Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50
Autor Wiadomość
Maska
 Tytuł: Re: Mój ogród wśród łąk część 7
PostNapisane: 25 mar 2020, o 10:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Małgosiu moje Arum zawsze kwitnie wśród przechowywanych cebul i często spóźniam się z posadzeniem. Właściwie to u mnie roślina ozdobna z liści. Część cebulek zostaje w gruncie i przezimuje ale nigdy nie dorosły do większych rozmiarów.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

PEPSI
PostNapisane: 29 mar 2020, o 15:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit

Iwonko - To mój pierwszy sezon z arum. W stanie kwitnienia jest cudny. Niesamowity kolor, kształt. Smrodek nie do wytrzymania, ale jakoś daliśmy radę. Dobrze, że nie było wtedy mrozów nocnych. :lol: Musiał by pomimo wszystko spać z nami. :lol:
Mam ochotę zostawić go na zimę w gruncie, jak radziła sprzedająca i zobaczę co będzie. Pani doradziła, żeby miejsce zimowania cebui dobrze okryć. Drogi nie był, więc w razie czego zmienię potem moje metody zimowania :wit

Soniu - Dziękuję za podpowiedź co mam robić z czosnkiem. ;:196 Koniecznie muszę go podzielić, zaczyna być za gęsto.
Ja mam tak z liliami. Wykopuję zawsze większe kępy, a i tak zostaje sporo przybyszowych w gruncie i dopiero jak liście wychodzą to widzę, że zaraz zrobi się las liliowy. :D

Marysiu - I mnie przede wszystkim spodobały się liście arum, podobno odstraszające krety, a kwiat, piękny kwiat jest w bonusie. I smrodek też ;:224

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Zdjęć nie mam żadnych ;:185 Powiem tylko, że zaczyna się dziać w ogrodzie. Kwitnie forsycja, hiacynty, żonkile, i różne takie mikrusie niebieskie. Na drzewach i krzewach pączki coraz śmielsze, kolorowe. Zieleń też zieleńsza. ;:3 ;:108
Cały tydzień spędziłam mało ogrodowo. Pogoda i nastrój tym bardziej, nie pozwolił na moją pasję.
W sobotę zebrałam się w sobie na tyle, że podjechałam do ogrodniczego, zakupiłam niezbędne rzeczy dla ogrodnika i zabrałam się za odszczurzanie ogrodu. Dokończyłam sprzątanie zarośniętych rabat, poprawiłam przy okazji linie rabat. Wynoszony nadmiar ziemi, chwastów, liści i innych spowodował, że powstanie nowa rabata w miejscu cienistym. Na razie wywiozłam w to miejsce kilka taczek w/w, na to sypnę korą i zrębkami, a jesienią zacznę wysadzać hosty i inne cieniolubne. Ta nowa rabata to wynik braku miejsca w miejscach kompostowania, ale widocznie tak miało być, bo myślę, że miejsce idealne.
Do gruntu zostały posadzone też rośliny, które zamówiłam telefonicznie w szkółce, a M odebrał. I stał się poniekąd ojcem chrzestnym nowej rabaty, która powstaje w miejscu wycięcia świerków. Jak będzie sprzyjała pogoda, to zrobię fotki. Posadzony został klon Purple Globosum, trzy hortensje Phantom, dwa płożące iglaczki o nazwie zapomnianej jak to bywa przeze mnie, o takich niebieskawych igłach.
Jeszcze mi tam brakuje kilku traw, ale w szkółce jeszcze nie sprzedają. Posadzony został też szpaler z 14-tu karp rozchodnika wzdłuż kopca. A to wszystko sadził i podlewał mój nieogrodowy M. Jestem z niego dumna. ;:108 Ja tylko udzieliłam kilku rad, on zajął się resztą. Ja natomiast posadziłam hortensję ogrodową, na którą dałam się skusić przez Pana ze szkółki. Wyjaśniłam mu moje uprzedzenie do tej rośliny, ale po dłuższej rozmowie powiedziałam a raz kozie ....I kupiłam. ;:173 Niebieska jakaś odmiana, karteczkę oczywiście z nazwą gdzieś wetknęłam, ale zobaczę się mam nadzieję z Panem wkrótce i będziemy mogli sobie dłużej porozmawiać. Posadziłam w torfie, w zacisznym, mało słonecznym miejscu i może się uda.
Miałam jeszcze zaplanowanych kilka zajęć, ale czas nie pozwolił. Przyczołgałam się wieczorem do domu brudna i zadowolona. I tak sobie myślę, że tego mi było trzeba. Dzisiaj czas spędzam bardziej kanapowo. :lol: Pogoda nie pozwoliła na dokończenie wczorajaszych prac. Wieje okropnie, pada deszcze ze śniegiem. Paskudnie. ;:145 ;:145 Ściągnęłam pudło z wielkanocnymi ozdobami, więc nudy nie ma.
Trzymajcie się kochani zdrowo :wit

tulipanka
PostNapisane: 29 mar 2020, o 17:15 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Małgosiu, jak na jeden dzień to bardzo dużo pracy zrobiłaś. Szkoda że pogoda znów się psuje i w najbliższych dniach nie poszalejemy.
Nasadzeń nowych bardzo dużo i nowa rabata się szykuje. :D
Hortensję żeby była niebieska to trzeba czymś tam podsypywać, bo tak sama z siebie to nie będzie. Chyba że o czymś nie wiem i to jakaś nowość. Najlepiej kupić odpowiedni nawóz i systematycznie aplikować :wink:

anabuko1
PostNapisane: 31 mar 2020, o 09:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Zdecydowanie wolę te słoneczne wiosenne widoczki.
Fajnie ten stojak ci wyszedł.
Domek dla ptaków bardzo ładny .

PEPSI
PostNapisane: 31 mar 2020, o 20:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit
Violka Dzięki za rady ;:196 Kupiłam w ogrodniczym specjalną mieszankę przeznaczoną do tego typu hortensji. I zobaczymy. Teraz jest opatulona bo zimno ;:7

Aniu Dziękuję. Stojak się doczekał malowania i teraz zdobi na tarasie. Domek zrobił mi mój M.

Kwitnie co nieco pomimo zimna i mrozów nocnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek7

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Madziagos
PostNapisane: 31 mar 2020, o 20:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Małgosiu,
jeszcze w kwestii arum.
Małym bulwom zdarza się zimować.
Duże, niestety, przemarzają i gniją, bo mają więcej wody niż te małe.
Dlatego warto zimować arum w chłodnym miejscu, bo co roku ma się większe cebule, a zatem okazalsze kwiaty i liście.
Ważne jest, aby miejsce zimowania było chłodne, wtedy rośliny nie kwitną przedwcześnie.
Moje wciąż leżą w garażu i czekają na sygnał do startu.

Annes 77
PostNapisane: 31 mar 2020, o 20:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Hej Gosiu:)

Co to za wyrywny powojnik? Czyżby bylinowy?

Pozdrawiam miło:)

Florian Silesia
PostNapisane: 31 mar 2020, o 20:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piękne wiosenne kwitnienia! ;:108

ewelkacha88
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 07:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj :wit . Sporo pracy wykonałeś ;:63. Fajnie , że miałaś możliwość skorzystania z zakupów w szkółce przez telefon . Mi marzy się już taki normalny wypad bo jednak na żywo to co innego . Można oglądać i wybierać ;:173. Póki co zostaje mi internet a drzew na pewno w ten sposób nie kupię ;:224. Czekam cierpliwie, może w maju będę mogła spokojnie pojechać . Oo dałaś mi pomysł z tymi ozdobami ;:108 . Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 695 ]  Idź do strony nr...        1 ... 46, 47, 48, 49, 50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: mysia i 40 gości