Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian jakie masz plany na nowy sezon ? :wink:
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian, ale masz fajne papużki! Musi być hałas z rana nieprzeciętny, jak się tyle dziobów rozdziera :lol: U mnie krokusy też się pokazują i kwitną przebiśniegi :) Jeszcze kilka lat i trzeba je będzie przemianować na przebiściółki :;230
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie masz wesoło z papużkami ;:138 Piesek ich dzielnie pilnuje ;:108
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Trochę długo znów nic nie pisałem, ale też nie było o czym pisać :wink: Teraz dni coraz dłuższe. W końcu!
Jeszcze z miesiąc i ogrodowe szaleństwo zacznie się na dobre. Nasiona już wszystkie mam, no chyba, że coś jeszcze mi się w sklepie spodoba :lol: Ale ogólnie mogę już zaczynać z tym co mam, bo pewnie i tak części nie wysieję w tym roku ;:131
W ogrodzie na razie spokojnie wszystko się budzi. Aktinidia i winorośl przycięta. W wolnych chwilach i kiedy pogoda dopisuje sprzątam rabaty po zimie. Wyjechały już 4 taczki liści i uschniętych roślin, a nawet połowy nie uprzątnąłem jeszcze. W drugiej części pójdzie już łatwiej, bo tam jesienią wyrwałem już jednoroczne i teraz tylko przekopię ziemie z nawozem lub obornikiem i będzie można sadzić i siać. :D

Krokusy kwitną w najlepsze. Nic nie robią sobie z nadal zimnych nocy. Wystarczy im słońce, które już fajnie nagrzewa ziemię w ciągu dnia ;:3 Niektóre już nawet przekwitły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chrzan się rozpędza...
Obrazek

...rabarbar również ;:224
Obrazek

Piwonia majowa, jak tak dalej pójdzie, to będzie kwietniowa :;230
Obrazek

W niedzielę walczyłem z liliowcem rdzawym ;:134
Obrazek

A wczoraj pojawiło się coś nowego ;:173
Obrazek

Obrazek

Za chwilę jeszcze odpowiem na wpisy :wink:
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Maciek Papugi fajne są! No trochę głośne, ale ja ich w pokoju nie mam (ma je siostra i to jej zainteresowanie, ja się tego nie tykam, że tak powiem, no chyba, że mam jej przymocować coś w klatce, np. żerdki). Ogólnie, to rano jak się roletę odsłoni, to zaczyna się śpiew. Strasznie też brudzą, to znaczy ziarenka prosa leżą wokół klatki, bo jak odlatują z karmnika, to wszystko w powietrze leci. Coś za coś, tak samo w ogrodzie - posadzimy ozdobne rośliny, a mogą wyrosnąć wokół chwasty. :wink: Ostatnio dwie papużki siostra sprzedała, dwie zostają u nas. Czyli mamy cztery.
W dodatku zniosły jajka jak te młode jeszcze siedziały czasem w budce ;:oj Jest 8 jajek, a wylęgły się już chyba 4 pisklaki, tak więc zabawa od początku ;:306
Seba plany jak zwykle: wytrwać :;230 Będzie super, byle chwasty, szkodniki i podlewanie opanować. W tym roku będę miał jeszcze większy warzywnik. Chcę wyhodować jeszcze większe arbuzy. Będę miał nowe odmiany dyń, cukinii i posadzę tykwy na płocie. Oby wszystko chciało rosnąć samo ;:173
Agnieszko Ja to hałasu nie mam, ale i tak je słyszę z pokoju siostry ;:224 Przebiśniegi, to faktycznie już teraz przebiściółki ;:306 , bo śniegu to chyba już nie pamiętają :roll: U mnie ani razu śniegu nie było, tylko jakiś szron. Teraz już zimy nie chcę, miała czas i się nie pojawiła. Teraz czas ustąpić miejsca wiośnie ;:108
Stefciu Wesoło jest, to prawda. Piesek to raczej marzy, żeby taką papużkę mieć w łapkach :;230 Na pewno by się ucieszyła z takiej papużki do zabawy... jednak niech sobie popatrzy jak fruwają w klatce, bo nie dostanie ich :lol:

Pozdrawiam wszystkich :wit
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Powiedz no Julian, co to za koperki otulające irysa? Zawilce? Nawet bez kwiatków fajne.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

To jest ostróżka letnia. Sama się tak wysiała, gęstwina straszna ;:oj Chwasty przynajmniej nie wyrosną, a jak ładnie będzie kwitła ;:173
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Pamiętam jakie potrafiły spore u babci rosnąć, ja bym przerzedził nieco tę przepiękną gęstwinkę. Może by się w taką wilgotną pogodę przyjęły takie przeflancowane, mnie dopiero czeka wysiew. :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Część z trawnika już przesadziłem :wink: Jeszcze trochę je przerzedzę i poprzesadzam może nawet do warzywnika je zaniosę. Jak nie znajdę miejsca, to na kompost pójdą, albo pod kosiarkę ;:306
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witaj, Julianie! ;:7 Dlaczego mnie jeszcze u Ciebie nie było? Hmm, najwyraźniej to jeden z tych przypadków, gdy niechcący omijam naprawdę fajny ogród. Przyjemnie u Ciebie, różnorodnie, kolorowo i smakowicie! Arbuzy, mmmm.... Nie wiem, jakim cudem, ale kilka na pewno u siebie w tym roku upchnę. ;:136
Pozdrawiam słonecznie, Ika
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witaj w moim ogrodzie :wit
Dziękuję, nie trafiłaś tu pewnie dlatego, że ja mało tu piszę :oops: Ale myślę, że teraz będzie coraz częściej jakiś wpis, bo w końcu zacznie się życie ogrodowe :tan Dasz radę upchnąć arbuzy, możesz nawet na sznurkach jak ogórki prowadzić, ale wtedy musisz dodatkowo podwiązywać owoce :wink:
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

I tak piszesz więcej niż ja, bo dotąd się nie zebrałam, żeby założyć wątek ;:14 .
No, mam nadzieję, że w sezonie częściej się będziesz udzielał, bo zawsze znajdzie się coś, czym by się można pochwalić. Zimą - to co najwyżej nasiennymi zakupami :wink: .
Arbuzy upchnę na pewno, w końcu wszystko jakoś upycham, nawet jeśli czasem dość niekonwencjonalnie. Pewnie pójdą po sznurkach - jest kłopot z podwiązywaniem, ale to jednak oszczędność miejsca, no i ślimaki mają pod górkę...
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Coraz więcej i więcej roślin czuje wiosnę :D U Ciebie już krokusy przekwitają, a w mojej okolicy dopiero pierwsze widzę, coś spóźnione są ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”