Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Wiesz, że myślałam nawet o takim rębaku ?? Rzeczywiście wiosną bywa sporo gałęzi po wycince i można je spożytkować w fajny sposób ;:108 . Urządzenie warte posiadania ;:333 . Ależ ja bym tak chciała na leżaku poczytać książkę ;:224 . Teraz czytam szwedzkie kryminały ;:131 . U mnie wczoraj również popadało i powietrze od razu zrobiło się fajniejsze ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, jak widzę miechunki to aż mnie skręca z zazdrości :lol:
Wyobraź sobie że ja od lat nie mogę się jej dochować.
Dwa razy sadziłam, ale popadła susza ja nie dopilnowałam i trafiło.
Ostatnio robiłam zamówienie w sklepie internetowym na jeżówki. Wypatrzyłam też miechunkę więc bez namysłu dodałam do koszyka. Na drugi dzień dzwoni pani z tego sklepu i mówi że miechunki nie mają :lol:
Śliczne masz te jeszcze letnie rabaty. Piękna kępa kosmosów i ładny zatrwian. U mnie jest w tym roku pierwszy raz i chyba się polubimy :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witajcie Kochani :wit

Iwonko - Niestety, pomimo moich starań nie udało się z dębolistną :( Tak bywa. Trawki chyba jednak lepiej, jak posadzę wiosną, jak radzi Sonia. Szkoda by było. No widzisz, Ty masz siewki mojej ulubionej trawy, a u mnie nawet jednej zimy nie potrafią ze mną wytrzymać ;:145 Już się cieszę ;:196 bo może Twoje zostaną u mnie.
Cleome jest śliczna, ale u mnie rozpanoszyła się za mocno. Posadziłam gotowe flance tam, gdzie chciałam, ale ona się wysiała dosłownie wszędzie. Najgorsze miejscówki wybrała na rabatach różanych, gdzie zabrała światło moim ulubienicom. I dlatego otrzymała eksmisję. Za rok posadzę, ale w innym miejscu.
Werbena jak się zaprzyjaźni z ogrodem, to nie zmiłuj, musi go opanować. :D

Madzia - No to ja mam pudełko :heja W kwestii kotowej :lol:
Ładniutka ta Variegatus. Już ją znalazłam w sklepie ;:224 Dzięki.

Aniu - Mój Giganteus posadzony w takim miejscu, że może sobie pozwolić na przyrost masy :D Masz rację, jak przychodzi czas cięcia traw, to robi się taki bałagan.....przynajmniej u mnie. Ale plusy też są, bo z Giganteusa mam sporo fajnych patyków.
Kocham rabaty pełne różnych kolorów, takie angielskie. Ale u mnie w wersji rustykalnej raczej, o ile można nazwać to jakimkolwiek stylem ogrodowym. Sadzę to, co mi się podoba, a jak przeszkadza, to robi się korektę :lol:

Soniu - Uwielbiam koty. To takie inteligentne zwierzęta, doskonali kompani życia domowego. Na razie mam 4 sztuki, ale one bardziej mieszkają na zewnątrz, przychodzą do domu jedynie na posiłki i przytulasy. Ale kociak wprowadza do domu tyle pozytywnej energii, że nawet psom się udzielają instynkty opiekuńcze. Nie odstępują kociaka na krok, Pepsi wylizuje a Mika zawsze w pogotowiu w razie czego. Taki mam zwierzyniec :lol:
Masz rację, będę sadzić wiosną.Teraz tylko powstaje lista nowych chciejstw. Może się uda.
Dzięki za pomysł z jeżówkami. Dosadzę też wysokich astrów jesiennych i różowej jeżówki. I niebieskich też astrów dosadzę. Tak myślę, że dobrze kombinuję, co Ty na to?

Ewelinko - Rębaka sobie kup. Mnóstwo darmowej ściółki. Moja kupka zrębków z gałęzi wiśniowych właśnie dojrzewa, żeby za kilka miesięcy pomagać mi w walce z chwastami.
Co czytasz dobrego szwedzkiego? Dzisiaj dostałam Kasi Nosowskiej A ja żem jej powiedziała i już widzę po kilku kartkach, że mi się podoba ;:108

Violka - Mechunkę tirem Ci podwiozę, bo u mnie dostatek.Nawet w takim miejscu, gdzie wyrzuciłam kiedyś jej pędy z korzonkami po sprzątaniu urosła w niezłą kępichę. ;:173
Zatrwian jest u mnie już chyba trzeci rok i zawsze się nim zachwycam. ;:108



Porządek zrobiony na różanej. Jest błysk :wink:

Obrazek

Na innych rabatach kwitnie co tylko może i co chce

Obrazek

Zbiory zatrwianu rozpoczęte

Obrazek

Hortensje w zeszłym roku były dorodniejsze ;:222

Obrazek

Posadziłam tyle papryk w tym roku, że niektóre z nich musiałam poupychać w doniczkach. I już zawsze tak będę sadziła, bardzo wygodne i zostaje miejsce w warzywniku.

Obrazek

Znalazłam na rabacie takie maleństwo. Myślałam, że straciłam to cudo, bo przez dwa sezony nie widziałam, a to cudeńko chciało przetrwać i się udało. Koniecznie muszę je zaznaczyć, żeby nie wyhaczkować.

Obrazek

Różę Elmshorn mam kilka ładnych lat i lubię ją, bo kwitnie niezawodnie i nie choruje, ale ten pokrój ;:131
Na szczęście ogniki, które rosną w pobliżu urosły i służą za podpory. I mam różane kwiatki w krzaku z pomarańczowymi kuleczkami.

Obrazek

Do popisania.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu :wit
Porządek na rabatach chyba wszystkich masz idealny, nie tylko na ` różanej :)
Papryczki obrodziły, winogron jak widać tez.U mnie też :)
Tan murek masz n fantastyczny ;:180
Rudbekie ładnie ozbadiaja rabaty.
Ależ tego zatrwianu masz duużo. :shock: A ja jakoś go nie sadzę.
Hortki cudne ;:167
Różę Elmshorn i ja mam.To twardzielka.Ja też bardzo, bardzo ja lubię.
U mnie szykuje się do ponownego kwitnienia. :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Gosiu,ogród rozrósł się pięknie i kwitnień nie brakuje,,u mnie tez w niektórych miejscach gęsto ,ale to już jesień będzie to samo się wszystko uporządkuje :uszy ,zatrwianu masz dużo, będą zimowe bukieciki i wianuszki ,wszystko jest nam wtedy potrzebne ,a semiplena jakie daje śliczne owocki na krótkich gałązkach do wianuszka ,oj będzie się działo ,cieszę sie ,że odpoczęłaś ,chociaż zawsze nam mało bo rok jest długi,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu czuję jak pachnie latem w ogrodzie wśród łąk :D Jak pachnie suszący się zatrwian, ja swój zostawiłam za długo i chyba będzie na nasiona :D Maleństwo przypomina mi moje z siewu i tez świeci z daleka jak żaróweczka...nie zrób mu krzywdy ;:306
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Czas się przypomnieć :wit

Aniu Anabuko - Posiałam po raz pierwszy zatrwian w zeszłym roku i bardzo mi się spodobał. Powstają piękne bukiety na smutne,jesienne dni. I z powodzeniem zdobiłam kwiatami zatrwianu wiązanki na groby moich bliskich. Utrwalone lakierem dawały radę na długo.
Z tym porządkiem to trudno, przyznam się, że na zdjęciach za dużo na szczęście nie widać, ale i tak dążę do urządzania takich rabat, żeby tej pracy z odchwaszczaniem było jak najmniej. Ba....ale jak to zrobić :wink:

Martuś Koziorożcu - Oj, chyba tak samo się nie uporządkuje. Ale wiem, co masz na myśli. Póki co, lato trwa, lubię tą część dojrzałego lata, bo wszystko takie dojrzałe, wszystkiego dużo i kolorowo wszędzie. ;:108

Marysiu - Maleństwo dostało znacznik ;:333 Masz rację, kilka sztuk zatrwianu zostawię na siew. Przyda się za rok.

Kolejne bukiety się suszą w mojej nadwornej suszalni ziół i kwiatów.

Obrazek

Widoczek

Obrazek

Znowu ostróżki kwitną. Dostałam kiedyś radę, żeby ciąć nisko ostróżki po pierwszym kwitnieniu i pięknie się wszystkie odpłaciły za to radykalne cięcie.

Obrazek

W warzywniku zostało już niewiele, bo selery, pory, marchew i niedobitki pomidorów oraz...cynie :lol:

Obrazek

Koszyczki przynoszę i przynoszę i działam słoikowo. I w tym miejscu pozdrawiam wszystkich słoikowców. :uszy

Obrazek

Róże przeżywają renesans. Podziwiam teraz, bo w czerwcowo - lipcowym skwarze afrykańskich temperatur nie dawały rady. Teraz im służy pogoda i niech kwitną mi pięknie do zimy.

Obrazek

I inne widoczki z ogrodu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hosta pięknie zakwitła. Podziwiam ten kwiat, który jeszcze w bonusie ma cudny zapach.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Hej Małgosiu,
właśnie dziś zastanawiałam się, gdzie przepadłaś.
Najwyraźniej niższe temperatury sprzyjają nie tylko naszym ogrodom, ale i naszej aktywności na FO :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu papryka w towarzystwie dojrzałych winogron, apetycznie. ;:152 Przetwory w tym roku, chyba w każdym domu zapełniaja spiżarnie pod sufit. ;:173 U mnie gryzonie dobierają się do jarzyn, więc buraczki i częśc marchwi już wykopałam. ;:174
Zakątek z klonem palmowym piękny, ;:oj zazdroszczę, bo moje trzy kolejne klony jakoś nie chciały zagościć w ogrodzie.
Myślę, że marcinki to dobry wybór, jako kolor do traw. Jeżówki coraz mnie kwitną, a wtedy astry będą cieszyć kolorem. ;:215
Ciepłych dni na kolejne dni ogródkowania. ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu a moje ostróżki nie kwitną :wink: za to ta hosta tak....i tak cudnie pachnie :D
Koszyczek mi się podoba....bardzo!
Widoczek i te suszki takie klimatyczne ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

widoczki z ogrodu Piękne.
Ale i bogactwo różnorakich roślin i kwitnień też widać.Dużo pracy to musiało i musi cię kosztować.Ale pięknie wygląda. ;:180
Biała jeżówka, cudo .Co to za odmiana ??
Horka, hosty, widoki z radością, które się ogląda i nigdy nie nudzą .
Pozdrawiam ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Gosiu,super wyglądają takie suszone bukiety ,jakoś tak jak u babci było i to drzewo też było przed spichlerzem w którym wszystkie zboża i mąki wsypane w specjalne komory ,taki sielski obraz przyszedł mi do głowy ,bo jakoś nasz to samo ,uwielbiam takie widoki,ogród piękny nie bardzo widać jesień ,pozdrawiam ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

No to mamy wrzesień ;:oj Zleciało to lato za szybko, oj za szybko.


Madzia - Tegoroczne lato mnie wykończyło. Naprawdę ;:131 Upały i susza nie dodawały mi energii do działania, a do tego mnóstwo kłopotów... oj za dużo na jednego człowieka. Jak się spotkamy to poplotkujemy sobie ;:196

Soniu - Masz rację, przetwory zapełniają spiżarnię i robi się już naprawdę ciasno. Doszło do tego, że musiałam kupować słoiki, bo nie starczyło. I koleżanki się solidarnie podzieliły też. :lol: A myślałam, że mam ich dużo. Słoików, nie koleżanek. :D Na szczęście zostały już tylko śliwki na dżem, dynia i brzoskwinie. I fajrant :lol:
U mnie gryzonie zostają przyłapane na gorącym uczynku, bo koty codziennie mi przynoszą swoje zdobycze. Musisz koniecznie zaopatrzyć się w kota. To najlepsza metoda na walkę z gryzoniami. ;:333
Klony uwielbiam wszystkie jakie są, mam ich kilka, a ten palmowy o dziwo pomimo przesadzania ma się wyjątkowo dobrze.
Kupiłam go kiedyś dla Zuzi, bo miała takie życzenie i ile ja się nalatałam za nim. A on się odwdzięcza. Lubię go najbardziej na wiosnę, jak ma świeże przyrosty. Dissectum chyba się nazywa ;:131

Marysiu - Ostróżki będą kwitły jak je nisko obetniesz po pierwszym kwitnieniu. ;:333
Koszyczek służy do przynoszenia warzyw z warzywniaczka, a ja lubię ten czas, kiedy mogę go zapełnić po brzegi. Dzisiaj przyniosłam pełen fasolki, to już ostatni zbiór ;:218

Aniu - Ogród to miejsce, które sama stworzyłam i tworzę. I końca nie widać ;:108 Praca w nim należy do przyjemności, chociaż różnie bywa...sama wiesz, jak jest :lol:
Jeżówki kupiłam od Alani z FO i oczywiście nie wiem jak się nazywają :wink: Monika dała znaczniki, ale nie wiem gdzie są :oops:

Martuś - Cieszę się, że wywołałam wspomnienia ;:196

------------------------------------------------------------------------------------------------------
W ogrodzie tak obecnie się dzieje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nad wszystkim czuwa kochana Pepsiunia

Obrazek

Razem z Miką, która pomimo wieku daje radę, a ja się cieszę, bo było kruchutko już ;:218 Na szczęście geriavit dla piesków i mnóstwo miłości wróciły siły witalne. I nawet odbyła się wizyta fryzjerki. Mikusia wygląda teraz jak milion dolarów :uszy

Obrazek

A w domu działa szkodnik....Ja się nigdy nie doczekam pięknych kwiatów doniczkowych ;:131

Obrazek

:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”