Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Igala pisze:Ja w tym roku 1-szy raz bedę mieć melony, mam 4. Czy tobie się udawały zwykle? A kapusty żadnej nie umiem wyhodować bo mi szkodniki atakują zaraz... i szkoda zachodu i miejsca. Ja nie używam chemii i nie mam szans na wiele warzyw, kalafiory i brokuły też w przeszłości
były bez szans... Dlatego zdecydowałam się z kapustnych tylko na jarmuż bo jego jakoś łatwiej dopilnować mi...
U mnie wreszcie w nocy padało :heja a suszę mamy ogromną... Mimo podlewania wschody mam marne a bób zaczął już żółknąć i przestał rosnąć..
Za to rozsada dyń, ogórków, pomidorów i oberżyny jest ładna ale jeszcze nie wysadzam bo czekam na deszcz i zimną Zośkę...
Na buraki nie mam żadnych szans bo u nas mnóstwo saren i od razu zjedzą, nawet za wysokim ogrodzeniem i oświetleniem.... Nawet nie sieje bo to nie ma sensu... W tamtym roku zjadły mi nawet część róż.... Wygląda mi na to że Małopolska jest zapleczem hodowli dziczyzny dla jej wielbicieli... ale straty mamy wszyscy ogromne...
Melony mam po raz pierwszy, więc to dla mnie nowe doświadczenie :D Kapustę też mam pierwszy raz, a szkodniki na kalarepie też zawsze mam, ale w tym roku chcę z nimi trochę powalczyć, bo chciałbym zjeść kapustę, a nie jakieś sito z liścia ;:306 Zresztą, na pewno warzywa i owoce z ogródka będą mniej chemiczne niż te ze sklepu, nawet jak zastosuje się chemię ;:131 Oczywiście będę stosował jakieś naturalne środki, które mam nadzieję pomogą...
Też mam marne wschody i nie ma marchewki do przerywania przez to ;:185 Jest taka rzadka :cry: Nie wiedziałem, że sarny tak bardzo lubią buraki :shock: Nawet róże Ci wyjadły ;:222 Moją przecież tyle lasu, ale wiedzą co dobre, no z tym trzeba się zgodzić :;230
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian piwonie już Ci kwitną ;:oj u mnie jeszcze wszystko w pakach :). No sadzonki bardzo ładne, arbuzy będą jak się patrzy. Powiem Ci, że masz rację, że swoje warzywka to całkiem inny smak, ale jak patrzę z roku na rok na wschody marchewki, o pietruszce już nie wspomnę.. to mam coraz mniej chęci na sianie, bo marnie wschodzi to wszystko jak nie wiem...
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Mnie marnie wzeszła marchewka na taśmach, oraz cebula. Marchew wysiana jest ok ale to przebieranie jej to niezły bal...
U mnie piwonie też jeszcze w pąkach i do tego są atakowane przez mrówki... a potem mają tak olbrzymie kwiaty że osłabione łodygi się pokładają... Tłukę te mrówki na potęgę, sypie proszek a one ciągle są i są....
Dzisiak kupię mąki kukurydzianej i rozsypie wszędzie z nadzieją że populacja albo się zmnejszy albo zmieni lokalizację...

Piękne masz kosaćce, pewnie pięknie pachną? Moje też jeszcze w pąkach.
Ale duże masz arbuzy!! Moje to dopiero wyszły (siostra je robiła) i są maleństwa ale się zabrały i rosną i zielenieją... Oczywiscie połowa padła. Za to melony są ładne i wiążę z nimi dużą nadzieję bo bardzo je lubię...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Piękne iryski u Ciebie :)
Arbuzów jeszcze nie wysadzasz? Po takiej tropikalnej wiośnie lato może być dobre dla arbuzków ;)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie masz śliczne irysy i takie duże kępy! Piwonie u Ciebie w rozkwicie, a u mnie majowa jeszcze w pąkach. Floksy na skalniaku faktycznie wyglądają prześlicznie, a ja w tym roku odkryłam równie ładny piaskowiec górski, niestety jest tylko biały. Będą arbuzy? u mnie też :D przynajmniej mam taka nadzieję, bo to pierwszy raz :D
Wyczytałam w poradach netowych że ślimaki i gąsienice w kapuście można likwidować zlewając główkę o zmierzchu wodą o temp. 60 st. , bo kapucha ja wytrzymuje a żyjątka nie. Ja posadziłam co prawda wczesną i w tunelu ale jak urosną późne to może spróbuję tej metody? Pozdrawiam i życzę podlewania z góry i dzięki temu lekkiego plewienia :wit

Słówko do Igala mrówki zawsze chodzą po piwoniach i nie robią im krzywdy, piwonie są słodkie :D
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ja mam w warzywniku najlepszą ziemię :D Od lat nawożona obornikiem , co roku orana. W ogródkach dla odmiany w jednym glina, w drugim piach. Jednoroczne najlepiej mi idą w właśnie w warzywniku. Dlatego posiałam ich tam cale grzędy plus spore pasy mieczyków :D Można więc powiedzieć że mam trzy ogródki :D Mam tą samą odmianę piwonia co ja. Bardzo je lubię . Cudowny, odcień , bardzo przyjemny zapach. I piękne irysy. Jestem nimi zauroczona po prostu. Wschody marchewki i pietruszki u nas jak rok temu..czyli bardzo kiepsko Rok temu Mama siała pietruszkę cztery razy aż łaskawie coś wyszło i w tym roku zapowiada się na to samo. Na kapuście już :D były szkodniki, na rzodkiewce też , no i na różach.. Standardy ogrodnicze niestety. Jednak jakoś nas to nie zraża ..i dalej robimy swoje :D
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

No nie wytrzymam, jak się nie wpiszę.. :D
Masz strasznie fajny wątek, a jeszcze fajniejszego kręcioła na ogród!
Zgadzam się z podejrzeniami o podgrzewanie ogródka, to nie jest normalne, żeby tak wszystko kwitło i rosło, a zwłaszcza piwonie - u mnie jeszcze w pąkach, a u Ciebie już tak cudne kwiaty?! Dmuchawy masz poustawiane, czy ogrzewanie podgruntowe..
A propos tulipanów, te długo kwitnące w odcieniach fioletu, czy to aby nie Triumph? U mnie bije rekordy wytrzymałości w kwitnieniu, po zdjęciach podobny do tych ze stron 7 i 8 Twojego wątku.
A kasztanowca pozytywnie zazdraszczam - u mnie są dwa egzemplarze, jeszcze nie kwitnące, żeby było śmieszniej obydwa posadzone przez psa..., przyniósł sobie ze spaceru kasztanka dwa razy i zakopał w ogródku. Teraz jeden ma metr, drugi jakieś 0,7m....

Pozdrawiam i będę zaglądać!
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Hej
Zacznę dziś od zdjęć, a odpowiem jutro ;:131

Obrazek

Obrazek

Piwonie majowe-lekarskie już przekwitły ;:145 Na szczęście zaczynają chińskie :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje poletko liliowcowe (wszystkie kępki pochodzą z jednej kępy dzielonej w zeszłym roku ;:oj ) Tak wiem, dużo chwastów, ale już je wyrwałem :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam ;:19
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Cudnie jest u ciebie, no i wyobrażam sobie ten piękny zapach....
Jaki masz lliowiec, że aż tak się rozrósł?
Ja niedawno kupiłam Cat's Cradle ale jakoś wolno mi rośnie...albo ja jestem zbyt niecierpliwa ;:173
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Brawo ;:138
Widać efekty,a ze troszkę zielska, no cóż to tez przyroda :wink:
Moje jagody kamczackie tez zaczynają ciemnieć ;:108
Julek, powiedz czy dostałam kawałek tych cudnych kremowych irysów. Miałam takie jeszcze w domu rodzinnym niestety przepadły.
Dobrego zakończenia roku szkolnego ;:168
Może w czasie wakacji wpadniesz po więcej roślinek :lol:
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Nie dziwię się, że uwielbiasz piwonie, bo to bardzo piękne kwiaty. A w dodatku bardzo różnorodne i przepięknie pachnące.

Widzę, że Twoje ogrodnicze zasoby sukcesywnie się powiększają ;:63

A i irysy bardzo ładne.

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ładna kępa irysów, u mnie niestety taki natłok że coraz mniej kęp :wink: Piwonie to wspaniałe kwiaty i chyba wszyscy je lubimy, a niektórzy aż do obsesji ;:306 Pozdrawiam! :wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie piwonie pierwsza klasa :D Liliowce też pięknie się zagęszczą już niedługo. Bardzo lubię i jedne i drugie :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”