Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu pamiętam jak lata temu koleżanka zasiała złotokap, dostałam od niej siewkę ale ktoś powiedział będziesz czekała długo na kwitnienie...doczekałam się szybciej niż myślałam i chociaż koleżanki nie ma już na świecie to w tym złotokapie pamięć o niej trwa ;:333 tak mi się przypomniało :oops:
Wracając do bukszpanów najbardziej do mnie przemawia ochrona przez wycinanie zaatakowanych fragmentów i palenie ich. Raz pokropiłam! rok temu...smród chemii odstręczył mnie od dalszych zabiegów, jak przeczytałam że mogą się zadekować z listeczkach i nic chemia im nie zrobi. Jedynie obserwuję krzaczki i jak widzę pajęczynki czy wygryzione listki wycinam i palę... a co będzie to będzie...jednak z chemią koniec!
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj, Małgosiu! :wit
Przespacerowałam się po Twoim ogrodzie i... będę wracać :roll: , bo bardzo jest urokliwy. I z piesem :wink: - wartość dodana nie do przecenienia. Rzeczywiście dużo masz bukszpanów, szkoda by było, gdyby bukszpanówka do Ciebie doleciała... Moje bukszpany w ciągu tygodnia zostały pożarte całkowicie, ale szczerze mówiąc jakoś przesadnie nie żałuję, bo specjalnie tych akurat roślin nie lubię. Masz rację w każdym razie, cisy też się fajnie formują - no, i póki co żadna plaga się ich nie ima.
Pozdrawiam cieplutko ;:3
Pozdrawiam słonecznie, Ika
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Pogoda nas rozpieszcza. Cudownie jest. :heja Tylko ta szybko zapadająca ciemność...Po pracy nie zdążam się nacieszyć ogrodem skąpanym w złocie. A liście lecą na potęgę, tworzą dywany, wprowadzają spokój. M się dziwi, że w tym roku nie zgrabiam liści do worków. W tym roku nie robię już nic w ogrodzie. W weekend trochę poprzesadzałam kilka roślin, posprzątałam narzędzia ogrodnicze, pokręciłam się chłonąc piękny dzień. I tyle na ten rok. W końcu trzeba się cieszyć z posiadania ogrodu :;230

Madziu - Będą mnie cieszyły takie sieweczki, o ile będą chciały urosnąć. Wiosną będę zaglądała niecierpliwie. Już tam posprzątałam, żeby mogły spokojnie rosnąć.

Iwonko - Dynie czekają na Kopciuszka :lol: Masz rację, malownicze są, ale jeszcze jakie smaczne ;:108 Te pomarańczowe kuleczki to ogniki. Rokitnik kiedyś zagościł u mnie, ale nie owocuje. Nie mam już dla niego serducha, tym bardziej, że z czasem znalazł się w cieniu orzecha, więc powiedziałam mu : masz czego chciałeś i już. Rokitniki widuję po drodze i chyba kiedyś się zatrzymam i zerwę sobie owoców, bo z daleka od szosy, więc zdrowe. A ceny przetworów z niego obłędne ;:218

Aniu - Ja już napisałam Iwonce, te pomarańczowe kuleczki to ognik. Rokitnik bardzo zdrowy, warto go mieć w ogrodzie. Mój nie owocuje, ale nie martwi mnie to już. Mam takie dziko rosnące w polu.

Ewelinko - Jesień cudna, rozpieszcza nas jak tylko może. Oby tylko zima nie zaskoczyła ;:202
Miło mi, że moje kompozycje przypadły Ci do gustu. Pomarańczowe kuleczki ognika będą zdobiły ogród dopóty, dopóki ptaszki nie zjedzą zimą. To fajny krzew na rabacie, bo od wiosny do zimy zdobi. Bardzo go lubię. Mam dwa i uwierz mi, że z daleka tworzą niesamowitą barwną plamę.

Anetko - Kamyczki tylko do miejsc nie uczęszczanych boso :D No to czekam na relacje z ogrodu ;:333

Kasiu - No widzisz jakie kompozycje tworzę :lol: :lol: Pomieszanie egzotyki z naszą rodzimą florą to temat zaczerpnięty z ogrodu sąsiada. Bliskość palm zobowiązuje :D
Wymuskany ogród kochana to nie u mnie, ale masz rację, liście na rabatach są potrzebne. Też zagarniam.

Martusiu - Dobrze widzisz, to ognik w całej swej krasie ;:136

Marysiu - Masz rację, trzeba palić. Pogadałam trochę z koleżankami, znajomymi co mają ogrody. Na razie u nas śladu tego diabelstwa nie ma. I jak już wcześniej pisałam Jagodzie, nie będzie u mnie żalu, bo walczyć chemią nie będę. Posadzę coś innego i już.
Marysiu, bo takie roślinki od dzidziusia prowadzone to cieszą najbardziej. Kiedyś zasiałam nasionko platana, nie urosło...To dobrze, bo takie spore drzewo mogłoby przeszkadzać moim praprawnukom :D

Mandrolo - Jak masz na imię? :D Dziękuję za miłe słowa . To zawsze cieszy ogrodniczkę ;:196 Oczywiście zapraszam, strasznie się cieszę, że trafiłaś do mnie. Pieski są u mnie w ilości sztuk dwa a kotów mam 4 :D


To teraz trochę obrazków.

Ostatni bukiet z letnich kwiatków...

Obrazek

Za bramą jakby wiosennie....

Obrazek

Niezniszczalna lobelia

Obrazek



Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Ostatnia dalia w ogrodzie



Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu
Bardzo sympatyczny i letni bukiet :D
Podziwiam ,że jeszcze takie floksy świeże masz.
Szkoda ,że swoich ostróżek nie obcięłam w czas.
Masz za bramą jakieś zboże :D , pamiętam rzepak kiedyś, u nas będzie obok i z kapuchy nici.
Fajne kompozycje, takie nie wymuszone. :D
A ja sprzątam liście teraz bo mam traumę po tej suszy Ponoć suchy rok znów zapowiadają
Ogniki wyjątkowo obficie owocują, jak wszystko tego roku :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Gosiu :wit
Twój ogród jeszcze ma kolorki jeszcze w jesiennych barwach pięknie wygląda.
Kwitnienia letnie jeszcze się uzbierały do bukieciku .ślicznie o tej porze wygląda ;:108
Dalie ladniutka.Moje już wykopane i w piwnicy.
pozdrawiam ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

A, to widzisz ja taka niedouczona w temacie :oops: Nie znam ani jednego, ani drugiego, ale szczerze mówiąc nie bardzo je odróżniam. Weszłam nawet w internet i dalej jestem taka sama mądra ;:202
To u mnie już takiego bukietu bym nie zrobiła. Nie mam z czego. Końcówka lata wyszła śliczna ;:63
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu bukiecik prawie letni! :D
Właśnie poczytałam u Jagi o środkach dostępnych na ćmę i właściwie jedynie o pułapkach czytałam, ale Ci którzy je mają nie pisali o wielkich sukcesach. U mnie ćma chyba poszła spać, bo nie widzę spustoszenia, a na wiosnę zobaczę :shock: Tak właśnie syn sąsiada chciał mieć kasztana w ogrodzie i tatuś posadził metr od siatki, teraz dorosły synek wyemigrował, a ja mam setki kasztanów i paskudnych liści na grządce ;:223
U mnie tez w tym roku pola obsiane ozimym i jest zielono, wesoło :D
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu,
ja już tez przede wszystkim ogród podziwiam, a niewiele w nim robię.
Większych przymrozków jeszcze nie było, więc rośliny wciąż prezentują się pięknie.
Przy okazji podziwiania biorę jednak grabki do ręki i uprzątam ziemię z kretowisk.

Szkoda tylko, że dni takie krótkie....
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witam świątecznie :wit

Pogoda nie rozpieszcza, bo zimno i ponuro się zrobiło, a do tego wszystkiego zabrali słoneczko ;:222
Rano zrobiłam obchód ogrodu, posadziłam astry, które znalazłam w szczerym polu podczas spaceru. Wyglądały na takie odmianowe, ale lekko zdziczałe. Zobaczę co z tego wyjdzie za rok. Pocykałam jeszcze zdjęcia i uciekłam, bo zimno ;:219


Aguś - Za płotem Pan Rolnik wysiewa zawsze na zimę jakieś fajne zimozielone i ja się cieszę. Raz tylko, a mieszkam 10 lat był rzepak. Nie powiem, widok fajny, ale odczucia zapachowe średnie ;:306
Lubię bukiety z tego co znajdę w ogrodzie, w lesie, na łące. Zimą zmieniam miejsce pozyskiwania roślin na kwiaciarnie i markety. Muszę mieć zawsze świeże kwiaty w wazonie. Takie uzależnienie ;:224
Ostróżki ścinaj po pierwszym kwitnieniu na maxa. One to lubią i odwdzięczą się potem. Ja zawsze ścinałam, ale nie tak drastycznie nisko. W tym roku dostałam fajną książkę o cięciu różnych roślin i posłuchałam rad.

Aniu - Moje dalie też już w pudłach, zakopane na sen zimowy w trocinach. Ta jedna mi się została. Moje dalie w tym roku były naprawdę mizerne. Źle posadzone, źle nawadniane i tak sobie wegetowały. W przyszłym sezonie będę je rozpieszczać. ;:172

Iwonko - Przymrozków nie było, to kwiaty jeszcze są. Nadal robię bukiety, dzisiaj zrobiłam z róż. I chyba to będzie ostatni ;:174
Jak zobaczysz rokitnik i ognik obok siebie to poznasz kto jest kto. Różnią się bardzo, chociaż kuleczki mają w tym samym kolorze. Jest jeszcze ognik, który ma kuleczki w kolorze czerwonym, ale słyszałam, że słabiej zimuje. Ale ładniutki jest ;:224

Marysiu - A nie może tego kasztana wyciąć? Nie wiem jak u Was, ale u nas kasztany strasznie chorują. Paskudny widok takiego chorego drzewa.
Z tą ćmą to poczekam, na razie nie widzę. Zimą raczej nie będzie mnie odwiedzać. ;:131 Lekkiego stracha mam, co będę ukrywać. Moje bukszpany już sporawe, fajnie na rabatach wyglądają. A jak przyjdzie się z nimi żegnać, to nie będzie to bezbolesne.... ;:174

Madziu - Ja w tygodniu nie mam szans, żeby pospacerować po ogrodzie. Jak wychodzę rano, to ciemno, jak wracam to się ściemnia :D
Z kretami, jak wiesz walczyłam całe lata. Od dwóch, trzech mam z nimi spokój. Być może na drodze ich tuneli stanął dom i ogród sąsiada, bo stamtąd przychodziły. Tam była łąka i sad. A teraz ani jednego kopca :heja





Zapraszam do jesiennego już mocno ogrodu

Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Pięknie prezentuje się jesienny ogród.
Nie da się ukryć, że drzewa, krzewy, nie tylko te zimozielone oraz trawy wprowadzają do ogrodu efekt ciągłości, dzięki któremu nawet zima jest pięknie.
Kicia jest przepiękna i pasuje kolorystycznie do jesieni.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu
Fajnie ,że dzikie wino ma jeszcze troszkę liści, u nas dawno poleciały.
Kule bukszpanowe i inne formy zimozielone teraz zaczynają wychodzić na pierwszy plan.
Czy bukszpany podlewałaś tego lata :?:
Strasznie spodobała mi się żeliwna sowa :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Gosiu
Pięknie wygląda Twój ogród w barwach jesieni , kocurek kolorami wtapia się w ogród .
Uwielbiam czas dodatków dyniowych . Na pewno zajrzę jeszcze nie raz , żeby podziwiać Twój ogród :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, jesienny ogród wygląda wspaniale ;:215 Nadal mieni się kolorami, ale i uspokaja. Widać, że większość roślin powoli szykuje się do spoczynku. My też już niedługo odpoczniemy i zbierzemy przez zimę siły na nowy sezon.
Musiałam się cofnąć o kilkanaście stron i popatrzeć na Twój ogród latem. Szpaler z różowych róż przed bramą prezentuje się fantastycznie. Czy to Bonica tam rośnie w większej ilości? A Aspirin Rose obsypana kwiatami wyglądała cudnie ;:138 To był dla niej dobry sezon.
Na koniec zostawiam głaskanko dla ślicznej kotki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”