Pod Dębem ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Pod Dębem ;)

Post »

Witam
To mój pierwszy post na tej grupie . Może na początek się przedstawię . Mam na imię Joanna mam 39 lat i mieszkam od czwartku w powiecie Łowickim . Kupiliśmy dom z działką niedaleko lasu w cichej i fajnej okolicy ( mam nadzieję ) bo to się okaże . Oprócz działki mam też inne zainteresowania takie jak akwarystyka i największa moja motocykle uwielbiam na nich jeździć . Może niebawem się pochwale swoim koniem ale na początek ogród ..Działka jest dosyć spora i masa roboty przed nami .Poprzedni właściciel zostawił ją samej sobie więc pająki komary i wszelkie robactwo zalęgło się tam na dobre . Dużo już jest zrobione będę w miarę możliwości wrzucać zdjęcia z postępów prac jakie wykonaliśmy . Na dzień dzisiejszy odchwaszczamy i wykaszamy bo normalną kosiarką nie da się wjechać . Jest też dużo przycinania drzew bo są zaniedbane . Na działce są porzeczki jabłka winogrona aronia pigwy truskawki i wiele niespodzianek które pewnie jeszcze odkryje w tych zaroślach . No dobrze to na razie tyle mam nadzieję że chętnie będziecie przesiadywać ze mną w moim ogrodzie pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie .

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

I nasz wielki dąb



Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Hmmm nikt mnie nie odwiedza no cóż przyjdzie czas że może ktoś tu przycupnie .



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
kakarli
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 3 lip 2015, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Woj. Łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj. To wielka wartość, jeżeli na działce są już jakieś nasadzenia, z których da się coś "zrobic". Ja jestem na tym samym etapie co Ty - zaniedbana działka z ukrytymi perełkami i starym dębem. Życzę powodzenia i będę zaglądała do Twojego ogrodu. :D
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Dziękuje za odwiedziny . Widzę że jesteś z woj . Łódzkiego to tak jak jak . Jestem ciekawa Twojego ogrodu z chęcią bym zobaczyła z czym się zmagasz . Pozdrawiam
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Asiu na forum i na pod dębem. Forum coś oklapło.Tym się nie przejmuj, bo każdy narzeka ,że nie ma odwiedzin ale sam nie pisze. To takie moje odczucia. Jeśli Ty wejdziesz do kogoś to będzie rewizyta. Wstawiaj fotki jak było a jak jest. Zyczę powodzenia we wszystkim.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Dziękuję Alu za odwiedziny skorzystam z rady Twój ogródek juz odwiedziłam pięknie w nim kolorowo . Na pewno będę częstym gościem .

A wracając do mojego ogrodu miałam dziś wywieść na kompost zgrabioną skoszoną trawę ale jest taki upał , że ledwo co stałam na nogach więc pracę przełożyłam na wieczór aż się trochę schłodzi . Muszę to zrobić bo zapowiadają deszcze więc nie może to zostać bo będzie gniło .
Pozbierałam miskę jabłek i zrobiłam trochę kompotu , dżemik tez się pichci . Pomału trzeba zacząć robić jesienne owoce . Mam na działce sporo pigwy i nigdy nie miała z nią do czynienia i za zbytnio nie wiem co mogę z niej zrobić heh .
Prace postępują dużymi krokami czekam na mojego Roberta aż wróci i wykaszarką skosi dalszą część żeby można było zgrabić .
A tak postępują prace.
Tak wyglądało przed

Obrazek

Po koszeniu i wyrywaniu chwastów zrobiło się goło . Stały dwa piękne cisy niestety musieliśmy je wyciąć bo miały piękne czerwone owoce które stanowiły zagrożenie dla naszego dwuletniego synka który zjada wszystko co jest w zasięgu ręki , więc nie mogliśmy ryzykować tym bardziej że są bardzo trujące . Szkoda ale cóż są rzeczy ważne i ważniejsze .

Obrazek

Kolejne przed :

Obrazek

I po :

Obrazek

Jest też stare oczko , ale raczej będziemy je likwidować , ponieważ po wprowadzeniu musieliśmy tydzień po tygodniu robić opryski na komary była ich niezliczona chmara , nie można było chwilę posiedzieć bo był zmasowany atak . A jak wiadomo woda dla nich sprzyja więc oczka niestety nie będzie . Drugi powód syn który wszędzie wlezie i wszystko musi sprawdzić więc też trzeba myśleć o bezpieczeństwie dla niego .

Obrazek

No i na koniec jak ja to nazywam przed ogródek z którym nie wiem co mam zrobić . Wycięłam bzy i wypieliłam chwasty zostały na wejsciu tuję i jedna z tyłu . Posadziłam jak na razie miskanta olbrzymiego i nie wiem co dalej . Wysokie drzewa nie wchodzą w grę bo są okna . Miskant akurat wyszedł w takim miejscu że nie zachodzi na okno dlatego go tam posadziłam .

Obrazek

I jeszcze nurtujące mnie zagadnienie dwie choinki konika które nijak mi tu nie pasują pytanie czy by się przyjęły gdybyśmy chcieli je przesadzić ??



Obrazek
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Trzymam kciuki, aby Twoja działka rozwijała się jak najszybciej ;:333
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj na Forum Asiu :wit
Ala dobrze pisze, "żywotność wątku" zależy od Ciebie. Jak zaczniesz odwiedzać inne wątki zrobi się tłoczno od gości. :D
Tym bardziej, że bardzo fajnie się zapowiada. Osobiście bardzo lubię oglądać od początku metamorfozy ogrodów a jakbyś pokazała zmiany w domku (jeśli takowe planujecie) to już będzie bajka. :D

Piękny dąb, mój jeszcze mały.
W Głownie, na rynku jest piękny, olbrzymi dąb. Polecam zobaczyć, szczególnie wieczorem.
Będę zaglądać i trzymam kciuki. ;:215
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Asiu ale masz przestrzeń. ;:oj Zazdroszczę dużych drzew i krzewów, bo wiem jaka to mordęga tworzyć ogród w szczerym polu. Świetnie, że już możesz cieszyć się owocami.
Miskant wbrew pozorom już w przyszłym roku stworzy ładną kępę. ;:108
Musisz czytać i pytać, bo czasem warto nawet stary okaz wyrzucić, żeby nie szpecił ogrodu. Cisów wyjątkowo szkoda, ;:174 przecież można owocki zerwać. Mam kilkadziesiąt sztuk i dwuletniego wnuka, kolejny mały rośnie. Obrywam tylko tam, gdzie mały często zagląda. Poza tym od małego uczyłam go, że w ogrodzie nie wolno niczego jeść i przestały go interesowac owoce głogu, czy nasiona cisów. Cisy to takie szlachetne i zdrowe krzewy. Żaden żywotnik, czy bukszpan się do niego nie umywa.
Na kompost nie dawaj trawy z nasionami, bo potem się rozsieją po rabatach i warzywniku. Lepiej z nasionami spalić i popiół dać do kompostownika.
Duże Coniki możesz przenieść, ale dwa lata trzeba je przygotowywać. Podciąć korzenie z jednej strony, podłożyć folię, na nia dobrej ziemi z kompostem i podlewać, żeby utworzyły drobne korzenie. Za rok, wiosną powtórzyć zabieg z drugiej strony. Późną jesienią można już przesadzać świerka.
Życzę dużo wytrwałości i siły, bo pracy macie przed sobą dużo. ;:196
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witam na forum Początki są trudne, ale trud się opłaci. Trzymam kciuki bo teren fajny, a i plony widzę już są.
Powodzenia. ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Asiu w gronie zielono zakręconych ;:180 .Jeśli będziesz potrzebować rady zawsze ją otrzymasz możesz pytać o wszystko nawet o przetwory jak np co zrobić z pigwy.Sporo dziewczyn robi z niej przetwory ja niestety do nich nie należę ;:174 Fajne miejsce i wielki drzewostan także owocowy, jednak pracy przed Wami jeszcze sporo .Jesteście młodzi wiec w mig się ze wszystkim uporacie .Pod dębem fajnie będą rosnąć różaneczniki i azalie. Trzymam kciuki ,aby werwy Wam nie brakowało
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Ojej jak dużo gości do mnie dziś zawitało , cieszę się niezmiernie :heja :heja
Maciek13 dziękuję już mam parę pomysłów na wprowadzenie kolorów do ogrodu :D

AGA Zwłaśnie widzę już efekty moich odwiedzin .Aga co do zmian w domu to nsa razie dajemy sobie odbój tyle ostatnio przeszliśmy , że chcemy ze dwa lata odpocząć zajmować się tylko ogrodem i motocyklami bo obydwoje z mężem uwielbiamy motocykle . Odłożyć trochę grosza i dopiero myśleć o remontach . Domek nie jest tragiczny ma głowę się nie leje warunki są w miare dobre a to że nie ma paneli tylko wykładziny to ja to przeżyję tym bardziej że to jest nasze a nie wynajmowane :D .
A zobacz do Głowna wpadam do ogrodniczego jak po ogień i do domu nie miałam jeszcze okazji oglądać miasta chociaż na festynie rodzinnym byłam bo była akcja charytatywna dla motocyklisty . :D Ale kiedy w wolnej chwili muszę zobaczyć ten dąb ;:oj

Soniu dziękuję za odwiedziny co do cisów no już się stało ale jest jeden wielki na ogrodzie i dziwne bo on nie ma ani jednego owoca nie wiem czym to jest spowodowane ale to go uchroniło he he . Miskanty są moja miłością i tylko patrzę gdzie tu je posadzić jeszcze w połączeniu z jakimiś bylinami piękne będą się prezentować.
Z conikami dam sobie chyba spokój tak dziś wymyśliliśmy , że po prostu zrobimy jakieś ładne obrzeże wokół i posypiemy korę .Bo gwarancji nie ma i zachodu tyle . Dziękuję za miłe słowa i cenne rady ;:196

ed04 dziękuję za odwiedziny . Plonów część nie zdążyliśmy zebrać ale przyszły rok jest do dyspozycji o ile lato będzie hojne.Są czarne i czerwone porzeczki ,agrest, truskawki także będzie co robić na przyszły sezon :tan ;:oj

JAKUCH Jadziu dziękuję za podpowiedź bo się dziś zastanawiałam co by tam wcisnąć pod tego dęba jesteś wielka . Co do pigwy to poszperam może coś znajdę dziękuję za miłe słowa i odwiedziny w moim ogrodzie .

No i dziś pod wieczór wywiozłam tylko skoszone siano , było tak gorąco że nie dałam rady nic zrobić . Wykańczają juz te upały , jak kocham słońce tak tym razem zatęskniłam za jesienią ;:3 ;:3 .Planeta daje czadu ;:3 .
Więc z racji takiej że nie zrobiłam zdjęć przedstawię Wam chociaż mój domowy ogród ale wodny :D

Obrazek


Dziękuję i zapraszam częściej , mile widziani nowi goście z cennymi radami :wit
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod Dębem ;)

Post »

Witaj Joasiu,piękne macie miejsce na ziemi i ważne ,że to wasze i ukochane miejsce ,do którego chętnie się wraca ,dużo w nim pracy ,ale wszystko da się zrobić ,a co do cisów to są one dwupienne ,czyli rozdzielnopłciowe,czyli są rośliny męskie i żeńskie ,męskie nigdy nie mają tych czerwonych nibyjagód,męskie kwitną w marcu i ich pyłek służy do zapylania kwiatów cisów żeńskich a potem dojrzewają te czerwone nibyjagody i najlepiej sadzić tylko męskie osobniki i będzie po problemie ,pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”