Ogrodek tymczasowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ogrodek tymczasowy

Post »

Witajcie ;) jestem nowa na forum. Niestety nie mam swojego ogrodka na stale. Ale moze na kilka lat ;). Ogrodek byl obsadzony psimi kupami. Trawa w wiekszosci wytarta, wymieszana z petami z papierosow.
Obrazek

Z mezem postanowilismy zrobic rewolucje I wyszlo to tak;
Obrazek

Zamierzami posiac trawe I zasadzic rosliny pnace, troche warzyw I kwiatow ktore kielkuja juz w doniczkach.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witam :wit
Bardzo ciekawie wyglądają te rabatki podwyższone. Do tego kamienny murek jako obrzeże. Cudo :roll: Co tam będzie rosło?
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witaj. Po lewej stronie na razie posialam groch I fasole, tak zeby nie bylo mi szkoda jak padnie w cieniu. Myslalam tez nad funkiami I niecierpkiem bo podobno dobrze daja sobie rade w cieniu. Nie znam sie za dobrze na roslinach, wiec nadal szukam, czytam I mysle co moge dac . To moj pierwszy ogrodek, do tego nie na stale wiec ciezko cos zrobic. Za drzewkiem chce dac paprocie. Obok drzewka posadzilam jakies cebulki ktore znalazlam na rozkopanej drodze po wycince drzew w lesie. Na wprost myslalam o warzywach . Po prawej poziomki. Mam tez wysiana w domu trawe pampasowa , ktora docelowo ma isc w miejsce przy moim fotelu pod zadaszeniem. Mam mieczyki ale nie wiem czy sie uda z cebulek cos wyhodowac. Do tego kocimietka I lawenda, na plot rozne pnace rosliny jak powoj , wilec, groszek pachnacy itp.. Co z tego wyjdzie , nie mam pojecia. Pozdrawiam.
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Kilka zdjec, jak by ktos wiedzial co to jest, to byla bym wdzieczna za informacje ;)


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witaj Evii . ;:196
Na drugim zdjęciu masz dąbrówkę - Ajuga reptans
na trzecim śniedek - Ornitogalum umbelatum.
:wit
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witaj ;)
Bardzo dziekuje ci za odpowiedź ;)

Juz troszke nasion posadzilam w ogrodku bo mialo byc cieplo a tu taka okropna deszczowa pogoda przyszla :( maz ma wolne I mielismy trawe siac eh .
Za to w domu sadzonki rosna I maja sie dobrze:
Tunbergia ;
Obrazek

Wilec pierzasty, strasznie szybko rosnie. 3 dni temu wysialam.
Obrazek

Mina:
Obrazek


Poziomki:
Obrazek


Dzis kupilam tez Prymule:
Obrazek

Mam jeszcze sporo nie wysianych nasion :)
Szkoda ze pogoda sie psuje :(

Na koniec storczyki ktore probuja odzyc;)
Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Evi, bardzo fajnie wygląda początek rewolucji. Podwyższone rabaty to jest to co lubię najbardziej ;:108 Teraz tylko odpowiednie rośliny i stworzycie przyjemny kącik do zabawy dla pociechy lub spotkań ze znajomymi. Jeśli masz miejsca półcieniste lub cieniste weź pod uwagę świecznicę lub Rutewkę np Delavaya. W tym roku udało mi się zamówić jedno i drugie, a patrząc po wygooglowanych zdjęciach będą niesamowitą ozdobą ogrodu ;:183
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Nikt nie odwiedza , ale I tak sie pochwale ;)

Pomidor maskotka
Obrazek

Wilec pierzasty rosnie szybko
Obrazek

Tunbergia
Obrazek

Żonkile
Obrazek


Śniadek
Obrazek

Hiacynt
Obrazek

Rojnik
Obrazek

Prymulki, mialy byc zolte I biale I niebieskie ale na gieldzie sprzedawali paletami, nie mozna bylo wybierac. Wiec szukam po sklepach dodatkowych kolorow na sztuki. Niebieskie chyba jednak dam obok bialych.
Obrazek
Obrazek
Na koniec moje odratowane storczyki
Obrazek
Obrazek

Edit;
Oo witaj Nifredil, juz myslalam ze nikt nie napisze. Na razie wsadzilam prymulki w ten nie taki calkowity cien. Poszukam tych roslin. Dziekuje ci bardzo za pomysl :)
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Jak nikt nie zagląda? Ja tu cały czas obserwuję co się dzieje :D Taki ze mnie trochę cichy wielbiciel ;:306
Coraz więcej kolorków jest i coraz więcej słoneczka pewnie ;:3
Justina41
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 sty 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witaj Evi dopiero dziś dojrzałam Twój ogródek, ciężko pracowałam wczoraj w swoim :D
a kwiatki masz piękne
Ja też kupiłam 2 prymulki wczoraj na targu, zakochałam się w nich, a jeszcze pół roku temu nie znałam nazwy żadnego kwiatka orócz róży i tulipana ;:14
jeśłi chodzi o hiacynty super pomysł, wygląda to pięknie a będzie jeszcze piękniej jak się rozwiną.
Ja ;:14 nasadziłam hiacyntów i owszem, ale w donice i tak zostawiłam na zimę. Zastanawiałam się czemu nie wychodzą, więc wczoraj wywaliłam wszystko i były przemarznięte i zgniłe ;:145
a miały być takie cudne ;:145
Ile to jeszcze strat poniosę zanim się czegoś nauczę ;:223
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witajcie. Niebieskie prymulki przesadzilam obok bialych. Hiacynty wybral moj maz. Ja szukalam krokusow ale nigdzie nie ma ;( Szkoda ze Twoje przemarzly, ja sie ciagle boje o moje. Co chwila pogode sprawdzam. Dzis sloneczny dzien, az milo. Wczoraj rano szyko posadzilam zonkile. Balam sie ze zmarzna a dzis taka niespodzianka ;
Obrazek
Obrazek

Sadzonki wystawilam, niech przezwyczajaja sie do warunkow na dworze;
Obrazek
Obrazek

Tutaj najciemniejsze miejsce w ogrodku, nie wiem co da rade tu rosnac z proponowanych roslin:
Obrazek

Widok na calosc;
Obrazek

Dzis przez chwile mi towarzyszyly;
Obrazek
Obrazek

Dziewczyny jakims cudem poszly spac. Wiec resztki nasion zasadzilam w tacki, koper I pietruszke pod plotem na wprost. Gdy sie schowalam przylecial jakis ptaszek z rudym brzuszkiem ;) zostala mi jeszcze do wysiania na ta chwile marchew , rzodkiew, I groszki pachnace.
Dziekuje ze zagladacie, mam motywacje do robienia zdjec ;)
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Witaj Evii - krokusów nie znalazłaś - ponieważ sadzi się je jesienią. Kupisz sobie za parę miesięcy i będziesz się nimi cieszyła za rok :D
Bardzo podoba mi się twój ogródek. Znalazłam go dopiero dzisiaj - więc zaznaczam sobie ścieżkę i będę zaglądać.
Jak masz jakiś problem - to pytaj chętnie odpowiem w miarę posiadanych wiadomości. Aaaaa, o mało nie zapomniałam - pisałaś, że masz mieczyki - nie sadź ich jeszcze, jest za wcześnie. Posadź na początku maja, tak żeby wyszły już po zimnej Zośce, kiedy nie zagrożą im przymrozki. To łatwe w uprawie kwiaty, jeśli bulwy są zdrowe - to powinny Ci zakwitnąć.
=============
A ten rudy przystojniak z ostatniej fotki - to Twój? Jeśli tak, to zazdroszczę, całe życie marzę o rudym kocie.
Justina41
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 sty 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogrodek tymczasowy

Post »

Mnie też wychodzi groszek pachnący, wydział się sam w zeszłym roku ;:138 czyli można już wysiewać
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”