Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie przygarnij kota - jak trafisz takiego killera jak mój Francek, to żadna nornica Ci już nie podskoczy :D
Czym Ty karmisz te swoje arbuzy, że Ci takie wielkie rosną? :shock:
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witajcie w nowym miesiącu :wit
Jak ten czas leci, za chwilę rozpocznie się już nowy sezon ogrodniczy. Tylko do marca poczekać i można zaczynać prace ogrodowe ;:108 Nasiona już zamówiłem i przyszły wczoraj, to chyba ostatnie zakupy na 2020 rok, bo później nie będę miał miejsca, żeby gdzieś posiać ;:306

Stefcio Tak to nagietek. Ostatnio coś mi nie chcą rosnąć. Dwa lata temu wyrywałem, bo zbyt mocno się rozsiewał, obcinałem przekwitnięte kwiatostany i może to go wybiło :?

Katiusho Dziękuję i zapraszam ;:108 Arbuzy uwielbiam i w przyszłym sezonie na pewno znów powiększę uprawę. Cukinie też bardzo lubię, ale już w połowie sezonu zaczynało brakować pomysłów co z niej robić. Tyle jej było! Dwubarwną różę upolowałem na przecenie i szkoda, że nie widziałem jej po raz drugi. Świetna pachnąca odmiana. Kropla wody na kapuście :wink:

Mirku Miło mi Cię gościć w moim ogrodzie. :D Bardzo dziękuję i również tego życzę!

Kasiu Kota przygarniałem już kilka razy, ale jak to na wsi bywa, pójdzie tam gdzie inne koty. Pewnie zawsze uciekały do sąsiadów, którzy mają gospodarstwa. Tam koty są to i te się przyłączyły do "tubylców" ;:306 Mam trzy psy, więc też zbytnio z kotami nie darzyły się sympatią, chociaż mieliśmy przypadek, że pies opiekował się kotem jak młodym ;:oj Arbuzy dostają porządną dawkę obornika krowiego i końskiego. Praktycznie na tym rosną przez cały sezon, czasem jeszcze podleję nawozem "jaki mam" i tyle. Muszą rosnąć ;:215

Taki kot nawiedza czasami mój warzywnik. Z tego powodu mam mieszane uczucia. Mam nadzieję, że tylko zabiera, a nie zostawia :;230 Nie patrzcie na zielsko :oops:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

U mnie w tym roku wyrósł jeden szalony Janosik . Miałam 2 szt. Złota Wolicy, obie pękły. Janosik w smaku , był co prawda bardzo słodki i soczysty, ale nie smakował arbuzem. Natomiast odmiana Sugar Baby nie wydała żadnych owoców.
Twoje rozkrojone mniam!!!


Julianie jakie odmiany arbuzów tych rozkrojonych pokazałeś ;:108
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

U mnie Janosik jest jedną z najgorszych odmian :? Często zdarza się, że jest włóknisty i niejadalny, pusty w środku. Jak już jest odpowiedni to smak trochę mdły. Mi nie smakuje i raczej posieję go tylko dla zachowania odmiany i aby wykorzystać nasiona (jeśli jeszcze mam tę odmianę). Złoto Wolicy to jedna z lepszych odmian, zwłaszcza jak jest bardzo dojrzała, ale nie przejrzała, taka na granicy. Sugar Baby też lubię ;:215
To może przegląd tegorocznych odmian jakie miałem:
1. Złoto Wolicy
Obrazek

2. Sugar Baby
Obrazek

3. Bingo
Obrazek

4. Rosario
Obrazek

5. Crimson Sweet
Obrazek

6. Janosik
Obrazek

7. Yellow Lady
Ta odmiana wyrosła w dwóch wersjach. Obie żółte w środku, ale miały inny wzór na skórce i inny kształt :)
Obrazek

Obrazek

8. Cream of Saskatchewan
Obrazek

9. Black Pearl
Dwie wersje kolorystyczne skórki wyrosły. Oba żółte w środku, pękły przy ściskaniu, aby sprawdzić dojrzałość.
Obrazek

Obrazek

10. Moon and Stars
Obrazek

11. Red Star
Obrazek

12. Arbuz z Rosji
Obrazek

13. Klondike
Obrazek
Niektóre zdjęcia są z 2018 roku.
Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2593
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Galeria arbuzowa obłędna! :D Pestki na następny sezon masz swoje czy jednak kupujesz? A szczepiłeś arbuzy?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Mam swoje pestki i pestki kupione w poprzednich latach. Starczą mi jeszcze co najmniej na jeden sezon :D Próbowałem szczepić, ale coś nie chciały mi rosnąć. Posadziłem go w złym miejscu i nie miał jak się rozrastać :roll: Wiosną będę znów szczepić ;:108
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie, pokazałeś odmiany o których a). Nie miałam pojęcia :oops: , b). Dostałam ślinotoku :;230 ;:167
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Weszłam podczytać Twój wątek z ciekawości, kogo to nasz Mirek19 nominował w konkursie miesiąca .
Jestem zachwycona Twoim ogrodem a przede wszystkim arbuzami.
A myślałam, że po wizycie u Mirka_z ( małopolskiego) już mnie nic w tej materii nie zdziwi.
Wspaniałe ;:215
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Podziwiam te wszystkie twoje dorodne arbuzy. ;:63 ;:63
Może i ja skuszę się na posadzenie jakiegoś.
Który najlepiej rośnie i owocuje ?
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Hej Julek ! Wraz z nowym rokiem wracam po długiej przerwie na forum i odwiedzam dawniej śledzone wątki i nadrabiam zaległości ! Wspaniałych okazów arbuzów się doczekałeś, gdybym miał większą działkę to zdecydowanie bym też się za ich uprawę ale może w tym roku chociaż jeden egzemplarz się u mnie pojawi :P
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

--julian-- pisze:Mam swoje pestki i pestki kupione w poprzednich latach. Starczą mi jeszcze co najmniej na jeden sezon :D Próbowałem szczepić, ale coś nie chciały mi rosnąć. Posadziłem go w złym miejscu i nie miał jak się rozrastać :roll: Wiosną będę znów szczepić ;:108
Julianie możesz napisać więcej na temat szczepienia :D
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cześć.
Przeczytałem twój wątek i jestem pełen podziwu.

W tamtym roku rozpoczeła się moja przygoda z ogrodnictwem ;:138
Na początek posadziłem drzewa i krzewy owocowe a tej wiosny na poważnie zaczynam z warzywami.

Chciałbym się zapytać ile miejsca zajmuje Ci uprawa arbuzów? Z tego co czytałem to sadzisz kilka odmia i pozyskujesz z nich nawet nasiona. Czy z własnych nasion też masz ładne arbuzy? Nie następuje ich krzyżowanie?
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witam Julianie :wit z przyjemnością dopisuję się do wątku - pierwszy raz widzę taką kolekcję arbuzów ;:oj zaznaczam i czekam z niecierpliwością na kolejny sezon ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”