Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Piękny ogród, nie ma jak wiosna, a w zasadzie przedwiośnie.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Rudbekia w lutym? Przecież to aż nieprzyzwoite :;230 Piękny krokus, u mnie pierwsze pokazały się żółtasy. Ale na prace w ogrodzie jeszcze długo nie będę miała szans ;:145 Jak ja Wam potem pokażę swój zarośnięty ogródeczek, jak u Was aż się błyszczy od porządku?
Zdróweczka, Małgosiu ;:196
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Jejku , ty już w trakcie wiosennych porządków? Trawy usuwałaś całkiem czy tylko ścięłaś suche źdźbła?
Cedr powinien dać radę. Ja mam kilka kilkuletnich libańskich, hodowanych od małych sadzonek. Jako maluchy 2 zimy spędziły w niezadołowanych doniczkach i bez problemów sobie poradziły.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Gdzieś się zapodziałaś , Małgosiu ;:196
Tutaj jesteśmy :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu kochana czas chyba wrócić do ogrodu, bo w ziemi można wiele zakopać ;:196
Koniecznie muszę kupić sobie oczary, bo tej wiosny mnie oczarowały :D A jak czują się palmy sąsiada...żyją jeszcze? Pozdrawiam serdecznie ;:167
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit :wit

Mandrolko - Nic nie będzie zamiast :D Trawy po prostu zostały ścięte. Nie lubię tej roboty, bo strasznie śmiecą. :D

Ewuś - Ja Gardenię zaliczyłam sprintem :D Było mało czasu, po prostu jakimś fartem wcisnęłam ten punkt programu do programu mojego M. Ale i tak uszczknęłam sobie co nieco. Może za rok będę miała mięcej czasu?? ;:333

Mariusz - Porządki wiosenne to całkiem niezłe wyzwanie dla mnie. Na szczęście sporo już zrobiłam, zostały jeszcze drobiazgi. Na przykład warzywniczek :lol:

Martuś - Nic na siłę, bo wtedy wychodzi podwójna robota. Ja się nie zmuszam, ostatnio były trudne dla mnie dni, nie wychodziłam do ogrodu, palcem nie ruszałam. Ale nadszedł ten dzień, że jak ruszyłam z taczką i narzędziami to na czworakach wróciłam do domu. ;:136

Aniu - Trawy wycięłam, zwykłe wiosenne postrzyżyny traw. Kocham trawy, nie pozbyłabym się ich, chociaż śmiecą na wiosnę bardzo. Nie były powiązane, bo lepiej mi się podobają takie naturalnie kołyszące się. Zdrówka ;:196

Ewelinko - Uwielbiam sukulenty, kaktusy też, ale sukulenty bardziej. Wiosna to porządki, i w ogrodzie i w domu. Czas goni, bo za chwilę zaczynam prace w warzywniku, a tam jestem w czarnej....dziurze :lol:

Ed - Wiosna to moja ulubiona pora roku. ;:333

Iwonko - Wywołałaś mnie do tablicy, jestem ;:196 Maki czekają, zapraszam na pw. :wit

Kaśka - Dzięki za wsparcie z cedrusiem. Posadziłam go kilka dni temu, a dzisiaj zauważyłam, że za blisko miskanta. Zasłoniłby go. Muszę przesadzić ;:124 Trawy zostały ścięte po zimie.

Marysiu - Palmy sąsiada żyją i mają się dobrze. W zeszłym tygodniu zostały zdjęte z nich osłony z agro i są soczyście zielone.
Masz rację, ręce w ziemię, głowie lżej ;:108
Nie mam ani jednego oczaru ;:218


W ogrodzie mało kolorowo, zaledwie kilka kępek krokusowych, trochę przebiśniegów, ciemierników. Dlatego, pomimo że nie przepadam za sztucznościami, zakupiłam sobie sztuczne gałązki magnoliowe i cieszę oko.

Obrazek


W tym roku ciemierniki cuchnące szybko zakwitły. Zima była łagodna, nie odczuły mrozów, to teraz zachwycają.

Obrazek

Obrazek


Nadal kwitnie większość krokusów, te fioletowe są najwytrwalsze.

Obrazek


Byłam w ogrodniczym po ziemię i przywiozłam sobie jaskra w jaskrawym kolorze :lol:

Obrazek


Poszedł do koszyka razem z bratkiem niebieskim, białym żagwinem, fioletowym dzwonkiem i bluszczem. Pierwsza kompozycja wiosenna.

Obrazek

Takie mikrusie a jak cieszą.

Obrazek

Moje ulubione

Obrazek[url]

Czas nadszedł i na wysiewy. Mebel tak bardzo nielubiany przez mojego M stanął sobie i króluje w salonie. Kotek zainteresował się również nowością, ale raczej z innego powodu. Się będzie działo. ;:224

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/b85aecb790071d33]Obrazek
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Małgosiu :wit

Jakoś ciągle zbaczałam ze ścieżki wiodącej do Twojego ogrodu.

Masz już porządki zrobione, nasionka wysiane (ilość torebek imponująca ;:oj ), kompozycja wiosenna w koszyku także gotowa...
Jesteś całkiem do przodu :D

Ja w trawach zakochałam się dopiero w zeszłym roku, wcześniej zastanawiałam się i drapałam w głowę, co też w nich takiego ciekawego, wszyscy mają trawy. Aż kiedyś obejrzałam odcinek powtórkowy Mai z ogrodem (a w zasadzie arboretum) poświęconym w dużej mierze trawom i udzieliło mi się troszkę z ogromnej pasji właścicielki.

Powiedz mi, czy to wiązanie traw na zimę jest z konieczności ochrony przed mrozem, czy też bardziej, aby zapobiegać śmieceniu?

Głaski dla włochatych przyjacieli ;:167
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Małgosiu!

Powiedz mi czy Twój szkodnik nie drapie szklarenki?
Mam ochotę taką sobie sprawić ale nie wiem na ile jest ona wytrzymała, jak długo ją masz?
Marta
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Ladna kompozycja w koszu :)
A jakie masz te ciemierniki cuchnące ukwiecone.ileż pąków!! :shock:
Mam jednego , rocznego.Ale nie wiem czy mi w tym roku zakwitnie :roll:
Będę przychodzić i oglądać jak się u twojego kwiatuszki rozwijają.
U ciebie Małgosiu też tak wieje ??
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, widzę że u Ciebie wiosna zagościła na bogato! ;:167 I z pracami idziesz do przodu. Super!
A jak róże po zimie? Tniesz już?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu śliczny ten jaskier, jak będę na targu to też sobie kupię :D Miniaturka piwonii!
Jeden foliaczek stoi w sypialni, a drugi pójdzie do salonu... zawsze idzie z pikowanymi pomidorami a tu już trzeba je pikować ;:oj
Jednak w ciepłym kraju mieszkasz, u nas na pewno palmy nie przetrwałyby :wink:
Dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Małgosiu, pięknie się zapowiada wiosna u Ciebie :) Dużo pracy, dużo wysiewasz widzę, coś już wykiełkowało ?
Kotek ciekawski, wiem coś o tym, od jesieni mam dwa kocurki, jeden chodzi za mną krok w krok, wszędzie.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu jak pięknie u Ciebie ;:oj wiosna przepiękna, jaskier wygląda jak róża lub piwonia, kolor niesamowity. Widzę mini szklarnia stoi w domku i wysiewy wschodzą :) Oby tak dalej a nie zauważysz jak zbiory już będą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”