Wiosna.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Biedronko, pewnie i ja sobie odpuszczę tego szczawika, skoro on taki niewdzięczny.

Karolino, wawrzynki zwyczajne są bardzo wytrzymałe, myślę że Twój przeżyje. Kiedyś wycięłam kilka, a one z pozostałych w ziemi korzeni wypuściły nowe. U mnie też sucho, pielić nie trzeba, ale podlewam często 2 razy dziennie. Wrażliwsze rośliny okopałam tak, żeby obok nich były wgłębienia , bo woda rozpływała się wokół i spływała na ścieżki. Podlewam punktowo, bo lanie wężem po liściach jest bez sensu, ziemia pod liśćmi sucha. O, tak , tamaryszki są doskonałe na tegoroczne upały. ;:215

Marysiu, na pewno tego lata w roślinach będzie pogrom . Zima zrobiła też niezłe spustoszenie. Tę hortensję kupiłam bez nazwy, przypuszczam, że to piłkowana Blue Bird. W tym roku dała popis kwitnienia i rozrosła się bardzo. Nie pamiętam, czy jej się liście na jesieni przebarwiają. Kilka gałązek przykopałam do ukorzenienia. Bardzo ciekawa ta buddyjska herbatka ,Oamacha'.
Zatrwian siałam mieszankę kolorów. On chyba lubi gorąc, ale trochę podlewać trzeba.

Janku , a czy ten sześciolistny szczawik miał kiedyś jakieś kwiatki??? Kupowałeś cebulki, czy roślinkę w doniczce?????

Rozchodnikowiec wielki
Obrazek

Goryczka siedmiodzielna, trochę zmarnowana.

Obrazek

Liliowiec 'Złota Laguna'

Obrazek

Słoneczniczek pełny

Obrazek

Lejcesteria piękna 'Jealousy'

Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Wiosna.

Post »

Właśnie wróciłam ze swojego wątku, bo wreszcie znalazłam trochę czasu żeby odpowiedzieć na posty i wkleić trochę nowych zdjęć.
Mój/Twój rozchodnikowiec wielki też kwitnie, wprawdzie jeden z pędów kwiatowych coś złamało, ale rosną następne. Połowa tego co mi podarowałaś powędrowała w świat i również zakwitła.
Zaciekawiła mnie tarczyca bajkalska i nawet już sprawdziłam gdzie można ją nabyć. Czy ona jest całkowicie zimotrwała, czy trzeba ją okrywać?
Mój słoneczniczek pełny w zeszłym roku załatwiły oślizgłe gady i wiosną już nie odbił, ale niedawno dostałam od Marysi sadzonkę słoneczniczka 'Summer Nights' o dużych pojedynczych kwiatach i ciemnych pędach. Może z nim mi się powiedzie.
Wawrzynek pięknie nadrabia brak wiosennego kwitnienia.
Moja goryczka siedmiodzielna zawsze obficie kwitła, a w tym roku ma cienkie i cherlawe pędy i kwiatów raczeju nie będzie, natomiast krzyżowa zabrała się za kwitnienie akurat w czasie największej suszy i upałów i pąki zamiast się otworzyć, szybko zaschły.
Do szczawika chilijskiego podchodziłam dwa razy, kwiatów nigdy nie zobaczyłam, a cebulki po pewnym czasie zanikły. Natomiast szczawik Depressa sprawdza się od lat.
Dużo masz kolekcjonerskich roślin, których w ogóle nie znam, ale Ty masz glebę odpowiednią dla tego typu rarytasików, więc możesz z nimi eksperymentować.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Lidziu, rozchodnikowcowi tak się u mnie spodobało, że obficie rozsiał się po grządkach.
Tarczycę mam od ubiegłego roku, zimę przetrwała bez okrywania.
Goryczka siedmiodzielna będzie miała kilka kwiatków, ale inne ledwo żyją.
Tak mnie korci ten szczawik chilijski, ;:14 harmonijkowe listki rzuciły na mnie urok.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiosna.

Post »

Marysia ja do szczaw ka chilijskiego też miałam kilka podejść nigdy zimy nie przetrwał ale po ostatnim zakupie posadziłam go na skalniku podsypałam kamykami a na zimę robię daszek z szybki i od tego czasu zimuje może mógłby mieć więcej kwiatów ale mnie cieszą te co zakwitly
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiosna.

Post »

O goryczka ci kwitnie.
A moja gdzieś się podziała. :roll:
Piękny ten jasny rozchodnikowiec.
On ma takie ciemniejsze liście ?
Lato...lato wciąż bogate w kwitnienia. :)
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Dorciu, dzięki za pozytywną wiadomość na temat szczawika. Podniosłaś mnie na duchu. :D

Aniu, Rozchodnikowiec liście może ma trochę ciemniejsze od okazałego, a łodyżki prawie bordowe.

Nareszcie dzisiaj niebo trochę zachmurzone, może spadnie parę kropel deszczu.
Żółwik
Obrazek

Hortensja bukietowa Sundae Fraise
Obrazek

kłosowiec fenkułowy
Obrazek

Floks Variegata
Obrazek

Ketmia syryjska z nasionka
Obrazek

Ostatnie lilie
Obrazek

Rdest NN
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiosna.

Post »

Piękne te ostanie lilie :)
I u mnie tylko jedna jest jeszcze w pączkach .
Ten pstry floks ciekawy.
No właśnie, ciekawy ten rozchodnikowiec bo te ma liście ciemniejsze i łodyżki bordowe.
Takie za mną jeszcze chodzą. ;:7
Dobrego dnia :)
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna.

Post »

Zachwycam się rarytaskami na skalniaku ;:138 moje jakoś biedne w tym roku a część straciła całkowicie wigor po ostatniej zimie ;:174
Jesteś wielką optymistką co do dzisiejszych chmurek ;:oj wczoraj u mnie spadło 10 kropelek na mkw. ;:202
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiosna.

Post »

Z moich chmurek nic nie spadło.Trzeba czekać do piątku.Rdest nie nazwa się wężownik ?. Wydaje mi się,że tak.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Trochę mnie nie było, a to z powodu zdrowotnych zawirowań. Ale na pewno będzie dobrze, bo wiosna tuż za progiem, na co wskazują dzisiejsze fotki. :tan ;:215

Miłek amurski.
Obrazek

Obrazek


Miłek wiosenny
Obrazek


Ciemiernik tybetański mile zaskoczył mnie pierwszymi pąkami.
Obrazek

Obrazek

Cyklamen

Obrazek

Rutewnik zawilcowaty
Obrazek

Townsendia rothrockii

Obrazek

Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiosna.

Post »

Już myślałem,że Jelenią Górę śniegiem zasypało ale dobrze,że wyprostowało się.Townsendia mnie zaskoczyła aż wsiadłem w swój luksusowy samochód i
pojechałem swoje oglądać.No śpią.Żadnych pąków nie mają.Miłka wiosennego też nie ma.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6344
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiosna.

Post »

Marysiu :wit piękna wiosna zaczyna się na działce ;:138
Super rósliny zaczynają swój festiwal ;:215
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Janku, miłki pewnie jeszcze u Ciebie śpią. Townsendia miała pączki już na jesieni.
Nie sprzątałam w ubiegłym roku liści , to roślinkom było pod nimi ciepło i się pospieszyły. Zima w J.G. była prawie bezśnieżna. Jedynie w Karkonoszach sporo dosypało.

Marysiu , dopiero teraz trochę sprzątam zeszłoroczne liście i co chwilę odkrywam coś nowego. Zmasakrowało mi wypasione ciemierniki. ;:145 Chyba już się na nich nie skuszę.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”