Górki,pagórki i reszta 2018.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Janku , irysa tectorum będziesz miał na wiosnę :) ( nie wiedziałam ,że nie masz , a u mnie się sieje ).
Podziwiam pracowitość ;:oj , ja jeszcze nie zdążyłam nakryć skalniaków :cry: .
Fiołki i hippeastrum masz piękne .
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Och ! Ja mam jesienią bardzo dużo wolnego czasu.Więcej niż w pozostałe sezony.Poza robieniem daszków i okryć nic więcej nie robię.Inwestycje przyszłoroczne
poczyniłem tzn.kupiłem dziesięć worów obornika,trochę rojników,które dojadą w marcu a teraz wertuję książkę Janusza.I tyle działalności działkowej w tym
roku.Dni są coraz krótsze.Najkrótszy dzień na mojej działce wynosi 7 godzin i 47 minut.Sekund nie liczę.Pozostało więc jeszcze tylko 39 minut i zacznie się zmiana.
Wiosna więc nie taka odległa :D .Iryska chętnie będę widział u siebie.

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Ja też wertuje książke Janusza. Taka ściaga w jednym miejscu mi się podoba. A tobie?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Jak zobaczyłam tę skalnicę obsypaną pąkami to w pierwszej chwili sądziłam, że to świeża fotka ;:oj Sporo roślin "fiksuje". Dopiero potem na spokojnie doczytałam, że zdjęcie wiosenne.
Ja tylko jedną szybkę położyłam - na donicy ze skalniakami od Ciebie ;:224 Reszta musi sobie radzić.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Ala, Książka Janusza jest bardzo przydatna.Jest tam wszystko co potrzeba wiedzieć o uprawie ale zgromadzenie tych informacji w wydaniu książkowym jest
też bardzo wygodne chociażby teraz.Biorę poradnik na działkę i wiem co i jak przygotować na zimę.

Iza, Ja zdjęć z tego sezonu mam mało.Niby je robiłem a widzę,że już nie mam co wstawić.Okryte mam wszystko i bardzo kolorowo jest na działce bo
wykorzystałem wszystko co było przydatne.Dzisiaj chodziłem z rękami w kieszeniach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Gdybym częściej i więcej pracowała na działce, a nie chodziła z rękami w kieszeniach lub z aparatem to pewnie nie miałabym tylu strat w roślinach. I działka by lepiej wyglądała, i podagrycznik by nie zarastał rabat... Jednak nic nie poradzę, że wolę "podziwiać" niż pielić ;:224
A u Ciebie zawsze tak czysto wypielone...I piękne widoki.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Janku z przyjemnością ogląda się Twój ogród , rabaty zawsze wypielęgnowane ;:180 .
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Iza, Taki pracuś to ja nie jestem.Bardzo często chodzę z rękami w kieszeniach czyli podziwiam chociaż ostatnio widzi mi się,że już napatrzyłem się na to co
mam.Podagrycznika też mam i czasem pozwalam mu zakwitnąć bo wtedy ładny jest.I chwasty różne też mam.W ogóle to bardzo tolerancyjny jestem i nieskory do
wywijania motyką.One też trochę swobody muszą mieć a że na zdjęciach ich nie widać to tak samo wyszło.

Obrazek

Genia, Na skalniaku staram się aby tam nie rosło nic niepotrzebnego ale gdzie indziej to tak jak wyżej napisałem.

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Na tym ostatnim zdjęciu , to mój ulubiony chabrowy ;:oj ;:oj , cudnie .
Iza ma rację ;:63 , ja mam to samo , za dużo biegania z aparatem i buziakami dla kwitnących roślin , a za mało pracy i ogarniania . Ale jak to zmienić ?????
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

A po co zmieniać ? Czyż bieganie z aparatem i rozdawanie buziaków nie jest przyjemniejsze od ścigania chwastów ? One i tak urosną.Poważnie mówiąc to ,według
mnie,większe straty są na ziemi wygolonej do ostatniego chwaścika.

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Też jestem zdania, że "nadgorliwość gorsza od f....mu" ;:224 i niczemu dobremu nie służy.
Nadmierne porządki jesienne są wbrew Naturze. Pewnie gdybym miała ogród przy domu to bardziej bym się przykładała do jego prezencji przez cały rok. Jednak działka to działka. Jest nie tylko dla mnie, ale i całej rzeszy owadów, ptaków i innych zwierząt.

Piękne zdjęcie to z irysem! Szkoda, że nie podpisałeś roślin widniejących na nim. Ciekawi mnie co tam kwitnie w kolorze chabrowym i to białe o kwiatach podobnych do podagrycznika. Ten fiolet to chyba orliki. A może bodziszek?
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

To są orliki ale bez nazwy.Białe natomiast to trybula leśna "Ravenswing".Roślina dwuletnia ale rozsiewa się dobrze.Dodatkowym jej urokiem są liście w kolorze
czekolady.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Górki,pagórki i reszta 2018.

Post »

Janku,zauroczył mnie ten błękitny czosnek o zwisających kwiatkach.Napisz co on lubi ,co mam zrobić ,by był taki piękny i u mnie.Ponieważ udało mi się go zdobyć po kilku latach szukania nie chcę go zmarnować.Czy na zimę dajesz mu daszek?
A tak w ogóle to z wielką przyjemnością po cichu odwiedzam i podziwiam roślinki i skałki w Twoim ogródku. ;:215
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”