Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie u mnie dziś w nocy popadało , po miesięcznej suszy i podlewaniu ogrodu , rośliny odżyły , , zacznie się ścinanie reszty przekwitłych róż i oby drugie kwitnienie też było obfite , ale trochę deszczu ;:108 ;:3

ewka 36jj - Ewo ja też mam Emiliana i mam taką samą sytuację , jeszcze mu zdjęcia nie zrobiłam ,i ciągle co ma już ładny krzaczek to brak kwiatów i wiosną od początku , na razie go znoszę , jak będzie mi potrzebna miejscówka to wtedy pomyślę :) ;:3

majka 11 - róże nawożę gnojówką , Xavier jest piękną różą kwitnie całe lato , deszcz mu nie przeszkadza , nie przebarwia się na słońcu , jestem zadowolona z zakupu róż Masada , mam ich kilka :lol: ;:333

Karolacha - mam tego kielichowca , ale u mnie jest mały rośnie w cieniu , trza pomyśleć o zmianie miejsca , póki mały ;:3 ;:108

Jakuch - Jadziu on był mały jak rósł w cieniu po zmianie miejscówki na słoneczną rabatę jest obsypany cały czas kwiatami , w tym roku dokupiłam dwie nowe róże o podobnym pokroju i też umieściłam na słońcu , widzę ,ze sobie pomału radzą ;:3 :)

maniołek - tak róże bynajmniej u mnie były umęczone , gdyż większość z nich jest na słońcu , które teraz prażyło niemiłosiernie ;:3


A teraz jeszcze wczorejsze zdjęcia

Obrazek
Aleksandra P.


Obrazek
Sympatia i New D.

Obrazek
Cinderella

Obrazek
Capri

Obrazek
Granny

Obrazek
Strauss

Obrazek
J.Galway

Obrazek

Obrazek
Artemis

Obrazek

Obrazek
Baillando

Obrazek
Roald

Obrazek
Bathsheba

Obrazek
Mark

Obrazek
Margaret
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witaj Tereniu,masz tyle ślicznotek piwoniowych ,a teraz różanych ,jestem pełna podziwu z ilości i piękności różanych ,Twoje róże po prostu wymiatają ,cudne krzaczki, rozbudowane i takie kolory pastelowe ,no jestem pod wrażeniem ,szczerze mi się podobają i jeszcze te ilości też robią wrażenie ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Tereniu wszystkie śliczne, ale Xavier, naj, naj, naj........ Długo masz Poet's Wife? zastanawiam się nad nią. Też nie widzę nic złego w mocnym cięciu angielek przez pierwsze lata. Moim zdaniem silny system korzeniowy poprawia kondycję całego krzewu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Niestety Tereniu na słonecznej rabacie miejsca zabrakło ;:174 ,więc niestety muszę to przeżyć ,że moja tak kwitnie . Jednak mam też Lavender Lassie i ona w tym samym rejonie rośnie i kwitnie cudownie aż muszę ja poskramiać ostrym cięciem . Zastanawiam sie czy nie zamienić Astrid miejsca właśnie w miejsce Heavenly ,ale to znów rok w plecy ;:174 Aleksandra P ma cudny kwiat, a Artemis też szaleje .Kurcze jednak co znaczy słoneczna rabata, dlatego mojego marnego patyczkowego Artemisa przesadziłam jesienią na tę w miarę słoneczną rabatkę .Efekty juz sa widoczne jednak na wysokość trzeba będzie trochę poczekać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Jakie piękne masz róże ;:138 krzewy obsypane kwiatami i ile odmian ;:oj Piękne ;:138
Mój Kielichowiec Chiński rósł w półcieniu i dobrze mu było. Przerabiałam rabatę i przesadziłam go na południową , słoneczną strone i nie za bardzo jest z tego zadowolony :? Ma jasne listki, jakieś małe sie zrobiły a kwiaty takie sobie . Powiedziałabym ,ze lubi słońce , ale rozproszone, półcień. ..na pewno nie ostre słońce :wink: Mam kielichowca Wonnego tez raczej w cieniu bo w towarzystwie innych krzewów co go cieniują a kwitnie cały czas pięknie :lol:
Gdzie są zdjęcia z Wojsławic :wink: :?: Były też piwonie :?: mają tam piękną kolekcję ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko, byłyśmy i nie spotkałyśmy się.......
Ja oprowadzałam spora grupę działkowców z naszego ROD, ponieważ byli pierwszy raz w Arboretum.
Rozmawiałam z miłymi Panami przedstawicielami Marolexu,ale nie pomyślałam o wspólnej fotce.
Robiłaś zdjęcia ?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie po deszczu , roboty w ogrodzie ful , ścinam róże już drugi dzień i to nie koniec , one odpoczną i znów zaczną balować :)

koziorożec - Marcia piwonie lubię tak jak Ty , zawsze coś dokupię , tak po trochu , by miejsca starczyło na trochę , a róże trochę jak pisałam
w marcu mi przymarzło już na ich miejsca są nowe , miejscówka to cenna rzecz :tan

daysy - Poet s to wiosenna nowinka , pięknie kwitnie , obficie i trzyma się prosto jestem z niego zadowolona , ;:108

Jakuch - Jadziu ja Artemisa bardzo lubię i kupiłam drugiego teraz go wsadzałam , też na patelnię , zresztą na tym ogrodzie iglaków nie mam , tylko drzewa owocowe , bo skróciłam warzywnik kosztem różanki ;:168

Karolcia - byłam , zdjęć nie ma , bo piwonie nie kwitły , a M. zrobił mi przy kompozycjach florystycznych , a ja jestem nie fotogeniczna , więc zdjęć nie będzie . Było trochę ludzi , wystawców mniej niż inne lata.Kupiłam sobie rdest himalajski . ;:168 ;:3

Lanceta - byłam , przyjechaliśmy jak zaczęli oprowadzać grupy zwiedzających po różance , a kwitły pięknie , zdjęć parę w środku zrobił M. I to wszystko ;:168

Parę zdjęć z dzisiejszej pracy w ogrodzie


Obrazek
Zakup z jesieni Zieleń to życie - Kiss

Obrazek
Lady Frist

Obrazek
Tranquility

Obrazek
Miss Dior

Obrazek

Obrazek
Nowa Austinka Pegasus

Obrazek

Obrazek
Amelia N
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Cudna Amelia też będę ją mieć dzięki forumowej koleżance, oczywiście z patyczka. Pegasus tez śliczna Czytałam Tereniu ,ze kupiłaś Rdest himalajski ja na samo słowo rdest jestem uczulona :;230 jednak ten Twój oby nie był taki jak ten u mnie za siatką
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

:wit Tereska masz śliczne odmiany Amelia Nothomb jest cudna.
Wpadła mi w oko Miss Dior, ktoś mnie o nią pytał. Możesz coś o niej napisać, czy warto ją mieć :D
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Nie musisz mieć róż na wysokościach , masz piękne w nizinach ;:138 na wysokosciach faktyczni9e potrzeba czasem podwiązać , przyciać..zabezpieczyć :wink:
Szkoda ,ze piwonie przekwitły, bo jest ich tam maasa i same nowe i ciekawe odmiany, zrobili nową rabatę :) Ciekawe kiedy ja pojadę , kiedy mój Małż się złamie i pojedzie ze mną :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Teresko, cudnie kwitną Twoje Austinki ;:167
Napisz gdzie kupiłaś różę Pegasus?
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Witajcie kolejny dzięń ścinam róże , nawet te co dziś kwitną jutro już oklapnięte , podlewanie mało daje , bo i kwiaty się rozwijają mniejsze , oby już spadł deszcz ,nie lubię takiej pogody ;:108

Jakuch - Jadziu z Amelki na pewno będziesz zadowolona , ładny krzaczek nie krzaczor kwitnie cały czas , takie lubię , a rdest ten nie rozłazi się ;:168

majka411 - Miss Dior mam drugi rok , nieduży krzak 80, zwarty kwitnie trochę póżniej od Austinek , kolor w rozkwicie biały z poświatą lekkiego różu , ale mało widoczny , a potem już biel , kwiaty trzyma prosto w bukietach , kwiat utrzymuje się kilka dni , dla Ciebie ;:3 , bo chyba masz go mniej niż ja ;:168

Karolacha - Karolciu do 8/07/2018 trochę czasu to musisz przekonać M. to się może zobaczymy ;:167

Dorotka 350 - Austinki są tak piękne same w sobie ,ze w każdym ogrodzie wyglądają super ;:167 , jeśli chodzi o Pegasus kupiłam wiosną u Mistrza ;:168

A teraz te co jeszcze trochę dyszą :D

Obrazek
To też Austinka Perdita ;:133

Obrazek

A to Tickled Pink

Obrazek
Mareczek

Obrazek
Nówka Festival des Jardines Chamont

Obrazek
Austinka Floss w pąku

Obrazek
Domaine de Chantilly
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów cz.2

Post »

Może 8.07 sama się zdobędę i przyjadę :?: do Wojsławic :wink:
Katalpa to duże drzewo i wiesz jak kwitnie , Chitalpa to krzyzówka, drzewko jest małe , ma listki jak Oleander , wąskie , długie . Kwiatki takie same tylko w mniejszych gronach i trochę inaczej ułożone, ale podobnie no i kolor różowawy :wink: Znowu nic nadzwyczajnego , będę jeszcze pokazywała ,jak się bardziej rozwinie :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”