Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Hej
Zacznę dziś od zdjęć, a odpowiem jutro ;:131

Obrazek

Obrazek

Piwonie majowe-lekarskie już przekwitły ;:145 Na szczęście zaczynają chińskie :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje poletko liliowcowe (wszystkie kępki pochodzą z jednej kępy dzielonej w zeszłym roku ;:oj ) Tak wiem, dużo chwastów, ale już je wyrwałem :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam ;:19
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cudnie jest u ciebie, no i wyobrażam sobie ten piękny zapach....
Jaki masz lliowiec, że aż tak się rozrósł?
Ja niedawno kupiłam Cat's Cradle ale jakoś wolno mi rośnie...albo ja jestem zbyt niecierpliwa ;:173
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Brawo ;:138
Widać efekty,a ze troszkę zielska, no cóż to tez przyroda :wink:
Moje jagody kamczackie tez zaczynają ciemnieć ;:108
Julek, powiedz czy dostałam kawałek tych cudnych kremowych irysów. Miałam takie jeszcze w domu rodzinnym niestety przepadły.
Dobrego zakończenia roku szkolnego ;:168
Może w czasie wakacji wpadniesz po więcej roślinek :lol:
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Nie dziwię się, że uwielbiasz piwonie, bo to bardzo piękne kwiaty. A w dodatku bardzo różnorodne i przepięknie pachnące.

Widzę, że Twoje ogrodnicze zasoby sukcesywnie się powiększają ;:63

A i irysy bardzo ładne.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ładna kępa irysów, u mnie niestety taki natłok że coraz mniej kęp :wink: Piwonie to wspaniałe kwiaty i chyba wszyscy je lubimy, a niektórzy aż do obsesji ;:306 Pozdrawiam! :wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie piwonie pierwsza klasa :D Liliowce też pięknie się zagęszczą już niedługo. Bardzo lubię i jedne i drugie :D
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cześć :wit
I tak to jest ze mną - obiecuję, że odpowiem, a jakoś tak to wychodzi, że nie odpowiadam na Wasze posty i nie wklejam nowych zdjęć, które co chwilę się zmieniają ;:131 No cóż będę musiał to nadrobić. Ogólnie to teraz prawie cały czas od powrotu ze szkoły do zachodu Słońca jestem na dworze i podlewam, podlewam, podlewam i sadzę jeszcze rozsady 8-) Niech popada trochę, bo trawnik robi się żółty ;:145

Wszystko tak szybko przemija i ucieka jak piasek przez palce... tak bardzo bym chciał jeszcze raz poczuć od nowa tą Wiosnę, cofnąć czas, gdyż ten, płynie nie ubłagalnie szybko i... i praktycznie za chwilkę będą już wakacje :roll: Zauważyliście to samo co ja i moja mama, że z roku na rok, wszystkie dni i święta (Boże Narodzenie, Wielkanoc), urodziny najbliższych przemijają coraz szybciej i tak na prawdę nie mamy po nich żadnych wspomnień ;:202 ;:145 Szkoda,że tak się dzieje w dzisiejszym świecie, że tradycje odchodzą w niepamięć i zamiast przygotowywać się do czegoś, by jak najlepiej spędzić czas z rodziną, to zapominamy o uczuciach i traktujemy to jako takie przyzwyczajenie, nic nadzwyczajnego :cry:
Nie wiem dlaczego tak mnie dziś naszło na takie rozmyślania, ale to tylko prawda ;:224
No nic, idę spać. :D ;:19 Nie mówię kiedy odpowiem, bo może być różnie ;:306 ale postaram się jak najprędzej ;:170


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na dobranoc zostawiam irysy mojej Babci i Cioci ;:168
Dobranoc ;:19
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Przepiękne kwiaty i jakie dorodne :!: Teraz każdy ma bardzo dużo pracy w ogrodzie więc miło że w ogóle napisałeś!
Ja też jeszcze mam rozsady do nasadzenia... To nie padało u ciebie że musisz dużo podlewać? U mnie na szczęście lało więc mam przerwę w podlewaniu...
Wysadziłeś już arbuzy i melony?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witaj :wit

Ho,ho możesz pogratulować Babci i Cioci irysowej kolekcji ;:63

A co do tradycji, to przecież podobnie jak i historię, to my je tworzymy. Więc jeżeli będziemy kultywować to, co naprawdę jest ważne w świętach, w rodzinie, w naszym życiu, to nie zostanie po nich tylko rachunek, a wspaniałe, ujmujące serce wspomnienia i wspólne przeżycia - no, przynajmniej do czasu, gdy pewien Niemiec się nie dobierze do naszej pamięci :wink: ;:306
To od nas zależy, czy będziemy brać życie tylko materialnie, czy też zamiast mieć będziemy woleli być.

I takim to oto przemyśleniem się z Tobą dzielę. Ciekawa jestem, co Ty z tym w życiu zrobisz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów na zbliżający się koniec roku szkolnego.
:)
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cześć :wit
Znalazłem trochę czasu, by odpowiedzieć :heja Siedzę sobie przed domem i chłodzę się w cieniu ;:173

Mariuszu Piwonie pięknie kwitły, lecz już skończył się spektakl ;:145 Ostatnie pąki się rozwiną lub nie, bo są małe... Warzywka też u mnie trochę słabo wschodzą :|
Tak kwitły:
Obrazek

Igalo Mrówki na pąkach piwonii też u mnie są zawsze, ale jakoś nie zauważyłem by je osłabiały, czy coś w tym stylu. Chyba żyją w zgodzie i sobie nie szkodzą nawzajem :) Pachniały te moje kosaćce, chociaż zaniosłem do szkoły bukiet na biurko nauczyciela, to niektórzy z klasy mówili, że strasznie śmierdzą te kwiaty, a inni, że pachną cytryną :D Więc opinie są raczej podzielone ;:131 Twoje arbuzy będą na pewno, bo teraz z pewnością podrosły w te upały. Moje melony w większości jeszcze w doniczkach, ale jutro na pewno je wysadzę, bo mam wolne od szkoły :heja


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto dziękuję serdecznie ;:180 Arbuzy wysadziłem, w doniczkach zostały tylko te najmniejsze, które za kilka dni również pójdą do gruntu ;:131 Oby pogoda im sprzyjała w tym roku ;:108

Teraz są już trochę większe, bo zdjęcie robione kilka dni temu po wysadzeniu 8-)
Obrazek

Marysiu Irysy naprawdę mocno się rozrosły i za jakiś miesiąc na pewno będę je rozdzielał, żeby zrobić sobie miejsce na inne kwiaty ;:306 Bardzo ładny ten piaskowiec górski, wart uwagi ;:215 Arbuzy muszą nam się udać ;:168 Chyba muszę spróbować tej metody, bo moją kapustę pekińską coś zjada, ale tego robala nie widać... do tego dziś wyrwałem jedną, bo coś tak więdła... a ona nie miała już korzeni ;:145 Tylko białe robaki :cry: Przyda mi się dużo deszczu. Jest straszna susza, nawet chwasty zdychają...
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Olu Moja ziemia od kilku lat co roku też była nawożona obornikiem, ale w tym roku stwierdziłem, że nie nawożę, bo jakoś nie miałem zbytnio czasu i chęci, a niektóre warzywka nie lubią mieć co roku świeżego obornika, więc Twój warzywnik będzie piękny i kolorowy w tym roku ;:138 Już nie mogę się doczekać zdjęć tego królestwa owadów ;:215 U mnie na różach też mnóstwo mszycy było, ale na szczęście trochę opanowałem sytuację ;:173 Zastosowałem wywar z cebuli i podziałało :heja Zrobiłem dwa opryski (dwa dni) i większość robali uciekła/wymarła :tan Powtórzę oprysk jeszcze raz, tylko muszę tej cebuli nagotować... Przeszkody trzeba pokonywać, bo co nas nie zabije to nas wzmocni ;:108

Kasiu Witam kolejnego gościa w moim wątku ;:333 Tak, tak ogród podgrzewany :;230 A może po prostu u mnie jest jakiś mikroklimat?? ;:306 Tamte tulipany to może i Triumph... ja tam nie powiem, czy to one czy nie, bo aż tak się na tym nie znam ;:224 Fajnego masz psa ogrodnika, widać, że lubi pracować w ogrodzie ;:215 Niestety na moim kasztanowcu już widać żerowanie szrotówka.
Dziękują za miłe słowa <3

Igalo Liliowiec to ten najzwyklejszy pomarańczowy, ale ładny. Zaczął już kwitnąć. Poczekaj aż Twój liliowiec się zadomowi, to dopiero zacznie rosnąć ;:108
Takiego mam:
Obrazek

Julio Moje jagody niestety się skończyły, a były takie dobre ;:174 Dostałaś ode mnie tylko żółte irysy, ale jeśli chcesz mogę wykopać dla Ciebie również ten kolor ;:108 Bardzo się rozrosły, dlatego i tak będę musiał je podzielić ;:333 Możemy pomyśleć o jakichś odwiedzinach w wakacje ;:173

Kalia od Ciebie zakwitła :tan i te zielsko w tle, wstyd :oops: Krokosmia coś nie chce mi rosnąć i jest strasznie mała, to pewnie przez moją kiepską ziemię ;:174
Obrazek

Beato Taak, piwonie to przepiękne kwiaty, które kojarzą się z starymi ogrodami babć, ale komponują się równie pięknie w nowych założeniach :)
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Marysiu Dziękuję, u Ciebie coraz mniej kęp, ale na pewno odmian przybywa :lol: Ja też powoli dostaję obsesji na punkcie tych kwiatów 8-)
Olu Liliowce już zaczynają swój pokaz, ale mam na razie tylko jedną odmianę, bo ta z Lidla, którą posadziłem w tym roku, po prostu nie przeżyła ;:222
Igalo U mnie jest straszna susza, że chwasty wysychają ;:202 Nie padało od tak dawna... no dobra wczoraj pokropiło przez może 5 minut, ale to nic nie dało ;:145 Musiałoby padać chyba przez całą noc i dzień, by namoczyć ziemię ;:180 Jak już wspominałem arbuzy w większości posadzone, a melony jeszcze czekają do jutra, kiedy to mam plan je wysadzić ;:65
Beato oczywiście przekażę gratulację mojej Babci i Cioci ;:173 Dziękują za Twoje przemyślenia i chcę bardziej przeżywać wszelkie uroczystości i okazje do świętowania czy uczczenia czegoś/kogoś :D


Piwonie mojej drugiej Babci:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Takie margaretki/stokrotki same mi się w tym roku wysiały:
Obrazek

A takie kwiaty rosną u mnie dziko na drugim warzywniku:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Maków w tym roku jest u mnie mnóstwo, ale jak chcę iść zrobić zdjęcie to już płatki opadły... będę musiał wstać wcześnie rano ;:333

We wtorek wieczorem odwiedził nas... JEŻ :tan Piękne stworzenie i jakie słodziutkie :) :wink:

Obrazek

Obrazek

Zobaczcie jaki arbuz mi wyrósł..., w tym roku lecą jak na drożdżach, jeszcze trochę i będą zbiory ;:oj

Obrazek
...arbuz z Tesco
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie nie widać żadnych zdjęć więc wpadnę innym razem! Arbuzy niestety nie chcę u mnie róść, sadzonki padają po kolei a dwie w tunelu stoją jak zaklęte. Jednak będę dalej walczyć ;:134
Miłej niedzieli i niech ogród rozkwita ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”