Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

nie doczytałeś tego?
viewtopic.php?f=17&t=49039&p=6232184#p6232184
gość oferował za darmo, mogłeś się dogadać i miałbyś stówę w suchym.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

:wit Podziwiam cię za twój zapał i chęci do pracy. Mi się nawet jednej z grządek nie chce przekopać. :roll:
U mnie to wszystkie cebulowe opóźnione w rozwoju. Narcyzy miniaturowe dopiero zaczynają kwitnąć, tulipany siedzą na wierzchu w postaci takich już "większych kiełków", a nawet niektóre krokusy zaczynają mi dopiero kwitnąć :;230
A propos też masz tyle nauki przez tego wirusa? Jakbym normalnie chodził do szkoły, to miałbym czas na swoją pasję, a tak to codziennie przy książkach do wieczora. Jedynie, kiedy mogę coś porobić to weekend. :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Dzisiaj udało mi się wyrwać do końca trawę, gdzie będzie powiększony warzywnik. Będą w nim również kwiaty oczywiście :wink: Teraz mogę się zabrać za przekopanie nowej części, części pod arbuzy, dynie, cukinie i patisony. Tak myślę, że w niedzielę wysieję już część kwiatówna rozsady, skoro ma być już tak piękna pogoda :D

Ali A skąd możesz wiedzieć, czy doczytałem czy nie? Może po prostu nie chcę skorzystać. :wink:
Maćku Dzięki za miłe słowa :wink: Chęci też czasem brakuje, ale to chyba każdy tak ma. Jednak codziennie dostaję kopa energii koło 18 i wtedy pracuję w ogrodzie do zmroku ;:306 U mnie po krokusach śladu nie ma. Narcyzy miniaturowe już obrywałem dzisiaj. Te normalne też muszę oberwać w jakiś dzień. Tulipany też już zaczynają się otwierać. Co do nauki online, to w sumie tragedii nie ma. Rano czasem dwie godziny posiedzę i zrobię co muszę i wyślę. Czasem coś ze znajomymi na pół się zrobi i jest łatwiej i szybciej :;230 Nie narzekam, na szczęście nie mamy lekcji video ;:219

Trochę zaległych, ale bardziej aktualnych zdjęć:
Lawendy już od jakiegoś czasu przycięte. Są ogromne! Około 1,20 m średnicy.
Obrazek

Fiołek leśny
Obrazek

Tulipan turkiestański
Obrazek

Ten jeszcze kwitnie
Obrazek

Było tyle pąków na brzoskwiniach, niestety większość zmarzła ;:222
Obrazek

Rabarbar
Obrazek

Jagoda kamczacka
Obrazek

Zawilce greckie ;:167
Obrazek

Hiacynt
Obrazek

Miłego weekendu ;:215
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Lawendę to masz ogromną :wink: tylko czekać na kwitnienie :)
Przez to, że pąki na brzoskwiniach w większości zmarzły to może będzie kilka, ale bardzo dużych owoców. Pamiętam takie lata gdy na drzewie było maksymalnie kilkanaście owoców - ale były olbrzymie :wink:
Koleżanka walczyła z nornicami w zeszłym roku, wiem, że jakieś tutki wykładała - ale część nornic wpadła z jakiegoś powodu do dołu wykopanego pod słup bramy :wink: U siebie na działce mam trochę nor, nie wiem jeszcze czego - ale pewnie tez przyjdzie mi walczyć z jakimś szkodnikiem :wink:
Teraz zapowiada się ładna pogoda to i pewnie chęci do pracy się znajdą :wink:
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Mnie się podoba rabarbar, nigdy go nie miałam w ogrodzie syna ale nawet jako ozdoba może być.
Lawendy też nie przycięłam a u Ciebie po prostu olbrzymka!
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Piękna dziś pogoda. Zero chmur na niebie ;:oj
sauromatum Witaj :wit Widzę, że też jesteś z Wielkopolski ;:333 Bardzo lubię lawendy, takich wielkich mam dwie, reszta jest mniejsza. W zeszłym roku miałem jedną brzoskwinię na drzewku ;:306 Była spora i pyszna. Ciekawe, że nornice wpadły do tego dołu. Ja wczoraj swoje podtapiałem przy okazji podlewania warzywnika. Cały czas próbują ryć pod Papierówką posadzoną w tym roku. Trutkę u mnie jedzą, a jednak nadal żyją. ;:223
Grażyno Rabarbar jest bardzo ozdobny, zwłaszcza odmiany o ciemno czerwonych łodygach :D A jak się rozrośnie, to już całkiem super wygląda. Mój jest jeszcze młody, bo dostałem go w zeszłym roku. Muszę też wysiać nasiona, bo mam dwie odmiany.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej niedzieli ;:108
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Dziękuje, nawzajem. :wit
Kolorowo nawet na piasku i to jest to! A z nasionami buraka ozdobnego muszę spróbować, sprawdziłam że prezentują się tak dobrze jak kwiaty.
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

[quote="--julian--"]
Ciekawe, że nornice wpadły do tego dołu. Ja wczoraj swoje podtapiałem przy okazji podlewania warzywnika. Cały czas próbują ryć pod Papierówką posadzoną w tym roku. Trutkę u mnie jedzą, a jednak nadal żyją. /quote]
dlaczego nie słuchasz co ci starsi radzą którzy zęby zjedli na bezskutecznej walce ze szkodnikami, kup i zastosuj fosforowodór, to jest jedyny najtańszy i najskuteczniejszy środek na wszystkie szkodniki.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witaj Julianie
Pięknie w Twoim ogrodzie.
Spodobał mi się Twój zawilec grecki i fiołeczki.
Rabarbar też posiadam i faktycznie kępa liści ładnie się prezentuje.
Ja w tym roku mocno przycięłam moją lawendę w celu odmłodzenia i mam nadzieję, że przetrwa.
Widać puszcza zielone nowe odrosty ale jak będzie ostatecznie wyglądać czas pokaże.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witajcie :wit
Długo mnie nie było w moim wątku i już raczej nie będzie. Nie czuję potrzeby i chęci, aby tutaj dalej pisać. Brak czasu też robi swoje.
Dziękuję, że byliście i obserwowaliście moje działania w ogrodzie. ;:168
Byle do wiosny!
Julian
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”