Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgoś z zazdrością czytam o różnych festynach, czy targach na których wiele osób kupuje fajne roślinki.
u nas w bliższej i dalszej okolicy nic takiego nie ma a aż nosi mnie, żeby coś kupić do ogrodu.
Czy ogrórecznik jest bardzo ekspansywny ? Bo nie mam go a myślałam nad posadzeniem i teraz zastanawiam się gdzie. Ładnie kwitnie, więc mógłby być gdzieś wkomponowany w grządki, ale jak ciężki do okiełznania (jak np mięty), to bezpieczniej posadzić gdzieś przy płocie :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu nie wiedziałam że pragniesz białej pelargonii :oops: Mam taka jedną którą często wysyłam a Tobie zapomniałam :oops: Myślę, że ptaszki mają spory wybór przekąsek dlatego w tym roku wystarczy dla wszystkich :D Ze świdośliwy pyszna jest nalewka, mój M co roku zalewa ;:304 ;:304
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit
Podziwiam ten twój murek z okienkiem.
Róże wszystkie piękne.
Ogród piękny bujny,kolorowy. Widać, że tętni życiem.
A ostrozki imponujące .takie wielkie :shock:
To takie odmiany ?? Czy po prostu tak dobrze Ci rosną ??
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu kwintesencja ogrodu. Piękny warzywnik i bujne, kolorowe rośliny z cegłą w tle. ;:oj

Obrazek

Pelargonie chroń od deszczu, bo widać na nich bardziej przebarwienia, niż na innych kolorach. ;:108
Mam dwię Aspirin i też ją uwielbiam, ale u mnie niestety trochę chorych liści ma. Może za gęsto posadziłam. ;:218
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

U mnie rudbekie też już kwitną.
Może trochę szybko, ale w poprzednich latach też tak się zdarzało, nawet prędzej.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu ! :wit
Przepiekne masz wszystkie kwiatuszki..a szczególnie cudne róze ;:63 ...Zdjęcie gdzie jest koperek i kosmosy jest mi jakies znajome ;:306
u mnie jest prawie dokładnie to samo....
Pytałas w wątku u Marysi o jedna lilię...czy ona taka jest czy uszkodzona...jeśli chodzi o tę to taka jest...
Obrazek
To APRICOT FUDGE...taka trochę dziwna ale ...ciekawa..inna niz wszystkie......Pozdrawiam!Miłego dnia!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witajcie !
Uciekłam do domku, bo pogoda zaczyna się w dość szybkim tempie zmieniać. Mam nadzieję na solidny deszcz, bo przed chwilą pokropiło leciutko :evil: Teraz wieje dość mocno, aż strach jaka ta pogoda dynamiczna dzisiaj. Ja bym tylko poprosiła o deszcz ;:180

Aniu - Świdośliwa jest smaczna. To jak skrzyżowanie smaku borówki z jagodą. Tak mniej więcej, bo każdy z nas ma inne odczuwanie smaków. Ja teraz jadam codziennie małą miseczkę z jogurtem naturalnym na 2-gie śniadanie. Mam to szczęście, że oprócz mnie i szpaków i moich koleżanek nikt nie chce jeść tych owoców. Ja się nie napraszam. :lol: Więcej dla mnie. Muszę Ci jednak powiedzieć, że są różne odmiany świdośliwy i różnią się smakiem. Okazuje się, że mam trzy krzewy, z których jeden się różni zarówno smakiem owoców ( lepsze!) i pokrojem drzewka. Ale ja nie znam nazwy ;:185
Co ciekawego zakupiłaś w Grubnie ? Ja miałam dość okrojony czas, sprecyzowane chciejstwa więc poszło mi łatwo :lol:

Violka - Też u mnie krucho z imprezami ogrodniczymi. Dwa razy do roku mam w Bydgoszczy ( 40 km ode mnie) targi ogrodnicze, targi w Minikowie ( ok 70 km ode mnie) i Dni Pola w Grubnie ( 8 km ode mnie). Dalej się nie wypuszczam, a nawet nie wiem czy są jakieś inne. Jak widzisz szału nie ma, ale i tak zostaje mi net. Ale w necie to nigdy nie jest to samo. Bo szkółek w okolicy roślinnych też jak na lekarstwo.Myślałam, że Twoje strony to raczej takie bogatsze w imprezy ogrodnicze ;:131
Ogórecznik na szczęście został u mnie w takich fajnych dwóch miejscach, że nikomu nie wadzi. Ale jest o wiele łatwiejszy w uszczuplaniu, bo nie ma rozłogów jak mięta. Wiosną, jak wzejdą roślinki to usuwam nadmiar i już. Fajna jest, mi się podoba bardzo. Lubię takich stałych towarzyszy ogrodowych, raz posadzisz czy posiejesz i masz na zawsze. ;:108

Marysiu - Nalewki u nas nie schodzą, bo my tacy bardziej winni som ;:224 Ale konfiturka z truskawkami ( takie resztki z krzaczka najsłodsze) wyszła w ilości sztuk dwóch słoiczków przepyszna.
Białą pelaśką zauroczyłam się w zeszłym roku, ale nie przezimowałam sobie ;:223 Może teraz mi się uda. Bo białej u nas to trudno gdzieś kupić. Jak pytałam w ogrodniczym, to nie mieli, bo nie schodzi :shock: . A jak pytałam w szkółce to owszem mieli, ale ksiądz z okolicznej parafii wszystko zagarnął :lol:
A w Sopocie w sklepie były aż dwie sztuki ;:202 Reszta róż, malina i czerwień.
Marysiu, a skąd mogłaś wiedzieć o moich chciejstwach?? ;:196

Aniu Anabuko - Dziękuję za miłe słowa. Ostróżki posiałam kiedyś, potem posadziłam na rabatach i sobie rosną. Co roku mam z nich sporo dzieciaków, bo po drugim kwitnieniu zostawiam nasienniki na roślinie. I takim sposobem mam ich trochę w ogrodzie. Lubią żyzną ziemię, lubią słoneczko i tak sobie dobrze rosną do 2- óch metrów nawet ;:108

Soniu - No coś takiego, moja Aspiryna nigdy nie chorowała ;:oj Uważam, że jest jedną z najzdrowszych róż jakie mam. Może rzeczywiście albo coś z ziemi ciągnie albo za gęsto. Nie jestem znawcą, ale już nie raz czytam na FO o różnym zachowaniu tych samych gatunków w różnych ogrodach. Tak jak z ludźmi :uszy
Wiem, że biała pelasia wrażliwa na deszcze, ale deszczy u nas ostatnio nie ma, więc będzie się miała jak w raju ;:145

Madziu - A ja Rudbekie uważałam za jesienny akcent w ogrodzie. Jakoś mi to nie pasuje w połowie czerwca ;:219

Izuś - Ja lubię jak na rabatach kwiatowych panuje zgrany chaos :wink: Można zerwać i kwiatki do wazonu i zioła i warzywka nawet, bo widzę małego pomidorka o ile zdąży się zaaklimatyzować.
Taka lilia może i inna, ale do mnie jeszcze nie przemawia ;:131
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

A gdzie 'zdjęciunia'?. Lenisz się kochana, a tyle u Ciebie kwitnie ;:108 .
U nas dalej upał i słońce ;:3 . Aż się boję wieczoru i nocy, gdyby miało wiać.
Ja też zgadam się tylko na porządny deszcz, bo tak sucho nie było od lat. Widzę to po rododendronach, których odkąd pamiętam, nie podlewałam, a dzisiaj rano zobaczyłam zwiędnięte liście na ponad 20-letnich krzewach ;:oj .
Lałam ponad 2 godziny, a mam ich 'tylko' 14 szt. Liście odzyskały turgor ;:224 ;.
;:196
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

A teraz foteczki z ogrodu o którym deszcz zapomniał :roll:

Ania - Zrobiłam sobie małą przerwę na kuchenne zmagania z agrestem ( u koleżanki klęska urodzaju to podrzuciła :D ) i już wstawiam. Nie chce mi się już marudzić na tą suszę, ale jestem strasznie zła na taką kolej rzeczy. Jakoś nie widzę u mnie szans na duży deszcz. Powiało, postraszyło, pokropiło i koniec ;:145
Moje trzy rodośki też cierpią, ale podlałam je to może nie będzie źle. Jeden klon palmowy, taki co już kilka lat rósł usechł ;:145


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rabata wygnańców :D Tu lądują wszystkie nadmiary i nawet zaczyna mi się to podobać, bo przez przypadek zrobiło się tak...angielsko ;:7

Obrazek

Potwór Semiplena zawładnął pergolą do tego stopnia, że ją przechylił. Czas na ostre strzyżenie.

Obrazek

Dzieciaczkom pasuje taka upalna pogoda....czas wakacji się rozpoczął :uszy

Obrazek
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu!..Podoba mi sie ta Twoja rabata wygnańców i nie tylko ona...to pierwsze zdjęcie z hortensjami przeplatanymi niebieskimi kwiatuszkami (nie poznałam co to?)...jest ;:215
A w jednej sprawie mozesz mi pozazdrościć:od rana wiało..wiało...i przywiało deszcz.Pada spokojnie i do tego ochłodziło sie...Tak więc pierwszy dzień lata mam dużo chłodniejszy niz ostatni wiosenny...Dmucham chmury deszczowe do Was..ale ciężko bedzie w górę.... ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu kupiłam kupiłam cztery floksy, jednego przetacznika, jedną budleje, jednego wiciokrzewa, dwie barbule variegaty i jeszcze jedną roślinkę której nazwa wyleciała mi z głowy, byłam tam z 20 minut bo szybko się obeszło te kilka stanowisk. Ale na duże zakupy szykuję się na 2 lipca bo wtedy jadę do Barcikowskich :heja
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

U mnie chwilę popadało, ale stanowczo za mało. Za to ochłodziło się bardzo. W ciągu dnia było 32*, a teraz zaledwie 13 ;:303
Nigdy nie jadłam świdośliwy, ale w tym roku kupiłam ją rodzicom, to w końcu pewnie spróbuję. Ona ma drobne pesteczki? Jakoś wydawało mi sie, że takie jak wiśnia.
Zrobiłam za Twoim poleceniem pesto z lubczyku, tylko nie wiem, czy nie dałam za mało oleju? Tak tylko pokropiłam dla zmiany konsystencji. Może dodać jeszcze, żeby się nie zmarnował? W takiej formie lubczyk baaaaardzo mi odpowiada :heja Dziękuję za pomysł ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu u Ciebie piękne kwitnienia :) pogoda chyba wszystkim nam w tym roku nie dopisuje, u mnie wczoraj też straszna wichura a deszcz spadł tak jakby ksiądz kropidłem pokropił... nic tylko się wyziębiło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”