmian ;:oj
Ja swoich nie zdołałam uchronić przed ślimakami ;:222
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu imponująca plantacja jeżówek :uszy ... też je lubię, a zwłaszcza te puste, nie wymagające, a przycierają motyle i bzyczki różnej maści jak magnez...
Kolekcje dalii podziwiam w cudzych ogrodach, bo ja mam tylko takie z nasionek lub jak dostanę wiosna od kogoś... nie mam gdzie przechowywać ich karp przez zimę :oops:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”