Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Cudnie przygotowałaś warzywnik do siewów a " merdecesa" masz pierwsza klasa ;:215 . Jestem w szoku, że palmy żyją ;:oj . Sąsiad postarał się żeby było im ciepło i pewnie powinnam tak samo róże okrywać :;230 . Iglaki to temat ostatnio mnie interesujący i ja też zakupiłam ostatnio małe co nie co ;:224 . Przy sadzeniu bardzo łatwo zachować zbyt małe odstępy bo to takie malizny ;:173 . Co roku wczesną wiosną narzekam, że mam pusto na rabatach więc mus wprowadzić iglaki i zimozielone. Zacznę od kilku miniaturek i bukszpanów ciętych na kulki . Może za kilka lat nie będzie tak łyso ;:131 . Co to za zdobycze przytargałaś , jakie to iglaki ?? Bardzo ładne ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Mateusz - Czemu mam tak zielono? Pomalowałam sobie :wink:
Ja nie lubię podglądania. No, ale wiesz, sąsiad to dość ciekawe i nietuzinkowe ma roślinki, więc siła wyższa. :lol:
Cytrynkiem się podzielę, bez obaw. :wit

Madzia - Palmy na zimę były owinięte włókniną, potem postawiono nad każdą spory obelisk i ten obelisk też był dobrze owinięty włókniną. W nogach miały kołderki i poduchy....Nie śmiem pytać, bo się nie spotykamy, jakie inne zabezpieczenia stosuje, ale przy najbliższej okazji dopytam, bo sama jestem ciekawa. Tyle zachodu, żeby błysnąć w okolicy to pełen szacun :;230

Violka - Kamienna głowa to późna kapusta, ale ja bym ją dała pod butelki. Teraz ciepło, to spokojnie sobie poradzi. Ja mam ditmarską posadzoną i fantazję. One są wczesne. Już w czerwcu będę miała swoje kapuchy na letni podłoże. ;:333

Kasiu - O warzywnik dbam, bo to moje królestwo. Lubię pracować w ogrodzie, ale uprawiać warzywka jeszcze bardziej. Szkodnik już wychodzi na zewnątrz, więc mam z głowy jej psoty.

Aniu - Masz rację , mało w naszej okolicy fajnych szkółek. W Grubnie też bywam, na Łuczniczce coraz rzadziej, a w Minikowie byłam raz, ale byłam bardzo zadowolona z tego wyjazdu. Za to lubię wpaść do szkółki sąsiadującej z naszym ogrodniczym sklepem, bo tam nabywam rarytaski do ogrodu. I polecam zawsze drzewka owocowe od tego pana ;:333 Ostatnio buszowałam w Osielsku, tam jest też spory sklep ogrodniczy i można nabawić się bólu głowy :lol:

Violka Tulipanowa - W warzywniku już powoli brakuje miejsca ;:202 A jeszcze w kolejce czekają pomidory i papryki. Zaszalałam w tym sezonie z cebulą i marchewką :lol:

Mariusz- Ja też bym chciała omijać szerokim łukiem sklepy ogrodnicze, ale nie zawsze się udaje :wit

Marysiu - Mnie też nie odpowiada styl ogrodowy mojego sąsiada, ale są gusta i guściki :D To dość trudny człowiek, z wieloma problemami, więc kaska pozwala mu na takie fantazje. Ale z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie, więc żyjemy i mam nadzieję, że moje świerki szybko zasłonią jego palmy :D

Beatko - Wchodź, kochana koniecznie ;:196

Aniu Anabuko - Ja uwielbiam prace w ogrodzie, mogę latać z taczkami, dźwigać konewki, kopać, grabić....ale innych ćwiczeń nie uznaję :uszy

Soniu - Słoneczko niech nam wszystkim przygrzewa, ale czasami jakiś deszczyk mógłby popadać. Na mojej gliniastej ziem to od razu widać, jak szybko się wysusza. Już latam z konewkami po warzywniku :shock:
Krokusy bardziej fioletowe w realu.

Martuś - Dziękuję ;:196

Ewelinko - Iglaki posadzone, doniczki z nazwami gdzieś leżą a ja mam taką słabą pamięć do nazw, że nie odpowiem. :oops: Postaram się odnaleźć te nazwy.
Masz tyle miejsca do szaleństw ogrodniczych, że tylko pozazdrościć. Ja powoli się ograniczam, ale jak widać ogrody mamy z gumy ;:108

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Piękna pogoda, więc korzystam na maxa i całe popołudnia spędzam w ogrodzie. Dzisiaj posiałam już buraki, słonecznik i stwierdziłam, że zaczyna brakować miejsca w warzywniku. Odkryłam też, że nie będę chyba zajadała się groszkiem. Wstrętne nornice wyniosły się z rabata kwiatowych, skąd je przepędziłam, ale za to ulokowały się w jednej części warzywnika. Pożarły groch ;:202



Koniec koteczków....czas na cięcie Iwy.

Obrazek

Magnolia gwiaździsta zaczyna się popisywać

Obrazek


Obrazek

Orliki są piękne nawet bez kwiatków

Obrazek

Portreciki

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Mikusia też lubi kwiatki

Obrazek

Pierwsze pączusie na magnolii Nigrze ....od kilku lat czekałam na ten moment


Obrazek

Dobranoc.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu śliczne portreciki i pąki magnolii z pewnością nas zachwycą.
Sąsiadów mamy rożnych, ale u nas bez sąsiadów też niedobrze, bo w zamian wpadają niespodziewani goście ;:124 a tak to sąsiad zawsze się kręci...puści jakieś majteczki w kropeczki :;230 i coś się dzieje!
A ja jednak posadziłam kapustki w tunelu, może też się doczekam nareszcie jakiejś główki :D
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu nie znałam tych wcześniejszych odmian kapust, teraz będę już wiedziała. Magnolie pięknie się budzą,Mikusia lubi kwiatki ale chyba oglądać, czy wykopywać też ? jak mój młody szkodnik Kokosi gagatek :D
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Małgosiu :wit

U mnie wczoraj rozwinął się pierwszy tulipan. Za to krokusy to już tylko wspomnienie :roll: Teraz przez wieczność będą denerwować mnie ich liście ;:306 Ale te pierwsze kwiatuszki cieszą. Ciekawego masz szafirka, z takimi paseczkami na kwiatkach. Znasz jego odmianę?

Nornic w warzywniku współczuję, ale skoro z części ozdobnej je wykurzyłaś, to i w warzywniku dasz pewnie radę ;:333 Sama się martwię, czy i u mnie nie zagoszczą w tunelu...? Nieopodal ryją w tujowym żywopłocie. Na rabatach kwiatowych kiedyś też narobiły szkód, ale się wyniosły, gdy korzenie tuj wszystko zarosły. To chyba jedyny plus tego sąsiedztwa ;:224

Wyczochraj zwierzyniec :D
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu do Minikowa zazwyczaj jeżdżę co roku, zawsze coś ciekawego tam kupię. A sklep ogrodniczy w Osielsku zawsze odwiedzam jak obok przejeżdżam. Ze szkółki w Świeciu mam już kilka drzew kupionych, a teraz planujemy powiększenie sadu więc potrzeba ich jeszcze trochę.
Piękne fotki, szkoda, że tak krótko kwitły u nas krokusy, bo najpierw zimno a potem nagle ciepło.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Gosiu na groch to czyha strasznie dużo zwierzaków... U mnie te robaki podobne do opuchlaków prawie zjadły liście, a wtóruje im mazurek, regularnie stołuje się na grządce i skrupulatnie wyżera listek za listkiem ;:202 Więc u mnie to jest taki desant z góry na ten groszek, a u Ciebie podstępny podkop! Może nam coś zostawią na sezon? ;:173
Mnie listki krokusów nie denerwują, bo ich w trawniku prawie nie widzę :lol: Pamiętam tylko, żeby kosiarkę ustawić na wyżej, żeby ich za szybko nie skosić :wink:
Też już musiałam podlewać! Ziemia wyschła całkowicie. Dobrze, ze dziś od rana pada i podlewa się samo- w końcu!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu piękna wiosna u Ciebie :) magnolie będą się pięknie prezentować jak zakwitną w całej okazałości, a taki wyczekiwany pączek to już w ogóle radość wielka :) ;:333
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Marysiu - Życzę Ci kochana wiele smacznych główek :D Moje siedzą już bez kapturków i się codziennie opalają. Niektóre nabierają ciała, a dwie sztuki nie chcą ze mną zostać. Tak też bywa.
Masz rację, sąsiady to są różne. Mój wprowadza trochę cyganerii w najbliższej okolicy, ale powoli zaczynam to doceniać. Nie każdy może sobie pod palmami pielić truskawki ( zaraz za płotem mam warzywnik :lol: ).

Violuś - Mikusia to już seniorka, ma 10 lat i psoty dawno jej się nie trzymają. Ale jak była młodsza, oj to się działo. Potrafiła pranie ściągać z suszarki i rozszarpać na strzępy. I wykopać kilka młodych krzaczków na przykład.
Ditmarska jest lepsza, przynajmniej dla mnie. :uszy

Aniu - Zwierzyniec wyczochrany, a przy okazji zebrałam sporo sierści i wrzuciłam do dziur nornic. U mnie to działa ;:333 Tak wypędziłam z rabat kwiatowych. Nie znam niestety nazwy tego szafirka ;:185 Kupuję oczami, a opakowania lądują w koszu. Poszukam, może znajdę opakowanie.
Tulipany u mnie też zaczynają pokaz. Piękny czas przed nami Aniu ;:108

Aniu Troja - Nie wiem czy uda mi się pojechać do Minikowa. Byłam tam tylko raz, ale wróciłam zadowolona.
Czyli zaopatrujemy się tych samych punktach :lol:

Aguś - Dzisiaj dosiałam groch, więc mam nadzieję, że chociaż trochę zbiorę. ;:131 M twierdzi, że gołębie sąsiada już się cieszą ;:224
U mnie trochę podlewa, więc nie latam z konewką, ale wszystko przede mną. U nas kraina suszy ;:222

Mariusz- Cztery lata oczekiwałam na pączki tej magnolii. Ale warto było, zaczyna je rozwijać. :uszy


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U mnie kochani praca w ogrodzie wre pełną parą. Zaczynam walkę z chwastami, bo po słonecznych i ciepłych dniach nastały dni deszczowe. Chwasty od razu pokazały ile mają wigoru. Pielę i pielę, a końca nie widać.

Ogród wiosenny zaskakuje codziennie nowymi barwami. Piękny czas, chwilo trwaj, wiosno zostań jak najdłużej :uszy

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Szkodnikowi też się podobają spacery w ogrodzie. Myślałam, że będzie uciekała, a ona mnie nie odstępuje na krok. Ale czasami odzywają się geny i wskakuje na najwyższe drzewo w ogrodzie. Na razie schodzi sama, ale boję się, że kiedyś jej się ta sztuczka nie uda.. ;:202


Obrazek


Obrazek

Orliki bardzo lubię, ale na kilku rabatach poszalały sobie chyba za mocno.

Obrazek

Mam różne tulipany, ale zapomniałam o tych cukiereczkach różowych. Są przecudne.

Obrazek

Rzut okiem na warzywnik.

Obrazek

Poprosiłam M o przygotowanie miejsca pod dalie. Niestety, jutro będę musiała poprawić, bo marginesik może równiuteńki ale za chudzieńki :lol:

Obrazek

Polecam. Fajna pozycja, a takich ostatnio za dużo nie znajduję na półkach.

Obrazek

Dla Was bukiecik z kwiatków ogrodowych. Nareszcie żonkile zaczynają się szarogęsić na moich rabatach. :heja

Obrazek

Dobrej nocy :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu,
to chyba najpiękniejszy moment wiosny.
Właśnie teraz, kiedy pojawia się sporo kwiatów, trawa zieleni się pierwsza zielenią, na drzewach pojawia się mgiełka i kwitną pierwsze wiosenne krzewy.
Skoro szkodnik już wykazał się umiejętnością schodzenia z wysokich drzew, to znaczy, że po prostu to potrafi.
Nie musisz się więc obawiać, ze któregoś dnia zostanie na drzewie.
Mam kota, który miał od małego taki problem.
Nieraz trzeba było pomóc mu złazić z wysokości.
Było tak do momentu, kiedy kot, a raczej kotka, utknęła na drzewie tuz przed burzą.
Zapewne domyślasz się, że w magiczny sposób kotka nauczyła się złazić, kiedy tylko zaczęło na prawdę porządnie lać :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu przepiękna magnolia ;:167
U mnie po deszczu masa chwastów, jestem przerażona czy podołam.
Fajna kicia, najpierw myślałam że piszesz o córci, ale jak zaczęłaś pisać o drzewach, to zwątpiłam :;230
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Piękny i zadbany warzywnik, ja ze swoim nadal walczę ale u mnie glina więc nigdy nie będzie idealnie. Magnolia pięknie się prezentuje z białymi kwiatami, my kupiliśmy w zeszłym roku i muszę się do niej przejść, ale wydaje mi się, że nie ma żadnych zawiązków kwiatowych.
Jak zobaczyłam Twojego szkodnika to zaraz pomyślałam o naszej kotce którą dziś znaleźliśmy martwą na polu, w domu smutek bo była z nami 8 lat.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Gosiu,cudowne kwitnienie magnolii,a warzywnik co roku piękniejszy i chyba większy ,znowu zagości w nim dużo smacznych warzyw ,można tylko się cieszyć ,dobrze,ze znalazłaś dobre strony sąsiedzkich palm ;:306 ,pozdrawiam ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”