Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Mariuszu Arbuzy cały czas rosną i pojawiają się nowe owoce :tan Winogrono ma w tym roku wyjątkowo dużo owoców, a grona są w dużej części pełne i zwięzłe ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcia z 29 czerwca :wink:

Ewo Jeszcze trochę i przekonam się czy arbuzy własnej hodowli są smaczne :D Ty się zachwycasz moimi arbuzami, natomiast ja Twoimi pięknymi i dorodnymi różami ;:168
Dla Ciebie:
Obrazek

Marto Dziękuję w imieniu moich arbuzów ;:180 No oczywiście, że musi być ;:306 Teraz modne są nowoczesne ogrody :wink: A w dodatku 'mała' architektura ogrodowa też jest pożądana wśród zieleni :;230
Pozdrawiam i fota dla Ciebie też musi być :) :
Obrazek

I inne takie tam:
Obrazek
Zdjęcie z hamaku :wink: Jak widać na powyższym zdjęciu, na pierwszym planie, ukazany jest idealnie wysuszony przez suszę i słońce trawnik :;230 :;230

Obrazek
Niezawodne "Babcine" petunie, które same się co roku wysiewają ;:215

Obrazek
I ze spacerku między polami :D

Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie śliczne ostatnie zdjęcie ;:167 Za lelijkę dziękuję! a swoją drogą pierwszy raz słyszę, że babcia wnukowi na komunie kupuje storczyka! Z takiej rodzince musi wyrosnąć miłośnik przyrody ;:168
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julinie Bardzo dziękuje ci za śliczny kwiat , To chyba pysznogłówka, ale jeszcze nie widziałam jej w tak pięknej barwie. Odpoczywaj latem ile tylko zdołasz . U mnie się akurat tak ułożyło, ze tegoroczne wakacje mam wyjątkowo pracowite :D Ledwo na ogórek czasu wystarcza :D . Masz szałwię trójbarwną. Siałam w tym rok na parapecie . Dobrze zdała egzamin ale niestety nasionka miały być trójbarwne, a roślinki wyszły tylko różowe. Storczyk prześliczny. Ujęła mnie jego historia ;) Och gdyby więcej młodych ludzi było tak wrażliwych na piękno przyrody jak Ty świat zdecydowanie byłby lepszy :D Lilijka dla Marysi również piękna. .Wspaniała fotka ze spaceru. Dawniej obok mojego domu rozciągały się podobne widoki, a teraz mam tylko zarośnięte ugory. J
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie ślicznego falka mi zapodałeś, bardzo lubię te kwiatuchy, dziękuję ;:215

Fajne focie, arbuzy wielkie jak nomen omen arbuzy ;:306, a to zdjęcie pola bardzo klimatyczne ;:333

Udanych wakacji życzę i pozdrawiam
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie co za dorodne arbuzy ! Bardzo Ci gratuluję, niektórzy nie mają do nich szczęścia :? Moje rosną w tym roku wyjątkowo słabo, ciekawe czy coś zjem ? :wink:

Mam identyczne petunie jak te Twojej babci, niezawodne, kwitną non stop i są bezobsługowe :D
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witajcie :wit
Po tak długiej przerwie w regularnym pisaniu na Forum mam niezłe zaległości :lol: Postaram się jakoś to nadrobić, no ale nic nie obiecuję, bo różnie może być, gdyż są wakacje i po prostu nie mam czasu ;:224
Wszystko tak szybko rośnie, kwitnie i przekwita :roll: Mam dość sporo zdjęć, ale są one po prostu już nie aktualne. Ten rok jest naprawdę zwariowany i bardzo wyjątkowy. Wszystko dojrzewa wcześniej... moje winogrono było zawsze dojrzałe w połowie/pod koniec sierpnia, a w tym roku już dojrzewa ;:oj Pośpieszyło się trochę :)

Marysiu Storczyk był takim dodatkiem do prezentu, zastępującym bukiet kwiatów ;:224 Jak widać jest żywotniejszy od nich i powtarza kwitnienie :lol:
Olu Tak to pysznogłówka. Nie dość, że piękna to jeszcze ślicznie pachnie ;:215 Mówisz, że na ogródek ledwo czasu Ci starcza, ale widząc zdjęcia w Twoim wątku , mógłbym powiedzieć, że jest na odwrót - ledwo czasu starcza na pracę, bo tak pięknie wypielęgnowany masz ogródek ;:306 ;:138 Szałwia trójbarwna jest bardzo fajną roślinką, bo raz posiana zostaje na dłużej. Dziwne, że masz tylko jeden kolor, ale dałem w tym roku sadzonki mojej babci i jej też wyrosły wszystkie w jednym kolorze, ale fioletowe, a u mnie są wszystkie trzy. Może to zależy od ziemi?? Bardzo mi miło, że tak o mnie piszesz. Szkoda, że pola dookoła Twojego ogrodu zamieniły się w ugory ;:222
Beatko ;:306 Tak, arbuzy są jak arbuzy :D Dziś zjedliśmy pierwszego i był bardzo smaczny ;:215
Seba Dziękuję za gratulacje ;:180 W tym roku wyjątkowo ładne mi urosły z czego bardzo się cieszę. Na pewno zjesz w tym roku swojego arbuza, przecież u Ciebie jest to już powoli "tradycja" :;230 Te petunie są na prawdę urocze i nic nie trzeba robić, a one i tak będą piękne i świetnie się rozsiewają ;:108

Pozdrawiam :wit
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

To teraz czas na zdjęcia :wink: Niektóre trochę bardziej aktualne, a inne troszeczkę mniej 8-)


Obrazek
Kwitną białe floksy :)

Obrazek
Taka samosiejka słonecznika wyrosła mi w marchewce ;:oj

Obrazek
Kupiłem sobie na targu nowego liliowca :tan Jeszcze jest w doniczce, bo nie wiem gdzie go posadzić ;:218

Obrazek
Zakwitła dalia "Arabian Night" :D

Obrazek
Arbuzy...
Obrazek
Arbuzki...
Obrazek
Arbuziątka ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kwitną lilie ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek
Zjedliśmy pierwszego arbuza ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie korzystaj z wakacji, bo po to je masz żeby wypocząć nawet od komputera. Jednak miło że o nas pamiętasz :D Arbuzów jedynie zazdraszczam ! U mnie niestety jak nie ślimaki to powieszoną roślinę załatwiły nornice...jeszcze walczy o życie, ale owoc wielkości jabłka. Moje białe floksy dopiero mają pączki, a liliowiec bardzo ładny i na pewno znajdziesz mu reprezentacyjne miejsce! Miłego wypoczynku :wit
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julian serdecznie pozdrawiam i życzę udanych wakacji ;:3
Gratuluje mini plantacji arbuzów ;:333 ja posadziłam melony ale z marnym efektem, w końcu ślimaki
zrobiły sobie ucztę z maleńkich meloników ;:306 Ładnie z komponowałeś różową lilie z żurawką , wo-gule śliczne
masz wszystkie lilie. Ja też mam samosiejki słoneczników, ptaszki je posiały więc teraz one zbierają plon ;:306
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Witajcie :wit
Trochę zaległości mi się narobiło, ale powolutku staram się nadrabiać :wink:

Mario O Was zawsze będę pamiętał i na pewno nigdy nie zapomnę ;:168 To forum jest tworzone przez tak wspaniałych ludzi ;:215 Szkoda, że Twoje arbuzy są tak atakowane przez intruzów ;:174 Może podsyp cosik ślimakom i nornicom ;:204 Jakąś pożywkę ;:306 Te moje białe floksy chyba przesadzę jesienią, bo w tym miejscu przez cały dzień są ogrzewane przez Słońce i szybko przekwitają... pójdą do półcienia ;:131 Uwierz mi :!: Jeszcze nie posadziłem tego liliowca ;:219 Eee tam, do zimy jeszcze daleko :;230
Pozdrawiam ;:196
Wando Bardzo dziękuję ;:168 Też mam melony i niezbyt dobrze rosną, bo mam dwa krzaczki i tylko po jednym owocu na roślinie, a gdzieś czytałem, że może urosnąć ich nawet do 6 sztuk ;:oj Trzymam kciuki, by Twoje melony jeszcze coś zawiązały i owoce dojrzały ;:333 Nawet specjalnie nie robiłem tej kompozycji, bo ogólnie ta lilia też była niespodzianką, bo takowej chyba nie sadziłem, a jednak jest :D Ptaszkom też coś się należy skoro tak pracowały siejąc nasiona :;230 Pozdrawiam ;:196

Sezon arbuzowy w pełni, więc muszą być również żniwa :wink: Oto one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Część arbuzowa na dziś zakończona :wink:
Cdn.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

~~Część Kwiatowa~~
Mieczyki
Kwitną cudnie i czarują oczy. Po prostu chce się na nie patrzeć godzinami. Bardzo dostojne i zawsze eleganckie kwiaty na każdą okazję czy uroczystość. Występują w wielu odmianach ukazując tysiące kolorów i ich połączeń. Za to wszystko je kochamy i uwielbiamy. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lilie
Pachną niesamowicie i imponują kwiatami. Zawsze modne i dające wiele radości w ogrodzie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róże
Są ikoną, kojarzoną z ogrodem. Zwłaszcza starym i babcinym. Często nazywane królowymi ogrodów i roślin. Częste bywalce bukietów, wiązanek i różnych kompozycji. Czerwona róża to symbol miłości. ;:167 Żółta, choć równie piękna często kojarzona jest z negatywnymi myślami ;:174

Obrazek

Obrazek


Ale mnie wzięło na takie opisywanie ;:306 A co! Jak szaleć, to szaleć ;:306
I jeszcze jakieś zdjęcia:

Obrazek

Zakwitła chryzantema od Julii ;:168
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Julianie za Twoje wspaniałe ogrodnicze serducho masz nagrodę, coś do zjedzenia (ładne mi coś :;230 ) kwiaty cieszą oczy, same przyjemności. Floksy i u mnie posadzone czy to w słońcu czy półcieniu przekwitły migiem, bo gorące powietrze wysusza te maleńkie kwiatuszki....taki rok! Zmiksuj sobie arbuza z miętą i do lodówki jak sie ochłodzi to jest pyszny deserek! Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Mój ogród pod Przemęckim Parkiem Krajobrazowym

Post »

Brawo Julek ;:138 ślicznie obrodziły Twoje arbuzy gratuluję, bo u mnie niewypał zjadła je fuzarioza podczas mojej nieobecności.
Zresztą Twój ogród bardziej kolorowy niż mój mimo podlewania.
Róże masz zdrowiutkie, floksy bez mączniaka, a lilie cudowne aż czuję zapach.
Pomału nadchodzi termin przesadzania piwonii więc jak masz miejsce i ochotę to zapraszam :)
Miłej końcówki wakacji.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”