Raczkowanie w ROD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Gosiu praca wre, plany są nic tylko teraz dużo siły i wytrwałości życzę :) efekty wynagrodzą całe zmęczenie :) wschody pięknie rosną, oby tylko kotek coś zostawił hehe :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witaj Małgosiu! Wpadłem na krótko się przywitać. :wit Roślinki na zdjęciu za miodunkami to niestety nie szafirki a śniedki. Kwitną dosyć ładnie na biało ale bezpieczniej zaraz po przekwitnięciu ściąć kwiatostany by rośliny nadmiernie się nie rozrastały(rozsiewały). Jak macie możliwość podjechania do Lubartowa to mogę Wam nieodpłatnie przekazać sporo bylin. Muszę je szybko rozsadzić (funkie, floksy, liliowce, konwalie) a cierpię na brak miejsca na działce.
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Hej :wit
Przemku odezwałam się na priv w sprawie roślinek :tan Ale tu są mili ludzie ;:63 Dziękuje za nazwę tej kępki zielonej - bo już nawet pytałam przechodzących obok mojej działki ale też nie wiedzieli.
Mariusz też to tłumaczę mojemu kotkowi- zostaw roślinki w spokoju- a dzisiaj w ramach nagrody nie zjedzenia przez noc żadnej zabrałam ją na działkę- obwąchała wszystko, wytarzała się w ziemi i zadowolona.
Ed nie wiem jaka to odmiana bo uratowałam ją wrzuconą w marketowe kosze a ona jeszcze żyła- wypuszczała nieśmiało paczek :-) zobaczymy co urośnie.
Dzisiaj kolejna praca na działce: przekopywałam warzywniak i podziwiałam gości (niektórych niechętnie witałam niestety)
Obrazek
Obrazek
a to moje "spadkowe" (po poprzednich właścicielach) żonkile i prymulki- a właściwie jedna bo druga jest jeszcze zielona - oczywiście do uporządkowania ale po kolei proszę- małymi kroczkami do celu:
Obrazek
Obrazek
nie wiem jak w tym fotosiku odwracać zdjęcia :-(
obecnie tak wygląda moja część rekreacyjna: ścieżka oddziela tę część od ogródka, przed ogródkiem jest szklarnia a dalej jest warzywniak :tan (czyli obecnie przekopana świeżo ziemia)

Obrazek
Gosia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Gosiu coraz ładniej u Ciebie :) żonkile kwitną, prymulki też, część rekreacyjna wygrabiona, wiosna pełną parą ruszyła :)
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witajcie :wit
oglądając Wasze ogrody sobie myślę że jestem jak myszka przy lwach ale i tak pochwalę się dzisiaj troszeczkę jeśli pozwolicie.
tak wyglądał ogródek jak go kupiliśmy: (dzika nieokiełznana przyroda która miała także swój urok:
Obrazek
a teraz wiosennie wygląda już tak: (dużo roślin zostawiłam, poprzesadzałam, uporządkowałam) rząd piwonii, rząd floksów, hortensja (jeszcze nie mam pomysłu na obsadzenie jej - ale tak jak mi radzicie obsadzę ją jednorocznymi, liliowce w okręgu i dużo innych roślin którymi się pochwale jak zakwitną:
Obrazek
P.S. Przemku dziękuję za roślinki- wszystkie nazwy zapisałam jak przyjechałam do domciu abym nie zapomniała a dwie mi umknęły, ale jak zaczną kwitnąć to może ten problem rozwiążemy ;:131
Gosia
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Przedstawię Wam mój ogród abyście wiedzieli jak się po nim poruszać :D
tak jak pisałam lubię ogródek w stylu "moje magiczne miejsce"- odpoczynek w cieniu drzew (jest ich już mniej niż na początku ale i tak jest jak w moim prywatnym lasku :heja
widok od strony alejki w stronę mojego ogródka- widoczna część owocowa i mój nowo założony warzywnik:
Obrazek
Widok z altanki na dzieło mojego mężusia:
Obrazek
widok z domku na część w której wiosną i latem (w sumie jesienią też) wspaniale spędzamy czas ze znajomymi: (obok szklarni rosną róże ale są dopiero malutkie i bardzo powolutku zaczynają wystawiać listki)
Obrazek
a tu już moje roślinki które jak w wojsku: "baczność. pani idzie" :D
Obrazek
a tu już "rozkręcają się" roślinki z ogródka:
Obrazek
Gosia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Gosiu mężowi pogratuluj, szklarnia prezentuje się super ;:63 działka pięknieje z dnia na dzień, a z roku na rok będziesz miała swoją magię :)
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witam. Mam pytanko do zaawansowanych ogrodnikow: jakimi roślinami mogę obsadzić teren przy różach aby ich nie zagłuszyć i aby wszyscy czuli się dobrze? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie? I jeszcze: czy mogę roze wysciolkowac słomą? Pomóżcie bo czas coś posadzić a ja kompletnie nie wiem co :-( mój pomysł jest taki aby rozłożyć wokół pociętą słomę ale nie wiem czy róże nie będą mi gnily?
Gosia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Gosiu :wit
Ech, sporo roślin widzę masz.!
I kwitnące ,Piękne.
Pracusiu,Rabaty powstają,warzywnik.Szklarenki zazdroszczę.Ja jej nie mam. Kiedyś może będzie.
Jak nowy teren będzie do tego uporządkowany.
A do róz pasuj lawendy, szałwie omszona.A może nawet niskie trawki ??
Pozdrawiam cieplutko ;:3
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

:wit Witam wszystkich odwiedzających oraz podglądających,
Tą roślinkę polubiłam bardzo, jest delikatna, piękna i wiem że się bardzo rozrasta, ale wcale nie będę z tego powodu płakać bo dla mnie jest przepiękna:
Obrazek
Kocimiętka od Przemka jest już rozkwitnięta i cieszy oko swoim niebieskim strojem:
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/51a726d55d60ff2f]Obrazek

Piwonie, śniedki i inne roślinki mają już pączki, hosty są jeszcze bardzo malutkie, ale dopóki nie zdecydują sie pokazać tulipany dzielnie ozdabiają ogródek:
Obrazek
paprocie już w swojej całej okazałości prezentują swoje wdzięki:
[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/9ea9ccfed595f71b]Obrazek

roślinki w szklarni: pomidory, ogórki szklarniowe, sałata już zaczynają swoją przygodę z nowym miejscem:
Obrazek
Czekamy na resztę roślinek taszcząc wodę konewkami do szklarni ... dzieci wyjechały na weekend a one uwielbiają podlewać :-)
Gosia
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Gosiu no proszę w szklarni już roślinki rosną, nic tylko czekać na pierwsze plony ;:333
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Tulipany piękne.
I u mnie piwonii kilka jest w paczkach.
A dużo nowych bez pączków kwiatowych.
Szklarenki to trochę zazdraszam. Wawrzywa są z niej szybciej ;więcej i dłużej. Ale w planach jest. ..kiedyś. :)
Serduszka piękna .U mnie przepadła. :roll:
Awatar użytkownika
gosia_lublin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 12 mar 2018, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Raczkowanie w ROD

Post »

Witajcie :wit
Mariuszu- rzeczywiście w szklarni pomidory i inne warzywa rosną pięknie aż jestem zachwycona.
Aniu-słyszałam że piwonie przesadzane nie kwitną pierwszego roku a u mnie wszystkie mają pączki i jedną dałam mamie i też ma pączki- także już sama nie wiem :shock: A serduszka na innych działkach jest pięknym krzakiem rozrośniętym i obsypanym kwieciem a u mnie jeden badylek i jakaś odnoga obok- mam nadzieję że będzie się rozkrzewiała. Tobie też życzę powodzenia w jej pozyskiwaniu w myśl przysłowia "do trzech razy sztuka" ;:196
Byłam wczoraj na zebraniu ROD i oprócz ważnych kwestii typu: wzrost składki do kwoty 0,50 gr za metr i przykrej wiadomości o przygotowaniu się do płacenia za wodę w niedługim czasie ;:223 zdumiało mnie że ludzie czepiali się wszystkiego: że ktoś z psem przychodzi na działki, że dowozi sprzęty i materiały budowlane na działkę, nie nie chcą robic parkingu bo nie mają samochodów a urocza sąsiadka obok powiedziała że nawet nie mogła odsłonić grządek wycinając tujki bo została przeskarżona ;:145 Skąd się biorą takie marudy? Przerażające, aż wczoraj byłam szczęśliwa że mam po sąsiedzku jedną panią która bardzo rzadko przychodzi a po drugiej stronie młodą rodzinę nie marudzącą ;:138 działka przy wejściu na działki ma też swoje plusy - niezbyt dużo sąsiadów a na dodatek wszyscy (no prawie wszyscy) mówią dzień dobry i zagadują dlatego byłam w szoku wczoraj jak ludziom nie przeszkadzają tony śmieci wokół działki ale wszystko pozostałe przeszkadza. życzę wam moi mili aby wokół was gromadzili się optymiście którzy z uśmiechem i dobrym słowem ida przez życie ;:108
A jeszcze na koniec mam pytanko: zrobiłam gnojowicę z pokrzyw (znalazłam tez przepis na wekowany sok z pokrzyw na zimę i przymierzam się zrobić w ramach lekarstwa na wzmocnienie od czasu do czasu) ale pytanko czy wy podlewacie tym tez kwiaty czy tylko warzywa? boję się że niektórym kwiatom może zaszkodzić a jednocześnie szkoda im tego nie dać jeżeli to ich wzmocni?
Gosia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”