Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu pospacerowałam u Ciebie. Cudne kwitnienia róż,ale te ostróżki olbrzymki ;:oj . Zdolnego masz eMa :wink: Ciekawe co jeszcze zrobi.
Kicię wymiziaj, moja przepadła ;:145
Pozdrawiam ;:196
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj :wit . Czerwcowy ogród miałaś bardzo piękny ale i lipiec zapowiada się wspaniale ;:215 . Tak to już jest, że mimo długiego dnia ciężko wyrobić się ze wszystkimi sprawami . Tego roku i ja mocno odczułam co to znaczy nie mieć czasu wolnego ;:oj . Ozdoby wykonane przez Twojego eMa zapowiadają się nie źle. Sama jestem ciekawa co to będzie za niespodzianka :lol: . Pochwal się koniecznie ;:215 . Pozdrawiam ;:196 .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu Lulcia elegantka :D jak się głaszcze łysego kotka? Bardzo mi się podobają takie ozdoby i już nawet stronę znalazłam, ale jeszcze nie zamówiłam :D .
Mączlika tępiłam też sodą o czosnkiem a do tego mydło potasowe, zniknął ale liście wyglądają nieładnie a deszczu brak żeby spłukać pozostałości. ;:223
Miechunka chyba jednak nie zagości, bo tam gdzie ją posadziłam nic nie widać...glina plus susza chyba nie dobrze ją przyjęły, mimo kilkakrotnego...polania konewką :wink:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu, ale ty masz śliczne ostróżki. Takie sztywne, proste. Czy podwiązujesz je jakoś ?
Ja w tym roku zupełnie to zaniedbałam i wszystko legło na ziemi :(
Letnie rabatki masz przepiękne. Takie kolorowe, sama radość. Roślinki w dobrej kondycji. Czy u Ciebie nie ma suszy ?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Hehe Lulcia widzę, podcięta to i chłodniej jej :) Ogród pięknie kwitnie i oby tak dalej. Już masz przepiękny bujny ogród wypełniony kwiatami, więc jak jeszcze dosadzisz, to będzie cacko na całego :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu róże cudne, no i znowu biały szpaler przy drzewach owocowych popodziwiałam, ;:oj zazdroszczę go, oczywiście pozytywnie. :)
M zdolny, ;:180 ozdoby piękne.
Mrówki chyba w tym roku wszystkim dokuczają. Byłam zmuszona wykopać dwie trawy i jeszcze czeka mnie przesadzanie kuli żywotnikowej, bo od dwu lat nie mogę pod nią zlikwidować mrowiska. ;:223

Ta kompozycja jest wyjątkowa. ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu pięknie, kolorowo, elegancko i brak śladów suszy ;:215 ... Ozdoby super ;:138 ... gratulacje dla M.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Ale masz ładnego kotka. ;:173
Pięknie te niskie róże. To okrywowe ??
Hosty piękne.
Wuelkie brawa dla zdolnego i chętnego do zrobienia takich fajnych ozdób. ;:215
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Cześć, Małgosiu!
Nie masz czasem wrażenia, że od tego nadzwyczajnie bujnego kwitnienia można aż oczopląsu dostać? Ja już czasem wyobrażam sobie swój ogród bez róż, ale np. bez ostróżek wolałabym go sobie nie wyobrażać, choć takich sukcesów jak Ty nie mam.
No i bez Annabelek. Biały szpaler - rewelacja!
Co się stało temu kotku, że taki goły?

Buziaki - Jagi
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu Wszystkiego najlepszego z okazji imienin . :D ;:196
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

O, ja Cię nie kręcę, jakiego masz zdolnego męża ;:oj Może zacznij zbierać zamówienia na takie piękne ozdoby ;:215 Rewelacja ;:138 ;:138
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witajcie Kochani :wit

Środek lata, u mnie susza, czyli nic nowego. ;:7 Wieczorami latam z wężem, odprawiam modły o deszcz, i tak jakoś leci. :lol: A i jeszcze zaczęło się słoikowanie. Na razie rozprawiam się z ogórkami, częściowo już z cukiniami. Pomidory pięknie wyglądają, ale są jeszcze zielone. Do domu znoszę zioła, przyprawy, wszystko co się przyda zimą i nie tylko w kuchni, ale też w apteczce.

Ogród mam teraz w tonacji fioletowej dzięki floksom, które uwielbiam. Wieczorami zapach jest niesamowity.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście są jeszcze inne kolory, wypełniają lukę w przerwie kwitnienia róż.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W donicach od północno- zachodniej części domu posadziłam w tym roku szczawik. Nieźle mu tam się wiedzie. Do tej pory eksperymentowałam z rożnymi jednoroczniakami, a te to jak dla mnie strzał w dziesiątkę.

Obrazek

W temacie ozdób w ogrodzie uprzejmie donoszę, że w zagajniku sosnowo świerkowym wyrosły takie infantylne grzybki. Na razie zostają, chociaż niektórzy w rodzinie kręcą nosem. ;:224

Obrazek




Madzia - Ogród widziałaś po ciemku prawie, ale nadrobimy :wink: :wink: ;:196

Kasiu - Szkoda kici, co przepadła. Pewnie ktoś, lub coś się przyczyniło do tragicznego zaginięcia. Koty zawsze wracają do domów.
Mniej więcej wiem, co M zrobi z metalowych ozdób, bo nadzoruję prace, ale te póki co zostały wstrzymane z braku czasu i chęci. :lol:

Ewelinko - Ozdobami będę się chwaliła, bo sama uwielbiam takie gadżeciki w ogrodzie. Powstają na razie na papierze, bo na ich wykonanie potrzeba czasu. Wolne chwile najszybciej znajdziemy chyba zimą.

Marysiu - Miechunkę posadź na razie do doniczki, doślę jakby zabrakło. U mnie nawet te kłącza, które wyrzucam na kompostownik potrafią się ukorzenić i ...tępię. :lol:
Ozdoby lubię, ale niektóre słono kosztują, więc szukam innych metod w ich pozyskiwaniu. Dzięki temu mój M nabywa nowe narzędzia, nowe umiejętności. Samo dobro ;:215
Kotek nie jest łysy. To skóra z podszerstkiem. Lula ma bardzo gęstą sierść, zgolenie jej na lato to wielka ulga dla niej i komfort dla nas.

Violka - U mnie susza jest corocznie, takie dziwne miejsce. :roll: Ostróżki też podwiązywałam, ale w tym roku zapomniałam o tym, a one same stały bez pomocy. Trochę im kępy wiosną pomniejszyłam, więc może dlatego. Lubię te kwiaty. Teraz czekam na kolejne ich kwitnienie. Oby tylko popadało to pokażą co potrafią.

Mariusz - Lulcię najchętniej bym zostawiła w takiej wersji, bo czesanie jej doprowadza mnie do łez. Ale to kotek, który nie mieszka cały czas w domu, lubi być na zewnątrz, nawet zimą, więc zostawiamy jej futerko na zimne miesiące. Jej futro po wyczesaniu wtykałam do dziur krecich, mysich. Myślę, że ze skutkiem. ;:215

Soniu - Mrówki są paskudy w tym roku, walczę z nimi i już mam ich po kokardę. Warzywnik przeorały, z niektórych roślin zrobiły sobie mrowiska. Brak mi słów na to co robią. Ech.
Dzięki za uznanie dla kompozycji. Hortensje są niezastąpione w ogrodzie, a z nadmiernie wyrośniętych tuj strzygę niwaki i myślę, że fajnie się komponują. Tuje nie są takie złe. :wink: I jeżówki do tego. Wszystkie prawie żelazne roślinki, na które stawiam, bo w moim ogrodzie suszy tylko takie sobie poradzą.

Ewuś - Susza jest, i będzie jak patrzę na prognozy. Trochę było lżej w czerwcu, ale to już przeszłość. Lipiec był do teraz chłodny, wietrzny, bez opadów, a teraz mamy upały.

Aniu - To okrywowe White Fairy. Kwitną non stop. Uwielbiam je. Miłe życzenia imieninowe, nigdy ich za wiele, ale ja obchodzę w czerwcu ;:196

Jaguś - Kotek goły, bo latem trzeba mu pomóc. Ma strasznie grubą sierść, a z czesaniem jej same problemy. Już powoli zarasta, więc niebawem będzie znów puszysta.
Mój ogród Jaguś nie przyprawia mnie o oczopląs, ja wprost łaknę kolorów i związanych z nimi emocji. Potrzebuję tego, i to mi pomaga. Na szczęście mamy zimę, wtedy odpoczniemy.

Monia - Mój M nie wiedział do tej pory, że on taki zdolny. Po prostu pokazałam mu kiedyś takie ozdoby, on uznał, że żadna filozofia a tyle kosztują....i trzymałam go za słowo. Na szczęście dla mnie to człowiek honorowy, więc jak obiecał tak zrobił. I odkrył w sobie pasję ;:108

:wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Prześliczne te widoczki z floksami, jukami.
A cóż to za piękny clematis , i taki niebieściuchny ??
I taki faktycznie jest ?Czy tylko na zdjeciu ??
Oj na taki to ja jeszcze skosiłabym się i to bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”