Moja Działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Alicja125 pisze:Witaj Ed brak słów po prostu zaniemówiłam czym Ty nawozisz te warzywa, że tak pięknie Ci rosną albo może to jakieś odmiany po prostu cudo. Grządka podwyższona dobra sprawa też zrobiłam sobie i jestem zadowolona. Działeczka cudowna zaciekawiły mnie też drzewa kolumnowe jak one wysokie będą? ja bym chciałabym kupić papierówkę. i śliwę renklodę. Pozdrawiam :)
Witam, nawóz to obornik i podczas budowy grządek w środek poszła ziemia z kompostownika. Przyznam że na tej kombinacji rosły pięknie. Dodam że podczas początkowej wegetacji ze trzy razy podlałem gnojowica z pokrzyw. drzewka docelowo rosną do ok 2,5m wysokości. Mam właśnie papierówkę kolumnową tzw "duo", czyli jeden pień odmiana żółta drugi czerwona.
Kupiłem taką w ttps://www.sadowniczy.pl żółta smakuje jak dobra papierówka, za to czerwona w smaku po prostu niesamowita, cudowna. W tej chwili nie mają w ofercie, ale naprawdę warto sprawdzać. Nie żebym robił reklamę czy coś.

stasia_ogrod Dziękuję za wizytę. To fakt że czasem jest ciążki, ale plony i radość z przebywania w ogrodzie to wynagradzają.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Ed dziękuję za info zapisałam sobie na wiosnę myślę kupić taką jabłonkę będę zaglądała może coś będą mieli. A może znasz co ta za odmiana tej jabłonki? Byłabym wdzięczna.Chce jeszcze kupić morelę i śliwę renklode może znasz jakąś odmianę. W zeszłym roku kupiłam działkę była zaniedbana w tym roku na wiosnę zrobiłam tylko na szybko grządkę podwyższoną i podlewałam gnojowicą dopiero teraz na jesień dałam 4 worki obornika i przeryłam to z ziemią mam nadzieję, że to coś da. Pójdę za Twoim przykładem i na wiosnę jeszcze raz przeryje z ziemia z kompostownika i będę podlewała nawozem z pokrzyw. Piękne masz te warzywka może mi się uda coś w przyszłym roku mieć większe. Pozdrawiam:)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Odmiana czerwona to Genewa, żółtej nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja Działka

Post »

dziękuje :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moja Działka

Post »

Edwardzie , podziwiam piękny pomidorowy i paprykowy plon , do tego widać , że pomidory zdrowiótkie , bez plam , ciekawa jestem czy robiłeś jakieś opryski , czy nie ?. Bardzo mi się podoba , że wszystkie swoje plony pięknie zagospodarowałeś na zimę . Moje grządki pod ogórki też już gotowe i nawet dwie spore pod inne warzywa również przygotowałam , chociaż nie wiem czy jeszcze nie posieję żyta na zielony poplon .Pozdrawiam i zasłużonego odpoczynku życzę . ;:167
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

pela11 Dziękuję za wizytę i miłe słowa. W sumie zrobiłem jeden oprysk Miedzianem po lipcowych ulewach. W międzyczasie kilka razy opryskałem ekologicznym Agravitem.
Sezon na działce już niemrawy. Poziomki we wiadrach i wiszące truskawki schowaliśmy do tunelu, to w zupełności im wystarczy.
Drzewka pobielone, reszta w miarę ogarnięta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To że nic nie rośnie to nie znaczy że trzeba się nudzić. Można na przykład robić takie pychotki. :D

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Na pierwszym planie kiełbasa Krakowska, jutro drugie jej wędzenie i podsuszenie. Degustacja za kilka dni, za to cienka mniam. :tan
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Moja Działka

Post »

A to stąd takie cudne zapachy wędzonej kiełbaski roznoszą się po FO :D
Aż ślinka leci, czasu nie marnujesz:)
Muszę pokazać mojemu mężowi jak można spędzać czas wolny późną jesienią na działeczce. Straszy mnie od dawna,że będzie wędzarnię robił i na tym koniec:)
Ogród przygotowany do zimy, tylko pozazdrościć :wink:
:wit
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Ed ale narobiłeś mi smaku, tak apetycznie ta kiełbasa wygląda że ślinka leci .

Podziwiam te Twoje skrzynie na warzywa,masz teren podmokły i dlatego tyle pracy sobie zadałeś żeby porobić te skrzyniowe rabaty ?
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moja Działka

Post »

Tak mnie coś tu ciągnęło , dobrego mam jednak nosa ;:oj . Same smakowitości ;:63
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Danka65 Dziękuję, Ogród przygotowany na tyle na ile starczyło czasu. :)


e-genia Kiełbasa na prawdę smakowita. Teren mam podmokły, a w zasadzie najbardziej ok 1/3 działki od furtki. Dalej jest lekko wyżej. Jak deszcz pada normalnie jest ok, ale podczas nawałnic z oberwaniami chmury to niestety wszystko pływało.
Podniesione grządki temu zaradziły.


pela11 Oj tak aromat domowych wędlin jest niesamowity. :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja Działka

Post »

Poproszę o przepis na kiełbaskę krakowską.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja Działka

Post »

Zazdroszczę wędzarni. Mój m. nawet o tym nie chce słyszeć
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

korzo_m pisze:Poproszę o przepis na kiełbaskę krakowską.
PW
Margo2 pisze:Zazdroszczę wędzarni. Mój m. nawet o tym nie chce słyszeć
Męcz męża ile wlezie, na pewno nie będzie żałował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”