Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julek brawa za ogrodnicze zacięcie i wspaniałe tego skutki w postaci pięknych kwitnień oraz okazałych arbuzów ;:138

Bardzo przyjemne także widoczki z wakacji, szkoda tylko, że te się już kończą.

Ja w tym roku spróbowałam zmierzyć się z mieczykami i niestety poniosłam porażkę. Tak, że sobie te kwiaty w najbliższym czasie odpuszczę. Twoja za to są rewelacyjne.

Ale najfajniejszy tym razem jest ten wózeczek - kapitalnie wyglądają w nim Twoje plony ;:138

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian widzę arbuzy pierwsza klasa, wakacje też się udały więc nic tylko się cieszyć :)
A jak tam ogrod jesień już wygląda zza rogu ? :)
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witaj Julianie :wit
Co tam u Ciebie słychać w ogrodzie, czy już zrobiłeś jesienne prace, czy ogrom nauki nakazuje określić priorytety?

Życzę powodzenia i pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Jakoś tak mi ten czas przeleciał, że nie pisałem tutaj już od bardzo dawna :( zaniedbałem swój wątek, który chciałem prowadzić systematycznie, ale nie wyszło. Teraz, kiedy Nasze Forum może zostać zamknięte i być może umieszczamy już tu swoje ostatnie wpisy, chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować. Z całego serca ;:167 . Za to, że byliście i jesteście ze mną już od ponad roku ;:168 Mam nadzieję, że nasz kontakt nie urwie się całkowicie i kiedyś znów spotkamy się tu, na tym przecudnym forum w takim samym lub większym gronie ;:131 W razie czego macie mój e-mail, na który możecie pisać, bo chętnie też odpiszę i porozmawiam z Wami. Jeszcze raz dziękuję za wszystko i pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian Ty tu nie pożegnania tylko zdjęcia wstawiaj :) trzeba być dobrej myśli, że w porę się ockną i wycofają z tego :)
A co do systematyczności to zawsze tak jest, że człowiekowi coś wypadnie i nie ma kiedy nadrobić i robią się zaległości :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie co za pożegnanie, forum trwa i na razie nic mu nie grozi. Na pewno będzie w lepszej formie jak pokażesz nam co u Ciebie działo się w sezonie, bo bardzo nam skąpiłeś zdjęć i informacji!.
Pozdrawiam Cię z nadzieją, że jednak sprawdzisz co słychać ;:196
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Oj Julianie przyłączam się do słów Marysi-Maski - Ty nam tu pożegnalnym patosem nie zapodawaj, tylko pochwal się co w Twoim ogródeczku? Za chwilę będą, bądź już są u Ciebie ferie to liczymy na jakieś zdjęcia.

Serdeczne pozdrowienia :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Na szczęście forum dalej działa, a co za tym idzie, postanowiłem "ożywić" mój wątek. Mam trochę do nadrobienia, bo zdjęć trochę zrobiłem przez ten czas, gdy nie pisałem :D

Mariuszu Dziękuję za napisanie w moim wątku po raz kolejny :) Nie pisałem u Ciebie już dawno, ale cały czas obserwuję :D Mam nadzieję, e te przepisy nigdy nie wejdą w życie ;:185

Marysiu Witam również Ciebie ;:168 Naprawdę dziękuję za odwiedziny i również pozdrawiam ;:173 Wiem, że jakoś tak ominąłem mój wątek w ostatnim czasie, ale postanowiłem się poprawić ;:204

Beato I Tobie bardzo dziękuję za wpis ;:168 Postaram się jak najczęściej "chwalić się" tym co się dzieję w moim ogrodzie :wink: Ferie niestety skończyły mi się już w ostatni poniedziałek, więc znów szkoła ;:219

Trochę zdjęć z końca sierpnia ;:3
Festiwal Starych Ciągników i Maszyn w Wilkowicach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadal zbierałem arbuzy :!: Były przepyszne ;:215
Obrazek

Obrazek

I mój największy arbuz :tan Prawie 8 kg ;:333
Obrazek

I trochę kwiatów, na ocieplenie tego zimowego powietrza ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaty tej hosty cudnie pachną ;:167 Chyba będę musiał ją podzielić wiosną, bo już pięknie się rozrosła.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie kapitalne zdjęcia z tej wystawy ;:215 no i oczywiście urocze kwiatuchy, a szczególnie ten pełny mak przypominający na pierwszy rzut oka piwonię.
A do tego jakże okazałe arbuzy ;:oj które wyglądają baaardzo apetycznie.
Czekamy na kolejne fotki i będziemy czekać cierpliwie, bo pierwszeństwo oczywiście mają teraz obowiązki szkolne. Ale gdybyś tak miał czasami chwilę wolną......

:wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Beato Tak! Ten mak również mi się podoba ;:108 Niestety wyrosły same fioletowe, a siałem mieszankę ;:185 Może w tym roku wyjdzie więcej kolorów, bo zostało mi trochę nasion. Uwielbiam piwonie ;:167 Chwila czasu znajdzie się praktycznie codziennie, ale chęci czasem brak ;:306

To jeszcze trochę zdjęć ogrodowych

Słoneczniki w zeszłym roku nie należały do najbardziej urodzajnych. Wysiałem dość dużo, a ładnie wyrosło z 5 ;:202 Może twn rok będzie lepszy. Słoneczne kwiaty! ;:3
Obrazek

W folii zrobił się niemały busz, którego było ciężko okiełznać ;:219 Co roku popełniam ten błąd sadząc 1 krzak koktajlówek, który jest bardzo ekspansywny i bardzo się rozrasta. Jak widać petunie uwielbiają towarzystwo papryki ;:306
Obrazek

Bardzo lubię te margaretki. Bardzo szybko się rozrastają. Muszę je w końcu podzielić i przenieść na inne miejsce.
Obrazek

Astry, jesień się już zbliżała.
Obrazek

Kapusty ozdobne-teraz pięknie się przebarwiły. Muszę poszukać zdjęć.
Obrazek

Piękna morelowo-pomarańczowa dalia z przeceny ;:167
Obrazek

Jeszcze zbierałem arbuzy!
Obrazek
Obrazek

Nadszedł również czas na moje przepyszne winogrono. Było strasznie słodkie ;:215
Obrazek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

:wit Witaj Julianie. Przyszłam z rewizytą, i powiem, że jestem w dużym szoku ;:oj .Jak sobie pomyślę, że nasz prawie czternastolatek tylko siedzi przed komputerem,to wierzyć mi się nie chce że Ty grzebiesz się w ziemi ;:196. Przez ciebie myślę o arbuzach-one serio rosły bez osłony? Niech ogród dalej sprawia Ci dużo radości ;:215
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian a kiedy sadziłeś te póżne arbuzy; czy to jakaś specjalna póżna odmiana? Hosta pachnąca jest super!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witaj Kasiu :wit Kilka dni temu skończyłem 15 lat, więc jestem trochę starszy od Twojego syna :D Szczerze mówiąc, to nie ciągnie mnie do informatyki, komputera ;:185 Coś tam umiem zrobić, ale jestem głównie na forum ;:168 Za to uwielbiam ogród, przyrodę i wszystko co z nią związane. Arbuzy naprawdę rosły bez osłony, bo na początku chciałem posadzić kukurydzę i słoneczniki po obwodzie pola, ale jakoś czas zleciał i nic nie posiałem. Rosły na czarnej włókninie, więc miały cieplej, a ja nie musiałem wyrywać zielska ;:333 Spróbuj uprawy arbuzów, warto. Taki arbuz jest cudowny w smaku. Na AWN wyślę nasiona, więc możesz zamówić ;:173

Igalo Witam! Wszystkie arbuzy siałem chyba 14 lub 15 kwietnia, a wysadziłem chyba pod koniec maja/ na początku czerwca. Trzeba sprawdzić jaka jest pogoda, bo musi być dość ciepło, aby rozsada od razu zaczęła rosnąć :) Nie miałem specjalnych późnych odmian, bo one prawie cały czas kwitną, więc owoce są w różnych terminach ;:215 Też bardzo lubię tą hostę! Ma piękne liście, które świetnie nadają się do bukietów :D

Teraz dalsza część zdjęć ;:108
Tym razem z drugiego wyjazdu nad Bałtyk :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”