Raczkowanie w ROD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Raczkowanie w ROD

Post »

Obrazek
Witam, w ubiegłym roku pod koniec lata kupiliśmy z mężem to magiczne miejsce. Dziwne bo nie przypuszczaliśmy że kiedykolwiek skusimy się na działkę ROD :-) Oboje pochodzimy ze wsi, ale nigdy nie interesowaliśmy się tym co rośnie w ziemi- i nie wiem co się porobiło ale zaczynam się cieszyć każdym pączkiem i każdym listkiem, który się pojawia. Działki na wiosnę jeszcze nie widziałam i jestem bardzo ciekawa co na niej znajdę. Jesienią: wytyczyliśmy teren na grządki, przekopaliśmy; poprzycinaliśmy wysokie drzewa oraz nadmierną ilość krzewów, przekopaliśmy ogródek kwiatowy, nasz syn znalazł sobie ulubione drzewko do wysiadywania a córka miejsce na huśtawkę z opony- oprócz tego gorliwie pomagali przy pracach porządkowych, wywlekliśmy dużą ilość niepotrzebnych rzeczy z domku - no i oczywiście ochrzciliśmy działkę grillem z rodziną i znajomymi. Dużo pracy przed nami - ale mam nadzieję że dzięki waszym radom i inspiracją waszymi ogródkami uczynimy nasze miejsce jeszcze piękniejszym. :D
A teraz prośba: czy ktoś wie co to jest? Było przyczepione do gałęzi- cieniutkimi "wąsami"

Obrazek
Gosia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witaj na forum Małgosiu. :wit
Jak już zaraziliście się z mężem bakcylem i cieszy wszystko co się rozwija i wzrasta na waszych oczach to bardzo dobry objaw. ;:333 Życzę Wam aby z czasem jak już zagospodarujecie swoją działkę,pomimo że potrwa to trochę stała się azylem gdzie z przyjemnością będziecie spędzać każdą wolną chwilę.Widzę już jedną rzecz czyli konstrukcję szklarenki,która jak będzie oszklona otworzy duże pole do uprawy różnych roślin.
Jeśli chodzi o zdjęcie rośliny z kolczastymi owocami to przychodzi mi na myśl albo bieluń lub kolczurka klapowata (mają podobne owoce).Jednak pokrój liści wskazuje na kolczurkę.
W poniższym linku możesz poczytać więcej na ten temat.
http://zbaszynprzedmiescie.blogspot.com ... oslin.html
Powodzenia i realizacji planów życzę. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Dziękuję za miłe powitanie :lol: a także za wyjaśnienie mojego problemu- bardzo ta roślina mi się podobała a nie mogłam jej znaleźć w necie- jak tylko zapadnie późny wieczór to zgłębię się w ten temat. Na szklarenkę powoli przybywają materiały- owoc naszej pracy pokażę jak nam się uda już coś wstawić.
Gosia
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Ja też chcę Cię przywitać Gosiu , znajdziesz tu na pewno dużo inspiracji i dobrych duszyczek. ;:304
Co do tej roślinki to uwazaj , bo ona jest chyba doś inwazyjna . Ciężko będzie się jej pozbyć.
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Dziękuję Coco, ucieszyłaś mnie zwłaszcza tą informacją o dobrych duszyczkach bo właśnie tego mi trzeba ;:138 . Czytam z podziwem o duuużej ilości odmian pomidorów które zamierzasz posiadać i zastanawiam się czy kiedyś też do tego dojdę. Na obecną chwilę mam jeden gatunek planuje jeszcze drugi a potem cieszyć się jak w ogóle urosną :wink: Ale tak naprawdę jeszcze nie znam ziemi w moim magicznym zakątku, więc powolutku aby do przodu po nowe doświadczenia!
A co do roślinki- mój synek biegał, grał w piłkę i w pewnym czasie ona zniknęła- więc nie wiem czy znowu się pojawi czy po prostu porwał ją gdzieś w siną dal ;:218
Gosia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witaj Małgosiu :) pięknie się zapowiada, bardzo klimatyczna działeczka, na pewno będzie trochę pracy, ale później efekty wszystko wynagrodzą no i własne plony :) a tu na forum nie brakuje osób, które służą pomocą i dobrą radą :)
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witam i ja na forum kolejną działkowiczkę. Jeżeli to kolczurka a raczej tak, to z mojej wiedzy wynika, że jest ona w Polsce zakazana do uprawy ze względu na ekspansywność. Jej nasiona "wystrzelą" z owocnika bardzo daleko.
Pozdrawiam Krysia
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witaj Mariusz- dziękuję za miłe powitanie, cieszę się że zobaczyłeś to co ja czyli klimatyczność działki. Przyznam się że przeczytałam także twój wątek i cenię Cię jako osobę pracowitą z dużą pasją. Zapraszam do śledzenia efektów naszej pracy i czasami nieśmiało będę wyciągać rączkę w stronę FO z prośbą o radę
Dziękuję Krysiu - po takich miłych powitaniach i od razu pomocy aż skaczę z radości że trafiłam na takie forum ;:138 Odnośnie roślinki już doczytałam - ciekawe czy zdążyły te nasionka wystrzelić zanim syn mi ją gdzieś porwał- jeśli tak to będę z tym walczyć jak się pojawi, a może już skutecznie zginęło? Zobaczymy. Zapraszam do kontaktu :)
Gosia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witaj Gosiu , krajanko ! !
Działka bardzo wciąga. ..
Bluszczyk masz ładny. ..jestem ciekawa co będziesz dalej tworzyć ;)
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witam Aniu- dziękuję za odwiedziny, na pewno pierwszy punkt to szklarenka- aby można było posadzić pomidorki i resztę warzyw. Ale to już zostawiam mężowi :-) Co będzie dalej- nie wiem jak daleko mnie fantazja poniesie (a koszty zdołają powstrzymać :-)) Koniecznie chce mieć ogródek kwiatowy z: różą, rząd pięknych żółciutkich aksamitek przy szklarni, pachnąca maciejkę. Mamusia obiecała mi jeżówki, dostałam już fiołki i stokrotki w ubiegłym roku i posadziłam pod koniec wakacji; pewna miła pani na działce dała mojemu synowi korzeń miechunki (mam nadzieję że coś z tego będzie bo sentyment do tego bo rosły u mojej babci w ogródku). Nie obędzie się bez groszka pachnącego - którego nasionka już mam. Marzy mi się jeszcze heliotrop bo miałam go na balkonie i z chęcią go jeszcze przygarnę.
Na chwilę obecną na działce w centralnej części ogródka jest wielki krzak białej hortensji, jest juka, rząd piwonii i rząd floksów białych, różowych i fioletowych; w cieniu barwinek i jeszcze podobno jakieś wiosenne kwiatki ale jak wiecie moje zdolności je jeszcze nie rozszyfrowały (dopóki nie zakwitną). Może pod koniec tygodnia uda mi pójść na działkę (bo w końcu dzień coraz dłuższy) to coś wypatrzę. Jak widzisz plany ogromne a rezultat.... jeszcze trochę.
Gosia
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Gosiu , widać ze plany masz już opracowane ;:215 . Ja swoje pomidorki sadzę pod chmurką , nie posiadam w szklarni a i tak się udają. A własne warzywka to przy dzieciach super sprawa.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Cześć Małgosia.
Działeczka fajna i miło będzie wpadać i podziwiać wasze osiągnięcia.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
terraza
100p
100p
Posty: 114
Od: 15 sty 2012, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witam na forum działkowiczkę - sąsiadkę. :wit Miło, że założyłaś wątek ogrodowy i będziesz dzielić się z nami swoimi osiągnięciami. Wyczuwa się ogromne zaangażowanie - ogródek sprawia Ci przyjemność. Będzie to wspaniałe miejsce nie tylko pracy ale i odpoczynku. Będziemy Ci kibicować. Pozdrawiamy. Tereska i Tadeusz. ;:180
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”