Nasze 1500m2 - cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Czy tylko mnie czas w tym roku pędzi jak szalony? Zanim się obejrzę w poniedziałek już jest niedziela ;:219 . Po ostatnich deszczach wszystko rośnie aż miło, niestety chwasty jeszcze szybciej ;:218 . Sporo pracy miałam na warzywniku, to znowu ogród został w tyle? A przecież nie samym ogrodem człowiek żyje. Szkoda, że im nie wyszło z tym klonowaniem, gdyby tak było nas razy 10 to może wreszcie wszystko byłoby dopilnowane :wink: . Ale przynajmniej nie siedzi się w domu i nie myśli o koronawirusie. A takie zajęcia to i fitness, i joga, i siłownia i nawet sauna przy cięższych pracach. O akrobacjach nie wspomnę, gdy trzeba przedrzeć się przez zarośnięte rabaty, żeby wyrwać chwasty :;230 .
Od dłuższego już czasu denerwowała mnie moja pierwsza rabata? powiem wam, że błędy początkującego ogrodnika zemściły się okrutnie? Próbowałam tylko wyplewić, ale po pięciu minutach poległam, poszłam po szpadel i zaczęłam wykopywać wszystko po kolei. Karczowanie dżungli byłoby chyba łatwiejsze ;:163 . Wszystko poprzerastało między sobą, do tego dołączyły chwasty? Oddzielenie roślin od siebie zabierało tyle samo czasu co ich wykopywanie. A że nie miałam gdzie ich przesadzić, to powędrowały do doniczek. Gdy przedrę się do końca wrócą na miejsce, tym razem może z większym sensem. Nie do wiary jak niektóre rośliny potrafią się rozrosnąć :shock: .

A propos rośnięcia? pokażę trochę ogólnych sprzed dwóch tygodni, póki nie zrobią się nieprzebyte chaszcze 8-) , co by nie było, że u mnie tylko pocztówki ;:224
Mniejsze zdjęcia są z połowy maja, większe to początek czerwca.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Portrecików też nie może zabraknąć :wink:

Astry alpejskie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Orliki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rodzinkę Barlow kompletuję namiętnie, powinnam mieć jeszcze dwa, ale coś ich nie widzę...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nareszcie to co tygryski lubią najbardziej ;:92 Od ponad tygodnia już podjadam pojedyncze sztuki, a od kilku dni to już całe michy :tan
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Witaj Małgosiu :wit. Kolorowo u Ciebie aż miło ;:138. Faktycznie zielenina w taką deszczową pogodę rośnie jak szalona. U mnie na jednej rabacie też jest meksyk i jesienią muszę rozsadzić towarzystwo. Wszystko wchodzi sobie na głowę i niestety wcale nie wygląda to dobrze ;:222 . Truskaweczki u mnie jeszcze zielone . Czekam cierpliwie, pozdrawiam :wit .
sabkis
200p
200p
Posty: 240
Od: 12 maja 2015, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu śliczny masz ogróg.Białe orliki bajka :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu trzynaście nowych powojników. ;:oj
U mnie kwitnie jedynie najbardziej zawodny, czyli Jan Paweł, :;230 gryzonie buszują na tej rabacie, więc powojniki strasznie marne. ;:222
Uporządkować rośliny powrastane w siebie niełatwo. Podziwiam Cię, że masz siłę na doniczkowanie i pilnowanie podlewania. ;:180 Gęste sadzenie wcale nie musi być grzechem młodego ogrodnika. :roll: Dwa lata temu przerabiałam rabatę niebieską i już zarosła, koniecznie muszę ją jesienią rozgęścić.
Orliki Barlow i pozostałe piękne. ;:215
Miłego ogródkowania.
;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

:wit
elegancki masz ten ogród .Bardzo ładnie zaprojektowane rabaty.
Roślin na bogato.To i ja lubię.
Hostowo też pięknie :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Dopiero teraz zwróciłam uwagę na pięknie zaprojektowane rabatki, proste a jakie efektowne ;:oj
Trzymam kciuki za powodzenie w uprawie powojników ;:215 u mnie tylko włoskie i botaniczne się udają. Dałam się skusić na kilka wielkowkwiatowych i poległam na całej linii i to nie pierwszy raz. Najwyższa pora się z tym pogodzić, chociaż ogromnie bym chciała i u siebie podziwiać ich kwiaty. Markham's Pink kupiłam w ubiegłym roku, ale zakwitł jako "Błękitny Anioł"Obrazek
Całe szczęście, że w końcu doczytałam, że te urocze kwiatuszki, to astry alpejskie, bo już chciałam sie o nie pytać..... Za pierwszyym razem napis mi się ukrył, ale ponieważ jeden z nich bardzo wpadł mi w oko http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/035/9 ... djecie.jpg , to wróciłam do nich jeszcze raz. Jakoś nigdy nie zwróciłam uwagi, że one kwitną tak wcześnie, myślałam, że aster to aster ;:306
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu ja właśnie też zwróciłam uwagę na to cudo co Iwonka, aster wiosenny, nawet nie wiedziałam, że takie są, człowiek uczy się całe życie czegoś nowego, dowiaduje ;:215 , ja też chętnie bym się sklonowała, ale fajnie by było, jedna siedzi w pracy i zarabia aby druga mogła sobie kupować roślinki i siedzieć całymi dniami na działce ;:306 , jeju ja już nie mam gdzie upychać roślin, ale bodziszki mi tak ładnie rosną Twoje, muszę znowu kilka dokupić :wit
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu, fajnie że pokazałaś szerszą perspektywę ogrodu, widać Twoje genialne pomysły i ogrom włożonej pracy. ;:433 ;:433
Bardzo mi się te rabatki podobają, jest przestronnie i rośliny mają dostęp powietrza, nie to co moja dżungla. ;:63 ;:138
Wąż kroplujący bardzo usprawnia Ci podlewanie i masz więcej czasu dla swoich pupilów.Brawo Ty ;:215 trzymaj się zdrowo. ;:167 ;:79
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Ewelinko no niestety rośliny nie zawsze rosną tak, jakby się tego chciało... Jedne za wolno, inne za szybko :wink: Jednym słowem nuda nam nie grozi :lol: W sumie, to nie tylko ta jedna rabata u mnie wymaga interwencji szpadla, ale nie wszystko na raz...

Sabinko dziękuję ci bardzo, ja lubię wszystkie orliki, ale białe szczególnie. I jak to zwykle bywa - tych których by się chciało najwięcej jest najmniej...

Soniu super, że Jan Paweł II taki niezawodny, bo chyba u mnie się pojawił, oczywiście to pomyłka, bo już nie chciałam z tej grupy. Wiele roślin z tej rabaty trafiło na kompost, bo było ich o wiele za dużo, ale wszystkich szkoda mi było wyrzucić :wink: Na szczęście upałów nie ma to aż tak często podlewać nie trzeba :D Niestety ja ciągle mam tendencję do zbyt ciasnego sadzenia, ale też tak jak piszesz niektóre rośliny szybko potrafią się rozrosnąć... Patrząc na orliki ciepło myślę o tobie, bo część to przecież twoja zasługa ;:196

Aniu anabuko takie słowa z twoich ust to prawdziwy komplement ;:196 Choć osobiście nie nazwałabym go eleganckim ;:224 Ale roślin lubię mieć dużo, uwielbiam, żeby cały czas coś kwitło. Hosty też kocham, choć nie pokazuję ich często.

Iwonko 1 dziękuję bardzo za pochwały, nie zawsze jestem zadowolona z efektów mojej pracy, więc miło gdy ktoś uzna, że coś się udało ;:196 Na powojniki wielkokwiatowe wcześniekwitnące też mam focha, teraz ograniczyłam się do włoskich, Atragene i wielkokwiatowych późnokwitnących. Te ostatnie są o wiele łatwiesze w uprawie niż wczesnokwitnące. Pomyłki niestety się zgadzają, u mnie Jackmanii zakwitł na biało i podejrzewam go o bycie Janem Pawłem II 8-) Nazwa aster potrafi być myląca :D

Iwonko 0042 forum to świetne miejsce do nauki :D Cieszę się, że i u mnie można spotkać coś nowego :wink: Ale się rozmarzyłyśmy z tym klonowaniem, ale trzeba przyznać, że wizja niezwykle kusząca ;:173 Cieszę się, że bodziszki tak ładnie się rozgościły u ciebie ;:108 Teraz ich czas.

Stasiu bardzo ci dziękuję za komplementy pod adresem moich ogrodowych wypocin ;:196 Niestety nie wszystkie rośliny mają dostęp świeżego powietrza, zwłaszcza na starszych rabatach ;:224 Śmieję się do ema, że na te pierwsze to ja się boję zapuszczać, no chyba że z maczetą :;230 Wąż kroplujący kocham nad życie, zwłaszcza gdy przypomnę sobie jak wcześniej całe popołudnia stałam z wężem w chmurze komarów... Nawet nie przeszkadza mi to, że szpeci na rabatach, zwłaszcza wiosną zanim rośliny się rozrosną :wink:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Powojniki wielkokwiatowe wcześniekwitnące, hmm?. Ich niewdzięczność była od początku wprost proporcjonalna do mojego zauroczenia nimi 8-) . W tamtym roku ? po tym jak trzy dostały uwiądu - stwierdziłam, że daję im bana ;:222 . Kupiłam inne na ich miejsce, ale wiosną Niobe i Asao ładnie wyszły z ziemi, więc moja determinacja znacząco spadła... Postanowiłam dać im ostatnią szansę i wsadziłam do doniczek, zobaczymy, może nabiorą trochę rozumu ;:224
Potem zakwitł Xerxes
Obrazek

i już niemal wszystko im wybaczyłam, ale dla równowagi Dr Ruppel złapał uwiąd, więc znów jesteśmy na wojennej stopie :?
Obrazek

Warszawka Nike
Obrazek

Daniel Deronda po przesadzeniu zachowuje się w miarę przyzwoicie
Obrazek

Dzieci Warszawy
Obrazek

Toki
Obrazek

Iryski tam zawsze niezawodne ;:167
Flavescens
Obrazek

Best Bet
Obrazek

B.Y. Morrison
Obrazek

Intermedialny
Obrazek

Miał być Freedom Road, zakwitł taki
Obrazek

Batic
Obrazek

nn
Obrazek

Obrazek

syberyjskie
Contrast In Styled
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwielbiam pachnące rośliny, zwłaszcza wokół tarasu, wiciokrzew Graham Thomas "otwiera" perfumerię ;:173
Obrazek

Trochę różności
Posłonek The Bride
Obrazek

Rozchodnik ościsty Cristatum
Obrazek

przelot pospolity Coccinea
Obrazek

tawuła wczesna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pierwszy liliowiec ;:138 Middendorfa. Przy porządkach ułamał mi się jeden pęd, przyniosłam więc do domu i wstawiłam do wazonu. Cała kuchnia nim pachniała ;:173
Obrazek

Zakwitło mi coś takiego, ale nie mam pojęcia co to i skąd się mogło wziąć :shock: . Zna ktoś?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Małgosiu bodziszki przy powojnikach pięknie Ci kwitną. ;:215 Wsadziłam przy swoich himalajskiego Plenum, ale ma pięć kawiatów, chyba ma mało słońca. ;:222
Masz zdrowie do ratowania powojników w donicach. ;:180 Te które kwitną są przepiękne, Daniel Deronda ma zjawiskowy kwiat. ;:oj Jakoś nie mogę się przekonać do ratowania swoich, jak przeżyją to dobrze, jak nie, płakać nie będę. :roll:
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Podziwiam piękne rożne twoje kwitnienia.
Gożdziki, filaretki ;:333
Miałam cię pytać co to za zółty ciekawy kwiat.A ty samam pytasz o nie go .
Też go zupełnie nie znam :oops:
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500m2 - cz. 3

Post »

Też nie znam tego słoneczka, a chętnie bym poznała, ładny kwiatek ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”