Górki,pagórki i reszta 2018.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Co to takie niebieściutkie. Może Moltkia?????
[quote="magry"]:wit

Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

:wit
Iza, Czerwone owoce ma ognik.Ostrokrzew u mnie chyba nie poradzi sobie.Wielkie wietrzenie gąszczy leśnych zrobiłem.Wyrzuciłem to co było upchnięte na
siłę a było w nadmiarze.Niektóre rośliny domagały się dzielenia a z niektórych całkowicie zrezygnowałem.Powstaje kącik roślin azjatyckich,które rosły rozrzucone
po całej działce. Wyłomem w tym kąciku będą trójlisty,które czekają w doniczkach od wiosny.Pozostaje dzika rabatka wiosenna gdzie rosną zawilce,krokusy,
przylaszczki,kokorycze bo tam nie jestem już w stanie cokolwiek zrobić.Jeszcze coś na pewno do głowy mi przyjdzie a tymczasem pojawiły się pierwsze zimowity i
przyszedł czas na porządki jesienne.Czekam na paczkę z tulipanami,krokusami i przebiśniegami.

Marysiu, Miałem kiedyś moltkię od Ani andowan ale zmarzła.Teraz nie ma moltki i Ani też nie ma.Roślinka, o którą pytasz,to Allium beesianum.
Actinella tam za bardzo rozpycha się i trzeba będzie ją poskromić.


Kwitną rośliny wiosenne.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Janku a u mnie Moltkia od Ani przeżyła i jest, tylko w tym roku zakwitła 1 kwiatuszkiem. Jak ja podzielić A Ania jest tam , gdzie wszyscy uciekaja. Z jakiego powodu to forum milknie Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Nigdy nie widziałem dorosłej rośliny więc doświadczenia nie mam żadnego.Z tego co przeczytałem o niej wnioskuję,że podzielić się nie da ponieważ podaje się,że
można wysiewać nasiona ale wymagają one stratyfikacji,ukorzeniać pędy wierzchołkowe lub zastosować odkład.Co do aktywności na forum to ja też o tej porze
jestem mało widoczny.Moja działka jest raczej wiosenna a teraz królują jeżówki,róże, dalie i inne letnie kwiaty których ja nie mam.Mało tego.Ja róż i jeżówek nie
potrafię utrzymać pomimo kilkakrotnych prób.Więc oglądam ale głosu nie zabieram.Teraz moje radary skierowane są już na cebule tulipanów,krokusów itp.Ale
na Fb nie wyprowadzam się bo podejrzewam,że o to chodzi.Mnie tam nawet nie ma jako,że ja jestem bardzo staroświecki.

Obrazek

To jest życie.Z kanapy na kanapę.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

:wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

U Ciebie suszy jakoś nie widać,mój skalniak w opłakanym stanie-rojniki nawet byle jakie-przynajmniej niektóre.A znowu upały przed nami i końca nie widać.
Pozdrawiam-Iwona
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Suszy u mnie nie ma ale dlatego,że sztuczny deszcz pada.Niektóre rośliny jednak upał odczuły i zrobiły się brzydkie.Nie lubią tak wysokich temperatur.Idzie jednak
ku lepszemu bo 35 już nie będzie a i noce są chłodniejsze.To już schyłek lata bo u mnie pojawiły się zimowity.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Już zimowity? To wprost nie do wiary. U Ciebie dużo zieleni i suszy wcale nie widać, a u mnie wręcz odwrotnie. Dzisiaj upał znów dał popalić.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Cześć, Jaśku!
Jaki schyłek? Lato trwa i trwa mać :uszy do końca września. Chyba mamy kolejne lato stulecia... ;:224. Twoje zimowity chyba o tym nie słyszały, dlatego tak im spieszno.
Moje się jeszcze ukrywają w podziemiu, pewnie uwierzyły prognozie długoterminowej ;:306.

Pozdrawiam serdecznie - Jagi
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

U Ciebie kwitną już zimowity, u mojego sąsiada też. A moje chyba sz...... trafił po ostatniej zimie. ;:223
Leoś raz wesoły, raz przepraszający. Dla niego specjalna piosneczka .https://www.youtube.com/watch?v=aHUuUjuo2XI
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

:wit

Lidko- A jednak są.Może dlatego,że tam gdzie rosną,słońce praży ziemię od rana do wieczora i nie wytrzymują schowane pod ziemią ? U mnie po zimowitach
jeszcze tylko kilka astrów i odtrąbię koniec sezonu.Nie mam krokusów jesiennych !! Suszy,moje rośliny,nie uświadczyły.Suszę odczuje moja kieszeń ale to będzie
już przyszły rok i przyszłe zmartwienie.

Obrazek

Jagi- Powoli,powoli...jak z tym pociągiem.Dwie godziny zabiera już noc.Kiedyś o piątej byłem na działce a teraz otwieram dopiero jedno oko a to,że
temperatura wysoka ? Bo Trump i Xi Jinping wypuszczaja ciągle zbyt dużo dwutlenku węgla w powietrze.Tak przynajmniej mówi telewizor.Jesień będzie piękna.
Susza i temperatura przebarwi pięknie liście.

Obrazek

Marysiu- Leoś w piątek ma urodziny. Skończy dwa psie lata.Będzie bal.Póżno ogłosiłaś,że zimowity sz..k trafił bo ja dużo rozdałem.Trzeba je mieć bo to
taka wiosna jesienią / albo u schyłku lata/.

Zakwitł rutewnik. Kwiatki jednak marne. Nie to co wiosną.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Janku oj to u mnie zawsze zimowity dostawały przyśpieszenia a teraz Ty jako pierwszy już je pokazałeś. Patrzyłam do swoich. Zwykłe jakie takie ale odmianowe cebulki zmarniały i pewnie nie zakwitną.
U mnie też rutewnik powtórzył kwitnienie ale licho, bo 1 kwiatuszkiem.
A odnosnie Moltki, to muszę o niej poczytac i może by się dała podzielić, bo z wysiewanych nasion nic nie wyszło a inne metody rozmnażania mi nie wychodzą.

Dla Leosia wszystkiego najlepszego. Niech nadal leżakuje na kanapach, bo co ma robić w te upały. ;:108
Awatar użytkownika
trillum30a
200p
200p
Posty: 404
Od: 6 lut 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Najlepszego dla Leosia-piękny błyszczący...aż mu zazdroszczę tego włosia :) mówisz,że piękna jesień będzie?...zawsze to jakieś pocieszenie.Dziś stwierdziłam zgon głodka i epimedium...
Pozdrawiam-Iwona
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”