Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Fajne sierściuchy , w takie upały to nic tylko leżeć :lol: . U mnie pojawił się nowy sierściuch ;:167 . Trawy pięknie Ci się kłoszą. Uwielbiam ten ich szum i wygląd zimą ;:215 . Warto je mieć w ogrodzie, poza tym są bezproblemowe . Uwielbiam Twój ceglany łuk z okienkiem ;:167 , jest obłędny i taki romantyczny ;:173 . Budka lęgowa wygląda świetnie, oj masz zdolnego męża w domu ;:333 . Fajnie, że przy okazji uszczęśliwi i Ciebie i siebie . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit Małgosiu, rabatki z Jeżówkami i trawkami gratuluję ;:138 dużo ładniejsza po niż przed. Zresztą takie zmienianie zawsze dodaje ogrodowi nowego oblicza i człowiekowi jakoś tak bardziej się podoba, bo to chyba mamy we krwi, ogrodowo zakręceni. Zdjęcie ze zwierzaczkami urocze ;:167 A co to za piękna róża na biało kwitnąca, czy to okrywówka? Piękne warzywka w pięknym opakowaniu i na pewno smaczne. Ogród ma piękne barwy teraz i u Ciebie to fajnie widać ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu daliowa rabata śliczna. Strzepiasta różowa po lewej stronie zdjęcia wyjątkowo urocza. ;:oj
Chyba już dla Was na tarasie miejsca nie wystarcza, :wink: zwierzaki tam szczęśliwe leniuchują.
Mam nadzieję, że Silver Dolar będzie trzymała pion, jest piękna. ;:108 Moja Polar Bear po pierwszym deszczu już zwiesza pędy i wygląda smętnie. ;:222
Spokojnego ogródkowania. ;:168
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witam po dłuższej przerwie :wit Tyle się u mnie działo, że postanowiłam odłożyć na jakiś czas moje forumowanie. Na szczęście wszystkie sprawy pozamykane, więc czasu więcej na miłe pogawędki z zielono zakręconymi.

Aniu, Ewelinko, Krysiu, Soniu dziękuję Wam za odwiedziny i przepraszam, że nie odpisywałam, ale postaram się nadrobić moje zaległości i teraz być na bieżąco z Wami ;:196

Jesień w ogrodzie pod znakiem winobluszczu, liści, przygotowań do zimy. Nie mam jeszcze uporządkowanego warzywnika, mam nadzieję, że zdążę przed zimą, a jak nie...to trudno. :D I tak jesienią sprzątam niewiele w ogrodzie. Liście grabię do worków, na kompost, rozsypuję na rabaty. Niektóre byliny zostawiam w takiej wersji, w jakiej przyszło im zostać. Zimą będą zdobiły, a wiosną zasilą kompostowniki. Trochę mnie mijający sezon zmęczył. ;:218


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Piękna jesień ogrodowa, aż żal sprzątać takie liście.
Na ostatnim zdjęciu widać trzy czy nawet cztery karmniki.
Czy każdy z nich jest dedykowany innym zwierzakom, czy po prostu tak się ich jakoś nazbierało?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Ach ten twój murek i to miejsce grilowo-wypoczynkowe.Jest świetne ;:63 ;:63
Jesień mieniąca się różnymi kolorami.
róże jeszcze pięknie kwitną ;:108
A dekoracje i karmniki rewelacyjne. ;:180
Pozdrawiam Małgosiu :wink:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Nie tylko dla Ciebie doba jest za krótka więc chyba nie ma za co przepraszać ;:196 .Winobluszcz cudownie się przebarwia ;:215 . Murek z cegły wygląda obłędnie i ciągle mi się podoba. Mój eM planuje zrobić z cegły murek oporowy przy skarpie . Zobaczymy co Mu z tego wyjdzie ;:224 . Oby zima była krótka . Pozdrawiam :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit
Dzisiaj wstałam skoro świt, bo mój zegarek biologiczny jeszcze się nie przestawił. Chciałam trochę poszaleć w ogrodzie, bo mam tyły, ale deszcz mnie wygonił. Zdążyłam przenieść trochę roślinek, bo w poniedziałek wkracza ekipa i będą stawiali nam płot. Pozbywamy się siatki i stawiamy płot...betonowy. Oj, całe lato się głowiliśmy, spieraliśmy, szukaliśmy. W końcu padło na to rozwiązanie. Przyjechał Pan, pokazał mi tyle ciekawych rozwiązań, że skapitulowałam. Niestety, musieliśmy wyciąć nasz ponad dwudziestoletni żywopłot ze świerka. Biedne drzewa, jedno po drugim zaczęło usychać. Żal było patrzeć. ;:174 Teraz mam za pusto, za wietrznie, bo jednak wielgaśne drzewa chroniły nas przed wiatrami i wzrokiem. Teraz golusieńko, jak na patelni. ;:108 Postawią płot, posadzę Szmaragdy. Sztampa. Ale jaka wygodna :lol:


Madziu - Toteż nie sprzątam tych liści za mocno ;:224 Tą drobnicą z brzozy to się nie przejmuję, bo ją ziemia przez zimę połknie. Resztę będę zmuszona trochę pozbierać. ;:173 Gimnastyka wskazana.
Karmiki są trzy, czwartego nie widać, bo wbity obok w ziemię. Każdy z nich dla innych ptaszków. W zależności od rozmiarów :lol: Te maluchy są biedne, jak zlatują się większe okazy. Widziałam nie raz jak musiały się ewakuować. A w takim miejscu postawiłam, żeby koty nie dały rady szybko śmignąć, a ja mam z okna idealny widok. Mój ulubiony zimową porą.

Aniu - Dziękuję. ;:196 U Ciebie też śliczne ozdoby w ogrodzie, które niezmiennie podziwiam.

Ewelinko - Zima będzie jak zawsze ...długa, o wiele za długa :lol: Ale szybko nam zleci, bo będziemy planować, marzyć, przeglądać różne strony z roślinkami. Ja już wczoraj wieczorem robiłam listę warzyw na nowy sezon, a obecny warzywniak nawet nie przekopany przed zimą. :lol:
:wit
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit
Masz piękny, dojrzały ogród pełen ciekawych nasadzeń. Chciałam popodziwiać go na letnich fotkach, ale tylko smutny ludzik się wyświetla, że są niedostępne ;:174 Załapałam się na metamorfozę rabaty o kryptonimie " jałowiec-kasacja" ;:333
Zdjęcie zwierzyńca jest cudne. Chciałabym mieć takie stadko kocio-psie ;:167 U ciebie wygląda na bardzo zżyte.
Dzięki ostatnim zdjęciom mogłam zachwycić sie Twoją architekturą ogrodową - szczególnie zakątkiem z murkiem i grillem ;:oj
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Witam świątecznie ;:333 Szkoda tylko, że pogoda do bani. Nie pada, ale zimno i strasznie ponuro. No cóż, listopad mamy ;:222 Nie lubię tych smutnych, ponurych miesięcy. Najchętniej zakopałabym się w jakąś norę i jak niedźwiedź poczekała do wiosny. Na siłę wymyślam sobie zajęcia, żeby tylko nie zalegnąć na kanapie. Na razie nie mam nawet żadnych planów ogrodowych, nawet warzywniak nie przekopany. Brak czasu i natchnienia. ;:223

Kasiu Zdjęcia wstawiałam z hostingu, który niestety mnie zawiódł i trudno, zdjęć nie widać. ;:222 Moje zwierzaki, masz rację są ze sobą bardzo zżyte. Dziękuję za odwiedziny, za dobre słowa ;:196

W ogrodzie jak widać trwa sprzątanie z nadmiaru liści. Nie jestem za dokładna w tym temacie, ale też nie lubię za grubej warstwy liści, bo szkoda mi trawy. Część liści rozrzucam na rabaty, część do worków i przerabiam na ziemię liściową. Najgorsze przede mną, bo czekam na desant liści leszczyny. Mam ich aż 3 duże krzakory. I jeszcze jabłonie. ;:145 Mam wrażenie, że w zeszłym sezonie szybciej zrzucały liście.

Obrazek

Nie ma już dużo ciekawych obiektów do focenia, a jeszcze jak brakuje słoneczka, to wszystko bure i ponure.

Obrazek

Pojedyncze kwiaty róż trochę rozweselają przestrzeń

Obrazek

Obrazek

Ciemiernik cuchnący się szykuje

Obrazek

Podążamy za Miką :lol:

Obrazek

I wychodzimy z ogrodu na zielone pole

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I taka to u mnie jesień ;:218

Obrazek
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Jesień u Ciebie bardzo ładna, nawet z chmurkami ;:167 Są jeszcze kolory do cieszenia oka. Skoro leszczyna tak sypie, to jak pójdę na moją działkę, utonę w liściach.. ;:223
Widok na pola obłędny. No i można na gaciach po ogródku hasać, i pewnie skowronki słychać w sezonie ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Piękne kolory jesieni.
A co to za pnącze na murku ?Ładnie się przebarwia ;:333
Twój Ciemiernik cuchnący bardziej się rozwija niż mój.Mój jeszcze w większych pakach.
A czekam na niego z niecierpliwością.Bo to będzie jego pierwsze kwitnienie.W moim ogrodzie.
a na ostatnim zdjęciu, co to za bordowe ,ładne drzewko ?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Kolorów to u Ciebie wcale nie brakuje ;:173. Nie możemy chyba jeszcze narzekać na pogodę . Nie wiem jak tam u Ciebie ale u mnie taki listopad mógłby być zawsze ;:oj . Mam na myśli temperatury ;:108. Fakt przy słońcu jest zawsze weselej ale ostatnio czasem u mnie bywało , deszcz też padał. Najgorzej jak bure i szare chmury zaciągnąć się na kilka dni to wtedy jest fatalnie. Czy Ty na tym łuku masz winobluszcza puszczonego? Nigdy nie zwróciłam uwagi na to przejście a teraz mnie zaciekawiło :oops: . Ciekawi mnie tylko jak ta z natury mocno rosnąca roślina okala ten łuk . Czy mocno go tniesz żeby się nie rozłaził ? Szukam ostatnio inspiracji na przejścia i pomysłów na podział przestrzeni no i może coś właśnie podpatrzyłam ;:224. Pozdrawiam :wit.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”