Leśny zakatek...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Leśny zakatek...

Post »

Witam wszystkich zaglądających serdecznie :D na forum od niedawna , natomiast czytam od jakiegoś już czasu.
Założyłam własny wątek ponieważ od końca sierpnia weszłam we "władanie" dość sporym ogrodem, który chcę zamienić we wspaniały kwietny raj (przynajmniej w moim mniemaniu) :tan
Miejsce pod lasem, w sumie z trzech stron mam las, teren jakieś 1,5 z czego duża część zalesiona.Ogólnie większość jest w półcieniu, gleba glina.Więc przede mną duże wyzwanie, teren stał pusty jakieś 5 lat.W ciągu trzech miesięcy doprowadziliśmy go takiego efektu jak poniżej , jestem normalnie z siebie dumna :lol:

Tak wyglądał pod koniec sierpnia,część z dołem po oczku, chyba dość spore tam kiedyś było my koparką usunęliśmy cały gruz i śmieci jakie tam były i został nam sam dół, co tam będzie na wiosnę nie wiem jeszcze :D ta mała rabatka powstała z ciężkim mozołem wierzcie mi, żeby wkopać jakiś kwiat musiałam wyrąbać haczką spory dół w który wsypywałam ziemię oraz kompost(masakra) same korzenie(pewnie te z oczka przysypane ziemią i zarosłe)i glina.Nie mam pojęcia czy z tego coś na wiosnę wyrośnie. Z moją mamą stwierdziłyśmy ,że to będzie cud nad Wisłą heheh. Ogólnie ten zakątek ma być w przyszłości strefą relaxu,z tyłu miedzy tymi drzewami docelowo będzie stała ławeczka albo leżak bujany :-)

Obrazek
Obrazek

Obrazek
A to kilka fotek niedawnych :-) dodam ,że w większości miejsc brakuje trawy, bo buldożery i koparki zryły ją do cna, i kpoanie rur też niestety, wszystkie dziury planuje pokryć kwiatami, duży metraż w sumie nie wiem jak to zrobię, chęci mam, czasu mniej ale liczę że ogród w stylu wiejskim bardziej dam radę jakoś zrobić, może ktoś mi podpowie ciekawy pomysł na rabaty?? :)
Obrazek
to ma być rondo :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
to jakieś trawy wokół dziury od oczka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

Witam :wit
Powiem tak! Jak ja Ci zazdroszczę takich okazałych roślinek ;:oj Te drzewa, krzewy, nie to co u mnie :(
Piszesz, że areał duży, a dokładniej to ile? Zapraszam do siebie i chętnie będę podziwiał zmagania z gliną, nie małe wyzwanie, wiem coś o tym :?
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Dziękuję :oops: te drzewa i krzewy to spadek po poprzednich właścicielach, ogólnie ogród jest spory ,ziemia ciężka zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie. :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Leśny zakatek...

Post »

No to powodzenia i wytrwałości życzę, teren piękny i sporo :) będzie co robić i gdzie sadzić :tan
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

Dzięki maniolek :D będę się starać to jakoś zagospodarować, ogólny plan jest taki: ma być wiejsko i pół dziko heheh, bo tyle hektarów to mnie finansowo by pogrążyło :twisted:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

Zdziczałe ogrody są ładne, naturalne :D Coś co lubię, ale ja nie bardzo mogę pozwolić, ze względu na areał.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

matt55 ja to dosłownie już wiosny doczekać się nie mogę, mam masę nasion takich właśnie kwiatów :onętek, cynie, dalie, lwie paszcze, nagietki i różne aksamitki ;:138 oprócz tego mam już posadzonych mnóstwo w ziemi kwiatów z "odzysku" że tak powiem :D tylko nie wiem czy tą zimę mi przetrwają :(
Powiem Ci ,że ja też mam spory areał, większa część niestety stoi odłogiem, rośnie tam w sumie las pomieszany z sadem :D tam mam ogród warzywny tzn mam zamiar mieć :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

Zaczynasz jak i ja zaczynałem! :D
Z doświadczenia wiem, że przy takim areale lepiej skupić się na bylinach, krzewach niż na jednorocznych. Po prostu nie ma na to czasu, fakt szybki, kolorowy efekt jest ;D
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

No właśnie , dlatego mam już dużo posadzonych wieloletnich krzewów i bylin: funkie, żurawki,bergenie,języczki,naparstnice i dużo innych :D
ale chcę też dużo kolorów :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Leśny zakatek...

Post »

Jak działać to z rozmachem! :D Będę czekał na zdjęcia, obserwował te ciekawe poczynania.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Leśny zakatek...

Post »

Witam :wit

Twój ogród zapowiada się ciekawie ;:108
Będę tu zaglądał :D
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Leśny zakatek...

Post »

matt55 hehhe rozmach hmm no cóż , jeszcze zobaczymy co z tego wyjdzie :lol: na razie zabieram się za siew tych wszystkich rabatowych typu:turki, petunie,cynie i koleusy. Zastanawiam się czy mogę siać już onętki? czy to lepiej do gleby i czy część turków też do gleby nie zasiać.
seba1999 u Ciebie też ciekawie bardzo :D jakie egzotyki planujesz w tym roku zasiać? ja mam kupione nasiona czarnego arbuza oraz Giant Red Chili Pepper :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Leśny zakatek...

Post »

Egzotyki tzn warzywa ? :D Bo nie wiem o co konkretnie chodzi :)
Z arbuzów stawiam w większości na polskie odmiany, są najlepsze i łatwo dostępne.
A odmian papryk będę miał duuużo :tan
Mam takie pytanie, mieszkasz w mieście, tak ? Planujesz kiedyś przeprowadzić się na swoją działkę ? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”