Wiosna.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Wiosna.

Post »

Strasznie kapryśna ta pogoda. Oby do wiosny ale takiej prawdziwej. ;:3
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Wiosna.

Post »

:wit czekamy na więcej wiosennych zdjęć :-)
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna.

Post »

Marysiu wiosna szybko wystartowała u Ciebie i teraz pewnie porządkujesz ogródek po zimie :D ale jak znajdziesz chwile to pokaż swoje nowe nabytki bo masz zawsze jakieś ciekawostki ;:168
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

:wit XENOFOBIA25, chyba w końcu wiosna do Ciebie dotarła???

Biedronko, ;:180 często nie wiedzieć czemu zdarzają się znikające posty. U Ciebie to dopiero piękna wiosna. :tan

Karolino ;:168 , śnieżyce Ci zginęły, to dziwne. One są takie wytrzymałe, żadna plaga ich nie rusza.
Ten "kaktus z pączkami " to 'skalnica Regina'.
Skalnice bardzo wcześnie kwitną. Zdjęcia z przed dwóch dni.

Nottingham Gold
Obrazek

Karel Capek
Obrazek

Jan Neruda
Obrazek

Sissi

Obrazek

Marginata

Obrazek

Falstaff

Obrazek

Ottone Rosai

Obrazek

Szyszunia, no i nareszcie prawdziwa wiosna, u Ciebie chyba też.

Miłek wiosenny i miłek amurski "Pleniflora"

Obrazek Obrazek

Prymulka, na powitanie dla Ciebie 'Sasanka łąkowa /Pulsatilla pratensis/.

Obrazek

Maseczko, tak, tak, wiosna ostatnio prawie jak lato. Zaniedbałam ostatnio kwietne zakupy, musisz się zadowolić fotkami kwiatów już Ci znanych.
Ale, ale, znalazłam dla Ciebie 'Cieszyniankę Thor', której wcześniej nie pokazywałam, bo nie kwitła.

Obrazek

Obficie zakwitł dereń jadalny, będzie naleweczka.
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
szyszunia
1000p
1000p
Posty: 1971
Od: 4 lis 2009, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega

Re: Wiosna.

Post »

OO karamba ile rodzajów bajecznych skalnic ;:oj nawet nie wiedziałam że takie są. Moja taka zwykła to dopiero w pączkach a sasanki ledwo znad ziemi się wygrzebują. u Ciebie dużo cieplej ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiosna.

Post »

Maryś dzięki! Jednak małe jest piękne ;:167
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiosna.

Post »

No nie mów ,że te wszystkie kwiatki to skalnica ? ;:oj ja znam tylko rojniki, rozchodniki a te skalnice to małe cudeńka, zwłaszcza ,ze teraz kwitną. Szkoda ,ze wczesniej nie wiedziałam . Właśnie zamówiłam różne takie maluchy , może i skalnice mieli ? Ale chyba nie bo nic tekiego nie widziałam w ofercie, lecz też nie wypatrywałam :( Naprawdę śliczne. I jak tu dotrzymać postanowienia --że więcej nie kupuję . Czekam aktualnie na 3 przesyłki . A może i tam zamówiłam coś takiego , tylko nie nazywało sie skalnica lecz po imieniu? Oszaleć można ;:306
A śnieżyce posadziłam jesienią i jakoś ich wcale nie zobaczyłam ;:124
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Szyszuniu, ;:306 skalnice nabyte na wystawie roślin skalnych w Pradze, którą organizuje corocznie pod koniec marca ichni Klub Miłośników Roślin Skalnych. Tam dopiero można dostać oczopląsu. Tutaj można ich śledzić. ;:218 http://www.skalnicky.cz/
Sasanka rośnie na skalniaku i była przykryta daszkiem z folii. Przygrzało jej, to się pospieszyła.

Maseczko, w małym ogródku małe jest piękne, w dużym małe i duże. ;:304

Korolciu, jak piszę wyżej, musiałabyś się wybrać do Pragi na zakupy, Czesi specjalizują się w hodowli roślin skalnych. Tylko trzeba tam być skoro świt w pierwszym dniu wystawy, bo później wszystko przetrzebione. W Polsce co roku organizowany jest w Poznaniu Zjazd Miłośników Roślin i Ogrodów Skalnych i tam można czasem zdobyć jakieś skalne rarytasy, przeważnie drogą wymiany. Ja nigdy tam nie byłam, bo bliżej mam do Pragi. link: http://www.alpines.home.pl/p/ramka.html
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wiosna.

Post »

Marysiu piękne skalnice. U mnie jednak nie chcą rosnąć, albo im nie umiem dogodzić. Kiedyś sobie zrobię tam wypad. Zawsze mi się marzyło. Marzenia się spełniają czasami. ;:108 A do Berlina jeździsz? Też masz blisko. :wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiosna.

Post »

Cudne te skalne roślinki, szkoda ,ze aż w Czechach :(
Wiem ,że ten szkodnik fiołków istnieje, żartowałam :wink: tzn ja go nie znam ale skoro piszesz to przecież wierzę :lol: szkoda ,ze Ci tak trzebi fiołki, u mnie rosną jak szalone :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiosna.

Post »

Moje skalnice dopiero zaczynają kwitnąć.Kilka niestety nie wytrzymało drugiej zimy.Podobnie miłek "Pleniflora".Cieszyniankę Thor trzymałem dwa lata w doniczce i
teraz wszystkie zakwitły.Nie będziesz mieć nowości ? Chyba chcesz czymś zaskoczyć.Linaria alpina jeszcze śpi.Karolinie podpowiadam,że jedna ze skalnic jest w ofercie firmy gdzie zakupy robiła.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Biedronko, zbudowałam skalniak w cieniu drzew liściastych specjalnie dla skalnic. Przywiozłam grys wapienny z nieczynnego już okolicznego kamieniołomu. Cackam się z nimi bardzo. Cieniuję, jak dochodzi słońce , w zimie mają daszki, żeby nie zamakały jak ziemia zamarza i rozmarza. Nie wszystkie są takie piękne, niektóre kapryszą. Ale te z Czech dużo lepiej rosną niż inne skalniaczki kupione w Polsce. Tak , że warto pojechać do Pragi. To nie jest taka wielka giełda. Jedno stanowisko wystawowe, za furtką dwa bardzo długie stoły i na nich mnóstwo maluszków, najwięcej skalnic . Tylko przez kilka godzin po otwarciu jest tłok.
W Berlinie nie byłam, w sensie, na wystawie. I chyba się nie wybiorę.

Tak to wygląda na wystawie w większych doniczkach. Wystawowych odmian skalnic raczej nie ma w sprzedaży, bo to przeważnie nowe krzyżówki.


Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

Karolino, dużo jeździsz , a Praga tak blisko i nie tylko kwiaty w niej ciekawe.
Super, że nie ma u Ciebie tego wstrętnego pryszczarka fiołkowca.

Janku, kilka skalnic też nadgryzł u mnie mróz, ale ma szczęście tylko jedna ledwo zipie. Miłki wszystkie trzy się uchowały, jeden na razie nie zakwitł. W innych kwiatach też trochę szkód, ale jestem dobrej myśli, że odbiją od korzeni. Tylko kwiatów nie będzie. Nowości raczej nie będę miała, w każdym razie nic, co mogłoby Cię zaskoczyć. Na jesieni trochę zdrowie się zepsuło, teraz już jest dobrze, ale muszę uważać i nie szaleję z zakupami.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wiosna.

Post »

Dla znudzonych skalnicami trochę z innej beczki. Zdjęcia nie takie piękne, bo roślinki przez mrozy dostały w kość . Ale kwiatki pokazują.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”