Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Zawilce rzeczywiście przepiękne.Ja, niestety ,nie mogę cieszyć się moimi,bo zmarzły podczas ostatnich mroźnych wiatrów :( Przy takiej pogodzie,a jeszcze po dzisiejszym podlaniu,wszystko nabiera tempa ;:oj Może za 2-3 dni i ja ujrzę u siebie kwitnącego żonkila ;:173
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ogród jednak podgrzewany, tak wielkie konwalie ;:oj
Zresztą wszystko jakieś bardziej rozwinięte ;:168
Pogodnej niedzieli ;:3
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Fiu fiu, ależ te konwalie wystrzeliły! Podejrzałam od razu pod jodłę, ale nic tam nie widać. Albo to dla moich za wcześnie, albo kury je rozgrzebały ciągle buszując w korze ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie u mnie już też narcyzy robią się przezroczyste :cry: Te mi się podobają ...znasz nazwę https://www.fotosik.pl/zdjecie/a872bd738af5c08c Ja mam inne, których jest parę na gałązce ale dopiero szykują się do kwitnienia :D U mnie białe fiołki nie kwitną tylko te fioletowe :D Pozdrawiam :wit
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Hej Wszystkim :wit
Tak, więc w sobotę w końcu został postawiony mój foliak :heja Zaczęło się sianie "na całego". Posiałem już arbuzy (45 szt.), melony (18 szt.), kapusty ozdobne i kapustę pekińską, kalafiory, dosiałem celozję, popikowałem mrozy. Jutro będę siać jeszcze więcej kwiatów i jakieś dynie, cukinie, kalarepy i może dosieję troszkę pomidorów koktajlówek, melonów i arbuzów, bo jakoś mnie tak kusi i kusi ;:306
Warzywka gruntowe mam już wysiane (sobota), więc warzywnik "mały" mam już z głowy. Do ogarnięcia został jeszcze te większy warzywnik, który jest cały czas w fazie tworzenia. Muszę przygotować kopce dla pomidorów (odchwaścić i nawieść). Do tego wszystkiego muszę jeszcze "zedrzeć" trawnik, a raczej łączkę perzowo-trawiasto-chwastową ;:134 Został jeszcze 'kawałeczek', więc mam nadzieję, że skończę to do 15 maja, no może 20 :;230
*********
Zakupiliśmy korę, więc będę miał zajęcie w jakiś dzień, by wszystko nią obłożyć ;:333 Mam nadzieję, że powstrzyma ona trochę chwasty i wysychanie wody z ziemi ;:131
*******
Byłem dziś w ogrodniczym i zakupiłem w końcu maki ozdobne pełne i odmianę "Danish Flag", oby pięknie kwitły ;:173 Przy okazji kupiłem też słonecznik pełny, wysoki :) Gdzie ja to wszystko wysieję???
*****
Przy okazji sprzątania przy płocie zauważyłem, że u sąsiada wysiało się więcej mojego nagietka lekarskiego niż u mnie :evil: Z roku na rok przedostaje się on dalej od płotu... obawiam się, że u mnie w końcu nie będzie go w ogóle ;:202
***
Mój dziewięcioletni kasztanowiec zakwitnie po raz pierwszy :tan Wyhodowałem go od nasiona, najpierw rósł w doniczce przy piecu u Dziadków ;:167 Na razie wypatrzyłem jeden kwiatostan:

Obrazek

Tulipany pięknie kwitną, a jedna odmiana posadzona jesienią ma tak ogromne liście i kwiaty, że zagłusza nawet krzaczek aktinidii posadzony w zeszłym roku:


Obrazek

Obrazek

I inne tulipany:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z moich ulubionych tulipanów. Takie oczko w głowie ;:167 Jest taki "inny", według mnie cudowny... W wazonie trzyma się baaardzo długo. Niestety nie znam odmiany (może ktoś zna?), a bardzo ciężko się rozmnaża ;:145


Obrazek

Obrazek

Nie wiem skąd biorą się niektóre tulipany w moim ogrodzie... np. ten?
Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Maciek Dziękuję :wink:
Olu Dziękuję ;:168 Też mi się podobają te tulipany, nawet nie wiem jakiej są odmiany... niestety, bo jak coś kupuję to oczami-bez zapisywania odmian :lol: Szafirki są urocze, a w dodatku szybko się rozrastają :D Ja pozyskuję je za darmo z zarośli :;230 Rosną tam całe łany, a i narcyze się znajdą i lilie św. Józefa ;:oj Taki "składzik". Konwalie pięknie pachną , a jak się zadomowią to trzeba tępić... u mnie tego nie robię, ale u mojej babci rosną na potęgę ;:138
Obrazek

Mirko Szkoda Twoich zawilców ;:145 Oby w przyszłym roku zakwitły z podwójną mocą ;:173 Ujrzałaś już tego żonkila u siebie??
Julio To chyba zasługo tego, że roślinki rosną przy ścianie i mają ciepło ;:131
Poznajesz?? ;:168
Obrazek

Obrazek

Agnieszko Jeśli Twoje konwalie rosną pod jodłą, to mają cień, a moje cały dzień są w Słońcu ;:3 U mnie w korze buszują psy ;:224
Marysiu Większość żonkili już przekwitła ;:145 Jeszcze dwa się szykują... byłoby więcej, ale pąki zaschły ;:202 Może wiesz od czego tak się stało? Fiołki jeszcze kwitną, ale po fioletowych zostały same liście ;:222 Ten miniaturowy narcyz jest chyba z doniczki, więc może być to odmiana "Minnow" . Były w tym roku w Lidlu, ale te co mam na ogrodzie są już tam od kilku lat ;:173
**************
Jutro, w czwartek i w piątek mam wolne, gdyż jutro są testy gimnazjalne :tan Mój "drugi dom" ;:306 Na dzień, oczywiście :;230

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie szaleństwo wiosenne! widzę że jak wszystkich tak i Ciebie opanowało ;:306 Siejesz i siejesz a potem będziesz się zastanawiał gdzie to posadzić ;:306
Nie wiem dlaczego pączki narcyzów zasychają, ale mam jedną kępę w której parę kwiatów nie do końca rozkwitło i uschło ;:222 Mówisz, że zyskałeś drugi dom ;:306 ;:306
Powodzenia w sianiu i podziwianiu pięknych tulipanów :wit
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Nie chcę Cię dodatkowo denerwować, ale jak za płotem poszedł nagietek, to już on nie Twój, a sąsiada :;230 'Ech, chciałabym mieć problem z zaroślami konwalii, bardzo je lubię, ale u mnie jest raczej problem z ich tajemniczym znikaniem i z kilkudziesięciu kupionych trzy lata temu zrobiło się może ze trzy tej wiosny ;:218 Widać coś im u mnie nie służy...nie to nie :lol:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ujęcie kasztanowca pierwszorzędne :D Tulipanki masz wszystkie cudowne, co do jednego .I te konwalie.. Ach , już czuje ich zapach , gdy będziesz miał ich więcej. Super, ze masz foliaczek. Będą siewki rosły jak na drożdżach. Ja rozumiem to wiosenne szaleństwo, bo było mi tak szkoda każdej roślinki, która wzeszłą że pikowałam wszystkie. Na szczęście w warzywniku jest sporo miejsca, i wsadzę tam nadmiary o ile nie upcham tych moich jednorocznych w ogródku
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Tak,mam już kwitnące żonkile miniaturki,sztuk 3 :D A zawilec zakwitnie,jak sobie go kupię ;:131
Jaką masz odmianę akinidii?
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie :wit

Gratulacje za tak urocze rabatki ;:63
Widzę, że pasja ogrodnicza u Ciebie się dobrze gruntuje ;:215
Ja też niezbyt przywiązuję wagę do nazw szczególnie roślinek cebulowych, bo jest ich taka mnogość, że kto by spamiętał :lol:

Pozdrawiam :)
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian wiosna się rozkręca :) Ty widzę też nie próżnujesz :) praca wre ;:333 sieweczki też widzę otoczone opieką :)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Wpadłam dzisiaj do twego ogrodu; cudne masz tulipany! Ja w tamtym sezonie 1-szy raz sadziłam arbuzy. Miałam kilka,fajne słodkie i soczyste! Ale dużo mi zjadły ślimaki. Trzymałam je na agrowłókninie i zanim się spostrzegłam że pod nią slimaki mają swoj domek to zdążyły mi nadgryść kilka małych arbuzów. Dlatego uczulam cię na nie! W tym roku też będę miała.
Planuje jeszcze jarmuż bo w tamtym roku fajnie mi się udał i zawsze było coś do koktajlu zielonego,które uwielbiam.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”