Moja Działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Moja Działka

Post »

Witaj :wit
Takie zapachy daleko się rozchodzą, to i mnie przyciągnęły. ;:65 Uwielbiam swojskie wyroby ;:92
Ogród uporządkowany, rośliny przygotowane do zimy, to teraz masz więcej czasu na przygotowanie świątecznych smakowitości. ;:215
Pozdrowienia zostawiam i samego zdrowia życzę. ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja Działka

Post »

Wędzarnia....hm... u mnie marzenie ściętej głowy. Sama zmajstrować nie potrafię, jako że do takich zajęć mam dwie lewe ręce, a M nie chce się do tego zabrać. On lubi w drewnie robić i gołębie hodować, z pieskiem na spacerek wyjść...
Szczęśliwie mamy zaprzyjaźnionego właściciela malutkiej masarni, dzięki czemu nie upragniemy smacznych wędlinek. ;:108
Pozdrawiam i samych smakowitości życzę. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

marpa
Maska
DzonaK
stasia_ogrod
plocczanka
Pięknie dziękuję za bardzo miłe słowa. U mnie jednym z powodów kiedy kupowałem działkę było właśnie posiadanie własnej wędzarni. Wiercić dziurę w brzuchu do skutku, nie ma nic lepszego od domowej kiełbaski czy szynki. :D
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Edziu,wędzarnia to moje marzenie i tak sobie myślę ,że się spełni chociaż mąż mnie powstrzymuje ,chyba się boi ,że będzie musiał wędzić ;:306 ale ja sobie przecież dam radę ,Twoje kiełbaski pachną na odległość ,wyobraźnia jednak działa ,a ja tymczasem kupiłam formę do szynek gotowanych i prasowanych ,a może w lecie będzie już wędzarnia,przynajmniej tak bym chciała wąchać i smakować swoje wyroby ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja Działka

Post »

No to będziemy wiercić dziurę. ;:306
Wędzarnia to też moje marzenie ale myślę, że do spełnienia. :wink:
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

Zimą trzeba odpłacać się naszym skrzydlatym przyjaciołom za pomoc w walce ze szkodnikami i za ich przemiłe towarzystwo.
Pogoda w Szczecinie paskudna, ciemno, deszczowo i szaro, więc zdjęcia też nie najwyższych lotów.
Jest dość ciepło więc karma nie znika za szybko, jednak co trzy dni dwie takie kule i 3/4 litrowego wiadereczka ziarna znika.
Dzisiaj były tylko bogatki, modraszki i wróble.


Obrazek

Obrazek

Bogatka za nic nie chciała się odwrócić
Obrazek
Za to modraszka nawet pozowała :)

Obrazek

Obrazek
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Moja Działka

Post »

Ale pięknie, nas nie chca na razie ptaki odwiedzac chyba za blisko okien dalam karmę. Ale bardzo chce żeby synek mial radoche z obserwacji przyrody.
Śliczna działeczka. Jaka ma powierzchnię?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Edwardzie! Wpadłem z rewizytą. Dzięki za link do filmików o budkach lęgowych. Dobrze, że nie masz dużo stron więc dość szybko przeleciałem całość. Napisz coś o swoich turkuciach. Czy agrotkanina w skrzyniach się sprawdza? Ja raczej w swoich skrzyniach będę zakładał siatkę przeciwko nornicom a turkucie mam nadzieję, że w skrzyniach raczej ryć nie będą. Moje kolejne skrzynie chyba jednak będę zabezpieczał jakimś impregnatem. Co do cynii o którą pytałeś to prawdopodobnie Cynia wytworna daliowa "Caroussel"-odmiana o dwubarwnych, różnokolorowych kwiatach. Ale chyba nieco ładniejsze są cynie meksykańskie. W tej chwili na rynku jest sporo środków wspomagających rośliny po zalaniu. Poczytaj sobie o biostymulatorach na pewno coś znajdziesz odpowiedniego dla swoich roślin. Co prawda nie mam nawet kawałka trawnika ale ten Twój robi wrażenie, wędzone kiełbasy też niczego sobie. No i przez Ciebie chyba poza kilkoma budkami lęgowymi dla ptaków zrobię też 2-3 domki dla murarek. Marzy mi się jeszcze domek dla trzmieli bo na zakup kartonowego ula z trzmielami szkoda mi pieniędzy.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

MagdalenaKCh pisze:Ale pięknie, nas nie chca na razie ptaki odwiedzac chyba za blisko okien dalam karmę. Ale bardzo chce żeby synek mial radoche z obserwacji przyrody.
Śliczna działeczka. Jaka ma powierzchnię?
Karma musi być w miejscu w którym ptaki czują się bezpieczne, ja dwukrotnie zmieniałem miejsce.
Miło mi że się podoba, działka ma ok 300m.

przemek1136 dzięki za odmianę cynii info o tych biostymulatorach, przyznam że nie słyszałem o nich.
Agrotkanina jak najbardziej powstrzymała turkucie, były chyba dwie sztuki, ale to samce które w okresie godów latają. Jednak bez problemu je wyłapaliśmy. Moim zdaniem jak ktoś ma turkucie to odizolowanie grządek od gleby jest konieczne. U mnie turkucie uwielbiają pietruszkę i buraki, dawniej jak coś podgryzły to zawsze zaczynały od nich. ;:174
Nawet na dnie kompostownika mam bardzo gęstą siatkę (najdrobniejszą jaką udało się kupić) by nie wprowadzać turkuci razem z ziemią kompostową. Miałem możliwość zabrać przerobiony kompost jesienią od sąsiada kiedy budowaliśmy część grządek, ale ilość turkuci co była w środku powaliła. Co druga trzecia łopata to sztuka, a czasem i po dwie czy trzy jednocześnie i daliśmy sobie spokój.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moja Działka

Post »

Witaj Edwardzie i przyjmij cieplutkie , serdeczne życzenia Noworoczne , niech się spełniają wszystkie Twoje zamierzenia i plany i dopisuje zdrowie . ;:167 Widzę u Ciebie wróble na jedzonku i się cieszę bo ostatnio bardzo ich ubyło , mazurków jest sporo , ale wróbli niewiele , więc trzeba o nie wyjątkowo dbać .W tym sezonie będę robiła pierwsze większe wysiewy papryczek i pomidorów bo ruszam z warzywnikiem , więc będę się Ciebie radziła kiedy i jak to robić żeby osiągnąć dobre sadzonki , w końcu masz już w tym zakresie niezłe doświadczenie , mam więc nadzieję , że podzielisz się wiedzą .Póki co turkucia widziałam u siebie tylko raz i to kilka lat temu , więc mam nadzieję , że omija mój ogród . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja Działka

Post »

pela11 Dziękuję pięknie za życzenia i również je ślę. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, masę szczęścia i zdrowia.
Zawsze jak będę mógł i potrafił chętnie pomogę. :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja Działka

Post »

Ed, ale masz fajny karmnik dla ptaków. ;:215
Jakoś na taką drobną siatkę nie wpadłam, dlatego kupiłam gptowy karmnik :oops:
Ale Twój pomysł podoba mi się bardzo.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;:3
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja Działka

Post »

Szkoda że nie mogę zobaczyć karmnika na działaczce bo po zachwytach ciekawość mnie zjada . Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”