Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu wróciłam po dłuższej przerwie. Po mały odwiedzam swoje bardziej zaprzyjaźnione ogrody.
A mam co nadrabiać.... Pozwolisz że u ciebie troszkę pomyszkuję.
. Oczywiście zapraszam też w swoje progi. Zawsze jesteś mile widziana. ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, niestety mniszka nie zebrałam, zwyczajnie zakwitł zbyt szybko, albo zbyt nagle przekwitł. Ale czubki sosnowe mam już w cukrze, również pierwszy raz udało mi się zebrać ze świerku, też już puszczają sok.
Czarny bez też mam w planach, oby tylko ładnie zakwitł, w ubiegłym roku niestety upały były takie, że przekwitł w trzy, może cztery dni dosłownie.
Czytałam też, że pospolitą stokrotkę można zbierać i robić z niej syrop, próbowałaś może?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu jakby co pod koniec czerwca na pewno będę znowu w pobliżu Ciebie, będę też wcześniej ale z synem więc wtedy nie ma mowy o spotkaniu ale kiedy mam córkę to z nią mogę Cię odwiedzić. Ulubiony chwast w wersji variegata jest rośliną namiętnie kupowaną przez początkujących ogrodników bo ładnie wygląda (tak było w moim przypadku) a potem się rozchodzi... dobrze, że nie mam wersji zielonej u siebie :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu co te kociaki sobie myślą jak widzę pańcię taką zapłakaną :D Mamusia kocia ma fajny ogon od innego kota :shock: Rośliny ekspansywne niestety w każdym ogrodzie, a walka nieraz jest ciężka :wink:
Ostatnio walczę z bylicami ;:oj A miechunkę muszę znowu wysiać...no jeszcze raz :uszy Spokojnego tygodnia ;:168
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit


Kasiu - Moje koteczki dzisiaj były rano oddane w ręce weta i teraz mam w domu mały szpitalik, ale dajemy radę. :D Jestem za sterylizacją, ale w przypadku Lucy...nie zdążyliśmy z tym na czas :lol:
Barwinek bezboleśnie wyrywam garściami, ale całkiem go nie chcę likwidować, bo on nieźle zapełnia przestrzeń. Tylko trzeba być czujnym. ;:172

Violka - Moje pomidory też już w gruncie. I papryki też. W sobotę odchwaszczałam moje królestwo, wszystko takie nijakie jeszcze. Na razie znoszę z warzywnika sałatę, szczypiorek, rabarbar. Posiałam jeszcze marchew, pietruszkę, cebulę, por, buraczki, fasolkę, ogórki, cukinię, dynię. Posadziłam flance selera, kapusty białej i czerwonej, kalarepki. Rośnie bób, słonecznik, sałaty, groszek. Taki standard krajowy jak widzisz. Mam nadzieję, że zbiorę zbiory porządne, bo warzywa ostatnio podrożały okropnie na ryneczku. ;:202

_oleander_ - Myszkuj sobie ile dusza zapragnie ;:196 Wleciałam do Ciebie, ale na szybko i śladu nie zostawiłam, ale z czasem coraz gorzej u mnie ;:131

Basiu - Idę zaraz czytać co z tą stokrotką, bo nie słyszałam, a u mnie tego dobra sporo. Syrop z sosny zalewam alkoholem, bo jak zrobiłam zwykły, to fermentował ;:218

Aniu - Jestem dostępna w czerwcu, zapraszam. Po 15-tej codziennie ;:136 Miło będzie.
Podagrycznik dostałam od koleżanki na początku mojej przygody z ogrodem. Corocznie ulega ograniczaniu, więc lubimy się nadal. Niestety, zielony przywędrował do mnie z jakąś sadzonką i trochę muszę powalczyć, ale jak się go ogranicza systematycznie to można z nim wygrać. Bez chemii oczywiście, bo tego nie znoszę.

Marysiu - Kocięta opłakałam, ale są w dobrych domach i z tego się cieszę. Ja taka kocia mama jestem. Dzisiaj kotki moje dwie po sterylce, więc kociaków w moim domu długo nie będzie.
Miechunki nie siej, przyślę jej całe tony, bo u mnie pod dostatkiem ;:196

W ogrodzie na dziś. Było parno i duszno, popadał sobie deszczyk, a burze ominęły mnie szerokim łukiem, a ja tak na nie czekałam...

Rodosie w tym roku cieniutko. Oj bardzo nawet. Na trzech krzakach mam trzy kwiaty. Aż. ;:222

Obrazek

Krzewuszka corocznie daje popis i nie ma humorów.

Obrazek

Obrazek

Pachnące cudeńko ;:333

Obrazek

Kaktusy na wakacje pojechały

Obrazek

I buczki moje ukochane po deszczach odzyskały wigor i kolor

Obrazek

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit Małgosiu piękne obrzeże zrobiłaś z tej Kocimiętki, chyba zgapię pomysł, bo nasiało mi się jej dużo, a robię nową rabatkę,częściowo jest już zagospodarowana, ale obrzeże będzie piękne, dzięki za pomysł. Kaktusy swietnie wygladją ;:138 Zdjęcie z Buczkiem ;:167 Pozdrawiam i deszczyk przesyłam ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj.
Ty czekałaś na burzę a ja mam już dość wszelakich opadów. Chętnie, gdyby się tylko dało, to posłała bym Ci chmury, które zalegają nad moim rejonem.
Buczki piękne drzewa i bardzo je lubię. Mam chyba takiego jak na ostatnim zdjęciu, ale ten pendula jest zjawiskowy ;:167 Ach, gdybym miała na niego miejsce ... :lol:
A ten kołowrotek chyba Ci ukradnę :lol:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Buczki masz przepiękne i napatrzyć się nie mogę ;:138 . Muszę sobie takiego jednego kolegę sprawić. Myślałam o Purple Fountain , masz go ?? Czy to ten pierwszy płaczący ?? A nie chorują Ci bo czytałam, że buki lubią jakieś tam szkodniki i trzeba pryskać. Kołowrotek genialny i te białe donice z kaktusami świetnie razem wyglądają ;:303 . Ty czekałaś na deszcze a ja mam już ich po dziurki w nosie. Rzeki wysokie i o mało nie wyleją a ogród wsysa buta z nogą :;230 . Na razie nie ma szans na pracę na rabatach. Słońcami potrzeba a tu prognozy nic o nim nie wspominają :( . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu
Widoczek z kołowrotkiem i sukulentami cudny :!:
Coby tylko grzyba nie załapały jakiegoś na dworze.
Kotki przesympatyczne, ale szpitalika nie zazdroszczę i kasy wydanej na sterylizację.
Buczki czerwone bardzo pięknie się prezentują. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu no tak rozstania nie są łatwe szczególnie z takimi małymi puszkami :) no ale w nowych domkach na pewno też będzie im dobrze. Ogród podlany to i pięknie wszystko rośnie, buki bardzo ładne!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu super! cieszę się ;:196 Wiesz kupiłam sobie barbule dwie jedną zwykła druga pstrokatą i już myślałam że po nich chociaż okryłam na zimę, a tu niespodzianka obydwie wychodzą :D Małgosiu czy stare gałązki patyczki mam obciąć? Zajrzyj proszę do mnie, bo wstawiłam jednej zdjęcie ;:180
Śliczne buczki ;:167 a wiciokrzewy u mnie pachną ale muszę wąchać, bo zapach musi mieć coś wspólnego w podłożem :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Gosiu,w Twoim ogródku kolorowo ,śliczne orliki i wiciokrzew i krzewuszki ,a kołowrotek i drzewka szczęścia świetnie razem wyglądają ,widać bardzo je lubisz ,bo parę doniczek stoi w grupce ,ale muszę przyznać ,że i mnie się ten zestaw podoba ,pozdrawiam z zapłakanej krainy ,bo deszcz pada nieustannie ;:196
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Kołowrotek chyba zabytkowy?
Podobny leży na strychu u ciotki Praksi, mam go na oku, któregoś razu dostanie nóg :wink:
To będzie się nazywało: ratowanie stu letniego zabytku rustykalnego.
Ciotka Praksia jest jak pies ogrodnika, sama nie da, aż zmurszeje.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”