Moja Działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Edziu,wielkie dzięki za przepis ,już sałatka się robi ,wieczorem będzie gotowa ,pozdrawiam :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moja Działka

Post »

Gratuluję brzoskwini ;:63 To nic, że tylko jedna, ważne że już zaczęła rodzić owoce. Teraz już będą, jezeli tylko przymrozki ich nie skoszą. Warzywa w skrzyniach pięknie rosną, a pietruszkę masz wręcz wzorcową ;:oj Spiżarnia systematycznie się zapełnia, bedzie co zimą pochrupać ;:63
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Edwardzie,
wszystko zostało już napisane a ja tylko potwierdzam ;:138 : ładna, zadbana, kolorowa, pomysłowa no i akcent kulinarny na dodatek:)
Trawnik jest rewelacyjny, jak gruby zielony dywan. Nasz trawnik już 3 raz odsiewany i mizerny nadal. Ziemia u mnie jak popiołek sucha, więc marne szanse na taki trawnik jak Twój :roll:
Życzę miłego dnia.
:wit :wit :wit
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

koziorozec pisze:Witaj Edziu,wielkie dzięki za przepis ,już sałatka się robi ,wieczorem będzie gotowa ,pozdrawiam :wit
Nie ma za co, smacznego.
Iwonka1 pisze:Gratuluję brzoskwini ;:63 To nic, że tylko jedna, ważne że już zaczęła rodzić owoce. Teraz już będą, jezeli tylko przymrozki ich nie skoszą. Warzywa w skrzyniach pięknie rosną, a pietruszkę masz wręcz wzorcową ;:oj Spiżarnia systematycznie się zapełnia, bedzie co zimą pochrupać ;:63
Dziękuję pięknie, pietruszka w sumie zaczęła rosnąć po wyrwaniu kopru. W tym roku koper tak urósł że zagłuszył inne warzywa.
Danka65 pisze:Witaj Edwardzie,
wszystko zostało już napisane a ja tylko potwierdzam ;:138 : ładna, zadbana, kolorowa, pomysłowa no i akcent kulinarny na dodatek:)
Trawnik jest rewelacyjny, jak gruby zielony dywan. Nasz trawnik już 3 raz odsiewany i mizerny nadal. Ziemia u mnie jak popiołek sucha, więc marne szanse na taki trawnik jak Twój :roll:
Życzę miłego dnia.
:wit :wit :wit
Działkę mamy na terenie podmokłym, ma to swoje plusy i minusy. Plusem jest to że od miesiąca nie pada, a trawnik rośnie jak na drożdżach. Przesuszona jest wierzchnia warstwa gleby, gdyby zerwać darń to pod nią jest bardzo wilgotno. Minusy pokazują się wtedy, gdy jest deszczowe lato.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja Działka

Post »

Nareszcie dotarłam na Twoją działkę i jestem zachwycona dbałością, ciekawymi odmianami jabłoni. Uprawa w skrzyniach i u mnie się sprawdza... i może nie mam szalonych plonów, ale w porównaniu z uprawą w gruncie łatwiej o jarzyny zadbać, niestety trzeba je jedynie więcej podlewać. Rok temu uprawiałam pomidory w wiadrach i rzeczywiście to dobra metoda i pomidory dojrzewały wcześniej nawet od tych w tunelu. Szkoda Twoich pomidorów tunelowych, nie wiedziałam że nadmiar wody aż tak im zaszkodzi :wink:
Przepis na sałatkę kopiuję, bo już dzisiaj Marta zachwalała że jest pyszna! :wit
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Maska pisze:Nareszcie dotarłam na Twoją działkę i jestem zachwycona dbałością, ciekawymi odmianami jabłoni. Uprawa w skrzyniach i u mnie się sprawdza... i może nie mam szalonych plonów, ale w porównaniu z uprawą w gruncie łatwiej o jarzyny zadbać, niestety trzeba je jedynie więcej podlewać. Rok temu uprawiałam pomidory w wiadrach i rzeczywiście to dobra metoda i pomidory dojrzewały wcześniej nawet od tych w tunelu. Szkoda Twoich pomidorów tunelowych, nie wiedziałam że nadmiar wody aż tak im zaszkodzi :wink:
Przepis na sałatkę kopiuję, bo już dzisiaj Marta zachwalała że jest pyszna! :wit
Witaj, bardzo się ciesze że sałatka smakuje. U mnie w domu lubią ją wszyscy.
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Edwardzie
Weszłam z ciekawości i tak mnie wciągnęły te Twoje poczynania z tym zalaniem że przeczytałam cały wątek od a do z . Muszę przyznać że walka ma sens . Podwyższone grządki są rewelacyjne, warzywa pięknie się odwdzięczyły Wam za ciężką pracę, co było widać na zdjęciach . Tak z ciekawości zapytam,czy sąsiad nie skopiował tego pomysłu od Ciebie z grządkami skoro Wam aż tak zalewa?? . Może warto pomyśleć o jakimś drenażu i odprowadzeniu tej wody ?? Tak sobie tylko pomyślałam bo nie znam usytuowania Twojej działki . Mam jeszcze pytanie odnośnie przepisu na pikle czy jest różnica w przepisie jak się da zamiast octu winnego zwykły ocet ?? Bo bym może spróbowała ale ze zwykłym .
Reasumując działka ładna, mimo wszystko pieknie to wygląda . Będę zaglądać jak tylko coś wrzucisz .
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

DzonaK pisze:Witaj Edwardzie
Weszłam z ciekawości i tak mnie wciągnęły te Twoje poczynania z tym zalaniem że przeczytałam cały wątek od a do z . Muszę przyznać że walka ma sens . Podwyższone grządki są rewelacyjne, warzywa pięknie się odwdzięczyły Wam za ciężką pracę, co było widać na zdjęciach . Tak z ciekawości zapytam,czy sąsiad nie skopiował tego pomysłu od Ciebie z grządkami skoro Wam aż tak zalewa?? . Może warto pomyśleć o jakimś drenażu i odprowadzeniu tej wody ?? Tak sobie tylko pomyślałam bo nie znam usytuowania Twojej działki . Mam jeszcze pytanie odnośnie przepisu na pikle czy jest różnica w przepisie jak się da zamiast octu winnego zwykły ocet ?? Bo bym może spróbowała ale ze zwykłym .
Reasumując działka ładna, mimo wszystko pieknie to wygląda . Będę zaglądać jak tylko coś wrzucisz .
Dziękuję za wizytę, miło mi że wątek się podoba.
Niektórzy działkowcy na naszych ogrodach mają podwyższone grządki inni nie. Sąsiedzi po obu stronach nawieźli tylko dużo ziemi podnosząc nieco grunt. Nie na wiele im to się zdało. Mieli co prawda mniej wody, ale rośliny (fasola, ogórki czy pomidory) i tak padły z powody zaduszenia korzeni przez błoto. Muszę przyznać że takie powodzie są u nas rzadko, ale ja wolę podlewać niż potem żałować.
Co do przepisu, masz na myśli sałatkę z octem winnym?. Jeżeli tak to pewnie można, tylko trzeba mieć na uwadze że będzie miała ostry octowy smak.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja Działka

Post »

Witaj podwyższone miejsca pod warzywnik są bardzo dobrym wyjściem na takim terenie jak Twój , i jarzyn różnych masz na własny użytek dużo i jeszcze wszystko wygląda bardzo estetycznie ,trzeba sie przy wszystkim napracować ,ale i są efekty ,pozdrawiam i miłych dni życzę :wit
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

koziorozec pisze:Witaj podwyższone miejsca pod warzywnik są bardzo dobrym wyjściem na takim terenie jak Twój , i jarzyn różnych masz na własny użytek dużo i jeszcze wszystko wygląda bardzo estetycznie ,trzeba sie przy wszystkim napracować ,ale i są efekty ,pozdrawiam i miłych dni życzę :wit
Pracy jest przy tym co niemiara. Najgorzej że truskawki usłyszały i też zachciały takich grządek. :D Chcąc nie chcąc prace ruszyły.
Powstaną trzy grządki. Jedna przy płocie kwiatowa 700/60cm, i dwie na truskawki 700/80cm. Niestety nie obyło się bez ofiar :wink: Niestety trzeba było usunąć część cynii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dwie prawie gotowe, jeszcze zostało miejsce na obornik i kompost.
Obrazek

Obrazek

Z innych spraw, zakwitła jedna z trzech posadzonych wiosną host. ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja Działka

Post »

U mnie przy skrzyniach naprawdę nie obyło się bez ofiar! zrobiłam za mały odstęp między nimi zaplątałam się w niestosowne buty i wyrżnęłam łbem o kant deski ;:oj Na szczęście jak widać przeżyłam :;230 Widzę u Ciebie lidlowski brzęczek na krety czy to u Ciebie działa? bo u mnie robią kopce tuż obok i co wbijam w kolejny powstaje następny ;:124
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja Działka

Post »

Edwardzie no z tymi zalewaniami to trochę przykra sprawa, ale widzę, że idziesz przeciwnościom na przekór i tworzysz kolejne podniesione rabaty - tak trzymać ;:215

Działeczka doglądnięta, wypielęgnowana, chwalić, chwalić takiego Gospodarza ;:138

Pozdrawiam :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Maska pisze:U mnie przy skrzyniach naprawdę nie obyło się bez ofiar! zrobiłam za mały odstęp między nimi zaplątałam się w niestosowne buty i wyrżnęłam łbem o kant deski ;:oj Na szczęście jak widać przeżyłam :;230 Widzę u Ciebie lidlowski brzęczek na krety czy to u Ciebie działa? bo u mnie robią kopce tuż obok i co wbijam w kolejny powstaje następny ;:124
No to miałaś przygodę z grządkami. ;:oj Odstraszacz daje w sumie radę, ale tylko na krety. Karczownik i nornice mają w głębokim poważaniu to ustrojstwo.
Bazyla pisze:Edwardzie no z tymi zalewaniami to trochę przykra sprawa, ale widzę, że idziesz przeciwnościom na przekór i tworzysz kolejne podniesione rabaty - tak trzymać ;:215

Działeczka doglądnięta, wypielęgnowana, chwalić, chwalić takiego Gospodarza ;:138

Pozdrawiam :wit
Trzeba działać, bo potem można mieć pretensje tylko do siebie.

Ciężka to praca, ale dająca satysfakcję. Grządki prawie skończone. Myślę że w poniedziałek będzie finisz.

Obrazek

Ogórki jeszcze rosną, chilli też dojrzewa. W tym roku jest bardzo dużo malin co cieszy bo to pyszne owoce. Co dwa dni są dwa takie wiadereczka.
Marchew też w tym roku bardzo ładna. Z tą ostatnią jestem pewien że to zasługa właśnie podwyższonych grządek.
siana w gruncie bardzo wilgotnym nie ma ochoty iść w dół tylko rozgałęzia się korzeń na wszystkie strony. Jak ma suszej to ładnie rośnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”