Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu lubię szczawiki i nawet rok temu dostałam nowe kolory od Lucynki ;:333 Kiedyś zakupiłam na targu podobną cebulę aurum ale kwitnie mi na ogół już w domu wczesną wiosną a na grządce mam liście, z tym że całkiem ładne, bogate się namnaża i zawsze coś zostaje w ziemi. Niektóre cebuli już przetrwały ostatnie zimy w gruncie. O odstraszaniu nic nie powiem, bo moich myszy chyba nic nie odstrasza.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Fajnie że byłaś na Gardenii.
Byłam 2 lata temu.
Twoja wiosna coraz bardziej się rozkręca.
Piękne krokusy.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, ho, ho, nieźle się obłowiłaś na Gardenii ;:215 Będzie u Ciebie latem liliowy szał. Oj, chyba jednak muszę zajrzeć na stronę Li...lu :)
Jak mi noga pozwoli to wybiorę się w marcu na targi w Warszawie. Mam przecież bardzo blisko i żal byłoby nie skorzystać. Ale wszystko zależy od zdrowia :roll:
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj, Małgosiu! :wit Kolejna marnotrawna powraca odwiedzać ulubione wątki :wink:
Ciekawa jestem Twego sprzętu anty-gwiazdnicowego, bo mój ogródek też cały zielony - niekoniecznie tym, co potrzeba...
Piękna relacja z Gardenii - mogę tylko podziwiać, że tak mało upolowałaś :wink:
Pozdrawiam cieplutko!
Ika
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu
Las w słoiku superancki ,chyba trzeba podlewać spryskiwaczem ,tak mi się coś kołacze :lol:
Fajne zakupy z Gardenii. :D
Jakie trawska powiesz :?:
Arum w gruncie ma nasz forumowicz Florian.
Na pewno oryginalna roślina. :)
Fantastyczne sieweczki już masz ,właśnie por muszę posiać :wink:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Wieje dzisiaj łokrutnie. Kiedyś tylko tak w kieleckim bywało, teraz wszędzie :D :D
Dzisiaj zaczęłam porządki w ogrodzie. Krzewy zostały poprzycinane, resztki bylin wyrzuciłam, i zaczęłam walkę z gwiazdnicą. Niestety, nie doszedł sprzęt, czyli strzemiączko. Zamówiłam ponad 3 tygodnie temu. W sklepie, po mojej interwencji dowiedziałam się, że mają awarię w systemie. Mogę zrezygnować, ale poczekam. Dlatego do walki z upiornym chwastem wykorzystałam zwykłe ogrodowe pazurki i moje łapki. Łatwo nie jest ;:223 Na dziś dwie rabaty zaliczam do posprzątanych. A reszta... ;:218 ;:218

Madziu - A kiedy dokładnie sadzisz te cebule do gruntu? Czytałam, że dość szybko kwiat wybija, a ja boję się że mrozik nocny go zepsuje.

Justynko - Nie mam szczęścia w uprawie storczyków. Mam w pracy, na parapecie kilkanaście, o które wcale nie dbam, a kwitną jak szalone. W domu nie chcą mi rosnąć. Nie pasuje im. Te targi w Wawie to Green Days. Wygugluj sobie, to wyjdą stronki. Na razie mam ochotę na nie, ale nie znam jeszcze planów wekendowych na marzec, więc siedzę cichutko i czekam. :D

Natalko - Dziękuję, ja też się cieszę z tej wczesnej wiosny. :D

Aguś - I co? Ogrody wazonowe już gotowe?? Pośmiałam się z tych pływających w błotku bałwanków. Dzieci mają fajne pomysły. U mnie najbardziej była twórcza Zuza. Do dziś wspominamy z koleżanką, jak poszłyśmy do ogrodu, a czteroletnia Zuza upiekła nam ciasto. ;:oj
Nie mam pojęcia skąd takie równe wysiewy, po prostu sieję i czekam, spryskuję wodą i codziennie przeglądam jak im idzie. Maleńkie nasionka selera sypię na ubitą lekko ziemię i nie przykrywam ziemią. One nie lubią tego. Najbardziej marudziła kobea. A teraz wyszły już wszystkie osiem. Masz rację, pora i cebulę będę wystawiała na dzień na taras. Niech się hartują. ;:333

Marysiu - Aurum jest na razie dla mnie zagadką, muszę się z nią zaprzyjaźnić. Pani mówiła, że krety odstrasza, nie mówiła nic o nornicach. Zobaczymy. Krety też nie lubią szachownicy cesarskiej, i tam gdzie mam je posadzone nie widziałam żadnych kretowin.

Aniu - Fajna atmosfera na Gardenii. Szkoda tylko, że nie wszystko można tam zakupić. Większość stoisk jest już zarezerwowane, albo wcale nie wystawione na sprzedaż. Pozbierałam trochę wizytówek szkółek, napasłam oczy, dobre i to. Mam mało czasu na moją przygodę z Gardenią, bo w tym samym czasie musimy z eMem pogodzić dwie rzeczy na raz. ;:174

Dorotko - Nie miałam w planach zakupu lilii, ale wiesz jak to jest. :D Do stolicy też mam plany się wybrać, ale jeszcze nic nie wiadomo jak będzie w marcu wyglądał mój grafik babciowania. :D
Zdrówka życzę Ci kochana, żebyś mogła realizować plany nie tylko ogrodowe. ;:196

Mandrolko Ika - Upolowałam niewiele, bo to co chciałam, nie było na sprzedaż ;:185 Ale mam namiary na szkółki, więc nic straconego :D Sprzęt antygwiazdnicowy, to graca - strzemiączko. Jeszcze nie dotarła do mnie. ;:174

Aguś - Nazw traw nie powiem, bo opakowania wyrzuciłam, ale wybierałam razem z panem sprzedającym pod kątem zapełnienia przestrzeni w jednym miejscu w moim ogrodzie. Pan podał mi te trawki, które mają tak do metra wysokości. Na obrazkach były ładne. :lol:
Las w słoiku podlewam rzadko, widzę przez szkło stan wilgotności ziemi, a dno mam wysypane keramzytem, więc w razie czego korzonków nie zaleję.

:wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Do gruntu sadzę późno, koło 10 maja.
Wcześniej trzymam w chłodnym garażu, kwiat nieraz i tak wybija, ale to nic, krótko żyje i nie jest jakiś tam bardzo ozdobny, liście są ładniejsze.
Możesz oczywiście posadzić wcześniej, ale wtedy trzeba rośliny zabezpieczać przed ewentualnymi przymrozkami.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, u nas też wciąż wieje i pada deszcz. Pogoda paskudna. Moje hortensje jeszcze nie przycięte, bo pogoda nie pozwala wcale. Muszę się wziąć za siewy. A green sobie wyguglałam ;) Mam teraz brata w Wawie, więc nocleg zapewniony ;:306
Pozdrawiam - Justyna
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Arum mam od lat i tak jak Marysi, zazwyczaj zakwita wczesną wiosną w piwnicy. Zapach ma nieprzyjemny, lekko mdlący, ale na szczęście nie dociera do mnie. Mam nadzieje, że zimę przeżyje w gruncie, jak wiele razy już się to zdarzyło, bo tym razem nie wyciągnęłam ani jednej cebulki.
Fajne takie targi, a i kontakt ze szkółkami bezcenny :tan Lilie też kupuję bez opamiętania i żeby tylko lilie ;:306
Pozdrawiam serdecznie ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit
Witam niedzielnie. Pogoda nie zachwyca, wieje i pada ;:222

Madziu - Dzięki, schowałam cebulę do chłodnego garażu. Nie lubię takich roślin, które trzeba wykopywać, spróbuję ją zimować w gruncie. ;:108

Justynko - To fajnie, połączysz klika przyjemności jednocześnie. ;:333
Jeszcze będzie sprzyjająca pogoda, to sobie poszalejesz w ogrodzie. Ja wykorzystuję każdą wolną chwilę, bo nie sprzątałam jesienią ogrodu, nic nie ruszyłam ....A teraz mam co robić ;:223
Co będziesz siać?

Iwonko - Postanowiłam i ja cebulę arum zostawić na zimę w gruncie. Czytałam o niej trochę i to właśnie kwiatem zachwycają się ludziska.
Lubię bywać na imprezach ogrodniczych, a zbliża się okres, kiedy ich będzie coraz więcej. :tan

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Świeżutkie fotki dzisiejsze.

Odnowiłam takie coś, co znalazłam w szopce taty. M się krzywił, chciał to spalić,ale grzecznie wymienił dwie dolne deseczki, bo spróchniały. Ja pomalowałam i czekam na wiosenne kwiatki, bo zamierzam je tam posadzić. Na zdjęciu w towarzystwie siłowni eMa. :;230

Obrazek

Czas krokusów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inne cebulowe też się gramolą

Obrazek

Tulipany w objęciach gwiazdnicy. :evil:

Obrazek

Liliowce

Obrazek

Werbeny nic nie ucierpiały

Obrazek

Jesienią posadziłam rumianek, wygląda na niezłe ziółko

Obrazek

Mój urobek wczorajszy. Ja tylko M skończy ze swoją siłownią, to zacznie ciąć rębakiem patyki. Ja to już umiem zapewnić mu zabawę w ogrodzie. :wink: Koleżanka mnie pytała, czemu ja nie tnę gałęzi rębakiem . Ja nie lubię tej roboty ;:224

Obrazek

Niezastąpieni towarzysze w ogrodzie

Obrazek

Obrazek

W domu pokazała się papryka Balladyna. W kolejce czekają już następne nasionka. :tan

Obrazek

Do popisania :wit
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Green Days są w Nadarzynie, nie w Warszawie :wink: .
Piękne krokusy, moje stare też już kwitną, a te sadzone jesienią dopiero pokazują listki. Fakt, sadziłam późno, jeszcze mają czas.
Głaski dla cudnej psicy ;:167
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, u Ciebie wiosna znacznie bardziej zaawansowana niż na Mazowszu. Pięknie swoje główki wychyliły łany krokusów, a i reszta roślinek też już zaczyna szaleć :D
To, "coś" co wygrzebałaś z szopki taty, zdaje się, że służyło do noszenia opału? ;:218 Wiosenne kwiatki będą w tym wyglądały ;:215 Masz już pomysł, co tam posadzić?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Arum nie przezimuje w gruncie, szkoda cebul.
Ja tez nie lubię takich roślin, które trzeba wykopywać na zimę, ale akurat dla tej rośliny zrobiłam wyjątek.
Zresztą z jej wykopywaniem i wkopywaniem jest znacznie mniej roboty niż z innymi roślinami specjalnej troski.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”